menu

26.3 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Kevin Spacey se rozplakal, když Piersu Morganovi vyprávěl o tom, jak je finančně na dně

Kevin Spacey, 64letý herec a bývalá hvězda seriálu House of Cards, přiznal v nedávném rozhovoru s Piersem Morganem v pořadu Uncensored finanční problémy. Spacey prozradil, že je na pokraji bankrotu a jeho dům v Baltimoru je kvůli neschopnosti splácet dluhy v exekuci.

Na mírovou konferenci o Ukrajině ve Švýcarsku se přihlásilo 90 zemí a organizací

Na mírovou konferenci o Ukrajině, kterou bude o víkendu hostit Švýcarsko, se zatím přihlásilo 90 zemí a organizací. Uvedla to dnes vláda alpské země. Rusko se summitu nezúčastní, což podle agentury Reuters snižuje očekávání, že se konferenci podaří dosáhnout průlomu.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Sledujte nás na sítích

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.

Reklama

Beran

Někdy je pro vás těžké zůstat v klidu – máte v sobě příliš mnoho ohně. Máte sny, za kterými se honíte, plány, které chcete uskutečnit, a nápady, které chcete vyjádřit. Ale i když tento týden bude pravděpodobně aktivní a společenský, nemusí být produktivní. Nezapomeňte, že ne vždy musíte svou energii využít k tomu, abyste něco udělali. Může stačit, když se budete učit, zapojíte se do kontaktu s ostatními lidmi a budete se bavit. Netrapte se tím, čeho dosahujete nebo nedosahujete. Hra, ne práce, je prozatím nejlepší způsob, jak najít uspokojení.

Býk

Je těžké být velkorysý, když máte starost o uspokojení vlastních potřeb. Když máte sotva chvilku na to, co vás baví, je nepravděpodobné, že byste svůj čas věnovali někomu jinému; když jsou vaše vlastní zdroje omezené, je těžké se chtít podělit. Přesto se tento týden snažte dát lidem ve svém životě, co můžete. Štědrost se vám vyplatí ještě více než obvykle. Otevře vám dveře, posílí důležité vztahy a naváže nové, zjemní svět a usnadní váš život. Podělte se o to, co můžete, a budete rádi, že jste to udělali.

Blíženci

Přílišná sebedůvěra může být nebezpečná, ale pravděpodobně jste se setkali s opačným problémem. Cítili jste nezvyklou nervozitu z toho, že uděláte špatný krok, zklamete lidi, které máte rádi, nebo prostě jen promarníte čas. Nyní se vám konečně vrátí důvěra v sebe sama. Učili jste se, sbírali zkušenosti, sílili a konečně cítíte, jak moc jste vyrostli. Nedělejte si tolik starostí s chybami – je nevyhnutelné, že nějaké uděláte, a nebude to konec světa. Když se budete rozhodovat na základě důvěry, ne strachu, neuděláte chybu.

Rak

Čím více si uvědomujete, že váš čas na zemi je omezený, tím větší tlak cítíte na to, abyste něco dokázali, abyste dosáhli svých snů a změnili svět. Ale to nejhorší, co byste tento týden mohli udělat, je spěchat. Je to čas pro objevování a putování, pro to, abyste zůstali otevření novým zkušenostem. Nesnažte se věci vynucovat nebo předpokládat, že víte, jakou podobu má váš život „mít“. Na to je vesmír příliš nepředvídatelný. Nechte svůj příběh, aby se odvíjel svým vlastním tempem.

Reklama

Lev

Stejně jako většina lidí toužíte být něčím výjimeční. Chcete být první, nejlepší, nejúspěšnější. Někdy je však všechno to snažení vyčerpávající – a i když se dostanete na špičku ve svém oboru, pravděpodobně vás to nebude naplňovat tak, jak jste doufali. Dejte si pauzu od usilovného snažení být výjimečný. Stačí, když teď prostě budete žít plnohodnotný a zajímavý život. Být hvězdou vás tento týden neudělá šťastnými, ale být člověkem obklopeným svými blízkými ano.

Panna

Pokud se chystáte něco udělat, chcete to udělat dobře. To platí stejně pro vaši práci, koníčky i vztahy – nejste z těch, kteří by se flákali nebo šetřili. Záleží vám na správném provedení i těch nejmenších detailů. Je to obdivuhodná vlastnost, ale někdy vás může brzdit. Popusťte uzdu své fantazii; zkoušejte nápady a metody, které nakonec nemusí fungovat. Prozatím se oprostěte od očekávání, že budete dělat věci správně. Lepší je dělat zajímavé chyby než nedělat nic ze strachu, že chyby vůbec uděláte.

Váhy

V mnoha případech má smysl zůstat v komfortní zóně a raději se rozhodnout pro to, co je známé, než se vydat do nepoznaného. Tento týden mezi ně nepatří. Přílišná hra na jistotu teď povede jen ke zklamání. Riskování možná nepovede přesně k výsledku, ve který doufáte, ale otevře vám nové dveře a rozšíří váš život způsobem, o kterém jste netušili, že ho potřebujete. Nevybírejte si nudnou možnost jen proto, že je to snadné. Vsaďte ve velkém na sebe a své sny.

Štír

Bez ohledu na to, jak moc víte, že jste schopní a oblíbení, ne vždy to tak cítíte. V každodenním životě se stále někdy cítíte nervózní, odstrčení, špatně připravení řešit problémy, které se vám staví do cesty. Tento týden však vaše pochybnosti o sobě samých ustoupí do pozadí. Bude pro vás snazší důvěřovat si, mít opravdovou víru, že na to stačíte. Jste mocní a talentovaní a plní těžce nabyté moudrosti o sobě i o světě. Máte všechny nástroje, které potřebujete; stačí je jen použít.

Střelec

I když máte nabitý společenský kalendář a jste obklopeni lidmi, kterým na vás záleží, někdy se cítíte osamělí. To se stává každému. Možná se cítíte nepochopeni; možná vaše vztahy nejsou tak hluboké, jak byste si přáli; možná lidé, které máte nejraději, řeší své vlastní problémy. Tento týden bude snazší najít blízkost, která vám chybí. Do vašeho života mohou vstoupit noví důležití lidé nebo se konečně zmírní napětí se starým přítelem. Zkuste nechat své zdi alespoň trochu padnout. Pokud zůstanete otevření lásce, najde si vás.

Kozoroh

Ačkoli je to možná proti vaší přirozenosti, tento týden uděláte dobře, když nebudete plánovat tak daleko do budoucnosti. Dlouhodobé myšlení může být strategické, ale také může ztěžovat vaši každodenní přítomnost. Ne všechno musí trvat věčně nebo souviset s vašimi velkými ambicemi. Zasloužíte si svobodu vyzkoušet nové postupy, aniž byste se museli obávat, zda je dokážete udržet, a pustit se do nových zajímavých projektů, aniž byste se museli stresovat, jak zapadnou do vašeho pětiletého plánu. Věřte, že jednotlivé části se časem spojí dohromady.

Vodnář

Když se zaseknete ve vyjetých kolejích, může trvat několik pokusů, než se z nich vymaníte. První z nich nemusí vyjít… nebo druhý, nebo dokonce třetí. Je snadné to vzdát, představit si, že jste prokleti k věčné nudě a nespokojenosti, ale není to pravda. Čím více budete zkoušet různé nápady, potkávat nové lidi, bloudit po cestách jen proto, abyste zjistili, kam vedou, tím blíže se dostanete k životu, který chcete. Už tam skoro jste. Musíte jen pokračovat dál.

Ryby

Poslední dobou jste se cítili ztraceni. Možná váš život prošel dramatickým otřesem, změnila se vaše síť podpory nebo došlo k vnitřní proměně. Ať už je to jakkoli, nejste si jisti, kam patříte nebo jaký je váš skutečný cíl. Nyní je vaším úkolem zjistit, kým jste – a co je důležitější, kým chcete být – v tomto odlišném prostředí. Znovu se objevte, zanechte starých zavazadel a najděte podporu na nových a překvapivých místech. Život se neustále mění, ale lásku a štěstí můžete najít, ať už se ocitnete kdekoli.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle úřadů ruské Belgorodské oblasti šest mrtvých při ukrajinských útocích

Ukrajinské útoky na ruskou Belgorodskou oblast si v pátek vyžádaly šest životů. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora oblasti Vjačeslav Gladkova, který původně informoval o pěti zraněných.

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.
Reklama

DOPORUČUJEME

U mladé ženy se objevilo vzácné onemocnění úst související s vapingem

U 22leté ženy z Indonésie se po roce vapování objevilo vzácné onemocnění podobné herpesu v ústech. Toto onemocnění, známé jako orální erythema multiforme, jí způsobovalo bolestivé, krustovité rány na rtech, dásních a jazyku, které jí ztěžovaly přijímání potravy a pití.

Muž vzpomíná na zážitek blízké smrti a mění svůj život, aby sloužil druhým

Nadčasová otázka, která lidstvo trápí od jeho počátku - co se děje po smrti? Tato otázka byla předmětem nesčetných debat filozofů i obyčejných lidí. Zatímco někteří věří, že život končí v okamžiku, kdy se zastaví srdce, jiní jsou přesvědčeni, že posmrtný život existuje. Pro ty, kteří se hlásí k druhému z těchto názorů, by mohlo být zajímavé vyprávění o zážitku jednoho muže, který se ocitl blízko smrti. Příběh publikoval britský deník Daily Mail.

Horoskop pro týden vytrvalosti a odhodlání: 10. června – 16. června

Mars přesunul do znamení Býka, kde zůstane až do konce července. Planeta činu se nachází v nejpevnějším znamení, a proto je nyní čas dotáhnout do konce vše, co jste začali. Pokud se vám pokrok zdá neskutečně pomalý nebo pokud se vám nedaří dosáhnout výsledků, v něž jste doufali, vytrvejte. Někdy to, co nejvíce potřebujete, není štěstí nebo schopnosti, ale pouhé odhodlání. Budete překvapeni, co všechno můžete dokázat, když se odmítnete vzdát. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Studie: U pacientů s Alzheimerovou chorobou by konzumace granátových jablek mohla pomoci zmírnit příznaky

V nedávném výzkumu provedeném Kodaňskou univerzitou a americkým Národním institutem pro stárnutí došlo ke slibnému vývoji, pokud jde o roli urolitinu A v boji proti Alzheimerově chorobě. Urolitin A, sloučenina produkovaná střevními bakteriemi, která se nachází v potravinách, jako jsou granátová jablka, jahody a vlašské ořechy, prokázala významný potenciál pro zlepšení paměti a kognitivních funkcí. Studie, která byla publikována v časopise Alzheimer's and Dementia, zdůrazňuje, že tato látka by mohla mít zásadní význam pro prevenci a zmírnění příznaků neurodegenerativních onemocnění.

Hledání dokonalosti: Pohled psychoterapeuta na její škodlivé účinky

Podle zkušeného psychoterapeuta se neúnavná snaha o dokonalost může často stát formou uvěznění. Tato neústupná snaha může postupně ochudit život jedince o živost, jas a nepředvídatelnost.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle úřadů ruské Belgorodské oblasti šest mrtvých při ukrajinských útocích

Ukrajinské útoky na ruskou Belgorodskou oblast si v pátek vyžádaly šest životů. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na gubernátora oblasti Vjačeslav Gladkova, který původně informoval o pěti zraněných.

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.
Reklama
Reklama