menu

18.6 C
Czech
Neděle 14. července 2024

Festival Pohoda přerušila bouře, která si vyžádala několik zranění a zřícení stanů

Hudební festival Pohoda v Trenčíně musel být předčasně ukončen poté, co jej v pátek večer zasáhla silná bouřka. Prudký vítr a déšť strhly několik stanů, což mělo za následek několik zranění. Na místě okamžitě zasahovali záchranáři a hasiči.

Maďarský premiér Viktor Orbán se poprvé vyjádřil k ruskému útoku na kyjevskou dětskou nemocnici

Po více než dni od ruského úderu na dětskou nemocnici Ochmadyt v Kyjevě se k tragické události konečně vyjádřil maďarský premiér Viktor Orbán. Ve svém příspěvku na X označil útok v Kyjevě za "tragický a ohavný" čin, který poukazuje na stupňující se brutalitu rusko-ukrajinské války. Orbán sice výslovně nezmínil zapojení Ruska do útoku ani nevyjádřil soustrast obětem, zdůraznil však potřebu mírové politiky k ukončení konfliktu.

LOTTE BIOLOGICS zahajuje výstavbu v komplexu Songdo Bio Campus

Sledujte nás na sítích

Soul (Jižní Korea) 5. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost plánuje proniknout mezi deset největších mezinárodních CDMO a zahájit tak novou éru v tomto odvětví

Reklama

Společnost LOTTE BIOLOGICS pod vedením generálního ředitele Richarda W. Leeho uspořádala 3. července mimořádnou událost, signalizující její dynamický vstup do biofarmaceutického sektoru – slavnostní ceremoniál položení základního kamene svého prvního závodu v areálu Songdo Bio Campus v metropolitním městě Inčchon. Slavnostní ceremoniál, který začal v 11 hodin dopoledne, představuje klíčový okamžik na cestě společnosti mezi 10 největších světových společností pro smluvní vývoj a výrobu léčiv (Contract Development and Manufacturing Organization, CDMO).

Událost přilákala vzácné shromáždění přibližně 300 hostů, mezi nimiž nechyběli předseda představenstva skupiny LOTTE Dong-Bin Shin, starosta Inčchonu Jeong-Bok Yoo, poslanec Národního shromáždění Il-Young Jung zastupující inčchonský obvod Yeonsu, první náměstek ministra obchodu, průmyslu a energetiky Kyung-Sung Kang, druhý náměstek ministra zdravotnictví a sociálních věcí Min-Soo Park a komisař svobodné ekonomické zóny Inčchon Won-Seok Yoon. Své blahopřání prostřednictvím videopozdravu předal také premiér Duck-Soo Han.

Skupina LOTTE v současné době rozšiřuje své podnikání ve čtyřech oblastech: „Bio & Wellness“, „Mobilita“, „Udržitelnost“ a „Nové platformy pro život“. Komplex Songdo Bio Campus, který je základním kamenem sektoru Bio & Wellness, představuje investici ve výši přibližně 4,6 bilionu wonů. V tomto nejmodernějším areálu o rozloze 202.285,2 m2 budou umístěny tři špičkové výrobní závody spolu s nezbytnými doplňkovými budovami.

Projektování, zajištění a výstavbu prvního závodu povede společnost LOTTE Engineering & Construction, což ukazuje integrovaný přístup skupiny k tomuto transformačnímu projektu. Každý závod má mít výrobní kapacitu 120.000 litrů, celkově tedy 360.000 litrů v celém areálu. Rozsah tohoto podniku dále zdůrazňuje jeho předpokládaný ekonomický dopad ve výši 7,6 bilionu wonů a vytvoření 37.000 pracovních míst, demonstrující angažovanost společnosti LOTTE BIOLOGICS nejen v oblasti průmyslového rozvoje, ale i socioekonomického růstu.

Reklama

Předseda představenstva společnosti LOTTE Dong-Bin Shin ve svém projevu na tomto shromáždění vyjádřil vizi, která přesahuje rámec firemního růstu: „Cesta společnosti LOTTE BIOLOGICS, která začíná zde v Songdo, má potenciál stát se nejen motorem budoucího růstu skupiny LOTTE, ale také změnit podobu korejského biotechnologického průmyslu. Naším neochvějným závazkem je významně přispět k úspěšnému vybudování biologického klastru v Songdo, a tím posunout Koreu do čela světové biotechnologické scény.“

Tento názor ve svém videopříspěvku zopakoval a zdůraznil také premiér Duck-Soo Han. Ten s odkazem na sílící globální konkurenci na biotechnologickém trhu prohlásil: „Odvážná investice skupiny LOTTE by měla výrazně zvýšit konkurenceschopnost korejského biofarmaceutického průmyslu.“ Premiér dále nastínil vstřícný postoj vlády, která se zavázala „aktivně napomáhat investicím soukromého sektoru plánovaným do roku 2040 v hodnotě 36,3 bilionu wonů, zaměřeným na nedávno vyhlášený Národní vyspělý strategický průmyslový komplex pro biotechnologie.“

Svůj vlastní pohled vyjádřil ve svém projevu také generální ředitel společnosti LOTTE BIOLOGICS Richard W. Lee: „Chtěl bych upřímně poděkovat vládním agenturám a zástupcům institucí, kteří nám při této významné příležitosti poskytli neocenitelnou podporu.“ Poté nastínil ambiciózní trajektorii společnosti slovy: „Společnost LOTTE BIOLOGICS je odhodlána vypracovat se do roku 2030 mezi 10 nejlepších světových biofarmaceutických CDMO. Na základě tohoto růstu chceme sloužit jako hnací síla, která Koreu posune do čela světové bioekonomiky a vytvoří z naší země vedoucí sílu v tomto kritickém odvětví.“

O společnosti LOTTE BIOLOGICS

Společnost LOTTE BIOLOGICS byla založena v roce 2022 a sídlí v jihokorejském Soulu. Společnost LOTTE BIOLOGICS vstoupila do farmaceutického průmyslu jako CDMO (Contract Development and Manufacturing Organization, společnost pro smluvní vývoj a výrobu léčiv) akvizicí závodu na výrobu biologických léčiv společnosti Bristol Myers Squibb v Syracuse (USA).

Závod ve městě Syracuse nabízí služby výroby léčivých látek s celkovou kapacitou 35.000 l (7 x 5000 l) s využitím výrobních bioreaktorů z nerezové oceli, analytických laboratoří pro testování kvality a skladových prostor. Pracoviště je provozováno v plném souladu se zásadami SVP (Správné výrobní praxe) a disponuje klinickými i komerčními kapacitami. K dnešnímu dni získalo pracoviště po celém světě více než 60 povolení od FDA, EMA, PMDA a MFDS. Kromě toho je společnost strategicky připravena vytvořit komplexní platformu pro služby CDMO na jednom místě a prostřednictvím rozšiřování zařízení začlenit do svého obchodního portfolia služby v oblasti konjugátů protilátek (Antibody Drug Conjugates, ADC) a léčivých přípravků (Drug Products, DP).

Do roku 2030 plánuje společnost LOTTE BIOLOGICS vybudovat v Jižní Koreji 3 megazávody. Každý závod bude mít 8 bioreaktorů z nerezové oceli o kapacitě 15.000 l pro rozsáhlé komerční operace, spolu s několika bioreaktory na jedno použití o objemu 2000 l pro uspokojení klinických potřeb. Položení základního kamene se očekává v roce 2023. Celkově budou mít závody celkový výrobní objem 360.000 l nebo více v bioreaktorové kapacitě.

Další informace o společnosti LOTTE BIOLOGICS naleznete na adrese: www.lottebiologics.com. 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2454113/Groundbreaking_ceremony_participants_part_ceremonial_dig.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2454114/Groundbreaking_ceremony_participants_part_ceremonial_dig_l.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2454115/1.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2454116/2.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2197419/CI_Logo.jpg 

KONTAKT: Sehee Woo, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.
Reklama

DOPORUČUJEME

Kyberzločinci spojují útok na jednotlivce s masovými kampaněmi

Praha 12. července 2024 (PROTEXT) - Experti společnosti Kaspersky identifikovali nový trend phishingových útoků, během kterých jsou prvky cíleného phishingu používány v hromadných kampaních....
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.

ANALÝZA: Sankce nás před válkou neochrání, NATO musí ukazovat svaly

Jelikož Evropa ekonomicky Rusko zastiňuje, reagovala na agresi vůči Ukrajině ekonomickými a obchodními sankcemi. Federace dostala tvrdou ránu, z níž se však dokázala vzpamatovat. Selhali jsme ovšem v nejzásadnější obraně proti případné eskalaci konfliktu – odstrašování. Spoléhat na ekonomickou válku bez „ukazování svalů“ nás neochrání. Obě strategie jsou důležité a Západ by se v tomto měl poučit.

Festival Pohoda přerušila bouře, která si vyžádala několik zranění a zřícení stanů

Hudební festival Pohoda v Trenčíně musel být předčasně ukončen poté, co jej v pátek večer zasáhla silná bouřka. Prudký vítr a déšť strhly několik stanů, což mělo za následek několik zranění. Na místě okamžitě zasahovali záchranáři a hasiči.

Přehled změn od července: Co všechno zdražilo a jaké nové poplatky nás čekají?

Od července 2024 vstoupily v platnost nové legislativní změny, které přinesou zvýšené náklady pro obyvatele České republiky. Tyto změny zahrnují nové poplatky za sociální služby, zvýšení sazeb za penzijní spoření, a zavedení nových poplatků za elektřinu spojených s komunitní energetikou. Zde je přehled nejdůležitějších změn, které ovlivní vaše finance.
Reklama
Reklama