Reklama
11.9 C
Czech
Sobota 14. března 2026
Protext ČTKJaká je Francie v době, kdy Paříž obléká olympijský kabát?

Jaká je Francie v době, kdy Paříž obléká olympijský kabát?

Praha 3. května 2024 (PROTEXT) – Čtěte nové TRADE NEWS

Sedmitisícový náklad už je u svých pravidelných čtenářů

Přípravy na Letní olympijské hry (a následně Paralympijské hry) vrcholí a budou obtížnou cílovou rovinkou. Organizátoři prohlašují, že půjde o nejekologičtější hry a také o hry otevřené, což symbolizuje i maskot v podobě takzvané čapky svobody. Nové TRADE NEWS však nahlédne pod pokličku (nejen) olympijských her. V hledáčku má aktuální vývoj vzájemných obchodních vztahů, přičemž se věnuje podrobněji i vybraným francouzským regionům včetně zámořských součástí Francie.

V exkluzivním rozhovoru Michal Fleischmann, velvyslanec České republiky ve Francii, prozradí, že došlo k výraznému přiblížení Francouzů k nám i naopak. „Sdílíme společné hodnoty, což přináší nové příležitosti,“ říká. To ostatně potvrzuje i interview s Michalem Mackem, ředitelem Francouzsko-české obchodní komory (FČOK). Ten zmiňuje různé perspektivní oblasti kooperace a považuje za zlomovou skutečnost, že právě díky spolupráci Francie a Česka bylo v EU jádro nakonec uznáno jako čistý zdroj energie.

Společnost BEDNAR FMT, největší český výrobce zemědělské techniky, pod vlastní značkou exportuje přes devadesát procent produkce, přičemž právě Francie je jedním z jeho nejdůležitějších odbytišť. Obdivuhodná expanze v době, kdy se evropští výrobci potýkají s vysokými cenami energií a materiálů, nespolehlivostí dodávek komponentů a nepredikovatelnými výpadky v dodavatelských vztazích, vyžaduje mimo jiné stabilitu kapitálového zázemí a flexibilitu finančních toků. Za úspěchem stojí podle obchodního ředitele Jana Bednáře také dlouhodobá spolupráce s osvědčeným finančním partnerem: „Díky spolupráci s Factoringem Komerční banky můžeme nabídnout našim dealerům splatnost až 360 dní, kterou pak využívají jako podporu prodeje na svých trzích.“ Jan Bednář: I s pěti sty zaměstnanci můžete ve firmě zachovat rodinnou atmosféru | iTradeNews.cz * You can maintain a family business vibe even with 500 employees | iTradeNews.cz .

„Spojení s francouzskou skupinou Legrand nám otevřelo nové možnosti,“ konstatuje Radovan Mucha, finanční ředitel EMOS spol. s r.o. Přibližuje dlouhodobý přerod z rodinné firmy do globálně řízené společnosti i proces akceptace nové firemní kultury. A mimo jiné zmiňuje, že složitou akvizici usnadnilo také know-how Komerční banky. Radovan Mucha: Větší síla s vlastní značkou | iTradeNews.cz

V TRADE NEWS najdete ještě příběhy dalších firem: České konvektomaty si podmanily také Francii | iTradeNews.cz, Jak Češi exportují (nejen) do Francie svou lásku ke sportu | iTradeNews.cz , Martina Brázdilová: Své lidi umíme ocenit | iTradeNews.cz.

Za přečtení stojí také informace týkající se aktuálních trendů, jako je ESG či digitalizace: Jitka Haubová: Chceme být inovačním hubem | iTradeNews.cz * Jitka Haubová: We want to be an innovation hub | iTradeNews.cz 

Eva Poláchová: Role inovátora mě baví a naplňuje | iTradeNews.cz .* Eva Poláchová: I find the role of innovator enjoyable and fulfilling | iTradeNews.cz 

TRADE NEWS vydává od roku 2012 agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Druhé letošní číslo vyšlo na 76 stranách auditovaným nákladem 7000 výtisků.

Online si ho přečtete zde: www.itradenews.cz. U nás se za stahování neplatí.

TRADE NEWS je i na LinkedInu.

 

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Reklama

Doporučujeme

ANALÝZA: Jak válka s Íránem ovlivní válku na Ukrajině

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, konflikt na Blízkém východě může výrazně ovlivnit i válku na Ukrajině. Na Kyjev a Moskvu bude mít americko-izraelská válka s Íránem asymetrický vliv, negativní důsledky však pocítí obě strany.

Při ruském útoku na Kyjevskou oblast zemřeli nejméně čtyři lidé

Čtyři lidé zemřeli a nejméně 15 dalších utrpělo zranění při rozsáhlém ruském nočním vzdušném útoku na Kyjevskou oblast. Na síti Telegram o tom dnes ráno informoval šéf vojenské správy této oblasti Mykola Kalašnyk, který tak zvýšil původní bilanci. Ukrajinci pak podle ruských úřadů zasáhli rafinerii v Krasnodarském kraji na jihu Ruska.

Severní Korea odpálila asi deset balistických střel, dopadly do moře

Severní Korea dnes odpálila více než deset balistických střel, které dopadly do moře. Podle agentury Reuters to uvedla jihokorejská armáda. Střely byly odpáleny z oblasti blízko hlavního města Pchjongjang asi ve 13:20 místního času (5:20 SEČ). Japonská pobřežní stráž zaznamenala dopad balistické střely do moře mimo výlučnou ekonomickou zónu Japonska.

Soud zastavil vyšetřování šéfa americké centrální banky Jeroma Powella

Federální soudce ve Washingtonu zablokoval pokus amerického ministerstva spravedlnosti vyšetřovat šéfa centrální banky Jeroma Powella. Podle soudu vláda nepředložila žádné důkazy o trestném činu, přičemž vyšetřování sloužilo hlavně k politickému tlaku na snížení úrokových sazeb.

Masný průmysl se snaží zůstat mimo hlavní klimatickou debatu, ukázala zpráva

Potravinářský a zemědělský průmysl zodpovídají za značnou část emisí skleníkových plynů. Zároveň se snaží zůstat mimo hlavní klimatickou debatu. Upozornila na to zpráva komise EAT-Lancet Commission. Společnosti z tohoto odvětví se snaží před politiky ospravedlnit nárůst živočišné produkce. A vychází jim to.

Černý déšť dopadá na Teherán po útocích na ropná zařízení

Útoky na ropné sklady a rafinerii v okolí Teheránu vyvolaly masivní požáry a husté mraky kouře. Znečištění se promíchalo s deštěm a nad městem začal padat tzv. černý déšť. Odborníci i Světová zdravotnická organizace varují před vážnými zdravotními a ekologickými dopady, které mohou přetrvat dlouhé roky.

Manželka Bruce Willise zakládá fond na výzkum demence a podporu pečujících

Emma Heming Willis proměňuje osobní zkušenost v konkrétní pomoc. Manželka Bruce Willis oznámila vznik nového fondu, který se zaměří na výzkum frontotemporální demence i podporu lidí, kteří o nemocné každý den pečují. Z intimního rodinného boje tak vzniká veřejná iniciativa, která má pomoct i dalším rodinám.

Trumpova administrativa zvažuje oslabení ochrany kriticky ohrožené velryby

Americká vláda zvažuje změnu pravidla, které nutí lodě zpomalit v oblastech výskytu severoatlantské pravé velryby. Ochranáři varují, že by to mohlo ohrozit jeden z posledních zbytků tohoto druhu.

Při pádu tankovacího letounu v Iráku zahynuli čtyři američtí vojáci, další dva se pohřešují

Čtyři ze šesti členů posádky amerického tankovacího letounu KC-135 zahynuli při čtvrteční havárii stroje na západě Iráku. Pátrání po zbývajících dvou pokračuje, přičemž okolnosti incidentu vyšetřuje americká armáda. Letadlo bylo nasazeno v operacích Spojených států proti Íránu, které začaly 28. února.

Íránské revoluční gardy hrozí, že tvrdě zakročí proti případným demonstrantům

Íránské revoluční gardy dnes varovaly, že reakce na případné protivládní protesty bude tvrdší než v lednu, kdy byly zabity tisíce lidí, píše agentura AFP. Prohlášení přichází v době pokračujících americko-izraelských úderů na Írán, na které Teherán reaguje útoky na Izrael a na americké základny na Blízkém východě. Podle organizace NetBlocks, která monitoruje kybernetickou bezpečnost a přístup k internetu, je v Íránu internet zablokovaný už 14 dní.

Teroristický režim v Íránu naprosto ničíme, napsal na síti Trump

Spojené státy naprosto ničí teroristický režim v Íránu - vojensky, ekonomicky i jinak. Na své síti Truth Social tak zrekapituloval dosavadní vývoj americko-izraelské války proti islámské republice americký prezident Donald Trump. Ve svém příspěvku v noci na dnešek uvedl, že je mu "ctí zabíjet vyšinuté šmejdy", tedy vysoké představitele íránského teokratického režimu, a postěžoval si přitom na obraz války v části amerických médií.

Bessent: Dočasně rušíme sankce na ruskou ropu

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek dočasně zrušila sankce uvalené na ruskou ropu naloženou na tankerech na moři ve snaze stabilizovat světové trhy s energií, uvedl americký ministr financí Scott Bessent. Rusko z toho podle něj finančně těžit nebude. Ceny ropy mírně klesly.

Ruský dron zasáhl budovu knihovny v Černihivské oblasti

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na centrum města Novhorod-Siverskyj v ukrajinské Černihivské oblasti a zasáhlo budovu knihovny. S odvoláním na místní vojenskou správu to napsal server Ukrajinska pravda. Cílem ruského útoku se znovu stala přístavní infrastruktura na jihu Ukrajiny. Ukrajinské drony útočily ve městě Něvinnomyssk ve Stavropolském kraji na jihu Ruska, vyplývá z hlášení úřadů.

Kuba nečekaně oznámila propuštění 51 vězňů

Kubánská vláda ve čtvrtek oznámila propuštění 51 vězňů. Jde o nečekaný krok, který přišel v době, kdy na latinskoamerickou zemi vyvíjí tlak americký prezident Donald Trump. Začátkem roku tam zakázal vyvážet ropu pod hrozbou sankcí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama