Více
  4.4 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Instagram testuje novou funkci Take a Break, která doporučí uživatelům pauzu při nadměrném používání aplikace

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Šéf Instagramu Adam Mosseri ve středu uvedl, že platforma testuje dlouho očekávanou funkci Take a Break, která uživatelům doporučí pauzu, když na platformě stráví delší dobu.

  Není žádným tajemstvím, že sociální média jsou návyková. Podle studie Harvardovy univerzity se při brouzdání po internetu aktivuje stejná oblast mozku, která je stimulována při užívání návykových látek.

  Mnoho lidí často bezcílně projíždí Instagram, Twitter nebo TikTok, kdykoli se nudí. To samozřejmě není zdravé chování. Musíme si také nechat čas pro sebe, mimo obrazovku a sociální sítě, i když může být těžké najít sílu vůle sami. Nová funkce Take a Break by tomu měla pomoct.

  Je to jednoduchý nástroj, který vám však může pomoci v boji se závislostí na sociálních médiích

  Po aktivaci funkce vám aplikace připomene, abyste si po 10 až 30 minutách prohlížení udělali přestávku. Stačí zadat, kolik času chcete v aplikaci strávit při každém procházení, a po uplynutí tohoto času vám aplikace připomene, abyste šli místo Instagramu dělat něco produktivního. Funkce nebude ale defaultně zaplá a místo toho bude opt-in.

  Tato funkce je „součástí širší snahy poskytnout lidem větší kontrolu nad jejich používáním Instagramu,“ uvedl Mosseri. „V konečném důsledku sami víte, co je pro vás nejlepší, pokud jde o způsob používání aplikace. A my se chceme ujistit, že vám poskytneme nástroje, abyste používali Instagram tak, jak vám vyhovuje.“

  Ale podobně jako v případě nedávném experimentu Instagramu s odstraněním počtu lajků z příspěvků, který se nakonec také rozhodl učinit funkcí opt-in, nebudou mít tyto nové „přestávkové“ upomínky pravděpodobně vliv na používanost platformy.

  Kromě toho není jasné, zda uživatelé tuto funkci budou vůbec používat, vzhledem k tomu, že vestavěné ovládací prvky času stráveného na obrazovce v systémech iOS a Android již umožňují majitelům zařízení nastavit limity času stráveného v mobilních aplikacích buď na individuální bázi, nebo podle kategorií, jako jsou například „sociální média“ nebo „hry“.

  Podle Mosseriho by se nová funkce měla tento týden rozšířit mezi malé procento komunity Instagramu. A v případě úspěchu se očekává, že bude spuštěna někdy v prosinci.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Microsoft Teams

  Microsoft uvádí Teams Essentials: Samostatná verze Teams určená pro malé firmy

  Společnost Microsoft dnes oznámila uvedení Microsoft Teams Essentials, verzi služby Microsoft Teams určené speciálně pro malé a střední podniky. Teams Essentials poskytuje malým firmám profesionální a cenově dostupné řešení pro schůzky, které podporuje spolupráci, spojení a produktivitu v hybridním pracovním prostředí.
  Sonos Sub třetí generace

  Sonos možná brzy představí menší a cenově dostupnější subwoofer Sub Mini

  Známý výrobce chytrých reproduktorů Sonos pracuje na novém produktu s názvem "Sub Mini", což je v podstatě zmenšená verze samostatného subwooferu Sonos Sub. Očekává se, že zařízení bude nejen cenově dostupnější, ale také se vejde na více míst.
  AirPower

  Apple pracuje na technologii, díky které by se mohla všechna zařízení nabíjet navzájem

  Podle nové zprávy agentury Bloomberg vyvíjí společnost Apple nabíječku, která dokáže nabíjet až tři zařízení najednou a technologii bezdrátového nabíjení na krátkou i dlouhou vzdálenost. Apple má představu o budoucnosti, kde se všechna zařízení "budou moci nabíjet navzájem".
  Apple chystá headset pro rozšířenou realitu

  Apple chystá headset pro rozšířenou realitu. Bude stejně výkonný jako Mac

  Už déle se ví, že Apple plánuje vydat svůj vlastní headset pro rozšířenou realitu. Nevědělo se ale, kdy přijde a jak výkonný bude. To se ale nedávno změnilo, když známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TFI Asset Management uvedl nové informace pro investory.
  Spotify ruší oblíbenou funkci pro řidiče

  Spotify ruší oblíbenou funkci pro řidiče

  Společnost Spotify oznámila, že končí s funkcí Car View. Ta byla představena na začátku roku 2019 jako způsob, jak méně rozptylovat řidiče.
  Spotify

  Spotify testuje nový způsob, jak objevovat hudbu

  Spotify testuje novou funkci s názvem Discover, která umožňuje uživatelům procházet videoklipy s možností přeskakování a lajkování podobně jako na TikToku.
  Reklama
  Reklama
  Reklama