Více
  23.7 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další střelu, v lednu třetí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Severní Korea dnes odpálila podle jihokorejské armády zatím neidentifikovanou střelu. Japonské vládní zdroje citované agenturou AP oznámily, že to mohla být balistická raketa. V letošním roce jde už o třetí odpal podobné zbraně z KLDR, což agentura Reuters označuje za nezvykle rychlý sled raketových testů.

  Jihokorejská armáda zatím neposkytla informaci, kam raketa dopadla, a označila ji za neidentifikovanou střelu, která byla vypálená směrem na východ.

  Úřad japonského premiéra a ministerstvo obrany odpal potvrdily s tím, že mohlo jít o balistickou raketu.

  Japonská pobřežní stráž vydala bezpečnostní varování. Vyzvala lodě, které se nacházejí mezi Korejským poloostrovem a Japonskem a ve Východočínském moři, aby „sledovaly další informace a držely se v bezpečné vzdálenosti, když spatří padající objekt“.

  KLDR v lednu provedla už dva raketové testy. Tento týden šlo o hypersonickou střelu, která zasáhla cíl vzdálený 1000 kilometrů. O týden dříve, 5. ledna KLDR testovala balistickou střelu.

  USA tento týden ohlásily sankce proti šesti Severokorejcům, jednomu Rusovi a subjektu, který je podle nich zodpovědný za obstarávání zboží pro severokorejský zbrojní program. Reagovaly tak na pokračující raketové testování v KLDR.

  Pchjongjang sankce označil za „provokace“ a pohrozil odvetou. KLDR své raketové zkoušky obhajuje jako legitimní právo na sebeobranu. Tamní média dnes citovala ministerstvo zahraničí, podle něhož Spojené státy uvalováním nových sankcí napětí záměrně vyhrocují.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS