Více
  8.8 C
  Czech
  Sobota, 28 května, 2022

  Kempování v Antarktidě či potápění mezi stalaktity. Tyhle zážitky si budete pamatovat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cestujete, abyste zažili něco neobvyklého? Máte rádi dobrodružství? Přečtěte si naše tipy na místa a zážitky, které promění vaši dovolenou v adrenalinovou jízdu.

  Pokračování článku Cestování pro odvážné.

  Táboření v Antarktidě

  Antarktida je skutečně top destinací, pokud jde o dobrodružné cestování. Nic dál už snad neexistuje. Tento kontinent nabízí nedotčenou krajinu, jedinečnou divokou zvěř a více aktivit, než byste čekali. Nejlépe se sem dostanete z Punta Arenas v Chile. Najdete zde i nabídku expedicí, které zahrnují tři dny lyžování a pěší turistiky, včetně přespání přímo na Antarktidě.

  Surfujte na Oahu

  Oahu’s Banzai Pipeline (běžně označovaný jako The Pipeline) je jedním z nejvyhledávanějších surfovacích míst na světě. Nachází se u severního pobřeží ostrova v Ehukai Beach Park. Vlny tu mají průměrnou výšku 3 m, ale mohou dosáhnout výšky až 6 m! Tato aktivita rozhodně není pro začátečníky, ale i nesurfaři budou nadšení ze sledování odvážlivců, kteří se tu pravidelně vrhají do vln v některé z mnoha soutěží. To vše z bezpečí slunné pláže.

  Zip line přes Niagarské vodopády

  Jízda z vrcholu soutěsky Niagara téměř až na dno. Tato zip line byla zprovozněna v roce 2016. Jedná se o několik na sebe navazujících „cest“, kde na čtyřech z nich můžete dosáhnout rychlosti až 64 km za hodinu. V provozu je od června do prosince.

  Bungee jump nad řekou Kawarau na Novém Zélandu

  Nový Zéland prakticky vynalezl dobrodružné sporty, když se v roce 1988 otevřel Kawarau Bridge Bungy. Zde se můžete připojit k přibližně 38 000 návštěvníků, kteří se již odvážili ke 140metrovému skoku z historického mostu Kawarau.

  Potápějte se ve Velké modré díře, Belize

  Velká modrá díra, známá svým kruhovým tvarem a nápadně tmavě modrou barvou, je přes 300 m široká propadlina uprostřed Belizského bariérového útesu. Zatímco letecký záběr stačí k tomu, aby vás přesvědčila o své nádheře, potápěči jsou ti, kteří zažívají opravdová dobrodružství. Kromě podmořského života zde spatří i masivní, 12 m dlouhé vápencové stalaktity a stalagmity, které se vytvořily během poslední doby ledové.

  Koupejte se v Ďáblově bazénu u Viktoriiných vodopádů

  Viktoriiny vodopády se nacházejí na hranici Zimbabwe a Zambie a každoročně přitahují tisíce turistů. Jedním z největších lákadel je Ďáblův bazén, přirozeně vytvořený vír na samém okraji vodopádů. Odvážní plavci se tu mohou mezi srpnem a lednem smočit přímo na hraně hluboké propasti. Vzhledem k tomu, že kluzká skalní bariéra je jediná věc, která vás dělí od pádu přes okraj, jedná se o nejextrémnější přírodní bazén planety.

  Plavte s divokými delfíny na Azorech

  Nabažit se Azor, skupiny devíti ostrovů ležících asi 1500 km od evropského pobřeží, není jednoduché. Neuvěřitelně malebné souostroví je dokonalým únikem pro dobrodružné cestovatele. Můžete tu vyzkoušet kanyoning na strmých stěnách útesů, paraglidovat nad vinicemi a plavat s divokými delfíny.

  Zaplavte si v Darwinově jezeru na Galapágách

  Galapágy, kam to máte nejblíže z Ekvádoru, jsou díky své nadpozemské krajině a výjimečné druhové rozmanitosti známou destinací pro outdoorové nadšence. Řetězec 19 ostrovů nabízí mnoho aktivit, od pěší turistiky po sopkách až po relaxaci ve slaném jezeře Darwin ve společnosti želv a leguánů.

  Half Dome, Yosemitský národní park

  Stezka Half Dome přes Yosemite může být jedním z nejintenzivnějších výletů, jaké kdy podniknete. Táhne se 25 km a stoupá více než 1600 m. Posledních 120 m je nejnáročnějších – turisté se musí vyšplhat po strmém svahu se dvěma ocelovými lany jako jedinou oporou. Úchvatné výhledy shora ale stojí za to.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS