Více
  10.5 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Klasika pro všechny. Harley-Davidson Heritage Classic reprezentuje USA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Harley-Davidson reprezentuje jednu z nejúspěšnějších myšlenek. Dát lidem stroje s duší. Je skvělé, že si svou tvář zachovává i v moderní době. Přestože tato severoamerická společnost vysílá do světa nespočet moderních strojů, každý rok lehce vylepší i svou zajetou klasiku Heritage. Tento model stojí za vším, co firma představuje. Svoboda, síla a bezpochyby i styl. 

  Pojďme se podívat, pro jaký typ lidí je Heritage Classic určený. V první řadě se bude motocykl líbit lidem, kteří uznávají staré řemeslo. Přestože má nový model plno zajímavých funkcí, zachoval si svou nezaměnitelnou tvář starých časů plných chromu a oblých linií. Heritage lidé ocení jak na ježdění do práce, tak na dlouhé cesty. Motorka je stabilní, robustní a perfektně se ovládá. Posed je vzpřímený, přestože se bavíme o klasickém cruiseru. Zkrátka velice kompaktní Harley, který se hodí téměř pro každého. 

  Design starých časů

  Co dělá Harley-Davidson Heritage Classic tak nadčasovou motorkou? V prvé řadě je to celková linie, která se nám pokaždé ukáže z bočního pohledu. Jedná se o nízký stroj s robustnějšími koly o rozměru 16 palců. Přední je pak zastřešené ikonickým blatníkem, bez kterého by design působil neúplně. Neodmyslitelně sem patří i plexisklo, které může někomu vyhovovat, někomu ne, na dálnicích ho ovšem oceníme všichni. V neposlední řadě musíme zmínit světlomety. Na rozdíl od starších strojů jsou všechna světla LED. Pod plexisklem najdeme hned 3.

  Výška sedla je skutečně nízká. 0,68 m nám zajišťuje stabilní posed ve vzpřímené poloze a dlouhá řídítka pak umožňují skvělý úchop, aniž bychom se museli sáhodlouze natahovat. Celá motorka váží 316 kg, což je vcelku adekvátní hodnota. Díky tomu se při jízdě pěkně manévruje a pohodlně se drží stopa. Objem nádrže se stal důkazem toho, že na dlouhé cesty Hertiage patří. Téměř 19 litrů už nás někam doveze. Celkový dojem pak dokreslují klasické kožené brašny, do kterých se nám jistě podaří na pár dní zabalit. 

  Motor a výkon starých časů

  Milwaukee-Eight 114 o objemu 1868 cc za to umí pořádně vzít. 94 koní, takže cca 70 kW, je doplněno o krouticí moment 155 Nm. Celkový výkon je u Heritage Classic využit pro pohodlnou jízdu. Když na dálnici přidáme plyn, motorka okamžitě zareaguje. Spotřeba 5,5 litrů na 100 km je ideální stav. 

  520 000 korun je odvážná nabídka. Za daleko nižší cenu najdeme na trhu i výkonnější stroje. Žádný však nenabízí tak dokonalý design a styl, jako právě Harley-Davidson Heritage Classic. Za toto všechno má smysl si připlatit.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS