Protext ČTKJak si vybrat nejvhodnější karavan nebo loď, poradí veletrhy FOR CARAVAN a...

Jak si vybrat nejvhodnější karavan nebo loď, poradí veletrhy FOR CARAVAN a FOR BOAT

Praha 13. března 2025 (PROTEXT) – Výstava obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a výstava lodí a vodních sportů FOR BOAT míří opět do hal PVA EXPO PRAHA. Proběhnou od 21. do 23. března a nastíní trendy, které opanují letošní dovolenkovou sezónu. Partnerem pro energetiku výstaviště PVA EXPO PRAHA je společnost PKV Build, s.r.o. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky ŠKODA.

Souběh akcí FOR CARAVAN a FOR BOAT by si neměli nechat ujít milovníci karavaningu, kempování, lodí či vodních sportů. Na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA se představí široká nabídka produktů od vystavovatelů z Česka i zahraničí a událost bude ještě pestřejší a větší než v uplynulých letech. Nejen přehlídka atraktivních exponátů, příslušenství a technologií bude k vidění, návštěvníci si mohou vybrat také z bohatého doprovodného programu. Připraven je mix cestovatelských a odborných přednášek kombinující zábavu i praktické rady z cest či servisu.

V rámci výstavy FOR CARAVAN je možné strávit na výstavišti prodloužený víkend v karavanovém městečku. Kemp bude k dispozici už od čtvrtka 20. března odpoledne do neděle 23. března do skončení akce. Vjezd je možné koupit jen v online předprodeji na webu výstaviště, kapacita je omezená. Nebude chybět ani oblíbený bazar, kde je možné pořídit si zánovní či ojetý vůz, karavan nebo loď.

Nejvýznamnější značky

Největší expozici vybuduje vystavovatel Caravan Metropol, který letos připraví rekordní stánek přes polovinu Haly 4 a spolu s firmami TOP TRADE, Camping City a Blue Rent vytvoří prémiovou sekci. Další významné společnosti najdete v Halách 2 a 5, mezi nimi například KaravanTravel nebo Hykro a Resl Group. Doplní je CENTRUM Moravia, Karavany Humpolec, CARAVAN Plus, Caravan Centrum Pardubice, KOV Velim a další.

Do světa luxusu návštěvníky v Hale 5 přenese CWN a Morelo nebo Blue Rent s druhou expozicí. Výjimečné exponáty přinese i sekce offroad a adventure. Právě dobrodružné varianty karavaningu a kempování se představí v Halách 3 a 7. Portfolio exponátů nabídne produkty od autostanů a praktických doplňků včetně technologií pro soběstačnost vozidel až po individuální stavby expedičních speciálů. Díky vystavovateli Campers4U bude na výstavě značka Adria a vrací se český výrobce obytných vozů KRS – KPS Automobile.

Perly z lodního odvětví

Pestrou nabídku novinek a zajímavostí uvede také výstava lodí a vodních sportů FOR BOAT. Těšit se návštěvníci mohou na portfolio člunů či lodních motorů od Avar Yacht, na jachty Sunseeker, sportovní i rodinné lodě od Bychl Yacht Centra, na luxusní sportovní člun Cranchi E 30 Endurance nebo na tři modely americké značky Regal, které byly vybrány speciálně pro využití v České republice, ale současně je možné využití na moři, a na expozici České lodní dopravy – charter. Další novinku v širokém portfoliu představí firma Wavy Boats, a tou je loď Texas 775. Tato loď je perfektní pro rodinné výlety, rybaření nebo sportovní jízdu na vodě. Díky promyšlenému uspořádání nabízí pohodlné sezení, dostatek úložných prostor a vybavení pro různé volnočasové aktivity.

Jacht servis s.r.o. představí na veletrhu novinku letošního roku, model Tigé Ultré 23ZX, který se poprvé představí českým zákazníkům. Spolu s ní se představí model ATX24, který reprezentuje to nejlepší z dílny ATX Surf Boats. K vidění bude i model Tigé 22 RZX. Nebude chybět sortiment od Autalodě.cz, Barkmet, Bemex Boot, Yacht Pool, Charteg boats, f.a.s yachting, Marina Dock, Marine, KWS Sports a spousty dalších značek.

Jeden z návštěvníků, který se zúčastní soutěže, si z výstavy odveze nafukovací člun Gladiator AK300. Exkluzivní model bude vystaven ve Vstupní hale III a u něj se mohou zájemci registrovat do soutěže pomocí vystaveného QR kódu. Vyhraje ten, kdo správně zodpoví tři soutěžní otázky do 23. března do 14 hodin, navštíví expozici MARINE CENTRA v Hale 1, stánek 1A07 během výstavy a bude vylosován poslední den veletrhu v 15 hodin.

Více na webech www.forcaravan.cz a www.forboat.cz.

 

 

 

Doporučujeme

Izrael bez varování zaútočil na Bejrút

Izraelská armáda dnes večer zasáhla jižní předměstí Bejrútu. Podle libanonské agentury NNA útok dopadl na hustě obydlenou oblast v libanonské metropoli. Izrael podle agentury AFP zaútočil bez předchozího varování poprvé od příměří, které vstoupilo v platnost 16. dubna.

Macron hovořil s íránským prezidentem o Hormuzském průlivu

Írán by měl využít příležitosti, kterou nabízí mnohonárodní mise pro Hormuzský průliv vedená Francií a Británií. V telefonickém rozhovoru to dnes francouzský prezident Emmanuel Macron řekl svému íránskému protějšku Masúdu Pezeškjánovi. Podle Macrona by Teherán i Washington měly koordinovaně přispět k obnovení volné plavby v průlivu a jeho okolí. Francie dnes oznámila, že v rámci příprav na misi zaměřenou na zajištění svobody plavby vysílá do Rudého moře letadlovou loď Charles de Gaulle.

Trump Íránu opět hrozí bombardováním, chce otevření Hormuzského průlivu

Americký prezident Donald Trump dnes na své sociální síti znovu pohrozil Íránu bombardováním, pokud Teherán neuzavře dohodu, jež povede k otevření Hormuzského průlivu. Bulvárnímu deníku New York Post šéf Bílého domu mezitím řekl, že je příliš brzy na jeho přímá osobní jednání s Teheránem.

Hantavirus na výletní lodi: WHO potvrdila osmý případ, pacient je ve Švýcarsku

Světová zdravotnická organizace ve středu potvrdila osmý případ hantaviru spojený s výletní lodí MV Hondius, která kotví u Kapverd. Tři lidé s nákazou zemřeli, jeden pacient je v kritickém stavu a tři mají mírné příznaky.

Gibraltar vypouští splašky přímo do Středozemního moře

Gibraltar stále nemá čistírnu odpadních vod. Splašky od téměř 40 tisíc obyvatel, firem a institucí proto míří bez čištění přímo do Středozemního moře. Britské zámořské území tak dlouhodobě čelí problému, který by v Evropě působil jako relikt minulého století.

KOMENTÁŘ: Trpaslík chce koupit giganta. Firma GameStop píše další neuvěřitelný příběh

Společnost GameStop, která se soustředí na prodej videoher, se během covidu neuvěřitelným způsobem zapsala do dějin investování. Teď se znovu pokouší o husarský kousek – chce koupit firmu eBay, která je přitom mnohem hodnotnější, a konkurovat tak Amazonu.

Trump: USA dočasně přestanou chránit lodě v Hormuzském průlivu

Spojené státy nakrátko přerušují operaci, při níž v Hormuzském průlivu doprovázely a chránily lodě ohrožované íránskou blokádou. Uvedl to americký prezident Donald Trump, podle něhož jsou důvodem aktuální velmi pokročilá jednání s Íránem a snaha dosáhnout dohody. Americká blokáda íránských přístavů však pokračuje, dodal Trump. Bílý dům se podle serveru Axios domnívá, že uzavření dohody o jednostránkovém memorandu o porozumění je na dosah, přičemž odpověď Teheránu na několik klíčových bodů by mohla přijít do 48 hodin.

Cole Allen podezřelý z pokusu o atentát na Trumpa čelí dalšímu obvinění

Muž z Kalifornie Cole Tomas Allen, který se podle vyšetřovatelů pokusil zavraždit prezidenta Donalda Trump během slavnostní večeře ve Washingtonu, čelí novému obvinění. Prokuratura jej nově viní z napadení amerického úředníka smrtící zbraní.

Ukrajinské úřady informují o mrtvých a raněných po ruských útocích

Nejméně čtyři lidé byli zabiti a dalších 19 utrpělo zranění při ruských útocích na Dněpropetrovskou oblast na jihovýchodě Ukrajiny, informovali dnes záchranáři. V Sumské oblasti na severovýchodě země ruský dron zaútočil na civilní automobil: pasažérku zabil, řidič vyvázl se zraněním, uvedl náčelník oblastní správy Oleh Hryhorov.

V Hormuzském průlivu byla napadena kontejnerová loď

Kontejnerová loď francouzské rejdařské společnosti CMA CGM se stala terčem útoku při průjezdu Hormuzským průlivem. Incident se odehrál v úterý a podle firmy si vyžádal zranění členů posádky i škody na plavidle.

Německá policie podnikla razie proti mladým pravicovým extremistům

Německá policie dnes brzy ráno podnikla razie proti pravicovým extremistům ve 12 ze 16 spolkových zemí. Podle generálního státního zastupitelství je v případu 36 obviněných, kteří čelí podezření ze založení či členství v organizované zločinecké skupině. Akce je zaměřená proti členům neonacistických mládežnických skupin Jung und Stark (Mladí a silní) a Deutsche Jugend Voran (Německá mládež vpřed).

Premiér Carney jmenoval Arbour kanadskou generální guvernérkou

Kanadský premiér Mark Carney jmenoval novou generální guvernérkou Kanady bývalou komisařku OSN pro lidská práva a soudkyni nejvyššího soudu Louise Arbourovou. Její nominace má podle premiéra reflektovat důležitost globálních institucí. Napsal o tom zpravodajský server The Guardian.

Ropa zlevnila, Trump mluví o pokroku s Íránem

Ceny ropy ve středu v Asii mírně klesly poté, co americký prezident Donald Trump naznačil možnost dohody s Íránem. Spojené státy zároveň dočasně pozastavily operaci Project Freedom, která měla pomáhat lodím proplouvat strategickým Hormuzským průlivem.

Útočník z Bondi Beach čelí 19 novým obviněním

Muž, který podle australských úřadů loni v prosinci spolu se svým otcem zaútočil na účastníky oslav židovského svátku chanuka na pláži Bondi Beach v Sydney, čelí 19 novým obviněním. Při útoku zemřelo 15 lidí. Podle agentur AFP a AP to vyplývá z nově zveřejněných soudních dokumentů. Akram nově čelí mimo jiné obviněním ze střelby s úmyslem zabít a z použití střelné zbraně s cílem zabránit zatčení.

Španělsko přijme loď s nákazou hantavirem na Kanárských ostrovech

Výletní loď s podezřením na hantavirus zamíří na Kanárské ostrovy. Španělsko potvrdilo, že plavidlo přijme a zajistí péči o pasažéry i posádku. Rozhodnutí padlo po zásahu mezinárodních zdravotnických institucí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama