menu

24.7 C
Czech
Úterý 28. května 2024

Lídři Japonska, Číny a Koreje na summitu vyzvali k větší vzájemné spolupráci

Premiéři Japonska a Číny Fumio Kišida a Li Čchiang a prezident Jižní Koreje Jun Sok-jol se dnes na společném jednání shodli na nutnosti denuklearizace Korejského poloostrova. V tiskovém prohlášení to označili za společný zájem na cestě k míru, píše agentura AFP. Lídři trojice východoasijských zemí se sešli v Soulu na prvním summitu v tomto formátu po téměř pěti letech, dohodli se na dalších jednáních ve stejném složení. Vyzvali také k větší vzájemné spolupráci, píše agentura Reuters. Severní Korea výzvu k denuklearizaci označila za velkou politickou provokaci.

Horoskop pro týden transformací a spontánních rozhodnutí: 29. dubna – 5. května

Sledujte nás na sítích

V pondělí vstoupí planeta lásky Venuše do tvrdohlavého, ale smyslného Býka. Pokud jste byli v poslední době ve stresu a zaneprázdnění, máte nyní příležitost zpomalit a užívat si drobných radostí života. Samozřejmě je před vámi ještě spousta práce, ale využijte příjemných chvil, kdykoli můžete. V úterý pak vstoupí akční planeta Mars do odvážného a sebevědomého Berana, což znamená, že spontánní akce namísto pečlivého plánování by mohla být tím nejlepším způsobem, jak dosáhnout toho, co chcete. A konečně ve čtvrtek začíná retrográdní Pluto. Od této chvíle až do října se planeta transformace a znovuzrození pohybuje zvěrokruhem zpět a všechny nás vybízí k přehodnocení našich životů a míst ve světě. Pokud je potřeba nějaká změna – ať už nepatrná, nebo zásadní – pravděpodobně se vyjasní. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Nebojíte se jít za tím, co chcete. Problém je v tom, že ne vždy dokážete přijít na to, co to je. Zejména tento týden jste plní touhy – po věcech, zážitcích, pocitech. Vědomí, že ve skutečnosti nemůžete mít všechno, vám nebrání v tom, abyste to všechno stejně chtěli. I tak se ale vyčerpáte, pokud budete neustále běhat v kruhu a vrhat se po každé možnosti, která se vám naskytne. Vaším úkolem je právě teď rozhodnout, co ze všeho, co upoutá vaši pozornost, stojí za to, abyste se o to snažili, za co stojí za to bojovat – a pak, ať už je to cokoli, jít za tím.

Býk

Jedna vaše část se obává, že je hloupé nebo povrchní starat se právě teď o krásu. Svět je v plamenech a věnovat pozornost něčemu jinému se zdá být požitkářské. Pravdou však je, že je nerozumné snažit se vnutit vlastnímu životu nějaký úsporný program. Máte právo hledat pohodlí, tvořit umění, toužit po lásce – to všechno je to, kvůli čemu stojí za to žít. Stačí si jen zachovat nadhled. Krása možná není to, na čem v tuto chvíli nejvíce záleží, ale to neznamená, že je bezcenná. Je to také lidská potřeba, a to i v těžkých časech.

Blíženci

Někdy je jediným způsobem, jak něco udělat, zapomenout na to, co dělají ostatní, a odvážit se jít vlastní cestou. Ale jednat sám je tento týden nejrychlejší cesta k vyčerpání. Snaha udělat příliš mnoho s příliš malou podporou povede pouze k vyhoření. Společná vítězství mají beztak potenciál být mnohem větší než ta individuální, takže si přestaňte brát na sebe víc, než můžete (nebo chcete) zvládnout. Opřete se o ostatní a nechte je, aby se také opřeli o vás. Život na Zemi je skupinový projekt. Začněte se podle toho chovat.

Rak

Může se zdát, že nejlepší způsob, jak být šťastný, je kontrolovat svá očekávání. Udržování skromných přání vás také ochrání před pocitem zklamání. Tím, že si kladete nízké cíle, se snadno přesvědčíte, že se tak ochráníte před smutkem z neúspěchu. Tento týden však budou vaše tajné naděje a ambice hlasitější a neodbytnější, takže se je přestaňte snažit bagatelizovat nebo ignorovat. Nepředstírejte, že se rádi spokojíte s něčím, o čem víte, že vám nebude stačit. Dovolte si chtít víc, a možná právě to dostanete.

Reklama

Lev

Přiznat, že se člověk mýlil, že někoho špatně posoudil, že neměl všechny informace nebo učinil rozhodnutí, kterého nyní lituje, vyžaduje velkou odvahu. Je mnohem snazší trvat na svém, přesvědčovat sebe i ostatní, že člověk měl pravdu nebo alespoň oprávněné důvody. Ale snažte se tento týden být otevřeni novým nápadům. Nechte se světem překvapit. Máte nyní příležitost naučit se tolik nového, což by mohlo pozitivně proměnit váš život, ale jen pokud budete dostatečně odvážní změnit svůj názor.

Panna

Víte, že je možné nesouhlasit s lidmi, které máte rádi, a přesto je dál milovat. Děláte to pořád. Někdy jsou vaše rozdílné názory bezvýznamné, jindy jsou inspirativní a vzrušující. V některých případech – když jsou názory druhých pro vás odporné nebo když omezují váš způsob života – to může být víc, než jste ochotni snést. Na vás je, abyste se tento týden rozhodli, s čím jste a s čím nejste ochotni žít. Nebuďte tak nekompromisní, abyste odmítali jakékoli ústupky, ale nezapomeňte, že nemusíte být ani slaboch.

Váhy

Myslíte si o sobě, že jste pohodový a vyrovnaný člověk. Jistě, máte svou pýchu, své ego, své touhy (to má každý), ale nechcete z nich dělat problém někoho jiného. Je však možné, že když si budete stát za svým a za svými potřebami, nevyhnutelně se tento týden dostanete do konfliktu s ostatními. Bude lákavé ustoupit a být vstřícný – nikdo nechce mít pocit, že je neoblíbený a dělá věci složitější -, ale zkuste si stát pevně za svým. Nemusíte každý mezilidský konflikt okamžitě zažehnat. Máte právo bojovat sami za sebe.

Štír

Je důležité, abyste si ujasnili, jak tento týden naložíte se svou nahromaděnou energií, protože jí pravděpodobně máte hodně. Možná jste své skutečné pocity drželi v sobě, možná se cítíte bezmocní tváří v tvář veškeré nespravedlnosti světa kolem vás – ať už je příčina jakákoli, všechna vaše nevyužitá a nevyjádřená energie vás bude sžírat zevnitř, pokud nenajdete způsob, jak ji produktivně nasměrovat. Dejte si za úkol najít způsob, jak jednat, ať už je to jakkoli málo. Nemusíte změnit celý svět během jednoho týdne, ale také jen nečinně a frustrovaně nezahálejte.

Střelec

Nejste vždy ten nejopatrnější či detailně zaměřený člověk a tento týden to pro vás bude snazší než obvykle mluvit bez přemýšlení nebo jednat bez rozmyslu. Někdy vás vaše spontánnost dostane do problémů, ale může to být také dar. Nebojte se rychle rozhodovat podle svého instinktu. Když příliš nepřemýšlíte, je snazší jednat odvážně a těžší přemluvit se, abyste neudělali to, o čem víte v srdci, že je správné. Pokud je vaše impulzivita silná, využijte ji. Nechte ji, aby vás činila statečnými.

Kozoroh

Jste skvělí v řešení problémů ostatních, v rozpoznávání jejich nedostatků, v dávání rad, které potřebují. Je však mnohem těžší vidět jasně svůj vlastní život, následovat vlastní rady. Proto je důležité, aby jste se tento týden nejprve postarali o svůj vlastní život — bez ohledu na to, jak lákavé je ignorovat své problémy a místo toho se věnovat dramatům vašich přátel, sousedským drbům, všemu, co si myslíte, že by ostatní mohli dělat jinak. Vaše problémy nejsou důležitější než problémy někoho jiného, ale jsou vaše — kdo se jimi bude zabývat, pokud ne vy?

Vodnář

Vaše představivost je prakticky neomezená a zejména tento týden vaše mysl hýří nápady, plány a možnostmi. Vaše energie je k vaší frustraci omezená. Jste jenom člověk a každý den má jenom omezený počet hodin; jednoduše nemáte kapacitu na to, abyste udělali všechno, co byste chtěli, a čím více projektů se budete snažit uskutečnit, tím méně péče budete schopni věnovat každému z nich. Zaměřte se na stanovení priorit. Možná budete muset některá pozvání odmítnout nebo dobré nápady prozatím odsunout na druhou kolej, ale bude to stát za to, pokud se díky tomu budete moci naplno vrhnout do toho, co je nejdůležitější.

Ryby

Některé lidi dobrý argument nabíjí energií, ale vás to prostě vyčerpává. Ne že byste se báli konfrontace, ale jen málokdy se vám zdá, že to stojí za námahu. Přesto se tento týden snažte neshodám nevyhýbat. Buďte upřímní ve svých názorech, i když tušíte, že je ostatní nebudou sdílet. Trocha společenského napětí není to nejhorší na světě a vy jste dost silní na to, abyste ho zvládli. Odchod od konfliktu vás možná v danou chvíli zachrání před nepříjemnostmi, ale také zajistí, že váš hlas nebude vyslyšen a vy nedostanete to, co skutečně potřebujete.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německý klimatický aktivista je kvůli dlouhé hladovce v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Izraelské tanky vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy

Izraelské tanky dnes vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy, informuje agentura Reuters s odkazem na svědky z místa. Izraelská armáda se k tomu zatím nevyjádřila, podle Reuters vydá prohlášení k situaci v oblasti později.

Z Rafáhu na jihu Pásma Gazy za tři týdny odešel asi milion Palestinců

Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). V dřívější bilanci úřad uváděl, že z města odešlo asi 800.000 lidí. Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.

Jste kreativnější, než si myslíte – zde je návod, jak to využít

Stále více výzkumů ukazuje, že kreativita v mnoha svých podobách může významně přispět k našemu zdraví a pohodě. Od hudby a umění až po vyprávění příběhů a zahradničení mohou tvůrčí činnosti zmírnit pocity úzkosti a deprese a nabídnout duševní únik od životního stresu.

Čekají vás nějaká překvapení nebo hrozící povinnosti? Přečtěte si víkendový HOROSKOP

I když byste měli o víkendu hlavně odpočívat a relaxovat, občas se může stát něco zajímavého, překvapivého nebo nečekaného. Pokud vás zajímá, co vás v následujících dnech čeká, podívejte se na náš víkendový horoskop.

Vychytávka paní Jany (52) poradí, jak mít svěží sex i po dvaceti letech manželství

Ano, i po desítkách let soužití mohou partneři zažívat v posteli erotickou bouři. Stačí vědět, jak na to. Třeba jako čtenářka Jana. Kouzlo podle ní spočívá v přenastavení jedné zásadní věci.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německý klimatický aktivista je kvůli dlouhé hladovce v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Izraelské tanky vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy

Izraelské tanky dnes vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy, informuje agentura Reuters s odkazem na svědky z místa. Izraelská armáda se k tomu zatím nevyjádřila, podle Reuters vydá prohlášení k situaci v oblasti později.

Guvernér Floridy bojuje proti aktivistům, nikoli klimatickým změnám  

Florida patří mezi americké státy nejvíce ohrožené vzestupem mořských hladin a od května ji sužují vyčerpávající vedra. Přesto guvernér státu Ron DeSantis podepsal sérii zákonů nazvaných „Don’t Say Climate Change“, které stát prakticky vylučují z boje proti klimatickým změnám. Do guvernéra se teď veřejně pustil místní meteorolog.

Z Rafáhu na jihu Pásma Gazy za tři týdny odešel asi milion Palestinců

Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). V dřívější bilanci úřad uváděl, že z města odešlo asi 800.000 lidí. Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X.

Historická dohoda signalizuje novou éru strategického partnerství mezi Ruskem a Uzbekistánem

Nedávná dohoda podepsaná během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Taškentu představuje klíčový okamžik ve Střední Asii: Rusko se chystá v Uzbekistánu postavit první malou jadernou elektrárnu v regionu. Tento přelomový projekt nejenže znamená začátek nové etapy ve vztazích mezi Uzbekistánem a Ruskem, ale také podtrhuje rozšiřující se vliv Ruska a jeho vyspělý technologický export v Asii uprostřed probíhajících západních sankcí.
Reklama
Reklama