Více
  1.4 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Krátce před stými narozeninami zemřela americká herečka Betty White

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Komediální herečka Betty White, jejíž kariéra trvala osm dekád, zemřela v pátek, necelé tři týdny před stými narozeninami. Informovala o tom agentura Reuters a stanice BBC. Stálice televizních show, která se proslavila v seriálu The Golden Girls z přelomu 80. a 90. let, diváky bavila od počátků televizního vysílání až do 21. století.

  Hereččin agent Jeff Witjas řekl magazínu People: „Přestože měla Betty brzy oslavit 100 let, myslel jsem, že bude žít věčně.“ White zemřela ve svém domě v Los Angeles ve věku 99 let, uvedl server TMZ, přičemž sté narozeniny by oslavila 17. ledna.

  White se narodila v Illinois v roce 1922 a stala se jednou z prvních hvězd americké televizní zábavy. Během rekordně dlouhé kariéry si také vysloužila řadu ocenění.

  Milovnice zvířat v roce 2018 pro magazín Hollywood Reporter vtipkovala: „Musím pokračovat v hraní, abych si mohla dovolit pokračovat ve své charitativní práci!“

  V zábavním průmyslu, kterému dominuje mládí a kde herečce po čtyřicítce často hrozí konec kariéry, byla White anomálií, napsala agentura Reuters. Po šedesátce byla hvězdou a ve svých osmdesáti a devadesáti letech fenoménem popkultury. V 92 letech ještě hrála v televizním sitcomu Nouzové přistání (Hot in Cleveland), dokud nebyl koncem roku 2014 zrušen.

  Několikanásobná držitelka Emmy v roce 2012 získala také cenu Grammy. Stala se tak nejstarší držitelkou tohoto ocenění.

  Nebála se udělat si legraci sama ze sebe

  White prohlásila, že její dlouhověkost je výsledkem dobrého zdraví, štěstí a lásky k řemeslu. „Vlastně jsem ten nejšťastnější senior široko daleko,“ uvedla White podle BBC. „Polovina mého života je práce v profesi, kterou miluji, a druhá polovina je práce se zvířaty.“

  „Je neuvěřitelné, že jsem stále v tomto oboru a že mě stále snášíte,“ pronesla na slavnostním předávání cen Emmy v roce 2018, kde byla oceněna za svou dlouhou kariéru. „Je neuvěřitelné, že můžete mít tak dlouhou kariéru a lidé to stále snášejí. Přál bych si, aby to dělali i doma,“ dodala herečka.

  White se nebála zesměšnit sama sebe a snadno vychrlila vtip o svém sexuálním životě nebo drzou poznámku, jakou by člověk od usměvavé bělovlasé seniorky nečekal.

  „Dokázala skvěle vzdorovat očekáváním. Podařilo se jí velmi zestárnout, přitom pořád ne dost. Budeš nám chybět, Betty,“ napsal na Twitteru herec Ryan Reynolds, který se stejně jako White objevil v romantické komedii Návrh (The Proposal).

  Na své sté narozeniny se White těšila. Tři dny před smrtí tweetovala: „Moje 100. narozeniny… Nemůžu uvěřit, že se to blíží.“

  Herečka byla vdaná celkem třikrát. Její poslední manžel, herec a moderátor Allen Ludden, zemřel v roce 1981 v 63 letech.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zpěvák Elton John má covid-19

  Elton John má covid. Koncerty ve Spojených státech zpěvák odkládá

  Britský zpěvák Elton John byl nucen odložit dva koncerty v Dallasu v Texasu poté, co měl pozitivní výsledek testu na koronavirus. 74letý hudebník je podle svého vyjádření plně očkovaný a momentálně pociťuje jen mírné příznaky nemoci covid-19.
  Jacinda Ardern

  Novozélandská premiérka Ardern ruší svatbu kvůli šíření varianty omikron

  Předsedkyně vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern zrušila svou svatbu poté, co oznámila zavedení nových opatření proti šíření koronaviru. Celá země se totiž momentálně potýká s nakažlivější variantou omikron.
  Pilotka Zara Rutherford obletěla svět jako nejmladší žena v historii

  Zara Rutherford (19) si splnila sen. Sólo obletěla svět jako nejmladší pilotka v historii

  Belgicko-britská teenagerka se ve čtvrtek stala nejmladší ženou, která sama obletěla svět. Je zároveň první osobou, jíž se to podařilo v ultralehkém letadle. Náročná cesta přes pět kontinentů devatenáctileté rekordmance zabrala pět měsíců.
  Gaspard Ulliel

  Ve 37 letech zemřel po nehodě na lyžích herec Gaspard Ulliel známý jako Hannibal Lecter

  Francouzský herec Gaspard Ulliel, známý z filmů Hannibal Rising či Saint Laurent, zemřel ve věku 37 let po nehodě na lyžích v Alpách v oblasti Savoie.
  Předávání hudebních cen Grammy 2022

  Letošní předávání cen Grammy se přesouvá na duben do Las Vegas

  Slavnostní předávání hudebních cen Grammy se uskuteční 3. dubna v Las Vegas, týden po udílení Oscarů, uvedly v úterý Recording Academy a televizní stanice CBS ve společném prohlášení. Ceremoniál měl původně proběhnout koncem tohoto měsíce v Los Angeles, ale kvůli šíření koronaviru jej organizátoři odložili.
  Céline Dion se potýká se zdravotními problémy

  Céline Dion ruší zbývající koncerty své tour. Zpěvačku trápí zdravotní problémy

  Kanadská zpěvačka Céline Dion oznámila zrušení zbývajících 16 koncertů svého světového turné kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím. Umělkyně se podle svého sobotního vyjádření na Instagramu potýká s „těžkými a přetrvávajícími svalovými křečemi“, které jí v koncertování brání.
  Reklama
  Reklama
  Reklama