5.5 C
Czech
Středa 17. dubna 2024

Historická kodaňská burza v plamenech. Věž se zřítila

Starou kodaňskou burzu, jednu z nejznámějších budov dánského hlavního města, v úterý zasáhl požár. Zachvátil její věž, která se zřítila na střechu. Tragédie připomíná požár pařížské katedrály Notre-Dame v roce 2019.

Bývalý inženýr Amazonu dostal tři roky vězení za hackerské útoky na DeFi platformy

Inženýr počítačové bezpečnosti Shakeeb Ahmed byl odsouzen ke třem letům vězení a tříletému dohledu po propuštění. Ahmed byl shledán vinným z útoků na decentralizované kryptoměnové burzy Crema a Nirvana v roce 2022.

Kaspersky se umisťuje na stupni vítězů v 94 % nezávislých testů

Sledujte nás na sítích

Praha 28. března 2024 (PROTEXT) – V roce 2023 si produkty Kaspersky držely vedoucí pozici z hlediska umístění v nejlepší trojici. Společnost Kaspersky se během tohoto roku zúčastnila 100 nezávislých testů a hodnocení, přičemž její produkty získaly 93 prvních míst a celkově 94 míst v žebříčku TOP3, čímž dosáhla dosud nejlepšího výsledku.

Hodnocení TOP3 odráží úspěšnost dodavatele v nezávislých srovnávacích testech během kalendářního roku. To znamená, že umožňuje dobře posoudit technologickou odbornost firmy a sledovat kvalitu a efektivitu jejích implementovaných technologií a řešení. Tento přístup, založený na agregaci výsledků z mnoha uznávaných testovacích laboratoří, jako jsou AV-Comparatives, AV-TEST, SE Labs a další, poskytuje komplexní hodnocení nad rámec jednotlivých testů, což usnadňuje rozpoznání skutečných schopností dané firmy, průběhu jejího zlepšování a zavádění inovací.

Pokud jde o spotřebitelská řešení, jedním z hlavních úspěchů společnosti Kaspersky je získání ocenění „Produkt roku“ od nezávislého testovacího institutu AV-Comparatives, čímž překonala rekord nejlépe hodnocené firmy v oboru kybernetické bezpečnosti. Kaspersky Standard, základní plán nového portfolia Kaspersky Consumer, obdržel nejvyšší hodnocení Advanced+ ve všech sedmi testech a předvedl nejlepší kombinaci ochrany, výkonu a odolnosti vůči falešným poplachům.

Dalším úspěchem je, že Kaspersky Plus pro Windows prošel hodnocením Endpoint Security: Home 2023 společnosti SE Labs a dosáhl ve všech čtyřech testech v průběhu roku nejvyšší celkové míry přesnosti (Total Accuracy Rating) 100 % (TOP1). Produkt Kaspersky Safe Kids zase získal certifikát rodičovské kontroly Parental Control Certification od AV-Comparatives za zablokování více než 98 % pornografických webových stránek bez závažných nevyřešených chyb a s nulovým počtem falešně pozitivních výsledků na webových stránkách vhodných pro děti.

Řešení společnosti Kaspersky si připsala na konto také sedm výročních ocenění „BEST 2023“ od společnosti AV-TEST. Konkrétně Kaspersky Plus pro Mac byl poprvé oceněn jako nejlepší spotřebitelské zabezpečení „Best MacOS Security 2023 for Consumer Users“, a to díky perfektním výsledkům v testu zabezpečení počítačů Mac v průběhu celého roku 2023. Produkty Kaspersky Standard, Kaspersky Endpoint Security a Kaspersky Small Office Security získaly ocenění „Advanced Threat Protection 2023“ za výjimečnou ochranu před útoky pokročilých perzistentních hrozeb (APT), při nichž dochází k instalaci ransomwaru a ke krádežím dat. Kromě těchto ocenění dostaly tyto produkty ještě cenu „Best Usability 2023“ za nejnižší poměr falešných pozitivních detekcí v průběhu celého testovacího roku.

Kaspersky Standard, Kaspersky Endpoint Security a Kaspersky Small Office Security dosáhly nejvyššího skóre 6 bodů ve všech kategoriích, včetně ochrany, výkonu a použitelnosti, a získaly ocenění „TOP PRODUCT“ na základě výsledků testů antivirového softwaru pro domácí a firemní uživatele systému Windows, které provedla společnost AV-TEST. Proces testování zahrnoval dva scénáře obrany proti reálným a běžným hrozbám v obtížných podmínkách, pět scénářů měření výkonu a posouzení falešně pozitivních detekcí.

Pokud jde o hodnocení firemních řešení, Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert (KEDRE) byl oceněn v testu „Endpoint Prevention & Response (EPR)“ za dosažení 100 % celkového skóre aktivní reakce a vysloužil si titul „Strategic Leader“. Řešení bylo oceněno také certifikátem AV-TEST Approved Advanced Endpoint Detection and Response Certification za přesvědčivé pokrytí hrozeb a užitečnou analytiku. Studie zahrnovala sérii simulovaných útoků vedených týmem odborníků, které kopírovaly taktiku kyberzločineckých skupin Hafnium a Lazarus. Kaspersky Endpoint Detection and Response Expert zvládl plné pokrytí hrozeb ve scénáři 1 a detekoval 29 z 30 technik ve scénáři 2. Kromě toho bylo toto řešení oceněno společností SE Labs v testu Enterprise Advanced Security (EDR), kde dosáhlo absolutního hodnocení celkové přesnosti a získalo nejvyšší rating AAA za detekci každého z 16 cílených útoků bez falešných pozitivních hlášení.

Kromě toho získaly produkty Kaspersky Endpoint Security for Business a Kaspersky Small Office rating AAA ve všech čtyřech srovnávacích testech Enterprise Endpoint Protection 2023 společnosti SE Labs. Oba produkty dosáhly také nejvyšší pozice TOP1 ve 3 ze 4 testů celkového hodnocení přesnosti. Dalším úspěchem je hodnocení Anti-Tampering assessment od AV-Comparatives, které potvrdilo, že Kaspersky Endpoint Security vykazuje nejvyšší míru odolnosti proti neoprávněné manipulaci s daty (tampering attack) a dokáže neprodleně zajistit bezpečnost systému a dat uživatele.

 

 

 

 

 

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záplavy v Ománu si vyžádaly 18 obětí, prudké deště zasáhly i Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty v úterý zažily extrémní srážky, které zaplavily hlavní dálnice a zanechaly na silnicích v Dubaji opuštěná vozidla. V sousedním Ománu mezitím vzrostl počet obětí povodní na 18 a další lidé se stále pohřešují.

Polský premiér se chce připojit k iniciativě European Sky Shield, prezident ne

Polsko by mělo spolupracovat s dalšími zeměmi na evropské iniciativě protivzdušné obrany European Sky Shield Initiative (ESSI), řekl dnes po jednání polské proevropské vlády premiér Donald Tusk. Projekt, jehož součástí je i Česko, se ale nezamlouvá konzervativnímu prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Řekl, že jde o německý obchodní projekt.

Macron chce klid zbraní během olympiády; Kreml mluví o přeskupení Ukrajinců

Kreml dnes podle agentury Reuters reagoval chladně na volání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona po příměří ve vojenských konfliktech ve světě během nadcházejících olympijských her. Ukrajina, která se už přes dva roky brání rozsáhlé ruské agresi, by této iniciativy podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova mohla využít jako příležitost k přeskupení a vyzbrojení. Kyjev se nevyjádřil. Šéf Elysejského paláce o den dříve uvedl, že bude usilovat o dosažení klidu zbraní ve světových konfliktech během olympiády, kterou bude letos v létě hostit Francie.

Írán tvrdě odpoví na každou akci mířící proti jeho zájmům, řekl prezident Raísí

Írán tvrdě odpoví na jakoukoli nepřátelskou akci namířenou proti jeho zájmům, prohlásil dnes íránský prezident Ebráhím Raísí. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na íránskou polooficiální tiskovou agenturu ISNA. Izrael v pondělí varoval, že chystá odvetu za bezprecedentní dronový a raketový útok Íránu na své území, a dnes se má opět sejít válečný kabinet, aby jednal o její možné podobě. Izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac oznámil, že v reakci na víkendový útok zahájil také diplomatickou ofenzivu a požádal 32 zemí o uvalení nových sankcí proti Íránu.

Hongkong schválil první spotová ETF na bitcoin a ether

Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových burzovně obchodovaných fondů pro bitcoin a ether, čímž tento region pokračuje ve své snaze stát se kryptocentrem.

V gruzínském parlamentu vypukla rvačka kvůli kontroverznímu návrhu zákona

V gruzínském parlamentu vypukla v pondělí rvačka kvůli kontroverznímu návrhu legislativy o „zahraničních agentech“, kterou kritizují západní státy i gruzínská veřejnost. Opoziční poslanec Aleko Elisašvili nečekaně udeřil pěstí do obličeje Mamuku Mdinaradzeho, lídra vládnoucí strany Gruzínský sen.

DOPORUČUJEME

Globální síťový inovátor Huawei lídrem nové éry síťových technologií v kampusech

Šen-čen (Čína) 16. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - ÚvodSpolečnost Huawei byla znovu jmenována lídrem v prestižním žebříčku Gartner® Magic Quadrant™ 2024 pro podnikovou drátovou a...

„Přístav volného obchodu Chaj-nan a já": Pohled na proměny Chaj-nanu

Chaj-kchou (Čína) 16. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Zpráva Chaj-nanského mezinárodního mediálního centra Hainan International Media Center (HIMC):Chaj-nanské mezinárodní mediální centrum představilo 13. dubna originální...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Záplavy v Ománu si vyžádaly 18 obětí, prudké deště zasáhly i Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty v úterý zažily extrémní srážky, které zaplavily hlavní dálnice a zanechaly na silnicích v Dubaji opuštěná vozidla. V sousedním Ománu mezitím vzrostl počet obětí povodní na 18 a další lidé se stále pohřešují.

Polský premiér se chce připojit k iniciativě European Sky Shield, prezident ne

Polsko by mělo spolupracovat s dalšími zeměmi na evropské iniciativě protivzdušné obrany European Sky Shield Initiative (ESSI), řekl dnes po jednání polské proevropské vlády premiér Donald Tusk. Projekt, jehož součástí je i Česko, se ale nezamlouvá konzervativnímu prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Řekl, že jde o německý obchodní projekt.

Macron chce klid zbraní během olympiády; Kreml mluví o přeskupení Ukrajinců

Kreml dnes podle agentury Reuters reagoval chladně na volání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona po příměří ve vojenských konfliktech ve světě během nadcházejících olympijských her. Ukrajina, která se už přes dva roky brání rozsáhlé ruské agresi, by této iniciativy podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova mohla využít jako příležitost k přeskupení a vyzbrojení. Kyjev se nevyjádřil. Šéf Elysejského paláce o den dříve uvedl, že bude usilovat o dosažení klidu zbraní ve světových konfliktech během olympiády, kterou bude letos v létě hostit Francie.

Čína se zavázala přísně regulovat spalování uhlí, přesto staví uhelné elektrárny ve velkém

Čína loni podle analýzy společnosti Global Energy Monitor (GEM) zvýšila kapacitu pro výrobu uhelné energie. Peking se přitom zavázal využívání tohoto fosilního paliva přísně regulovat. Analytici se však domnívají, že nové uhelné elektrárny nemusejí vést k nárůstu jeho spalování.

Írán tvrdě odpoví na každou akci mířící proti jeho zájmům, řekl prezident Raísí

Írán tvrdě odpoví na jakoukoli nepřátelskou akci namířenou proti jeho zájmům, prohlásil dnes íránský prezident Ebráhím Raísí. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na íránskou polooficiální tiskovou agenturu ISNA. Izrael v pondělí varoval, že chystá odvetu za bezprecedentní dronový a raketový útok Íránu na své území, a dnes se má opět sejít válečný kabinet, aby jednal o její možné podobě. Izraelský ministr zahraničí Jisrael Kac oznámil, že v reakci na víkendový útok zahájil také diplomatickou ofenzivu a požádal 32 zemí o uvalení nových sankcí proti Íránu.

Hongkong schválil první spotová ETF na bitcoin a ether

Hongkong v pondělí schválil žádosti několika spotových burzovně obchodovaných fondů pro bitcoin a ether, čímž tento region pokračuje ve své snaze stát se kryptocentrem.

V gruzínském parlamentu vypukla rvačka kvůli kontroverznímu návrhu zákona

V gruzínském parlamentu vypukla v pondělí rvačka kvůli kontroverznímu návrhu legislativy o „zahraničních agentech“, kterou kritizují západní státy i gruzínská veřejnost. Opoziční poslanec Aleko Elisašvili nečekaně udeřil pěstí do obličeje Mamuku Mdinaradzeho, lídra vládnoucí strany Gruzínský sen.

Historická kodaňská burza v plamenech. Věž se zřítila

Starou kodaňskou burzu, jednu z nejznámějších budov dánského hlavního města, v úterý zasáhl požár. Zachvátil její věž, která se zřítila na střechu. Tragédie připomíná požár pařížské katedrály Notre-Dame v roce 2019.