menu

24.7 C
Czech
Úterý 28. května 2024

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Horoskop pro týden odhodlání a jistoty: 15. dubna – 21. duben

Sledujte nás na sítích

V pátek Slunce opustí impulzivní znamení Berana a vstoupí do spolehlivého Býka. Pokud bylo období Berana časem pro zahájení nových projektů a vydávání se za dobrodružstvím, období Býka bude časem, kdy zůstanete pevní, využijete své odhodlání a budete pokračovat v nastoleném směru. Víte, kdo jste a na čem pracujete, a nikdo nemá moc vás zastrašit nebo rozptýlit. Vaše tvrdohlavost je mocná síla, využijte ji naplno. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Nemáte tendenci příliš dbát na hmotné věci. Nevyznáváte strohý životní styl, ale ani vaše identita není vázána na věci, které vlastníte. V tomto týdnu by však pro vás mohlo být překvapivě užitečné věnovat svým věcem trochu více pozornosti. Pokud vám zahlcují prostor, věnujte nějaký čas třídění a zbavte se toho, co už nepotřebujete. Pokud existuje nějaké drobné materiální pohodlí, po kterém toužíte, neodpírejte si ho. Z dlouhodobého hlediska to možná váš život nezmění, ale může to být přesně to, co v tuto chvíli potřebujete.

Býk

Pokud jste se v poslední době cítili nešťastní, brzy se to změní. Jako by se všechny dobré věci ukládaly do zásoby, jako by všechna laskavost vesmíru čekala, aby se vám mohla projevit právě teď. Neznamená to, že dostanete přesně to, co chcete, a přesně tehdy, kdy to chcete, ale znamená to, že se chystáte zahnout za roh, za kterým najdete zářivější svět.

Blíženci

Nejšťastnější býváte, když jste v centru dění. Ne že byste chtěli být největší hvězdou, ale chcete být tam, kde jsou lidé a kde se něco děje. Raději toho máte na programu příliš mnoho než příliš málo. Tento týden je však čas dát si pauzu. Čím více jste v poslední době tlačili na pilu a čím více jste spěchali, tím více vám prospěje, když na chvíli sundáte nohu z plynu. Nepředstavujte si, že se vzdáváte svého živého, vzrušujícího života. Jen si odpočinete a doplníte energii, než se do něj znovu ponoříte.

Rak

Vnímáte pocity druhých lidí, jste dobře naladěni na jemné signály a nevyslovené náznaky svých přátel. Díky této citlivosti se někdy skvěle orientujete ve složité společenské dynamice a neznámých situacích. Jindy je pro vás interakce s lidmi stresující víc, než je nutné, zejména když začnete příliš hluboce vnímat komentáře lidí a přemýšlet nad vlastním jednáním. Zkuste se přestat tolik zabývat tím, co se děje v hlavách ostatních lidí. Neumíte číst myšlenky a nemusíte být dokonalí. Věřte, že pokud budete říkat to, co cítíte, a jednat v souladu se svými hodnotami, neuděláte chybu.

Reklama

Lev

Každodenní život může být už tak dost nudný a to poslední, co byste chtěli, je být sami nudní nebo průměrní. Proč být obyčejný, když můžete být oslnivý? Proč zůstávat uprostřed skupiny, když můžete vyniknout? Čím více se však snažítezapůsobit na ostatní lidi, tím méně úspěšní pravděpodobně budete. Alespoň prozatím se soustřeďte na to, abyste svou práci dělali dobře a ukazovali se tam, kde je vás třeba, ať už si toho ostatní všimnou, nebo ne. Pokud dokážete pracovat nenápadně, později se vám to vyplatí.

Panna

Jedna věc je být otevřený neočekávanému v teoretickém smyslu, ale něco úplně jiného je uvést to do praxe. Zdá se, že výzva k dobrodružství přichází vždy, když se to nejméně hodí. Načasování je samozřejmě důležité, ale někdy je nejlepší chopit se příležitosti, jakmile se objeví. Tento týden zvažte, zda byste neměli zariskovat. Pokud budete důvěřovat svému instinktu a zůstanete věrni svým zásadám, možná se rozhodnete impulzivně, ale nezvolíte špatně.

Váhy

Nedávno jste se cítili znechuceni svým životem, rutinou, dokonce i svou vlastní osobností. Sníte o odvážném rozhodnutí, které by mohlo změnit celou vaši existenci, a představujete si, jak byste se mohli stát někým zajímavějším, lepším nebo prostě jiným, než jste. Právě teď však budete nejšťastnější, když se nebudete snažit změnit sami sebe, ale když budete pracovat na tom, abyste byli opravdovější a rozhodnější osobou, kterou už jste. Nepotřebujete rozvíjet zcela nové talenty nebo radikálně odlišné já. Pracujte s tím, co máte.

Štír

V tomto týdnu se pravděpodobně aktivuje vaše tvrdohlavost a odhodlání, zejména pokud jste je dosud měli v útlumu. Některým lidem se tato vaše stránka nebude líbit, ale vy je nemusíte poslouchat. Je pravda, že musíte dělat kompromisy, stejně jako všichni ostatní. Nejste jediná osoba na světě ani jediný člověk s potřebami, na kterých záleží. Pokud však jde o to, co je opravdu důležité, jste více než oprávněni si dupnout a lidé, na kterých vám záleží, to nepochybně pochopí.

Střelec

Milujete velká gesta, rozhodující okamžiky, silné momenty, které všechno změní. Změna je nevyhnutelná, a tak se jí můžete věnovat ve velkém. Život je pro vás zajímavější, když je v něm trochu dramatu. Jsou chvíle, kdy se zdá, že změna nastane ze dne na den, ale pokud na ni tento týden spoléháte, budete pravděpodobně zklamáni. Klíčem je nyní důslednost. Pomalý a vytrvalý přístup vám může připadat nudný, ale dělejte každý den malý krok vpřed a výsledky vám brzy budou připadat jako kouzlo.

Kozoroh

Bez ohledu na to, jak moc se věnujete svému zaměstnání, tvůrčím projektům nebo lidem kolem sebe, bez ohledu na to, kolik času trávíte prací, máte tendenci se obávat, že toho neděláte dost. Dokonce i poté, co jste ze sebe vydali všechno, máte pocit, že jste mohli udělat víc. Tento týden je tedy na vás, abyste si trochu tvrdošíjně stáli za svým právem stanovit si limity, odpočívat a vyhradit si čas na to, abyste si užívali. Nikdo, ani vy, nemůže být produktivní pořád. Nenechte se nikým, a především sami sebou, přesvědčit, že odpočinek je ztráta času.

Vodnář

Máte jasný kodex osobní etiky, přestože jste ochotni porušovat pravidla, která se vám snaží vnutit ostatní, své vlastní dodržujete zodpovědně. Snadno na sebe kladete nároky, které by vás ani ve snu nenapadlo klást na své přátele, očekáváte od sebe dokonalost, přestože jste velkorysí k lidem, které máte rádi. Tento týden se však ujistěte, že na sebe nejste zbytečně přísní. Vaše ideály jsou úžasné a úctyhodné. Jen nezapomeňte, že jste také lidé a zasloužíte si soucit stejně jako všichni ostatní.

Ryby

Vnímat vše tak hluboce, jak to cítíte, je dar, ale když je každý rozhovor emocionální cestou nebo když má každá interakce s cizím člověkem potenciál být smysluplná a hluboká, je náročné prožít svůj den. Hrozí, že vás váš soucit zahltí, takže je těžké zvládat vlastní život, natož být užitečný ostatním. Zkuste se zaměřit na péči o své fyzické já. Dobře jezte, choďte brzy spát, vydejte se na dlouhou procházku na odpoledním slunci. V takových drobných okamžicích najdete tolik potřebnou úlevu od veškeré emoční intenzity.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německý klimatický aktivista je kvůli dlouhé hladovce v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Izraelské tanky vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy

Izraelské tanky dnes vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy, informuje agentura Reuters s odkazem na svědky z místa. Izraelská armáda se k tomu zatím nevyjádřila, podle Reuters vydá prohlášení k situaci v oblasti později.

Z Rafáhu na jihu Pásma Gazy za tři týdny odešel asi milion Palestinců

Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). V dřívější bilanci úřad uváděl, že z města odešlo asi 800.000 lidí. Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.

Jste kreativnější, než si myslíte – zde je návod, jak to využít

Stále více výzkumů ukazuje, že kreativita v mnoha svých podobách může významně přispět k našemu zdraví a pohodě. Od hudby a umění až po vyprávění příběhů a zahradničení mohou tvůrčí činnosti zmírnit pocity úzkosti a deprese a nabídnout duševní únik od životního stresu.

Čekají vás nějaká překvapení nebo hrozící povinnosti? Přečtěte si víkendový HOROSKOP

I když byste měli o víkendu hlavně odpočívat a relaxovat, občas se může stát něco zajímavého, překvapivého nebo nečekaného. Pokud vás zajímá, co vás v následujících dnech čeká, podívejte se na náš víkendový horoskop.

Vychytávka paní Jany (52) poradí, jak mít svěží sex i po dvaceti letech manželství

Ano, i po desítkách let soužití mohou partneři zažívat v posteli erotickou bouři. Stačí vědět, jak na to. Třeba jako čtenářka Jana. Kouzlo podle ní spočívá v přenastavení jedné zásadní věci.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

EU má připraveno až 6,9 miliardy eur pro Ukrajinu, pomoc ale blokuje Maďarsko

Evropská unie má připravený balíček v hodnotě 6,7 až 6,9 miliardy eur (až přes 170 miliard Kč) na vojenskou pomoc Ukrajině, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Použití peněz ale podle zdrojů ČTK blokuje Maďarsko. Další podpora Ukrajiny je hlavním tématem dnešního jednání unijních ministrů obrany. Borrell doufá, že se ministrům podaří brzy veškeré problémy překonat, aby se pomoc do Kyjeva dostala co nejdříve. "Situace na bojišti je kritická a naše pomoc může být významná," řekl Borrell.

Použití zbraní na území Ruska by nezatáhlo NATO do války, tvrdí Stoltenberg

Použití zbraní dodaných na Ukrajinu západními spojenci proti cílům uvnitř Ruska by neučinilo ze Severoatlantické aliance a jejích členů stranu konfliktu, uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Německý klimatický aktivista je kvůli dlouhé hladovce v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom dnes agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Izraelské tanky vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy

Izraelské tanky dnes vjely do centra města Rafáh na jihu Pásma Gazy, informuje agentura Reuters s odkazem na svědky z místa. Izraelská armáda se k tomu zatím nevyjádřila, podle Reuters vydá prohlášení k situaci v oblasti později.

Guvernér Floridy bojuje proti aktivistům, nikoli klimatickým změnám  

Florida patří mezi americké státy nejvíce ohrožené vzestupem mořských hladin a od května ji sužují vyčerpávající vedra. Přesto guvernér státu Ron DeSantis podepsal sérii zákonů nazvaných „Don’t Say Climate Change“, které stát prakticky vylučují z boje proti klimatickým změnám. Do guvernéra se teď veřejně pustil místní meteorolog.

Z Rafáhu na jihu Pásma Gazy za tři týdny odešel asi milion Palestinců

Před izraelskou vojenskou ofenzivou ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy za poslední tři týdny uprchl už zhruba milion Palestinců, oznámil dnes Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA). V dřívější bilanci úřad uváděl, že z města odešlo asi 800.000 lidí. Úřad upozornil, že pro evakuované lidi už není nikde bezpečno, jsou vystaveni bombardování, nedostatku potravin a vody a nevhodným životním podmínkám. Zajišťování humanitární pomoci a ochrany je už takřka nemožné, dodala tato agentura OSN na síti X.

Historická dohoda signalizuje novou éru strategického partnerství mezi Ruskem a Uzbekistánem

Nedávná dohoda podepsaná během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Taškentu představuje klíčový okamžik ve Střední Asii: Rusko se chystá v Uzbekistánu postavit první malou jadernou elektrárnu v regionu. Tento přelomový projekt nejenže znamená začátek nové etapy ve vztazích mezi Uzbekistánem a Ruskem, ale také podtrhuje rozšiřující se vliv Ruska a jeho vyspělý technologický export v Asii uprostřed probíhajících západních sankcí.
Reklama
Reklama