Více
  8.3 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Která místa v Indii rozhodně musíte navštívit – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Díky své bohaté historii a geografické i kulturní rozmanitosti má Indie zvědavému cestovateli rozhodně co nabídnout. Od pevností a chrámů až po přírodní krásy jeskyní, hor, pouští a ostrovů jsme vytvořili seznam deseti unikátních míst, která byste neměli vynechat.

  Hill Forts Of Rajasthan

  S úchvatnou architekturou, designem a bohatou a složitou historií je tato skupina pevností v Rádžastánu nezbytnou návštěvou pro každého, kdo chce zažít Indii. Společně na seznamu světového dědictví UNESCO jsou jednotlivé pevnosti Chittorgarh, Kumbhalgarh, Ranthambore, Gagron, Amer a pevnost Jaisalmer. Stavěny byly po staletí, od nejstarších sahajících historicky do 5. století n.l. po poslední ze století osmnáctého.

  Jeskyně Ajanta a Ellora

  Tyto starověké jeskyně patří k nejznámějším a nejslavnějším ukázkám starověké a bohaté kultury Indie. Ajanta byla podle odhadů vybudována mezi 2. stoletím př. n. l. a 7. století n. l. Skládá se z asi 36 samostatných jeskyní, které sloužily jako hinduistická, buddhistická a džinistická místa uctívání. Ellora, pár hodin jízdy od Ajanty, je největším skalním komplexem jeskynních chrámů na světě. Díky složitým kamenným řezbám, příkladnému designu a důležitému historickému významu jsou tyto jeskyně příliš jedinečné na to, abyste je mohli vynechat.

  Údolí Nubra

  Údolí Nubra se nachází asi 150 kilometrů severně od Lehu, majestátního hlavního města Ladakhu. Je tvořené soutokem řek Shyok a Siachan na předělu Ladakhu a pohoří Karakoram. Starověký průsmyk Karakoram, kterým karavany v době rozkvětu Hedvábné stezky přecházely do čínského Sin-ťiangu, leží severozápadně od údolí. S úchvatným výhledem na hory, nejmodřejší oblohou a zbytky slavné kosmopolitní Asie z dávných dob je toto místo jedinečné.

  Varanasi

  Město na břehu Gangy ve státě Uttarpradéš, považované hinduisty za posvátné, je jedním z nejstarších měst na světě. Podle dostupných archeologických důkazů lze osídlení ve Varanasi vysledovat až do 20. století př. n. l. Je považováno za duchovní hlavní město Indie, jedno z nejposvátnějších měst v hinduismu a džinismu. Kromě toho se říká, že Buddha pronesl své první kázání poté, co dosáhl osvícení pouhých osm mil daleko v Sarnathu, čímž založil buddhismus.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Dubaj

  8 jedinečných atrakcí, které najdete pouze v Dubaji

  Dubaj je místem, jež evokuje úspěch, bohatství a luxus. Je to město plné možností, které vám nabízí některé unikátní zážitky, jež jinde nenajdete. Které to jsou?
  filipínská tatérka Whang Od Oggay

  Seznamte se s Whang Od Oggay, nejstarší tatérkou na Filipínách

  Horská vesnice Buscalan je obklopena svěžími rýžovými terasami a zvlněnou krajinou. Je domovem zhruba 200 rodin. Každoročně sem přijíždějí tisíce turistů, aby se setkali s Whang Od Oggay, nejstarší filipínskou tatérkou a jejím tradičním uměním kalingského tetování.
  Mrtvé moře

  Mrtvé moře rychle vysychá. Možná jednoho dne zmizí úplně

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulý svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  Údolí králů

  Návštěva Údolí králů v Egyptě

  Ponořte se do podzemní hrobky Tutanchamona v Údolí králů, nepřehlédnutelného pokladu Egypta. Využijte svou návštěvu na maximum díky našim doporučením.
  Londýn

  Hyde park či hřbitov z legendárního Drákuly. Objevujte Londýn

  Víte, odkud Churchill plánoval válečné operace? Nebo kde se natáčely děsivé scény z Drákuly? Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Objevte s námi méně známá místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
  buddhistické chrámy na Srí Lance

  Nejkouzelnější buddhistické chrámy na Srí Lance

  Buddhismus ovlivňuje významnou část kultury a historie Srí Lanky. Proto v celé zemi najdeme nepřeberné množství buddhistických chrámů. Které jsou ty nejzajímavější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama