menu

25.2 C
Czech
Pondělí 20. května 2024

Slovensko porazilo na mistrovství světa USA 5:4 v prodloužení a zajistilo si tak druhé vítězství

Slovenští hokejisté si v napínavém utkání na mistrovství světa skupiny B v Ostravě zajistili druhý triumf, když porazili USA 5:4 v prodloužení. Přestože Slováci vedli 4:1, museli se prosadit, protože Američané třemi góly ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v prodloužení Miloš Kelemen a zajistil Slovensku vítězství. Napínavý zápas držel fanoušky v napětí, protože oba týmy tvrdě bojovaly až do konce. Slovensko se díky tomuto vítězství dostalo do silné pozice na turnaji a v tabulce drží pět bodů.

Když je vám přes třicet a pořád ještě nemáte partnera. Kde se stala chyba?

Sledujte nás na sítích

Po třicítce se tak nějak očekává stav usazený, zadaný, rodič. Někdy se ale ten pravý prostě ne a ne objevit. Biologické hodinky tikají, doléhá samota, frustrace. Proč si někteří musí na osudovou lásku počkat déle?

Reklama

Ti, kteří i po třicítce zůstávají nedobrovolně sami, většinou o svém nevítaném stavu nemluví. Nefňukají. Snaží se tvářit, že jsou v pohodě. Že je život single nijak zvlášť netrápí.

Netouží po tom, aby na ně okolí koukalo jako na zoufalce. Předstírají, že se soustředí na práci a jejich život bez závazků je fajn. Je. V jádru je to ale často tíží víc, než by se mohlo zdát.

Foto: Pexels

Příkladem toho je realitní makléřka Sabina. Štíhlá, velmi pohledná blondýnka. Temperamentní, hýřící úsměvy. Denně je mezi lidmi, ale ještě ve svých jednatřiceti letech neměla vážnější vztah a žádný ani není na obzoru. Ač by si to přála. Usilovně randí a flirtuje.  

Playboy v osamění

Dalším takovým je obchodník s autodíly, pracující v nadnárodní společnosti, Daniel. Devětatřicet let. Vysoký, černovlasý sympaťák, sportovec. Svým vzhledem je dokonce tak atraktivní, že si ho vybírají jako exponovaný komparz do hollywoodských filmů.

Reklama

Partnerku pro život nemá. Ač je to rodinný typ, který by se nejraději viděl jako zodpovědný a milující táta. Pár pokusů o vztah bylo, ale nevyšly. Marně hledá ve skupinkách na Facebooku.

Foto: Pexels

A takto bychom mohli pokračovat. Ať jsou tlustí, hubení, extrovertní či zamlklí. Perspektivní jedinci jako by se z jejich okolí vypařili. A marně si lámou hlavu nad tím, co dělají špatně. Mnozí rádci argumentují tím, že „dnešní mladí“ se neseznámí, protože nikam nechodí a „pořád jenom koukají do mobilu“. Jak se ale ukazuje, jen v tom to nebude.

Plné rozporů

„Potkávám se se spoustou lidí v práci, chodím do posilovny, ve svých 37 letech jsem začala studovat VŠ, abych se dostala mezi lidi, teď jsem se rozhodla rekvalifikovat na programátorku, byla na různých seznamkách, občas zajdu s kamarádkou na drink, ale stejně nic,“ svěřila se Jnitka M. (Která se rozhodně nepovažuje za nepohlednou ženu.)

Já jsem se seznámila se svým manželem právě přes komentář na internetu – ohledně společných zájmů. Seznámit se můžete v podstatě kdekoliv,“ kontruje spokojená matka roční holčičky, Vilemina R.


Foto: Pexels

Což ale samozřejmě neznamená, že máme sedět zavření doma. Čím více kontaktu s okolím, tím větší šance potkat toho pravého. Rada číslo jedna i tak zní: Buďte aktivní. Chyba může být samozřejmě také v povahovém rysu dotyčného. Některé prvky v chování skutečně odradí.

Co patří mezi nejčastější a nejhůře vnímané nešvary?

Být příliš hodný Marná sláva, být trochu rebel a sígr je sexy. Takoví mají totiž šťávu. I podle výzkumů působí přitažlivěji než hodní kluci a holky, kteří všechno odsouhlasí a za všechno se raději předem omluví.

Být příliš negativní Druhý extrém. Vysílání negativní energie ve stylu všechno je špatně snesou jen ti nejotrlejší. A rozhodně to není sexy.

Příliš dostupní Když budeme potencionálního partnera od začátku zahlcovat desítkami horlivých zpráv denně, bude to mít opačný efekt. Protějšek přestane mít potřebu vás dobývat. Už se nebude tetelit blahem při každém cinknutí mobilu. Možná před vámi začne i utíkat. Zachovat si svou hodnotu!

Chlubení Jsou jedinci, kterým můžete neustálým vychloubáním imponovat. Většinou ale, v každé druhé větě zdůrazňovat, co všechno umíme, kde jsme byli a co vlastníme, zafunguje spíš jako odpuzovač. 

Dalším je neustálé poučování, sebestřednost, nespolehlivost nebo také závislost na mobilu. Naopak ledy může snadno prolomit, podle mínění veřejnosti, úsměv a smysl pro humor. I tady ale platí staré dobré přísloví „na každý hrnec se najde poklička“. To znamená, že i ten největší morous, mentor nebo ztroskotanec má někde na světě polovičku, která k němu může zahořet vroucí, nekritickou láskou. Jde jen o to, ji potkat.

Někdy jsou bariérou naopak přehnané nároky na partnera. Když pomineme, že bezchybný ideál neexistuje, je nutno najít rovnováhu v tom, co my sami můžeme nabídnout. Mít na paměti, že například vzhled a peníze nejsou všechno.

Ta chvíle přijde

Každopádně se musíme smířit s tím, že zákony schválnosti fungují spolehlivě. Když člověk prahne po lásce, v tu ránu ctitelé (a ctitelky) zmizí z povrchu zemského. Když se pak někdo konečně najde a vy jste šťastně zadaní, najednou se začnou ozývat staří kamarádi, exmilenci/exmilenky i zcela nové, dosud nepoznané tváře, které po vás strašlivě touží.


Foto: Pexels

A o tom to celé je. Počkejte si na tu vlnu. Vlnu hojnosti. Lásky, nových možností. Ona přijde! Chce to jen trpělivost. Panikou ani slzením do polštáře stejně nikdo nic neurychlí. Každý má ve své knize osudu jiné načasování.

Někdo potká toho pravého v sedmnácti, někdo v pětadvaceti, někdo před čtyřicítkou a známe konkrétní případy, kdy partnerský vztah s velkým V vyklíčil ještě později. Ale stál za to. S tím nic nenadělá ani ten nejmocnější věštec ani psycholog.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Japonsko zavedlo on-line rezervace pro výstup na horu Fudži

Japonsko dnes zavedlo on-line rezervace pro turisty, kteří chtějí vystoupit na nejvyšší japonskou horu Fudži po nejfrekventovanější stezce vedoucí na vrchol. Stezku, která bývá obvykle otevřená od 1. července do 10. září, v posledních letech zaplavily davy návštěvníků, což vyvolává zvýšené riziko nehod a obavy z ničení životního prostředí v oblasti. Japonské úřady již dříve oznámily, že denní počet návštěvníků omezí na 4000 a výstup zpoplatní.

Tvář Ukrajinské youtuberky za pomoci AI nevědomky propagovala na čínském internetu Rusko

Nechci, aby si někdo myslel, že jsem takové hrůzy někdy řekla. Použít Ukrajinku jako tvář k propagaci Ruska je šílenství, prohlásila Olha Lojeková, když svou tvář spatřila v řadě videí na čínských sociálních sítích. Jde o výsledek snadno ovladatelných nástrojů generativní umělé inteligence, které jsou snadno dostupné on-line. "Byl to můj obličej a můj hlas. Bylo to děsivé. Viděla jsem samu sebe říkat věci, které jsem nikdy neřekla," svěřila se jednadvacetiletá studentka Pensylvánské univerzity stanici BBC.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Lavrov a Putin označili zemřelého prezidenta Íránu za skutečného přítele Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin a ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes kondolovali Íránu k úmrtí jeho prezidenta a ministra zahraničí. Prezident Ebrahím Raísí a šéf diplomacie Hosejn Amírabdolláhján byli podle Lavrova opravdovými, spolehlivými přáteli Ruska. Putin v kondolenčním telegramu napsal, že Raísího osobní přínos pro vztahy mezi Moskvou a Teheránem je neocenitelný.

Čína uvalila sankce na americké zbrojovky kvůli vojenské pomoci Tchaj-wanu

Čínské ministerstvo obchodu uvalilo sankce na obrannou divizi společnosti Boeing a další dva klíčové americké zbrojní dodavatele. Důvodem je výroba zbraní pro Tchaj-wan, samozvaný demokratický ostrov. Oznámení přišlo v den slavnostní přísahy nového tchajwanského prezidenta Laj Čching-tea, který slíbil, že bude stát chránit před čínskými hrozbami.

Nový tchajwanský prezident Lai Ching-te vyzývá k míru uprostřed rostoucího napětí s Čínou

Nově inaugurovaný tchajwanský prezident Lai Ching-te ve svém prvním projevu od nástupu do funkce v pondělí 20. května vyzval k míru a dobré vůli vůči Pekingu. Prezidentova výzva přichází v době, kdy Čína nadále zvyšuje vojenský a politický tlak na samosprávný ostrov.

Íránský prezident a ministr zahraničí zemřeli, nepřežili nehodu vrtulníku

Íránský prezident Ebráhím Raísí zemřel při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán, potvrdila íránská státní média. Na palubě se nacházel i ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján. S pátráním po havarovaném stroji pomáhali záchranáři z Ruska i Turecka.
Reklama

DOPORUČUJEME

Japonsko zavedlo on-line rezervace pro výstup na horu Fudži

Japonsko dnes zavedlo on-line rezervace pro turisty, kteří chtějí vystoupit na nejvyšší japonskou horu Fudži po nejfrekventovanější stezce vedoucí na vrchol. Stezku, která bývá obvykle otevřená od 1. července do 10. září, v posledních letech zaplavily davy návštěvníků, což vyvolává zvýšené riziko nehod a obavy z ničení životního prostředí v oblasti. Japonské úřady již dříve oznámily, že denní počet návštěvníků omezí na 4000 a výstup zpoplatní.

Tvář Ukrajinské youtuberky za pomoci AI nevědomky propagovala na čínském internetu Rusko

Nechci, aby si někdo myslel, že jsem takové hrůzy někdy řekla. Použít Ukrajinku jako tvář k propagaci Ruska je šílenství, prohlásila Olha Lojeková, když svou tvář spatřila v řadě videí na čínských sociálních sítích. Jde o výsledek snadno ovladatelných nástrojů generativní umělé inteligence, které jsou snadno dostupné on-line. "Byl to můj obličej a můj hlas. Bylo to děsivé. Viděla jsem samu sebe říkat věci, které jsem nikdy neřekla," svěřila se jednadvacetiletá studentka Pensylvánské univerzity stanici BBC.

Modrý meteor rozzářil oblohu nad Španělskem a Portugalskem

Sociální média zaplavila videa neobyčejného modrého meteoru, který prolétl oblohou nad Španělskem a Portugalskem a zanechal svědky a uživatele internetu v úžasu. Ohromující podívaná, která údajně byla viditelná na stovky kilometrů, vyvolala vlnu vzrušení a spekulací o jejím dopadu, přičemž mnozí ji popisují jako událost, která se stane "jednou za život".

Tokio bojuje proti mývalům, kteří se z mazlíčků změnili na škůdce

Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.

Rusky obdržely manuál na chování vůči svým mužům, kteří se vrátili z války jako násilníci

Ruští vojáci se v mnoha případech vracejí z Ukrajiny jako sexuální sadisté. Ženy proto obdržely speciální manuál, který jim dává rady a pokyny, jak se svými muži zlomenými válkou žít. „Příručka“ čelí ostré kritice ze strany Rusek, nelichotivě o ní však píší i samotná média.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ukrajina oznámila zničení všech 29 ruských dronů, kterými v noci útočilo Rusko

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na dnešek sestřelila všech 29 bezpilotních letounů, kterými na Ukrajinu útočilo Rusko. Informovalo o tom ukrajinské letectvo, podle něhož drony mířily na jih, střed i na západ Ukrajiny. Proti Charkovské oblasti na severu země ruská armáda vystřelila raketu Iskander-M. Výbuchy byly hlášeny z okolí Rusy okupovaného Luhansku na východě Ukrajiny.

Ukrajina ještě ovládá tři pětiny Vovčansku, uvedl vicegubernátor

Ukrajinské síly ještě ovládají tři pětiny pohraničního města Vovčansk v Charkovské oblasti na severovýchodě země, ruské útoky ale neustávají, uvedl dnes v ukrajinské televizi zástupce šéfa oblastní správy Roman Semenucha. Vovčansk ruská vojska okupovala po invazi na Ukrajinu, ale ukrajinská armáda jej osvobodila v září 2022 během své protiofenzivy.

Klimatičtí vědci: Globální oteplování nám připraví dystopickou budoucnost

Naše planeta se oteplí nejméně o 2,5 stupně Celsia a bude uvržena do klimatického chaosu a dystopie. List The Guardian provedl průzkum mezi stovkami klimatických vědců Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC), přičemž valná většina nevěří, že svět udrží průměrnou teplotu na uzdě.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Lavrov a Putin označili zemřelého prezidenta Íránu za skutečného přítele Ruska

Ruský prezident Vladimir Putin a ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes kondolovali Íránu k úmrtí jeho prezidenta a ministra zahraničí. Prezident Ebrahím Raísí a šéf diplomacie Hosejn Amírabdolláhján byli podle Lavrova opravdovými, spolehlivými přáteli Ruska. Putin v kondolenčním telegramu napsal, že Raísího osobní přínos pro vztahy mezi Moskvou a Teheránem je neocenitelný.

Čína uvalila sankce na americké zbrojovky kvůli vojenské pomoci Tchaj-wanu

Čínské ministerstvo obchodu uvalilo sankce na obrannou divizi společnosti Boeing a další dva klíčové americké zbrojní dodavatele. Důvodem je výroba zbraní pro Tchaj-wan, samozvaný demokratický ostrov. Oznámení přišlo v den slavnostní přísahy nového tchajwanského prezidenta Laj Čching-tea, který slíbil, že bude stát chránit před čínskými hrozbami.

Nový tchajwanský prezident Lai Ching-te vyzývá k míru uprostřed rostoucího napětí s Čínou

Nově inaugurovaný tchajwanský prezident Lai Ching-te ve svém prvním projevu od nástupu do funkce v pondělí 20. května vyzval k míru a dobré vůli vůči Pekingu. Prezidentova výzva přichází v době, kdy Čína nadále zvyšuje vojenský a politický tlak na samosprávný ostrov.

Íránský prezident a ministr zahraničí zemřeli, nepřežili nehodu vrtulníku

Íránský prezident Ebráhím Raísí zemřel při havárii vrtulníku v provincii Východní Ázerbájdžán, potvrdila íránská státní média. Na palubě se nacházel i ministr zahraničí Hosejn Amírabdolláhján. S pátráním po havarovaném stroji pomáhali záchranáři z Ruska i Turecka.

Jessica Biel boří tabu: Svou knihou pro děti se snaží normalizovat konverzaci o menstruaci

Jessica Biel se vydává do světa dětské literatury s cílem změnit způsob, jakým se mluví o menstruaci. Její nová kniha A Kids Book About Periods se pokouší prolomit tabu a kulturní stigma spojené s periodou a podpořit otevřené a pozitivní rozhovory mezi dětmi a dospělými.

Ruská Černomořská flotila dál řídne, píší média po oznámení o zničení minolovky

Ruská Černomořská flotila dál řídne, píší dnes ukrajinská média po oznámení ukrajinského námořnictva o potopení ruské minolovky Kovrovec v noci na dnešek. Námořnictvo se zdrželo podrobností, podobně i ukrajinský generální štáb, který se o zničení lodi zmínil v situačním přehledu, a ukrajinské ministerstvo obrany poblahopřálo bojovníkům, kteří se postarali o "další špatný den Černomořské flotily". Ruská strana se nevyjádřila, což však v podobných případech bývá obvyklé.
Reklama
Reklama