Reklama

Hvězda NFL Saquon Barkley si nechá vyplatit 100 % sponzoringu v Bitcoinu

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Hvězda klubu New York Giants, Saquon Barkley, ve středu oznámil, že od teď chce veškeré své peníze ze sponzoringu obdržet prostřednictvím nejpopulárnější světové kryptoměny Bitcoin. Během vystoupení v The Best Business Show, které moderoval Anthony Pompliano, Barkley řekl: „Beru si svoje marketingové peníze v Bitcoinu.“

„Teď, když vidím [problémy] s inflací a dozvídám se toho tolik o Bitcoinu, myslím, že by bylo chytré, správné, prohnat své investiční peníze přes Bitcoin,“ pokračoval Barkley.

Barkley také hovořil o dalších profesionálních sportovcích, včetně superhvězd NBA Kevina Duranta a Lebrona Jamese i sedminásobného šampiona Super Bowlu Toma Bradyho a o tom, jak vytvořili „generační bohatství“.

„Když vidíte tyhle kluky a chcete vytvořit podobné generační bohatství, nemůžete to dělat čistě sportem, který hraju a na pozici, kterou hraju s následky zranění které to přináší. Když celý rok vysedáváte na střídačce, uvědomíte si, že tahle hra pro vás může kdykoli skončit,“ řekl Barkley.

Podle Joea Pompliana, zakladatele deníku Huddle Up, který odhaluje vztahy mezi podnikáním a penízi ve sportu, je Barkleyho sponzoringová hodnota, kterou nyní dostane v Bitcoinu, kolem 10 milionů dolarů ročně.Začátkem letošního roku New York Giants oznámili partnerství s Grayscale Investments, největším správcem digitálních aktiv na světě.

„Těšíme se na partnerství s Grayscale, leadery na trhu s digitálními aktivy,“ uvedl v květnovém prohlášení obchodní ředitel Giants Pete Guelli. „Během našeho rozsáhlého průzkumu jsme se utvrdili v tom, že nehledáme klasického partnera, který chápe hodnotu spojení se značkou Giants. Hledáme takového, který by nás mohl vést při navigaci v ekosystému digitálních aktiv. Grayscale se prokázala jako společnost, která sdílí naši vášeň pro newyorský trh a zároveň má oborové znalosti i síť partnerů v rychle se rozvíjejícím digitálním prostředí.“

Barkley není prvním hráčem NFL, který se zapojil do Bitcoinu. O populární kryptoměnu dříve projevila zájem také bývalá hvězda Carolina Panthers Russel Okung a oznámil, že svůj plat převádí právě na Bitcoin.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Kristiina Mäki
Velice povedené vystoupení na olympijský hrách v Tokiu má za sebou česká běžkyně Kristiina Mäki. Nejen, že ze sedmého místa postoupila do finále, k tomu ale navíc zpřelámala i 35 let starý národní rekord v běhu na 1500 metrů. Před 7 měsíci porodila, rozhodla se ale, že boty ještě na hřebík věšet nechce.
Odznáčky s Maem
Skandál je to o něco menší, i tak ale nadzvedl část sportovní veřejnosti. Čínské dráhové cyklistky ovládly v Tokiu týmový sprint a na slavnostní ceremoniál, kdy se předávali medaile, přišly v kombinézách s odznáčky vyobrazujícími Maa Ce-tunga. MOV žádá vysvětlení.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama