menu

24.1 C
Czech
Neděle 14. července 2024

Kreml: Útok na Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila Bidenova administrativa

Útok na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila administrativa nynějšího prezidenta Joea Bidena. Kreml tak dnes reagoval na sobotní incident na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, kde Trump unikl atentátu jen se zraněním ucha. Moskva uvedla, že násilí v politickém boji ostře odsuzuje, informovala agentura RIA Novosti.

Horoskop pro týden přehodnocení a pokroku: 1. července – 7. července

Sledujte nás na sítích

V úterý začíná retrográdní Neptun, a protože se planeta snů a iluzí pohybuje směrem dozadu, je pro vás snazší pochopit situace a vidět lidi takové, jací ve skutečnosti jsou – v dobrém i zlém. Představy mohou být uklidňující, ale nyní je čas pracovat s realitou. V úterý se do vřelého a sebevědomého Lva přesune také komunikační planeta Merkur. Během následujících tří týdnů se snažte předpokládat dobré úmysly lidí kolem sebe. Čím více budete k druhým přistupovat v duchu velkorysosti, tím více budou oni činit totéž pro vás. A konečně v pátek vám novoluní v Raku nabídne příležitost posunout se vpřed. Dramata, nepřehledné vztahy nebo citové koleje, které v poslední době utvářely váš život, jej nebudou určovat navždy. Můžete si vybrat, co bude následovat. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Když je svět kolem vás velkolepý a vzrušující, plný nových míst, která můžete navštívit, a lidí, které můžete poznat, může se někdy stát, že váš domácí život zůstane na okraji zájmu. Proč sedět doma, když můžete být venku a něco podnikat? Zkuste tento týden věnovat trochu více pozornosti svému domovu, ať už to znamená úklid, přestavění nábytku nebo opožděný rozhovor o domácích pracích s lidmi, se kterými žijete. Váš životní prostor je důležitý pro vaše štěstí, a pokud mu věnujete trochu času, budete překvapeni, o kolik se vám bude zdát život jasnější.

Býk

Tento týden pravděpodobně navážete nové kontakty jen tím, že vyrazíte do světa a budete sami sebou. Povídání si s cizími lidmi, účast na akcích, kde nikoho neznáte, setkávání s přáteli vašich přátel – existuje mnoho příležitostí, aby do vašeho života vstoupili noví lidé. Klíčem je zmírnit svá očekávání a nevkládat všechny své naděje do jedné osoby. Nekoukejte příliš daleko do budoucnosti, nedělejte si starosti s tím, zda lidé, které nyní potkáte, budou nakonec ve vašem životě důležití. Zůstaňte otevření a sledujte, co se z toho vyvine.

Blíženci

Jste mistři ve vysmívání se svým problémům a z každého zklamání nebo trapasu si děláte legraci. Na jednu stranu jste díky svému smyslu pro humor neuvěřitelně odolní, na druhou stranu je ale také těžké nechat se skutečně zranit. Ať už je to jakkoli nepříjemné nebo bolestivé, musíte své emoce hluboce prožívat, ne nad nimi krčit rameny nebo je držet v ironickém odstupu. Tento týden věnujte čas lidem, kteří se nenechají odradit otevřeností. Ke vtipům se můžete vrátit později. Prozatím potřebujete prostor, abyste byli naměkko.

Rak

Je dobré mít přátele, kteří vás podporují, když si nevěříte, lidi, kteří vás povzbuzují a povznášejí, kteří vám říkají, jak jste skvělí. Není nic špatného na tom, opřít se o druhé, když potřebujete povzbudit – tato vzájemná péče je jednou z nejsladších součástí lidského bytí. Tento týden však možná zjistíte, že vnější potvrzení tolik nepotřebujete. Vrací se vám sebevědomí. Víte, že jste chytří, mocní a skvělí, a hodláte toho co nejlépe využít.

Reklama

Lev

Poslední dobou máte pocit, že se točíte v kruhu. Bez ohledu na to, jak tvrdě pracujete, nedosahujete takových pokroků, jak byste si přáli. Bez ohledu na to, kolika různými způsoby se snažíte prokázat své schopnosti, nejste uznáváni tak, jak byste chtěli. V takových chvílích máte tendenci reagovat tím, že na sebe ještě více tlačíte. Tento týden však bude účinnější místo toho ubrat plyn. Pokud nyní uděláte jen minimum a místo toho se zaměříte na odpočinek a dobíjení energie, vyjdete na druhé straně silnější a šťastnější.

Panna

Poslední dobou jste se cítili, že nejste v souladu s lidmi kolem sebe. Možná se obáváte, že přerůstáte své přátele – nebo že oni přerůstají vás. Možná se vám zdá, že nikdo z nich nerozumí tomu, čím procházíte. Je snadné mít pocit, že tento týden bude lepší držet si je od těla a nechat si své myšlenky a emoce pro sebe. Ale to je to nejhorší, co teď můžete udělat. Nikdo se nemůže dostavit, pokud mu nedáte příležitost. Udržet si otevřené srdce se zdá být nesnesitelně zranitelné, ale je to jediný způsob, jak najít a udržet vztahy a kolektiv, které potřebujete.

Váhy

Možná se cítíte nezvykle nejistě, i když jste normálně sebevědomí a sebejistí. Možná se obáváte, že nejste tak chytří, jak byste chtěli být, nebo nejste tak úspěšní, jak byste „měli“ být, nebo že vás ostatní nevidí tak, jak se vidíte vy. Klíčem k úspěchu je nebrat tento týden své obavy příliš vážně. Někdy jsou pochybnosti o sobě užitečné, ale častěji vás brzdí. Neustupujte od svých ambiciózních cílů a nepřijímejte od lidí ve svém životě méně, než si zasloužíte. Nepřestávejte žádat o to, co potřebujete.

Štír

Velmi dobře rozumíte druhým lidem, protože si umíte všímat maličkostí – řeči těla, věcí, které zůstávají nevyřčeny. Jste naladěni nejen na to, co říkají, ale také na způsob, jakým se vyjadřují. Díky tomu jste silně vnímaví, ale může to také odvádět pozornost od celkového obrazu. Někdy je lepší nevěnovat tolik mozkového prostoru všem drobným detailům a místo toho prostě věnovat pozornost tomu, jak se cítíte díky lidem kolem sebe. Máte právo chtít vztahy s lidmi, díky kterým se cítíte dobře, a nemusí v tom něco hlubšího.

Střelec

Jste bezstarostní a oblíbení, všude si dokážete najít nové přátele. Možná však začnete mít pocit, že se vaše společenská energie příliš rozprostřela. Když dělíte svůj čas mezi příliš mnoho známých, nikdy nemáte šanci jít hlouběji, vybudovat si opravdovou intimitu, nechat ostatní nahlédnout pod povrch své osobnosti. Udržovat věci na nízké úrovni je jistě snazší – vyžaduje to od vás méně práce a je menší riziko, že vás někdo zraní – ale tento týden dejte ve svých vztazích přednost kvalitě před kvantitou. Nebudete toho litovat.

Kozoroh

Pokud chcete něco udělat, naučili jste se, že to musíte udělat sami. I když se chcete spoléhat na ostatní, už jste se příliš mnohokrát spálili. V tuto chvíli raději pracujete samostatně, než abyste riskovali stres a zklamání z toho, že vaši přátelé nebo kolegové zklamou. Tento týden je toho však příliš mnoho, co je třeba udělat a není možné, abyste to všechno vzali na svá bedra. Zkuste vymyslet, jak byste se mohli o zátěž podělit. Zvykli jste si obstát sami, ale to neznamená, že to nemůže být jinak.

Vodnář

Když máte pocit, že jste se ztratili, proplouváte životem a ztrácíte čas, pevný denní režim může vše změnit a nabídnout vám potřebnou podporu. Potíž je v tom, že to musí být rutina, která vám skutečně vyhovuje, ve skutečnosti vás špatná rutina pouze frustruje a zanechá ve vás pocit uvěznění. Pokud návyky a uspořádání, které máte zavedené nyní, pro vás nefungují, je to ideální příležitost je změnit. Zjistit, jak chcete trávit své dny, a pak zavést plány, které vám to skutečně pomohou splnit, je jedním z nejlepších způsobů, jak o sebe můžete v tuto chvíli pečovat.

Ryby

Pokud jde o vaši práci, vztahy, dokonce i o vaše životní rozhodnutí obecně, představujete si, že si musíte vybrat: Můžete se cítit v bezpečí nebo ve vzrušení, ale nikdy ne obojí. Zdá se, že pokud chcete dělat práci, která vás podněcuje a naplňuje, nikdy nebudete mít jistotu. Pokud chcete lásku, která vás podporuje a je stálá, budete se muset vzdát té vášnivé jiskry. Ale to, že je těžší najít obojí, neznamená, že je to nemožné, bez ohledu na to, co vám říká kdokoli jiný. Předpokládejte, že je možné najít vše, co potřebujete, a nespokojte se s ničím menším.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hamás zastavil jednání o příměří; Díf je naživu, uvedli představitelé hnutí

Palestinské teroristické hnutí Hamás se rozhodlo zastavit vyjednávání o propuštění rukojmích a příměří v Pásmu Gazy s odkazem na údajně neseriózní přístup izraelské strany a na masakr palestinských civilistů. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný vysoce postavený představitel Hamásu. Jiný zástupce Hamásu AFP sdělil, že šéf vojenského křídla hnutí Muhammad Díf je naživu a stále dohlíží na vojenské operace.

Kreml: Útok na Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila Bidenova administrativa

Útok na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila administrativa nynějšího prezidenta Joea Bidena. Kreml tak dnes reagoval na sobotní incident na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, kde Trump unikl atentátu jen se zraněním ucha. Moskva uvedla, že násilí v politickém boji ostře odsuzuje, informovala agentura RIA Novosti.

Na Trumpa zaútočil Thomas Matthew Crooks, byl voličem republikánů

Střelce, který v sobotu zaútočil na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, úřady identifikovaly jako dvacetiletého Thomase Matthewa Crookse z Pensylvánie. Uvedl to Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Útočník byl v Pensylvánii registrován jako volič republikánů, informují americká média s odvoláním na evidenci voličů.

Biden po útoku na Trumpa zkrátil víkendový program a vrátil se do Bílého domu

Americký prezident Joe Biden po útoku na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa zkrátil svůj víkendový pobyt v Delawaru a vrátil se do Washingtonu, informuje agentura AP. Bidena nyní čeká jednání s představiteli ministerstva pro vnitřní bezpečnost a dalšími bezpečnostními činiteli. Briefingu se zúčastní také viceprezidentka Kamala Harris.

Trump přežil pokus o atentát. Střelec ho trefil do ucha

Bývalý americký prezident Donald Trump byl během sobotního předvolebního mítinku v Pensylvánii postřelen do ucha. Současný republikánský kandidát na prezidenta měl tvář potřísněnou krví, když se kolem něj objevila ochranka. Těsně před odchodem ještě stihl zatnout pěst a zvolat: „Bojujte! Bojujte! Bojujte!“

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.
Reklama

DOPORUČUJEME

Pilates pro zdravé boky: 20minutové cvičení pro posílení spodní části těla

Toto 20minutové Pilates cvičení se zaměřuje na posílení a protažení svalů kolem boků, což přispívá k lepší mobilitě, stabilitě a pružnosti těla. Stačí pouze podložka na jógu nebo jiná měkká plocha, na které se bude cvičit.

Sedm věcí, které dermatologové chtějí, abyste věděli o opalovacím krému

S příchodem letních dnů se zásobujeme opalovacím krémem. I když všichni víme, jak důležité je chránit naši pokožku před UVA a UVB zářením, které může způsobit rakovinu a předčasné stárnutí, mnoho z nás stále neví, jak to dělat správně. Deník Guardian přináší rady od doktorky Hivy Fassihi, konzultantky dermatologie specializující se na rakovinu kůže, jak se správně chránit před sluncem.

Horoskop pro týden plný vřelosti a uznání: 8. července – 14. července

Ve čtvrtek vstoupí planeta lásky Venuše do Lva, nejpyšnějšího znamení zvěrokruhu. V příštím měsíci budou všichni (včetně vás) pravděpodobně toužit po nějaké mimořádné pochvale, uznání nebo prosté pozornosti. Nemá smysl hrát si nyní na chladného - lidé budou reagovat spíše na vřelost a velkorysost než na ostýchavost a tajemnost. Čím sdílnější budete k lidem, na kterých vám záleží, tím radostnější vaše vztahy budou. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Generace Z vrací trend vysokých ponožek a nechává kotníkové ponožky v prachu

Módní svět je svědkem překvapivého oživení vysokých ponožek, které zpopularizovali influenceři a celebrity z generace Z. Tento trend připomínající styly 80. a 90. let minulého století vzal útokem sociální média i posilovny.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hamás zastavil jednání o příměří; Díf je naživu, uvedli představitelé hnutí

Palestinské teroristické hnutí Hamás se rozhodlo zastavit vyjednávání o propuštění rukojmích a příměří v Pásmu Gazy s odkazem na údajně neseriózní přístup izraelské strany a na masakr palestinských civilistů. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný vysoce postavený představitel Hamásu. Jiný zástupce Hamásu AFP sdělil, že šéf vojenského křídla hnutí Muhammad Díf je naživu a stále dohlíží na vojenské operace.

Kreml: Útok na Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila Bidenova administrativa

Útok na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa odráží atmosféru, kterou vytvořila administrativa nynějšího prezidenta Joea Bidena. Kreml tak dnes reagoval na sobotní incident na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, kde Trump unikl atentátu jen se zraněním ucha. Moskva uvedla, že násilí v politickém boji ostře odsuzuje, informovala agentura RIA Novosti.

Na Trumpa zaútočil Thomas Matthew Crooks, byl voličem republikánů

Střelce, který v sobotu zaútočil na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, úřady identifikovaly jako dvacetiletého Thomase Matthewa Crookse z Pensylvánie. Uvedl to Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Útočník byl v Pensylvánii registrován jako volič republikánů, informují americká média s odvoláním na evidenci voličů.

Biden po útoku na Trumpa zkrátil víkendový program a vrátil se do Bílého domu

Americký prezident Joe Biden po útoku na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa zkrátil svůj víkendový pobyt v Delawaru a vrátil se do Washingtonu, informuje agentura AP. Bidena nyní čeká jednání s představiteli ministerstva pro vnitřní bezpečnost a dalšími bezpečnostními činiteli. Briefingu se zúčastní také viceprezidentka Kamala Harris.

Trump přežil pokus o atentát. Střelec ho trefil do ucha

Bývalý americký prezident Donald Trump byl během sobotního předvolebního mítinku v Pensylvánii postřelen do ucha. Současný republikánský kandidát na prezidenta měl tvář potřísněnou krví, když se kolem něj objevila ochranka. Těsně před odchodem ještě stihl zatnout pěst a zvolat: „Bojujte! Bojujte! Bojujte!“

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.
Reklama
Reklama