Více
  0.5 C
  Czech
  Pátek, 3 prosince, 2021

  Královna Alžběta na poslední chvíli zrušila návštěvu Severního Irska. Lékaři jí naordinovali odpočinek

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská panovnice Alžběta II. zrušila plánovanou cestu do Severního Irska a neochotně akceptovala radu lékařů, aby si na několik dní odpočinula, uvedl podle BBC Buckinghamský palác.

  95letá královna zůstane na hradě Windsor. Podle dostupných informací by se nicméně ještě tento měsíc měla zúčastnit 26. konference OSN o změně klimatu COP26 v Glasgow.

  Alžběta II. je podle paláce v dobré náladě, ze zrušení návštěvy Severního Irska je však zklamaná. Dvoudenní cesta měla začít ve středu.

  Nejdéle vládnoucí britská panovnice se v posledních dnech zúčastnila řady akcí, přičemž ještě v úterý večer hostila Globální investiční summit na hradě Windsor.

  Dříve během dne uspořádala dvě audience prostřednictvím videohovoru a pozdravila japonského velvyslance Hajime Hayashiho a velvyslance EU João de Almeidu. V pondělí se konala další online audience a o víkendu se královna zúčastnila závodů v Ascotu.

  V úterý podle BBC vyšlo najevo, že královna odmítla cenu „Oldie of the Year“ od magazínu Oldie se slovy: „Člověk je jen tak starý, jak se cítí.“

  Mluvčí Buckinghamského paláce řekl: „Královna jen neochotně dala na radu lékařů, aby si v několika následujících dnech odpočinula.“

  „Královna posílá lidem v Severním Irsku nejsrdečnější pozdravy a těší se na návštěvu v budoucnu,“ dodal palác.

  Během posledních několika týdnů měla královna Alžběta bezpochyby nabitý program, který by jistě otestoval odolnost i řady mladších. Minulé úterý se zúčastnila akce ve Westminsterském opatství. Bylo to po dlouhé době poprvé, kdy na veřejnosti použila vycházkovou hůl.

  Královna chtěla Severní Irsko navštívit v souvislosti se stým výročím jeho vzniku

  Alžběta II. měla ve středu odpoledne dorazit do Hillsborough v hrabství Down. Zítra se pak měla účastnit bohoslužby v Armaghu k příležitosti stého výročí vzniku Severního Irska.

  Sir Jeffrey Donaldson, šéf Demokratické unionistické strany, na Twitteru napsal: „Děkujeme Jejímu Veličenstvu za přání všeho dobrého obyvatelům Severního Irska. Věříme, že jí bude stále dobře a odpočinek jí prospěje.“

  „Je vždy potěšením mít Její Veličenstvo v Hillsborough, těšíme se na další návštěvu v blízké budoucnosti,“ dodal Donaldson.

  Alžběta poprvé cestovala do Severního Irska v roce 1945, těsně po skončení druhé světové války, kdy byla princeznou. Zrušená cesta měla být její 26. návštěvou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Alec Baldwin při natáčení zastřelil kameramanku

  Baldwin v rozhovoru popřel zodpovědnost za osudný výstřel při natáčení

  Alec Baldwin v televizním rozhovoru popřel zodpovědnost za zastřelení kameramanky při natáčení westernového filmu Rust. Americký herec zároveň řekl, že by se možná zabil, kdyby věřil, že k incidentu došlo jeho chybou.
  Alec Baldwin: Spoušť jsem nestiskl

  První televizní rozhovor od tragédie: Spoušť jsem nestiskl, řekl Baldwin o výstřelu na place

  Už to bude šest týdnů od chvíle, kdy při natáčení filmu Rust v Novém Mexiku přišla o život kameramanka Halyna Hutchins. Nyní herec Alec Baldwin, který při tragickém výstřelu držel zbraň v ruce, podle ukázek z emotivního rozhovoru prohlásil, že spoušť nezmáčkl.
  Zemřel Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton

  Svět módy truchlí. Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Louis Vuitton, podlehl rakovině

  Virgil Abloh, syn přistěhovalců z Ghany narozený v Americe, který se propracoval až na vrchol módního průmyslu a zastával roli uměleckého ředitele luxusní značky Louis Vuitton, zemřel v neděli ve věku 41 let. Dva roky bojoval se vzácnou formou rakoviny. Oznámení o úmrtí návrháře se objevilo na jeho oficiálním účtu na Instagramu.
  Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti

  Z hákového kříže cupcake. Italský umělec Cibo bojuje proti projevům nenávisti po svém

  Hákové kříže na stěně se mění v obří dortíky s fialovou polevou a slova „můj Hitler“ v „moje muffiny“. To vše stihne za jeden den italský pouliční umělec, který bojuje proti rasismu tím, že nenávistné graffiti přetváří v jídlo.
  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů

  Kevin Spacey musí zaplatit 31 milionů dolarů tvůrcům seriálového hitu House of Cards

  Americký herec Kevin Spacey prohrál spor se společností MRC, která produkovala hit Netflixu House of Cards (Dům z karet). Arbitr studiu přiznal nárok na téměř 31 milionů dolarů (zhruba 700 milionů korun). Herec v seriálu účinkoval pět sezón, než o roli před čtyřmi lety přišel po několika obviněních ze sexuálního obtěžování.
  Brit Awards zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Brit Awards od příštího roku zruší dělení kategorií podle pohlaví

  Od roku 2022 se budou na Brit Awards udílet trofeje v genderově neutrálních kategoriích, oznámili v pondělí organizátoři britských hudebních cen. Nahradí tak dosavadní dělení na mužské a ženské.
  Reklama
  Reklama
  Reklama