1.2 C
Czech
Úterý 23. prosince 2025
MagazínKomička Rosie O'Donnell se kvůli politické situaci přestěhovala do Irska. Trump reagoval...

Komička Rosie O’Donnell se kvůli politické situaci přestěhovala do Irska. Trump reagoval ve svém stylu

Americká herečka a komička Rosie O’Donnell se přestěhovala do Irska a požádala tam o občanství. Důvodem je podle jejích slov politická situace v USA a touha po lepším životě pro ni a její dvanáctiletou dceru. Ve středu o tom napsal server ABC News nebo CNN. Na radikální rozhodnutí O’Donnell už dle stanice Fox News reagoval i americký prezident Donald Trump.

O’Donnell se tento týden na TikToku svěřila, že se do Irska přesunula už v lednu. „Přestěhovala jsem se sem 15. ledna a musím říct, že je to opravdu úžasné,“ citoval herečku server ABC News. Komička Irsko popsala jako krásnou zemi, přičemž si pochvalovala zejména vstřícnost a laskavost místních. O občanství v Irsku mohla požádat díky svým irským prarodičům.

„Ačkoli jsem nikdy nebyla člověk, který by si myslel, že se přestěhuje do jiné země, rozhodla jsem se, že to bude pro mě a mé dvanáctileté dítě nejlepší,“ řekla matka pěti dětí s odkazem na svou nejmladší dceru Dakotu, známou také jako Clay. „Bylo to srdcervoucí vidět, co se děje politicky, a těžké to bylo i pro mě osobně. Osobní je politické, jak všichni víme,“ pokračovala.

Přestože je O’Donnell podle svých slov na druhé straně Atlantského oceánu šťastná, přiznala, že se jí stýská po starších dětech, po jejím bývalém domově a komunitě. „Prostě jsem cítila, že se o sebe musíme postarat a udělat několik těžkých rozhodnutí a dotáhnout je do konce. A teď, když jsme se usadily, jsem byla připravená to zveřejnit a říct všem, co se stalo,“ vysvětlila.

O návratu do USA bude podle svých slov uvažovat až ve chvíli, kdy se situace zlepší. „Až bude v Americe bezpečno a všichni občané tam budou mít stejná práva, budeme uvažovat o návratu,“ řekla O’Donnell.

Trump svou reakcí nepřekvapil

Na její rozhodnutí reagoval Trump během setkání s irským premiérem Micheálem Martinem. Když se reportér Martina zeptal, proč O’Donnell dovolil přestěhovat se do Irska, Trump se do hovoru vmísil. „Víte, že máte Rosie O’Donnell? Víte, kdo to je? Je lepší nevědět,“ citoval šéfa Bílého domu server Fox News.

Spory mezi Trumpem a komičkou odstartovaly v roce 2006, kdy O’Donnell kritizovala Trumpovo rozhodnutí dát druhou šanci Miss USA, která se provinila užíváním drog. Trump ve své reakci herečku označil za „skutečnou chudinku“.

O’Donnell nicméně není jedinou celebritou, která se v posledních měsících odstěhovala z USA, připomněl server CNN. Do zahraničí se přesunuli i Eva Longoria, Ellen DeGeneres, Richard Gere a další.

Reklama

Doporučujeme

Izraelský prezident Herzog navštíví Austrálii po útoku v Sydney

Izraelský prezident Jicchak Herzog dnes přijal pozvání australského premiéra Anthonyho Albanese a Sionistické australské federace (ZFA) k návštěvě této oceánské země poté, co se na pláži v Sydney odehrál smrtelný útok cílící na židovskou komunitu. Informaci zveřejnil izraelský list Haarec s odvoláním na prezidentovu kancelář, datum návštěvy zatím není známé.

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů

Při bombovém útoku na severozápadě Pákistánu zahynulo pět policistů, útočníci zasáhli jejich vozidlo. Incident se odehrál v okrese Karak v provincii Chajbar Pachtunchvá. Neznámí ozbrojenci z místa uprchli, píše agentura Reuters. Děje se tak v době, kdy násilí v pohraničním regionu sílí.

Rusko podle Kyjeva udeřilo na energetiku, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů

Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok proti ukrajinské energetické infrastruktuře, vyslalo desítky raket a přes 600 dronů. Na síti Telegram to napsala ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Agentura Reuters uvedla, že největší škody na energetice jsou hlášeny ze západních částí Ukrajiny. Noční údery si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, který už dříve varoval před možným zesílením ruských útoků v době nadcházejících vánočních svátků, vyžádaly nejméně tři mrtvé včetně čtyřletého dítěte.

Zaměstnanec francouzského prezidentského paláce kradl nádobí. Prodával ho na Vinted

Francouzská justice se bude zabývat případem, který otřásl Elysejským palácem. Vysoce postavený zaměstnanec prezidentské rezidence čelí obvinění z krádeží cenného nádobí. Podle vyšetřovatelů měl postupně odnášet předměty patřící k národnímu dědictví a prodávat je online.

V Texasu se zřítil letoun mexického námořnictva, nejméně pět lidí zemřelo

Malé letadlo mexického námořnictva, které přepravovalo jednoročního pacienta spolu se sedmi dalšími lidmi, se v pondělí zřítilo v americkém státě Texas. Nejméně pět lidí zahynulo, informovala dnes agentura AP s odvoláním na činitele.

USA nabízejí migrantům vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země

Americká vláda nabízí migrantům bez platného povolení k pobytu vánoční bonus za dobrovolný odjezd ze země. Kdo se do 31. prosince přihlásí k takzvané sebevyhošťovací proceduře, obdrží kromě bezplatné letenky také prémii ve výši 3000 dolarů (62.000 korun), informovala dnes agentura DPA s odvoláním na americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Rekordní výskyt chobotnic u Británie odráží oteplování oceánu

Rekordní počty chobotnic u jihozápadního pobřeží Anglie proměnily rok 2025 v „rok chobotnice“. Nejde jen o zajímavost pro potápěče a rybáře, ale o viditelný signál, jak teplejší moře mění rovnováhu v oceánech kolem Británie.

Japonská raketa H3 selhala při snaze vypustit navigační satelit na oběžnou dráhu

Japonská vesmírná raketa H3 dnes selhala při snaze vypustit na oběžnou dráhu navigační satelit, informovaly tiskové agentury. Podle japonské státní kosmické agentury (JAXA) selhal po startu jeden z motorů. Japonsku se tak nepodařilo vyslat na orbitu šestou z plánovaných 11 družic navigačního systému Quasi-Zenith Satellite System (QZSS). Japonská vláda uvedla, že zřídí vyšetřovací komisi, která má co nejdříve zjistit, co stálo za selháním rakety.

Dom Taylor po vyřazení z MS mluví o duševním zdraví a závislostech

Dom Taylor znovu narazil na dopingovou kontrolu a tentokrát to odnesl přímo na mistrovství světa v Londýně. Po výhře v prvním kole přišel pozitivní výsledek a místo dalšího zápasu řeší disciplinární řízení. Na sociálních sítích pak vysvětloval, proč se vrátil k návykovým látkám.

Švýcarský soud přijal klimatickou žalobu Indonésanů proti cementárně Holcim

V debatě o klimatu se stále častěji neřeší jen státy, ale i konkrétní firmy. K velkým ropným společnostem se nově přidává i cementářský průmysl, který patří mezi výrazné zdroje emisí. Právě na jednu z největších cementáren na světě teď míří klimatická žaloba.

Střelci z Bondi Beach pečlivě plánovali vražedný útok celé měsíce, uvádí soudní dokumenty

Vražedný útok na židovskou komunitu na Bondi Beach v Sydney byl podle nově zveřejněných soudních dokumentů výsledkem pečlivého, několikaměsíčního plánování. Dva podezřelí střelci podle nich dlouho předem trénovali střelbu, připravovali výbušniny a také dva dny před činem provedli průzkum místa.

Zahraniční dluh Česka vzrostl na 5,55 bilionu korun

Zahraniční dluh Česka ve třetím čtvrtletí vzrostl na 5,551 bilionu korun. Odpovídá to 66 Zahraniční dluh Česka ve třetím čtvrtletí vzrostl na 5,55 bilionu korun. Odpovídá to 66 procentům hrubého domácího produktu. Podle předběžných dat České národní banky se dluh proti předchozímu čtvrtletí zvedl o 193,8 miliardy korun.

Zemřel James Ransone, představitel Ziggyho z The Wire

Herec James Ransone, známý jako Ziggy Sobotka ze seriálu The Wire, u nás vysílaného jako Špína Baltimoru, a z hororu It Chapter Two, zemřel ve věku 46 let. Zpráva o jeho smrti zasáhla kolegy, fanoušky i filmový svět, který si ho bude spojovat s komplikovanými a zranitelnými postavami.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama