Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Která místa v Indii rozhodně musíte navštívit – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indie je jednou z kolébek světové kultury. Vždy přitahovala mnoho dobrodruhů a cestovatelů. K obdivování toho nabízí opravdu hodně. Která místa při své návštěvě nevynechat?

  Pokračování článku Která místa v Indii rozhodně musíte navštívit – část 1.

  The Great Rann of Kutch

  Tato sezónní slaná bažina v poušti Thar nabízí krásný pohled. Je to největší solná poušť na světě o rozloze více než 1600 čtverečních km, která se během monzunů ocitá pod vodou. Nachází se ve státě Gujarat a sousedí s Pákistánem, tento úsek pouště má jeden z nejkrásnějších výhledů na západ slunce v zemi.

  Majuli

  Největší říční ostrov na světě, Majuli ve státě Assam, je kulturním hotspotem, stejně jako přírodním zázrakem. Tento svěží zelený ostrov na řece Brahmaputra, který je hostitelem několika náboženských a kulturních festivalů a akcí Assamu, je jednou z nejunikátnějších indických destinací.

  Taj-ul Masajid

  Mešita Taj-ul Masajid z 19. století v Bhópálu, Madhya Pradesh, je největší indickou mešitou. S ikonickou růžovou fasádou, zakončenou dvěma 18patrovými věžemi s mramorovými kopulemi, je tato nádherná stavba mistrovským architektonickým dílem.

  Živé kořenové mosty Meghalaya

  Tyto staré kořenové mosty, které vznikly tak, že vzdušné kořeny stromů rostou přes kmeny betelů rozmístěné přes řeky, slouží odvážným místním obyvatelům v několika částech státu Meghalaya po celá staletí. Ačkoli výroba mostu může trvat až 15 let, vydrží stovky. Najdete je v Cherrapunji, přezdívanému kvůli silným dešťům nejmokřejší místo na Zemi, a také v okolních městech Tynrong, Mynteng, Nongriat, Nongthymmai a Laitkynsew.

  Chrám Thanumalayan

  Tento historický chrám v Tamil Nadu je známý svými hudebními pilíři. Tyto sloupy, vytesané z jediného kamene, dosahující výšky 18 stop, vydávají při úderu různé hudební tóny. Století starý chrám také nabízí nádherné sochy a řezby. Jeho 40metrová fasáda plná detailních soch různých hinduistických božstev vám vyrazí dech.

  Skupina památek Khajuraho

  Toto místo světového dědictví UNESCO v Madhya Pradesh se skládá ze skupiny hinduistických a džinistických chrámů postavených v letech 950 až 1050 n. l. dynastií Chandela, která tehdy ovládala střední Indii. Kdysi na místě údajně stálo asi 85 chrámů, dnes jich zbývá jen 20. Propracované řezby, sochy a různé struktury z nich dělají místo, které byste měli navštívit alespoň jednou v životě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dubaj

  8 jedinečných atrakcí, které najdete pouze v Dubaji

  Dubaj je místem, jež evokuje úspěch, bohatství a luxus. Je to město plné možností, které vám nabízí některé unikátní zážitky, jež jinde nenajdete. Které to jsou?
  filipínská tatérka Whang Od Oggay

  Seznamte se s Whang Od Oggay, nejstarší tatérkou na Filipínách

  Horská vesnice Buscalan je obklopena svěžími rýžovými terasami a zvlněnou krajinou. Je domovem zhruba 200 rodin. Každoročně sem přijíždějí tisíce turistů, aby se setkali s Whang Od Oggay, nejstarší filipínskou tatérkou a jejím tradičním uměním kalingského tetování.
  Mrtvé moře

  Mrtvé moře rychle vysychá. Možná jednoho dne zmizí úplně

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulý svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  Údolí králů

  Návštěva Údolí králů v Egyptě

  Ponořte se do podzemní hrobky Tutanchamona v Údolí králů, nepřehlédnutelného pokladu Egypta. Využijte svou návštěvu na maximum díky našim doporučením.
  Londýn

  Hyde park či hřbitov z legendárního Drákuly. Objevujte Londýn

  Víte, odkud Churchill plánoval válečné operace? Nebo kde se natáčely děsivé scény z Drákuly? Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Objevte s námi méně známá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
  buddhistické chrámy na Srí Lance

  Nejkouzelnější buddhistické chrámy na Srí Lance

  Buddhismus ovlivňuje významnou část kultury a historie Srí Lanky. Proto v celé zemi najdeme nepřeberné množství buddhistických chrámů. Které jsou ty nejzajímavější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama