menu

14.1 C
Czech
Neděle 26. května 2024

Atentátník na Fica podle soudu tvrdil, že ho nechtěl zabít; na útok se chystal

Atentátník na slovenského premiéra Roberta Fica tvrdil, že politika nechtěl zabít. Na útok se připravoval a Ficovi se za něj omluvil. Vyplývá to ze soudního rozhodnutí o vazebním stíhání útočníka, který ministerského předsedu minulý týden několikrát postřelil. Střelec svůj čin zdůvodnil tím, že nesouhlasí s politikou nynější vlády. Soudní dokument zveřejnila televize TA3. Fakultní nemocnice v Banské Bystrici, ve které je Fico hospitalizován, dnes uvedla, že zdravotní stav pacienta je nadále vážný, ale stabilizovaný; zástupce nemocnice už o víkendu řekl, že politik je mimo ohrožení života.

Rodri z City vysvětluje, proč Arsenalu chybí mentalita potřebná k vítězství v Premier League

Manchester City získal čtvrtý titul v Premier League v řadě díky velkolepému vítězství nad West Hamem a upevnil si tak pozici jednoho z fotbalových velikánů pod vedením Pepa Guardioly. Záložník City Rodri přičítá tento historický úspěch jedinečné mentalitě a hladu po úspěchu, což jsou vlastnosti, které tým odlišují od jeho konkurentů, zejména Arsenalu. Navzdory silné sezóně Arsenalu Rodri poukázal na jeho mentalitu jako na důvod, proč neuspěl, a ukázal tak, jak zásadní roli hraje psychická odolnost při dosahování úspěchů v nejvyšší soutěži.

Instalace společnosti Kohler Co. s umělcem a designérem Samuelem Rossem zařazena do užšího výběru ceny FuoriSalone na Milan Design Weeku

Sledujte nás na sítích

Kohler (Wisconsin) 21. dubna 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – V architektonické expozici se představuje také limitovaná edice chytré toalety Formation 02

Reklama

Milánský týden designu se rozbíhá a značka Kohler si získává stále více pozornosti jako symbol inovací a špičkového designu, okouzlující publikum svými žhavými novinkami jak přímo na Salone del Mobile, tak prostřednictvím imerzivní instalace v Palazzo del Senato.

Stánek společnosti Kohler na celosvětovém veletrhu designu navštívilo během prvních dvou dnů více než 10.000 návštěvníků a její instalace na Fuorisalone se dostala do užšího výběru na cenu Fuorisalone.it Award 2024. Až do soboty 20. dubna přitom probíhá hlasování o nejlepší projekt. Pro instalaci Kohler x SR_A můžete hlasovat kliknutím na tento odkaz .

Instalace Terminal 02, a limitovaná edice chytré toalety Formation 02

Společnost Kohler představuje ve spolupráci s umělcem a designérem Dr. Samuelem Rossem MBE a jeho studiem průmyslového designu SR_A velkoplošnou instalaci Terminal 02 a novou limitovanou edici chytré toalety Formation 02, které představují již druhou generaci několikaletého partnerství Kohler x SR_A.

Reklama

Expresivní, brutalistní sochařská forma Formation 02 vybízí návštěvníky k přehodnocení materiálnosti toalety a zároveň využívá nejnovější špičkové technologie společnosti Kohler. Novinku lze spatřit v srdci imerzivní instalace Terminal 02, která se nachází v Palazzo del Senato.

Terminal 02 tvoří industriální labyrint trubek, směřující k objektu Formation 02. Zážitek průchodu expozicí umožňuje návštěvníkům sledovat proudění vody v různých tvarech a úrovních, spojuje koncepty proudění a kontroly s objevováním a hrou a zároveň využívá prvky přírodní krajiny v konfrontaci s průmyslovým inženýrstvím. Industriální, brutalistní výrobky a instalace, umístěné ve velkolepých pilířích historického Palazzo del Senato, odrážejí jeho klasické architektonické prvky na pozadí volné oblohy nad ním. Instalace, která ctí tradiční řemeslné umění a zároveň posouvá hranice a nově definuje pohled na vodu, ztělesňuje společnou filozofii společností Kohler a SR_A.

Stánek Kohler Co. na veletrhu Salone del Mobile

Společnost Kohler Co. představuje na mezinárodní výstavě koupelen (hala 06, prostory A38 a A40) na veletrhu Salone del Mobile fascinující prezentaci svých značek Kohler, Kallista, Kast a Klafs.

Stánek, který navrhlo mezinárodní designérské studio Yabu Pushelberg, zve návštěvníky na strhující výpravu, na níž se prolínají umění, design, technologie a duševní pohoda, a posouvá pojem osobitého zážitku a pohlcujícího wellness na novou úroveň.

Design stánku vychází z bohatého dědictví společnosti Kohler, evokuje vodu v pohybu a zve návštěvníky na fascinující průzkum formy, textury a světla. Značky společnosti Kohler Co. se představují prostřednictvím řady vzájemně propojených zakřivených prostorů, které předvádějí nejmodernější inovace v oblasti designu a wellness – od elegantních vodovodních baterií a armatur po luxusní vany, futuristické sprchy a nekompromisní sauny. Každá viněta je pečlivě sestavena tak, aby zdůrazňovala hladké spojení formy a funkce, což dokazuje neochvějný závazek společnosti Kohler Co. vůči řemeslnému zpracování a kvalitě.

Společnost Kohler také navázala spolupráci s firmou DS & Durga, která expozici obohatila o čichové vjemy. Působivou prezentaci vytvořenou společnostmi Kohler a Yabu Pushelberg tak doplňuje čistá a svěží vůně s názvem „Concrete After Lightning“. Zvukovou kulisu, která umocňuje smyslový zážitek ze stánku společnosti Kohler Co. na Salone del Mobile a odlišuje jej od rušného prostředí veletrhu, odborně sestavila společnost Myndstream.

Součástí stánku je také ohromující sochařské dílo s názvem Scuola di Pesci Milan od umělce Davida Franklina. Objekt, který symbolizuje transformační potenciálu tvořivosti a představivosti, představuje poutavé náměty vytržené ze světa přírody a zve tak kolemjdoucí k zapojení do společného uměleckého zážitku.

O společnosti Kohler Co.

Společnost Kohler Co. je již po více než 150 let světovým lídrem v oblasti designu a inovací. Prostřednictvím svých produktů pro kuchyně a koupelny, luxusních truhlářských výrobků, obkladů a osvětlení, řešení pro distribuovanou energii napomáhá vytvářet elegantní bydlení. Poskytuje také luxusní zážitky v oblasti pohostinství a významných golfových turnajů. Soukromá společnost Kohler Co. byla založena v roce 1873 a sídlí ve městě Kohler ve státě Wisconsin. Společnost rovněž vyvíjí prostředky pro řešení naléhavých problémů komunit s nedostatečnou úrovní péče po celém světě, jako je dostupnost nezávadné vody a základní hygieny. Jejím cílem je zlepšit kvalitu života současných i budoucích generací.

 

Palazzo del Senato

Via Senato 10

úterý 16. dubna – neděle 21. dubna

Otevřeno denně od 12:00 do 22:00 hod.

 

Salone del Mobile

Fiera Milano Rho – S.S. del Sempione 28 – Rho

úterý 16. dubna – neděle 21. dubna

Pro média otevřeno denně: 8:30 – 18:30 hod.

 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2391242/Kohler_Co__Salone_del_Mobile_Booth__7.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2391243/Kohler_Co__Salone_del_Mobile_Booth__10.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2391244/Kohler_x_SR_A_FuoriSalone_Terminal_02_Installation__13.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/619434/Kohler_Logo.jpg

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Touha pomáhat: 20 let dobrovolnictví s Adrou

Frýdek-Místek 25. května 2024 (PROTEXT) - V květnu 2024 slaví naše vůbec první Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek svoje kulatiny. Právě zde jsme se před...

Výzva všem samosprávám: Vypravte se na URBIS pro know-how, dobrou praxi i kontakty

Už 4. června 2024 otevře své brány brněnský URBIS. Letošní ročník nabídne v Česku doposud nevídaný třídenní program s účastí ministrů, předních tváří české Smart City...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepochopitelná kouzla švédského brankáře Filipa Gustavssona: Od vymyšlených přezdívek po otázky o UFO

Filip Gustavsson, švédský brankář ve službách Minnesoty Wild, se neproslavil jen svou brankářskou dovedností, ale také svým neobyčejným přístupem k životu. Gustavsson, který v NHL chytá pod přezdívkou Fillifjonken, si užívá zájem, který vzbuzují jeho vymyšlené příběhy a neobvyklé otázky. Nyní se připravuje postavit proti českým hokejistům v semifinále mistrovství světa.

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie

Francie začala s evakuací svých turistů z Nové Kaledonie, kde i dnes pokračují nepokoje. Píše to agentura AFP. Tento týden se podařilo z francouzského zámořského území zajistit odjezd turistů z Austrálie či Nového Zélandu. Násilné protesty, které vypukly v polovině tohoto měsíce, si zatím vyžádaly sedm životů.

Komise pro cenné papíry a burzy schválila 8 etherových ETF

Komise pro cenné papíry a burzy ve čtvrtek podepsala návrhy na etherové ETF, čímž se jejich potenciální uvedení na trh o krok přiblížilo. Americký regulátor cenných papírů schválil návrhy o uvedení spotových etherových ETF společností VanEck, Ark Invest, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Bitwise, Grayscale a Invesco. Příkaz SEC je jedním z kroků k tomu, aby se tyto plánované fondy dostaly na trh.

V noci pokračovaly izraelské údery na Rafáh v Pásmu Gazy

V noci na dnešek pokračovaly izraelské údery na Rafáh na jihu Pásma Gazy. Uvedli to reportéři agentury AFP na místě. V pátek Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu nařídil Izraeli zastavit vojenskou ofenzivu v oblasti Rafáhu, což izraelské úřady odmítly. Údery a boje izraelské armády s palestinským hnutím Hamás podle AFP neutichly ani na dalších místech tohoto palestinského území, například v utečeneckém táboře Dajr Balah ve středu Pásma Gazy.

Francie se stává hostitelem hokejového mistrovství světa 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu

Francie se ujala prestižní role hostitele mistrovství světa v hokeji 2028 poté, co Kazachstán stáhl svou kandidaturu. Půjde již o třetí mistrovství světa v ledním hokeji, které Francie za svoji historii uspořádala. Hlavními dějišti akce se stanou moderní Accor Arena v Paříži a nově otevřená LDLC Arena v Lyonu. Tento sportovní svátek je pro zemi zásadním krokem v jejím ambiciózním plánu na propagaci hokeje, který vrcholí zimními olympijskými hrami v roce 2030 ve Francouzských Alpách.

Šéf Tesly Elon Musk kritizuje americká cla na čínská elektrická vozidla

Elon Musk kritizoval cla uvalená americkou vládou na čínské elektromobily a označil je za „nedobré“ a narušující trh s automobily. Šéf společnosti Tesla dříve obchodní bariéry podporoval, ale ve čtvrtek během videoprojekce na pařížské technologické konferenci provedl obrat.

Putin je připraven zastavit ukrajinskou válku příměřím – pod jednou podmínkou

Podle čtyř ruských zdrojů obeznámených s jednáním v Kremlu je ruský prezident Vladimir Putin údajně ochoten zastavit bojové akce na Ukrajině, ale pouze v případě, že budou uznána současná vítězství Ruska na bojišti. Toto příměří by sice poskytlo dočasné přerušení konfliktu, ale znamenalo by ponechání potenciálních 11 milionů lidí pod okupační správou a vzdání se 20 % svrchovaného území Ukrajiny.
Reklama
Reklama