Reklama
6.8 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
Protext ČTKJaponsko vás bude fascinovat. I díky novému TRADE NEWS

Japonsko vás bude fascinovat. I díky novému TRADE NEWS

Praha 2. října 2024 (PROTEXT) – Japonští zákazníci jsou velmi kritičtí. Pokud však uspějete u nich, jinde v regionu to budete mít snazší, říká v exkluzivním rozhovoru pro TRADE NEWS velvyslanec Japonska v ČR Kansuke Nagaoka . The kaizen spirit is shared by both Japan and the Czech Republic | iTradeNews.cz Zdůrazňuje, že obě země sdílejí stejné hodnoty, a proto si rozumějí i v byznysu, který je nejvíc rozvinutý na poli strojírenství a automotive. Jako další perspektivní oblasti spolupráce akcentuje ekologické produkty, software nebo služby pro firmy.

Japonsko se totiž otevírá jako nikdy předtím, potvrzuje velvyslanec České republiky v Tokiu Martin Klučar. K příležitostem pro české firmy přidává potravinářské výrobky, drony, vesmírné technologie, letadla, hry i virtuální realitu. Novou výzvou je i japonská energetika a její dekarbonizace, doplňuje článek ekonomického diplomata Ondřeje Svobody.

Země vycházejícího slunce je však i pro zkušené obchodníky výzvou. Je to trh, který ocení férovost, trpělivost a kvalitu a pro české firmy může být velkou šancí, pokud mají co nabídnout a budou uvažovat v dlouhodobém horizontu. Čtvrtá největší ekonomika světa se svými 120 miliony obyvatel stále patří mezi hlavní globální investory a hned po Německu je druhým největším přímým zahraničním investorem v Česku, uvádí se dále v článku Jakuba Hájka, ředitele zastoupení agentur CzechInvest a CzechTrade v Tokiu.

V aktuálním TRADE NEWS najdete hned několik receptů na to, jak na tento náročný trh proniknout. Asi největším želízkem v ohni je EXPO 2025, které se uskuteční od dubna do října v japonské Ósace. V rozhovoru s generálním komisařem české účasti Ondřejem Soškou se dozvíte, že způsobů, jak se do této grandiózní akce zapojit, je mnoho.

V magazínu najdete jako vždycky spoustu inspirace přímo z firem:

AMCON – pulzující monozukuri v srdci Evropy | iTradeNews.cz * AMCON – a vibrant monozukuri in the heart of Europe | iTradeNews.cz 

České granáty okouzlily Japonce | iTradeNews.cz * Japanese people are enchanted by Czech garnet | iTradeNews.cz 

Jaroslav Hanousek: Žádný obchod není bez rizika | iTradeNews.cz 

Ondřej Svoboda: S harmonickými vztahy přichází i prosperita firmy | iTradeNews.cz 

A také několik dalších zajímavých rozhovorů, například:

Manabu Aizawa: Rád bych svým příkladem vnesl do japonské kultury víc kreativity | iTradeNews.cz 

Roman Watanabe: V Japonsku jsem si splnil své sny | iTradeNews.cz 

Na Japoncích si vážíme jejich preciznosti, disciplíny a úcty k druhým, říkají členové Janoska Ensemble | iTradeNews.cz 

Pavel Wiesner: Pojišťovna je stabilizačním prvkem ekonomiky státu i vašeho podnikání | iTradeNews.cz * Insurance company is a linchpin of national economy and of your business, too | iTradeNews.cz 

 

TRADE NEWS vydává od roku 2012 agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Čtvrté letošní číslo vyšlo na 80 stranách auditovaným nákladem 7000 výtisků.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

TRADE NEWS je i na LinkedInu.

 

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Na Krymu havarovalo ruské vojenské letadlo, zahynuly desítky lidí

Na ukrajinském poloostrově Krym, který Rusko nelegálně anektovalo v roce 2014, havarovalo ruské vojenské letadlo. Podle ruského ministerstva obrany při nehodě zahynulo všech 29 lidí na palubě.

Trumpova výjimka může ohrozit jednu z nejvzácnějších velryb světa

V Mexickém zálivu žije jen nepatrná populace velryby Riceovy, kterou vědci řadí k nejohroženějším kytovcům planety. Teď se její situace dál komplikuje. Výbor americké vlády totiž udělil výjimku, která může usnadnit pokračování ropných a plynových aktivit v oblasti, kde tento druh žije celý svůj život.

Japonská vláda zvýšila některé daně, aby financovala navýšení výdajů na obranu

Japonsko ode dneška zvýšilo daň z tabáku a z příjmů právnických osob, aby financovalo navýšení výdajů na obranu. Vláda chce příští rok také zvýšit daně z příjmů fyzických osob, od čehož si slibuje dodatečný roční příjem 1,3 bilionu jenů (přes 173 miliard Kč), napsala agentura Kjódó.

Trump zvažuje stažení USA z NATO kvůli nezapojení spojenců do války s Íránem

Americký prezident Donald Trump řekl britskému deníku The Daily Telegraph, že silně zvažuje stažení Spojených států z NATO poté, co se spojenci nepřidali k jeho válce s Íránem. Šéf Bílého domu transatlantickou alianci označil za nefunkční, stejně ji podle něj vnímá i ruský prezident Vladimir Putin.

Ruský dronový útok poničil průmyslový areál v západoukrajinském Lucku

Ruský útok v noci na dnešek poškodil průmyslovou oblast v západoukrajinském městě Luck, kde vyhořel terminál soukromé poštovní společnosti Nova pošta a sklad potravin. Informoval o tom portál Ukrajinska pravda s odvoláním na starostu města Ihora Poliščuka. Ten na síti Telegram napsal, že zranění nejsou hlášeni. Ukrajinské letectvo dnes ráno mezitím oznámilo, že Ukrajina v noci čelila útoku 339 ruských dronů, z nichž 298 se podařilo sestřelit, případně jinak neutralizovat.

Ceny ropy jdou dolů. Očekává se Trumpův projev k národu

Ceny ropy klesly pod 100 dolarů za barel po signálech, že se válka možná chýlí ke konci. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že konflikt skončí do dvou až tří týdnů bez nutnosti vyjednat dohodu. Jeho íránský protějšek Masúd Pezeškján vyjádřil ochotu ukončit konflikt, ale pouze za předpokladu bezpečnostních záruk.

Trump odebral dotace veřejnoprávním médiím v rozporu s ústavou, rozhodl soudce

Výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa o odebrání federálních dotací veřejnoprávní rozhlasové stanici NPR a veřejnoprávní televizi PBS je protiústavní, rozhodl v úterý federální soudce. Trump loni v květnu nařídil federálním agenturám zastavit financování veřejnoprávních médií s odůvodněním, že jsou zaujatá, a neměla by proto dostávat finance z daní Američanů. Píše o tom deník The New York Times (NYT).

Válka brzy skončí, tvrdí Trump. Írán jednání s USA popírá

Americký prezident Donald Trump novinářům sdělil, že válka s Íránem skončí do dvou až tří týdnů. Nestanovujeme si žádné limity, přičemž se budeme bránit, dokud to bude nutné, reagoval na toto prohlášení íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí.

Max Verstappen ztrácí motivaci a zvažuje budoucnost ve Formuli 1

Max Verstappen otevřeně kritizuje novou podobu Formule 1 pro rok 2026. Označuje ji za „anti-racing“ a přirovnává ji k „Mario Kartu“ nebo „Formula E na steroidech“. Jeho slova nejsou jen frustrací z výkonu. Naznačují hlubší problém.

V Korálovém moři objevili přes 110 nových druhů

Vědci odhalili v hlubinách Korálového moře více než 110 dosud neznámých druhů ryb a bezobratlých. Počet může výrazně vzrůst, protože část organismů čeká na detailní analýzu. Výzkum vedla australská agentura CSIRO spolu s iniciativou Nippon Foundation Nekton Ocean Census.

Král Karel a Camilla zamíří do USA na oslavy 250 let nezávislosti

Král Karel III. a královna Camilla potvrdili návštěvu USA, kde se zúčastní oslav 250 let od vyhlášení americké nezávislosti. Cesta ale nepřichází jen v duchu tradice, odehraje se i v době citlivých politických vztahů.

Německo: Vlk zaútočil na ženu přímo v centru Hamburku

Neobvyklý incident otřásl v pondělí večer jednou z hlavních nákupních ulic v Hamburku. V rušné ulici Grosse Bergstrasse ve čtvrti Altona, nedaleko obchodního domu Ikea, zaútočil na ženu vlk.

Skupiny napojené na Rusko a Írán využívají kryptoměny k nákupu dronů, ukázala analýza

Proruské a proíránské skupiny stále častěji využívají kryptoměny k financování nákupu levných vojenských dronů a jejich součástek, které hrají klíčovou roli v aktuálních světových konfliktech. Vyplývá to ze zprávy společnosti Chainalysis, která se specializuje na analýzu blockchainu.

Dopady války: Američané si připlatí za zboží z Číny

Zablokovaný Hormuzský průliv způsobil šok na trhu s ropou. Celý svět to pociťuje prostřednictvím růstu cen pohonných hmot a energií, hrozí ale i zdražování potravin a základních potřeb. Situace není jiná ani v USA. Podraží i výrobky z Číny, varoval majitel čínské exportní firmy Huijin Trade. Ceny ropy se v úterý téměř nezměnily.

Guvernér Floridy podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po Trumpovi

Guvernér státu Florida Ron DeSantis v pondělí podepsal zákon o přejmenování letiště v Palm Beach po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Návrh zákona o změně názvu v únoru schválili floridští zákonodárci. Trump v pondělí rovněž představil vizualizaci mrakodrapu v Miami, který má být sídlem jeho prezidentské knihovny. Píší o tom tiskové agentury.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama