Protext ČTKMartin Pučálka rozšiřuje své podnikatelské portfolio o společnost BAFPET

Martin Pučálka rozšiřuje své podnikatelské portfolio o společnost BAFPET

Praha 26. března 2025 (PROTEXT) – Úspěšný český podnikatel Martin Pučálka oznamuje akvizici společnosti BAFPET, významného hráče na trhu s obojky, vodítky a dalšími potřebami pro domácí mazlíčky. Tato transakce byla realizována prostřednictvím jeho investičního holdingu MEDANEL, čímž rozšířil své portfolio, zaměřené na výrobu a distribuci krmiv a potřeb pro domácí mazlíčky, o více než 10 %. V segmentu pet food podniká od roku 2006.

Martin Pučálka, majoritní vlastník společnosti Pučálka s.r.o., touto akvizicí posiluje svou pozici na trhu produktů pro domácí mazlíčky a rozšiřuje své již tak pestré podnikatelské portfolio. Jeho podnikatelská činnost je charakteristická důrazem na kvalitu, inovace a společenskou odpovědnost. Pod jeho vedením se společnost Pučálka během posledních deseti let vyvinula z regionálního výrobce v jednoho z předních dodavatelů kvalitních krmiv a potřeb pro domácí mazlíčky v České republice, přičemž zboží distribuuje i na zahraniční trhy jako je Německo, Polsko, Rakousko, Maďarsko, Norsko, Švýcarsko, Bulharsko, Slovensko a Pobaltské země. To potvrzuje i meziroční nárůst obratu společnosti, který v roce 2024 vzrostl téměř o 20 % oproti roku 2023.

„Rozšíření podnikatelského portfolia o společnost BAFPET dokonale zapadá do mé dlouhodobé strategie růstu a rozšíření nabízeného sortimentu,“ uvedl Martin Pučálka a dodává. „V této expanzi vidím především potenciál pro další růst, díky spojení našich znalostí a zkušeností se značkami MARP, DOXNEO a AMINELA.“

Společnost BAFPET, založena již v roce 1992, si díky svému dlouholetému působení na trhu vybudovala pověst výrobce kvalitních, komfortních a funkčních produktů pro psy. Základem všeho je spojení tradičního řemesla s moderními technologiemi. Veškerá produkce probíhá v České republice. Stěžejní pro společnost BAFPET jsou především materiály, ze kterých vyrábí. Jedná se o kvalitní přírodní kůže a tím se zejména odlišuje od svých konkurentů. V portfoliu značky jsou ale i běžné materiály jako jsou popruhy nebo lana. Ve svém dosavadním podnikání se zaměřila na inovace v designu a kvalitu svých produktů, reflektující potřeby psích majitelů. V nabídce má především obojky, vodítka, postroje, autopásy a další doplňky. Do jejího portfolia bude zařazena výroba značky Aminela. Management společnosti BAFPET zůstane součástí nové struktury a bude nadále vést obchodní operace pod značkou BAFPET, která si zachová svou identitu.

Absolutní prioritou je poskytovat produkty nejvyšší kvality. “Tato filozofie se přímo odráží v korporátní vizi, která je postavena na nekompromisním závazku, že veškeré výrobky musí splňovat ty nejpřísnější standardy kvality – stejné, jaké aplikujeme při výběru výživy pro naše vlastní domácí mazlíčky,“ uvedl Martin Pučálka.

Pan Pučálka se v posledních letech intenzivně věnuje také filantropickým aktivitám, zejména podpoře útulků pro opuštěná zvířata a vzdělávacím programům zaměřeným na odpovědné vlastnictví domácích mazlíčků.

 

 

 

Doporučujeme

U Sochy svobody v New Yorku se převrátila loď, zahynula žena a dítě

Žena a malé dítě přišly o život v newyorském přístavu, kde se poblíž Sochy svobody převrátila loď. Záchranářům se podařilo vytáhnout z vody 12 lidí, ale pro sedmadvacetiletou ženu a holčičku ve věku pěti měsíců přišla veškerá pomoc příliš pozdě. Úřady zadržely provozovatele plavidla. Informují o tom dnes místní média.

Izrael odmítá Trumpův mírový plán pro Gazu, oznámil premiér Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl patnáctibodový plán amerického prezidenta Donalda Trumpa pro poválečné uspořádání Pásma Gazy. Prohlásil, že Izrael nestáhne své vojáky, dokud nebude palestinské hnutí Hamás skutečně odzbrojeno.

Vyčerpané české turisty v Rakousku zachraňovaly policejní vrtulníky

O dvou víkendových případech letecké záchrany vyčerpaných českých turistů v rakouských Alpách dnes informují rakouská média. Skupina čtyř českých turistů se ocitla v nouzi a na konci byla zcela vyčerpaná na túře pod rakouskou horou Traunstein. Češi přecenili své síly a slepě se spoléhali na aplikaci, píše dnes o sobotní události server Kronen Zeitung. Ve druhém případě policejní vrtulník v sobotu zachraňoval českou rodinu s vyčerpanou desetiletou dívkou na hoře Grosser Donnerkogel. Píše o tom server MeinBezirk.

České hotely ubytovaly 6,4 milionu hostů. Cizinci zůstávají hlavně v Praze

Cestovní ruch v Česku ve druhém čtvrtletí mírně rostl. Tuzemská ubytovací zařízení navštívilo 6,4 milionu lidí, meziročně o půl procenta více. Zahraniční turisté se však nadále soustřeďují především do Prahy, zatímco regiony spoléhají hlavně na domácí klientelu.

Zemřel otec Lionela Messiho Jorge. Synovi pomáhal v kariéře od jeho 14 let

Ve věku 68 let zemřel Jorge Messi, otec argentinské fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Dlouhodobě se potýkal se zdravotními problémy. Zemřel v nemocnici ve svém rodném městě Rosario.

Filmová The Legend of Zelda údajně našla Ganondorfa

Připravovaná hraná adaptace herní série The Legend of Zelda má mít svého hlavního padoucha. Ganondorfa si podle médií zahraje australský herec Uli Latukefu, známý především ze seriálů Young Rock a Marco Polo. Obsazení však zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Húsíové tvrdí, že zasáhli saúdskoarabskou rafinerii na pobřeží Rudého moře

Jemenští Húsíové zasáhli rafinerii společnosti Aramco na saúdskoarabském pobřeží Rudého moře. Oznámil to dnes podle agentury AFP vojenský mluvčí povstalecké skupiny podporované Íránem. Húsíové tak pokračují v útocích z posledních týdnů na Saúdskou Arábii, zejména na ropnou infrastrukturu a tankery v Rudém moři.

Dva mrtvé si vyžádal ruský úder na Charkov, tři mrtvé nálet na Belgorod

Dva mrtvé a 12 raněných si v noci na dnešek vyžádal ruský útok na Charkov, zaměřený na obytné budovy. Oznámil to ráno starosta druhého největšího ukrajinského města Ihor Terechov. Téměř dvě desítky raněných měl za následek ruský útok na Oděsu a Dněpropetrovskou oblast, uvedly ukrajinské úřady. Tři lidé přišli o život a 25 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Belgorod na západě Ruska, upřesnil úřadující gubernátor regionu Alexandr Šuvajev, který původně informoval o 13 raněných, včetně dvou dětí.

Syn Joea Bidena promluvil o těžkém boji svého otce s rakovinou

Joe Biden podle svého syna svádí těžký boj s rakovinou prostaty. Hunter Biden v rozhovoru řekl, že se nemoc dál šíří a bývalému americkému prezidentovi způsobuje silné bolesti.

Senát USA schválil návrh, který má odvrátit shutdown před volbami do Kongresu

Senát Spojených států ovládaný republikány dnes schválil návrh zákona o dočasném financování federální vlády do 11. prosince. Cílem opatření je předejít před listopadovými volbami do Kongresu takzvanému shutdownu, tedy omezení chodu vlády v důsledku neschváleného financování. Píše o tom agentura Reuters.

Mezi zabitými po ruských útocích na Kyjev je i dítě

Nejméně tři lidé včetně jednoho dítěte zemřeli při nočních ruských útocích na Kyjev a jeho okolí. Další tři lidé utrpěli zranění. Podle ukrajinských úřadů Rusové použili mimo jiné balistické rakety.

Tisza nominovala na maďarského prezidenta bývalého šéfa nejvyššího soudu

Maďarská vládní strana Tisza vybrala bývalého předsedu nejvyššího soudu Andráse Baku za svého kandidáta na prezidenta, informovaly tiskové agentury. Očekává se, že András Baka bude v úterý zvolen v parlamentu novou hlavou státu.

Dron pronikl do bulharského vzdušného prostoru, explodoval kilometr od plynovodu

Dron dnes vnikl z Rumunska do bulharského vzdušného prostoru a explodoval poblíž plynovodu. Oznámil to dnes podle tiskových agentur bulharský premiér Rumen Radev. Dron podle něj nesl velké množství výbušnin, píše agentura DPA.

Ukrajinské drony opět zaútočily na ruské rafinérie, úřady informují o raněných

Ukrajinské drony opět zaútočily na ilskou rafinérii na jihu evropského Ruska. V podniku vypukl požár, nálet si vyžádal pět raněných, informoval krizový štáb Krasnodarského kraje. Další dva lidi zranil dron v Zadonsku na Donu, oznámil gubernátor Lipecké oblasti Igor Artamonov. Ruské úřady informovaly o zničení stovek ukrajinských dronů během uplynulé noci. Ukrajinské drony podle Kyjeva zasáhly rafinérie v Ilsku a v Syzrani.

Mořské řasy zaplavují Karibik a ohrožují pobřeží i cestovní ruch

Karibské pobřeží, Mexický záliv i část Atlantiku letos zasáhl mimořádně rozsáhlý výskyt hnědých mořských řas rodu sargassum. Na plážích se hromadí miliony tun biomasy, která po vyplavení rychle zahnívá, zhoršuje kvalitu vody, omezuje život mořských organismů a zároveň působí značné problémy turistickým oblastem závislým na návštěvnících.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama