Více
  1.9 C
  Czech
  Pátek, 28 ledna, 2022

  Jako dítě byl unesen a prodán jiné rodině. Cestu domů si nakreslil zpaměti

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Li Jingweiovi byly pouhé čtyři roky, když byl vylákán ze svého domova a unesen mafií obchodující s dětmi. Díky silné touze se vrátit domů se mu však podařilo svou rodinu najít. Dojemné setkání!

  Stalo se to v roce 1989 poblíž jihozápadního města Zhaotong v provincii Yunnan. Li sice neměl být podroben žádnému zneužívání, či násilí, které by se dalo očekávat v obchodu s bílým masem, avšak nelegálně putoval do rodiny žijící ve více než 1 800 km vzdáleném Che-Nanu. Svoji bolest a stesk po vlastní mámě a tátovi podle svých slov vnímal velmi silně. Neměl ale šanci se bránit. S utrpením musel přijmout nový domov.

  Taková praxe v Číně není nic ojedinělého. Mnoho dětí je zde v mladém věku uneseno a prodáno jiným rodinám

  Podle statistik z roku 2015 vyplývá, že je ročně uneseno asi 20 000 dětí. „Únosy dětí nejsou v Číně, společnosti, která klade velký důraz na to, mít syna, neobvyklé,“ uvádí BBC News. V roce 2021 je pak známo mnoho případů mladých nezvěstných mužů, kteří se po dlouhých letech znovu shledali s biologickými rodiči. Ani Li Jingwei nepřestal doufat, že se se svými nejbližšími jednou opět setká. Když v nové domovině u samozvaných pěstounů povyrostl, začal svou rodinu hledat. I když byla to cesta na dlouhou trať.

  Bez úspěchu se ptal adoptivních rodičů, odkud pochází a pátral v databázích DNA, které by mohly napovědět. Pomohly mu až všemohoucí sociální sítě. Natočil video s naléhavým vzkazem, které potom sdílel na Douvin, čínské verzi TikToku. „Jsem dítě, které hledá svůj domov. Do Che-Nanu mě vzal holohlavý soused kolem roku 1989, když mi byly asi čtyři roky, říká v něm.

  Neměl však prakticky žádné indicie, podle kterých by se mohl lépe identifikovat. Nevěděl ani název místa, odkud pochází. Zato si však velmi dobře pamatoval svou rodnou vesnici vizuálně. Od prvních dní života v nové rodině začal na zem kreslit výjevy z ní. „Byl to už můj zvyk. Tak moc jsem se chtěl vrátit domů, že jsem každý den něco z domova nakreslil, vzpomíná Li.

  Obrázek bydliště ukázal i ve videu. „Toto je mapa mé domovské oblasti, kterou jsem nakreslil zpaměti,“ dodává. Vyobrazil na ní budovu, o níž se domníval, že je to škola, bambusový les a malý rybník.

  Videonahrávka okamžitě obletěla svět. Sdílely ji tisíce lidí. A právě díky tomu se mu podařilo zkontaktovat matku. O sdělení se totiž začala zajímat policie, která podle plánku místo činu poznala. Loni v červenci si tak po dvaatřiceti letech v slzách padl do náruče se svou matkou Guo Gangtang.

  Dvaatřicet let čekání, nespočet nocí touhy a nakonec mapa ručně nakreslená z paměti, to je okamžik neskutečné úlevy, píše Li na svém profilu Douyin před očekávaným setkáním. Děkuji vám všem, kteří mi pomohli shledat se s rodinou,vyznává upřímný vděk.

  Na dojemném videu ze setkání Li Jingwei opatrně sundavá matce roušku, aby si prohlédl její obličej, než se rozpláče a obejme ji. Hned jsem ji poznal.Máme totiž stejné rty i zuby, říká šťastně. Potvrzující testy DNA byly jen formalitou. Jeho otec už nežije, ale má ještě sestru, která si prý prošla podobným osudem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama