Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Kryptoměnová burza Coinbase ruší pokročilou Coinbase Pro

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Samostatná služba bude nahrazena funkcí Advanced Trade v rámci hlavní aplikace Coinbase. Burza to oznámila 22. června na svém blogu. O zprávě informoval server Decrypt.

  Společnost Coinbase dnes oznámila, že do konce roku plánuje ukončit poskytování pokročilé služby Coinbase Pro, která je zaměřena na profesionální obchodníky.

  Samostatná služba Pro, která existuje nezávisle na webu Coinbase.com, nabízela nižší poplatky obchodníkům, kteří komunikovali přímo s knihou objednávek Coinbase Exchange. Bude nahrazena službou Advanced Trade, která nabízí srovnatelné funkce, ale bude fungovat v rámci hlavní aplikace a webu Coinbase.

  Coinbase.com je sice uživatelsky mnohem přívětivější a přístupnější pro klasické uživatele než Coinbase Pro, ale účtuje si ke každému obchodu paušální transakční poplatky a také procentuální poplatek za provizi neboli spread. Z tohoto důvodu mnoho zkušených uživatelů provádělo obchody na pokročilé Coinbase Pro a poté převedlo prostředky zpět na své účty Coinbase.com za nulové poplatky.

  V blogu zvěřejněného 22. června však společnost Coinbase jako důvod ukončení provozu této služby uvedla duplicitní funkce a „tření“ při převodu zůstatků mezi službami Coinbase.com a Coinbase Pro.

  Kritika uživatelů

  Uživatelé služby Coinbase Pro dnes odpoledne na Twitteru vyjádřili lítost nad ukončením služby, přičemž mnozí z nich se odvolávali na její nižší poplatky. „Pokud někdo nepoužíval Coinbase Pro, byl za posledních několik letech ošizen.“ napsal uživatel @andwhynotIII na Twitter.

  „A já už nikdy nebudu používat Coinbase, pokud Coinbase Pro zvýhodněné sazby nejsou zahrnuty v tomto novém „sjednoceném“ obchodním rozhraní… nechci se nechat okrást placením maloobchodních poplatků.“ Napsal na Twitter uživatel @williamlegate.

  Společnost se nicméně zavázala, že bude dodržovat strukturu poplatků Coinbase Pro v nové sekci Advanced Trade na webu Coinbase.com. Funkce Advanced Trade je již v provozu pro uživatele počítačů a Coinbase plánuje v nadcházejících týdnech spustit mobilní verzi této funkce uvnitř mobilní aplikace Coinbase.

  Novinky přicházejí v době, kdy se kryptoměnové burzy předhánějí v tom, aby si udržely uživatele a zmírnily škody způsobené současným brutálním medvědím trhem. Ve stejný den druhá nejoblíbenější burza v USA Binance.US oznámila, že ruší všechny obchodní poplatky za obchody s Bitcoinem uskutečněné s americkými dolary a se stablecoiny krytými dolary.

  Krátce po oznámení svého konkurenta se dnes akcie Coinbase propadly o téměř 10 % na 51,80 USD. Od ledna akcie nejoblíbenější americké kryptoměnové burzy ztratily téměř 80 % své hodnoty.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS