EkonomikaInvestoři se obávají budoucnosti Trumpovy mediální společnosti

Investoři se obávají budoucnosti Trumpovy mediální společnosti

Akcie Trump Media & Technology Group zažívají výrazné výkyvy. Donald Trump odmítá prodat svůj podíl, což mezi investory vyvolává nejistotu. Blížící se prezidentské volby navíc zvyšují spekulace o budoucnosti společnosti.

Donald Trump nedávno oznámil, že neplánuje prodat svůj podíl ve společnosti Trump Media & Technology Group, pod kterou spadá i jeho sociální síť Truth Social. Tento krok vyvolal prudké reakce na burze. Akcie nejprve vzrostly, poté však zaznamenaly propad o 30 %. Investoři se obávají, že by Trump mohl kdykoliv změnit názor a své akcie prodat, což by cenu ještě více snížilo.

Trump vlastní přibližně 115 milionů akcií společnosti, jejichž hodnota je nyní kolem 1,6 miliardy dolarů. Na začátku roku měla tato částka hodnotu až 6 miliard. „Je to, řekněme, náladový člověk,“ prohlásil Steve Sosnick, hlavní stratég Interactive Brokers, což naznačuje obavy, že Trump své rozhodnutí může kdykoliv změnit.

Investice do Trump Media je považována za riskantní. Podle finančních odborníků se osud společnosti silně váže na Trumpovu politickou budoucnost. Pokud Trump vyhraje prezidentské volby v roce 2024, mohlo by to Truth Social výrazně posílit. Avšak pokud prohraje, akcie by mohly dál padat. „Je to binární rozhodnutí. Buď všechno, nebo nic,“ uvedl dle Politico Gene Munster z Deepwater Asset Management.

Společnost Trump Media však čelí dalším problémům. Jeden z velkých investorů, United Atlantic Ventures, se nedávno stáhl a prodal téměř všechny své akcie. Navíc období, kdy měli vnitřní investoři zákaz prodávat své podíly, skončilo, což způsobilo další tlak na akcie. Ty jsou nyní o 82 % níž oproti svému maximu téměř 80 dolarů za akcii, informoval Business Insider.

Přesto Trump Media zůstává optimistická. Společnost oznámila, že má k dispozici 344 milionů dolarů v hotovosti a žádné dluhy. Plánuje také rozšíření o nové služby, včetně streamovací platformy. „S dalšími inovacemi na obzoru jsme optimističtí ohledně naší růstové strategie,“ uvedla mluvčí Shannon Devine.

Doporučujeme

Hasiči na jihu Francie bojují s požáry, ty podle úřadů spálily přes 1200 hektarů

Stovky hasičů dnes na různých místech ve Francii bojovaly proti lesním požárům. Ty zasáhly především jižní část země. Přes 3000 lidí bylo evakuováno u obce Canet-en-Roussillon na jihozápadě. Pod kontrolu se podařilo dostat požáry u Marseille, kde premiér Sébastien Lecornu řídil zasedání krizového štábu. Podle něj lesní požáry zničily ve Francii 8700 hektarů půdy, z toho 1200 hektarů jen za středu.

Jedenáctiletý hoch v Thajsku narazil v pickupu do skupiny buddhistických mnichů, devět jich zabil

Tragická dopravní nehoda v severovýchodním Thajsku si vyžádala životy devíti buddhistických mnichů. Další účastníci náboženského procesí utrpěli vážná zranění poté, co do skupiny narazil pickup, který podle policie řídil jedenáctiletý chlapec.

Madonna vydává pokračování slavného alba Confessions

Madonna vydává album Confessions II a znovu se vrací k energii klubů, tanečních beatů a nočního New Yorku. Novinka navazuje na její desku Confessions on a Dance Floor z roku 2005 a první ohlasy ji řadí mezi její nejsilnější alba za poslední dvě dekády.

Strany německé vlády se dohodly na velkém reformním balíku

Strany německé vlády se dohodly na velkém reformním balíku. Obsahuje změny v sociálním a zdravotním systému, důchodovou reformu či změny v dani z příjmu. Na tiskové konferenci to dnes oznámili předsedové vládních stran včetně kancléře Friedricha Merze. Cílem reforem je oživit německé hospodářství, které se v posledních letech potýká s problémy, a zvýšit tak i podporu současné vlády. Podle průzkumů by nyní volby vyhrála strana Alternativa pro Německo (AfD), kterou tajná služba loni označila za prokazatelně pravicově extremistickou.

OpenAI navrhuje americké vládě pětiprocentní podíl v AI firmách

Společnost OpenAI navrhla, aby měla americká vláda pětiprocentní podíl v předních technologických firmách vyvíjejících umělou inteligenci (AI). Start-up navíc navrhuje zřízení „fondu veřejného bohatství“, z něhož by mohla čerpat peníze veřejnost. OpenAI tím reaguje na rostoucí politický a regulační tlak ve Washingtonu. Ostatní hráči na trhu se k tomu zatím nevyjádřili.

Teherán se připravuje na pohřeb Chameneího, očekává se až 20 milionů lidí

Předseda íránského parlamentu Mohammad Bágher Ghálíbáf dnes vyzval k pomstě za zabití duchovního vůdce Alího Chameneího, který zemřel 28. února při izraelsko-amerických útocích na Teherán. "Pomsta" má ovšem podle něj mít formu hojné účasti na Chameneího pohřbu, který začíná v sobotu. Už v pátek mají do Teheránu přicestovat hosté ze zahraničí, včetně pákistánského premiéra Šahbáze Šarífa či ruského exprezidenta Dmitrije Medveděva, napsala dnes agentura AFP.

Bobři v Anglii během pěti let snížili riziko povodní

Pět let stačilo k tomu, aby návrat bobrů do severní Anglie výrazně proměnil krajinu. Zvířata vybudovala soustavu hrází a mokřadů, které zpomalují odtok vody, snižují riziko povodní a zároveň vytvářejí vhodné podmínky pro řadu dalších druhů rostlin i živočichů.

Požár krovu v nemocnici na severu Německa si vyžádal dva mrtvé

Požár krovu nemocnice v Ludwigslustu na severu Německa si dnes vyžádal dva mrtvé. Agentuře DPA to sdělila mluvčí okresu Ludwigslust-Parchim. Oběťmi jsou pacienti. Počet raněných však úřad oproti původním údajům výrazně snížil. Zatímco se ráno hovořilo až o 34 nikoli těžce raněných, nyní je hlášen jeden raněný, který utrpěl otravu kouřem.

Zásnuby na vrcholu Empire State Building skončily ve vazbě

Muž a žena ve středu nezdolali žádnou horu, ale newyorský Empire State Building. Oblečeni v černém a s maskami vylezli na anténu ve výšce 443 metrů a rozvinuli tam transparent o míru a lásce. Následně se dvojice zasnoubila. Její dobrodružství však skončilo ve vazbě. Doteď není jasné, jak se páru podařilo obejít ochranku a dostat se až na anténu.

Soud EU potvrdil Googlu rekordní pokutu 4,1 miliardy eur za zneužívání Androidu

Soudní dvůr Evropské unie dnes potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.

Nastražili jí bombu pod auto. Na Maltě začal soud s podnikatelem obviněným z vraždy novinářky

Na Maltě začal dlouho očekávaný soud s bohatým podnikatelem. Yorgen Fenech je obviněn z toho, že objednal vraždu investigativní novinářky Daphne Caruany Galizie. Její smrt v roce 2017 otřásla nejen Maltou, ale i celou Evropou, a vyústila v jednu z největších politických krizí v novodobých dějinách země.

Nejméně 13 mrtvých a 86 raněných po ruském útoku na Kyjev, uvedl starosta

Nejméně 13 mrtvých a 86 raněných si vyžádal ruský noční útok na Kyjev, oznámil dnes starosta ukrajinské metropole Vitalij Kličko. Předchozí bilance dosahovala 10 obětí a 56 raněných. Rusko proti Ukrajině zaútočilo 74 raketami a střelami s plochou dráhou letu a 496 drony. Obrana zneškodnila 48 raket a střel a 477 dronů, ale 25 raket a 12 dronů zasáhlo 12 míst, uvedlo ukrajinské letectvo s tím, že hlavním terčem útoku byl Kyjev. Moskva označila útok za odvetu za ukrajinské údery proti ruské civilní infrastruktuře.

Wawrinka se rozloučil s Wimbledonem po čtyřhodinové bitvě

Stan Wawrinka uzavřel svou wimbledonskou kapitolu mimořádně dramatickým zápasem. V prvním kole sice podlehl Matteu Berrettinimu, ale fanoušci i soupeř mu po posledním míči připravili důstojné rozloučení. Švýcarský tenista odcházel z kurtu za dlouhého potlesku vestoje a se slzami v očích.

Osm keňských školaček čelí obvinění z vraždy svých spolužaček po tragickém požáru internátu

Požár dívčího internátu v Keni, při němž zemřelo 16 studentek, míří před soud. Z vraždy úřady obvinily osm nezletilých školaček. Případ znovu otevřel debatu o bezpečnosti internátních škol i dlouhodobých problémech keňského vzdělávacího systému.

Zelenskyj v Dublinu uvedl, že věří v brzké otevření dalších kapitol jednání s EU

Ukrajina může velmi brzy otevřít zbývající kapitoly vyjednávání o přistoupení k Evropské unii. Během dnešní zahajovací ceremonie irského předsednictví v Radě EU to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ve svém projevu v Dublinu zdůraznil další tlak na Rusko a zkritizoval, že stále existují evropské firmy, které jsou kontrolovány Moskvou a dodávají Rusku některé zboží, které využívá ve válce proti Ukrajině.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama