Více
  10.8 C
  Czech
  Neděle 26. března 2023

  Bruce Willis oslavil 68. narozeniny, Demi Moore sdílela video z rodinné party

  Bruce Willis v neděli oslavil své 68. narozeniny. Jeho bývalá manželka Demi Moore při této příležitosti na Instagramu zveřejnila video, na němž hercova rodina včetně manželky Emmy Heming Willis a jeho dětí zpívá Happy Birthday a předává mu narozeninový dort.

  Zkušený stratég Hodgson. V 75 letech bude koučovat Crystal Palace

  Roy Hodgson se znovu vrací mezi elitu, oslovilo ho vedení Crystal Palace, aby tým udržel v Premier League. Je to zajímavá výměna. Právě u tohoto týmu Hodgson v červenci 2021 skončil a nahradil ho Patrick Vieira. Teď si role zase vyměnili poté, co Vieira prodloužil sérii bez výher ve všech soutěžích už na dvanáct zápasů.

  Toyota odhalila siluetu nové verze modelu Tacoma. Rozhodně se nebude držet zpátky 

  Málokdo nezná model Tacoma, pickup truck, který směle konkuruje matadorům z USA. Nově se konečně dozvídáme pár věcí o modelu 2024. Firma toho sice zatím nevypustila do éteru mnoho, fanoušci této silné bestie ovšem ocení jakékoli zprávy. Na instagramovém profilu Toyoty z USA se objevila fotografie siluety masivního trucku. Nová generace Tacomy se rychle blíží. 

  Venkovní plavání zažívá díky pandemii boom

  Kryté bazény musely být kvůli pandemii na mnoha místech v létě uzavřeny. Tisíce plavců tak jako alternativu začaly pravidelně navštěvovat venkovní bazény, jezera a řeky. V jednu chvíli byl zájem tak vysoký, že britská Outdoor Swimming Society byla nucena stáhnout mapu plaveckých míst v přírodě, aby zabránila davům.

  Počet plavců v Británii v říjnu stoupl o 323% meziročně dle National Open Water Coaching Association (Nowca), která spravuje bezpečná plavecká místa, kde je možné plavat pod dohledem a vedením kvalifikovaného trenérského personálu. West Reservoir v Londýně pak uvedl nárůst z 1600 plavců v roce 2019 na 19 000 v letošním roce.

  Venkovní plavání může dokonce oddálit demenci.

  Dle sekretářky společnosti South London swimming club, jež organizuje zimní plavání v nevytápěném bazénu v Londýně, Margy Sullivan se zaregistrovalo více lidí pod 45 let než obvykle. „Je to mnohem mladší demografická skupina. Venkovní koupání získalo na popularitě v létě, kdy byly uzavřeny bazény a spousta lidí vyrazila k moři, řekám a jezerům. Lidé zjistili, že mohou plavat venku,“ uvedla pro Guardian.

  Mezi přínosy plavání venku patří lepší spánek, krevní oběh a větší pocit štěstí.

  Společnost Swim England uvedla, že mezi přínosy plavání venku pro zdraví patří lepší spánek, krevní oběh a větší pocit štěstí. Zpráva zveřejněná minulý týden naznačuje, že venkovní plavání může dokonce oddálit demenci.

  Díky nárůstu zájmu o venkovní plavání se zvedla také poptávka po vybavení. Společnost Frostfire, která vyrábí nepromokavý oděv Moonwrap, uvedla, že tržby byly téměř trojnásobné oproti loňskému roku. Její továrna pracuje na maximální kapacitu, jelikož poptávka pokračuje.

  Online prodejce sportovního vybavení Wiggle uvedl, že poptávka po neoprenech vzrostla o 80% a prodej příslušenství, jako jsou neoprenové ponožky, čepice a rukavice, vzrostl o více než 150%. Ty jsou totiž pro mnoho plavců životně důležité pro udržení teploty prstů na rukou i nohou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ