menu

20.2 C
Czech
Středa 29. května 2024

Gruzínský parlament přehlasoval prezidentské veto zákona o zahraničních agentech

Gruzínští poslanci odhlasovali přehlasování prezidentského veta sporného zákona o „transparentnosti zahraničního vlivu“, často přezdívaného „zákon o zahraničních agentech“, který vyvolal několikatýdenní protesty v hlavním městě Tbilisi.

Chelsea po odchodu Pochettina hledá manažera, Maresca z Leicesteru City se stává hlavním kandidátem

Fotbalový klub Chelsea po odchodu Mauricia Pochettina hledá nového manažera. Argentinský taktik opustil klub po vzájemné dohodě v úterý večer po pouhé jedné sezóně ve vedení. Přestože Pochettino dovedl Blues k šestému místu a zajistil si účast v Evropské lize, jeho působení bylo ukončeno po schůzce se sportovními řediteli Paulem Winstanleym a Laurencem Stewartem a spoluvlastníkem Behdadem Eghbalim na konci sezony.

Horoskop pro týden nových začátků a odhodlání: 6. května – 12. května

Sledujte nás na sítích

Úterní novoluní v tvrdohlavém Býku nabízí nový začátek. Pokud jste byli v poslední době roztěkaní a táhlo vás to příliš mnoha směry, nyní máte příležitost znovu se soustředit. Víte, na čem vám skutečně záleží, a tak zvažte, jak nejlépe uplatnit svou péči. Nikdo od vás neočekává, že budete dokonalí nebo že budete znát všechny odpovědi. Důležité je, že jste odhodlaní, ochotní to opakovaně zkoušet a odmítáte ustupovat. Mezitím si níže přečtěte svůj týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Lépe než většina lidí chápete, že ne všechno, co zkusíte, bude úspěšné. Že není ostuda odejít ze zaměstnání, vztahů nebo projektů, které se pro vás nehodí. Je snazší riskovat něco nového, když víte, že odchod je vždycky možný. Přesto se tento týden snažte brát své závazky vážně. Pokud si právě teď stanovujete cíle, dejte si takové, které skutečně dokážete dodržet. Odchody mají své místo, ale nyní je čas na veškerou vytrvalost, kterou dokážete projevit.

Býk

Když se potýkáte se skutečnými, materiálními problémy, je k zbláznění, když vám někdo v dobrém úmyslu říká, že řešením je pouhá změna vašeho pohledu na svět. Jako by nespravedlnost světa přestala, jen kdybyste měli pozitivnější přístup, jako by krutost ostatních lidí zmizela, jen kdybyste byli méně pesimističtí. Chápete, že vaše osobní nastavení mysli vás může dovést jen do určitých cílů. Tento týden si však uvědomte, že i ono má svou skutečnou sílu. Pokud se rozhodnete věřit, že lepší svět je skutečně na dosah, bude pro vás snazší se tak i chovat. Najednou bude možné cokoli.

Blíženci

Poslední dobou se cítíte provinile, že neděláte „dost“: Dost na to, abyste změnili svět, dost na to, abyste se starali o své přátele, dost na to, abyste žili svůj život naplno. Znáte lidi, kteří se zdají být součástí všeho, a přejete si, abyste to byli vy. Ale právě teď jste přetíženi. Jste vyčerpaní, což znamená, že nevidíte způsob, jak dělat víc, než už děláte. Dejte si trochu pohov. Nestyďte se ustoupit, udělat si čas pro sebe, pokud cítíte, že to potřebujete. Po odpočinku budete mít spoustu času vrhnout se znovu do akce.

Rak

Cítíte se izolovanější než obvykle, zdá se, že nikoho jiného nezajímají stejné věci jako vás, že pokud chcete zlepšit svět, jste na to sami. Tyto pocity jsou sice pochopitelné, ale jednoduše nejsou pravdivé. Svět je plný lidí, kterým na něm záleží stejně hluboce a kteří touží po pospolitosti stejně jako vy. Najít nebo vytvořit komunitu, která vám chybí, může dát práci, ale zejména v tomto týdnu bude každé vaše úsilí odměněno.

Reklama

Lev

Je těžké odhadnout, jak se zachováte v určitých situacích, než se opravdu stanou. Vždy doufáte, že v krizi zůstanete klidní, že budete mít velké srdce, když půjde do tuhého, ale část z vás se obává, že se pod tlakem složíte. Tento týden budete mít příležitost dokázat, co ve vás je, ukázat, že jste skutečně vůdčí osobností, kterou jste vždy chtěli být. Když se objeví výzvy, postavíte se jim čelem. Když narazíte na překážky, nebudete ustupovat. Jste dost silní na to, abyste čelili danému okamžiku. Nenechte se nikým přesvědčit o opaku.

Panna

Snažíte se stanovit si dobře definované cíle a mít jasno v tom, jaká má být vaše budoucnost. Nemůžete si vybudovat život, jaký chcete, pokud ani nevíte, jak vypadá. Čím jasnější jsou však vaše představy, tím těžší je se od nich odchýlit, když se změní okolnosti nebo se vám do cesty postaví nepředvídané příležitosti. Zůstaňte otevření neočekávaným událostem. Váš život nemusí vypadat tak, jak jste vždy očekávali. Pokud budete mít dost odvahy na to, abyste tento týden riskovali a vydali se do neznáma, může to dopadnout ještě lépe.

Váhy

Čím více se život stává těžkým, tím lákavější je snít o někom jiném – partnerovi, příteli, náhodném dobrodinci – který by převzal odpovědnost, vyřešil všechny problémy a zachránil vás. Pocit, že jste na všechno sami a nemůžete počítat s ničí ochranou, může být opravdu smutný. Ale může v tom být i pocit opravdové příležitosti. Jste schopni mnohem víc, než si uvědomujete, a jste dost silní na to, abyste za sebe bojovali. Nemusíte doufat a čekat, až přijde někdo jiný. Máte svou vlastní sílu, tak ji využijte.

Štír

Někdy se vám stává, že veškerou svou energii vkládáte do nejnáročnějších a nejspornějších vztahů. Nemusíte to nutně dělat úmyslně, ale jste tak zaujati snahou napravit to, co je rozbité, nebo přesvědčit druhé, že jste hodni jejich lásky, že zapomínáte, že lidské vztahy nemusí být tak obtížné. Neměli byste mít pocit, že dáváte a dáváte, aniž byste dostali něco zpět. Zaměřte se tento týden na známosti, které vás podporují a upevňují v životě. Opravdová vzájemná péče může změnit život a vy nemusíte přijímat nic menšího.

Střelec

Máte velké představy o tom, jak chcete vést život, udržovat pevné vztahy, žít podle svých ideálů. Je sice snadné vědět, co byste mohli nebo měli dělat, ale něco úplně jiného je tyto myšlenky skutečně uskutečnit. Možná jste nechali dobré návyky vyšumět, protože jste zaneprázdněni, možná je těžké vymanit se ze zajetých kolejí, možná se prostě jen bojíte. Ať už je důvod jakýkoli, je čas začít jednat. Kvůli sobě, lidem, které máte rádi, a světu kolem vás buďte nyní odvážní.

Kozoroh

V tomto týdnu by pro vás nejrychlejší a nejjistější cestou k neúspěchu bylo vzdát se dřív, než jste vůbec začali, zhodnotit situaci, analyzovat možné výsledky a rozhodnout se, že nemá cenu vůbec bojovat. Někdy se vyplatí být pragmatický, držet se při zemi a mít nízká očekávání, ale ne právě teď. Je čas být dostatečně odvážný a tvrdohlavý, abyste pokračovali, i když se zdá, že šance jsou proti vám. Možná nedosáhnete přesně takových výsledků, v jaké doufáte, ale žádné vaše úsilí nebude zbytečné.

Vodnář

Nejste ten typ člověka, který by své vlastní pohodlí – fyzické nebo emocionální – stavěl nade vše ostatní. Jste ochotni vydržet hodně, pokud to slouží vyššímu dobru, a i když by svět byl pravděpodobně lepším místem, kdyby toto smýšlení sdílelo více lidí, je možné zajít příliš daleko. Vaše osobní potřeby a touhy nemají přednost před vším ostatním, ale pokud je zanedbáte, skončíte jen vyhořelí a nešťastní. Máte povoleno své pohodlí a drobné radosti, tak si je tento týden užijte.

Ryby

Právě teď je velmi snadné nechat se vtáhnout do nesmyslných sporů, nechat se rozptylovat drobnými hádkami o věcech, na kterých vám ve skutečnosti nezáleží. Vaším úkolem v tomto týdnu je soustředit se na to, na čem vám opravdu záleží. To může znamenat, že se zapojíte do debat, které považujete za nejdůležitější, může to také znamenat, že se odmítnete vůbec hádat, abyste mohli svou energii využít k péči o druhé, ke spojení s lidmi ve svém okolí, ke zkrášlení světa. Váš čas je drahocenný. Využijte ho dobře.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.

Jižní Korea obvinila KLDR, že nad její území vyslala balóny s odpadky a výkaly

Jižní Korea dnes obvinila svého severního souseda, že přes společnou hranici vyslal velké množství balónů, které nad jihokorejským územím shazovaly předměty včetně odpadků a výkalů. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž Soul čin komunistické diktatury odsoudil jako nebezpečný.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jaká celebrita je vaše spřízněná duše? Tohle je váš hvězdný partner podle zvěrokruhu

Uspořádání nebeských těles je již dlouho zdrojem lidské fascinace. Kromě toho, že astrologie charakterizuje nebo předpovídá budoucnost, nabízí také vhled do dynamiky romantických vztahů. Přemýšleli jste někdy o tom, kdo ze slavných osobností by se k vám hodil jako partner? Zjistili jsme to za vás! Pojďte se podívat, kdo je vaší spřízněnou duší podle znamení.

Horoskop pro týden zvědavosti a přizpůsobivosti: 27. května – 2. června

Koncem minulého týdne vstoupil Jupiter do znamení Blíženců. Planeta růstu a štědrosti tráví v každém znamení zhruba rok a posledních 12 měsíců byla zaparkována v tvrdohlavém a spolehlivém Býku. Zatímco Jupiter v Býku odměňoval odhodlání, s tímto posunem je pravděpodobnější, že najdete štěstí díky zvědavosti a přizpůsobivosti. Pokud zůstanete otevření a budete následovat své zájmy tam, kam vás vedou, skončíte přesně tam, kde potřebujete být. Týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu najdete níže.

Jste kreativnější, než si myslíte – zde je návod, jak to využít

Stále více výzkumů ukazuje, že kreativita v mnoha svých podobách může významně přispět k našemu zdraví a pohodě. Od hudby a umění až po vyprávění příběhů a zahradničení mohou tvůrčí činnosti zmírnit pocity úzkosti a deprese a nabídnout duševní únik od životního stresu.

Čekají vás nějaká překvapení nebo hrozící povinnosti? Přečtěte si víkendový HOROSKOP

I když byste měli o víkendu hlavně odpočívat a relaxovat, občas se může stát něco zajímavého, překvapivého nebo nečekaného. Pokud vás zajímá, co vás v následujících dnech čeká, podívejte se na náš víkendový horoskop.

Vychytávka paní Jany (52) poradí, jak mít svěží sex i po dvaceti letech manželství

Ano, i po desítkách let soužití mohou partneři zažívat v posteli erotickou bouři. Stačí vědět, jak na to. Třeba jako čtenářka Jana. Kouzlo podle ní spočívá v přenastavení jedné zásadní věci.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Policie prohledává Evropský parlament kvůli možnému ruskému vměšování

Belgické federální státní zastupitelství oznámilo, že policie provedla prohlídky v rezidenci zaměstnance Evropského parlamentu a v jeho kanceláři v Bruselu kvůli možnému ruskému vměšování. Toto opatření je součástí širšího vyšetřování, které se týká pasivní korupce a členství v kriminální organizaci s napojením na šíření ruské propagandy. V prohlášení prokuratury se uvádí, že podezřelý zaměstnanec hrál v tomto případu významnou roli.

Millie Bobby Brown a Jake Bongiovi se vzali na intimní rodinné svatbě

Britská herečka Millie Bobby Brown, známá především díky roli Eleven v seriálu Stranger Things od Netflixu, si na malé rodinné svatbě vzala svého dlouholetého partnera Jakea Bongioviho. Svatbu potvrdil Jon Bon Jovi, rocková legenda a otec ženicha.

Česko už na munici pro Ukrajinu vybralo skoro 40 miliard korun

Ukrajina v nejbližších dnech obdrží první várku dělostřelecké munice ráže 155 mm v rámci české iniciativy. Do ní přispělo podle premiéra Petr Fialy již 15 zemí přes 1,6 miliardy eur (39,5 miliardy korun). Další dodávka se očekává v červnu. Na frontu už navíc proudí stěžejní americká pomoc.

Kim po výbuchu severokorejské rakety nařídil zvýšit úsilí o vyslání satelitu

Severokorejský diktátor Kim Čong-un nařídil armádním vědcům zvýšit úsilí o vyslání špionážní družice, které má být podle něho reakcí na vojenské aktivity Spojených států a Jižní Koreje. Kim rovněž varoval jižního souseda před "tvrdou" odpovědí na manévry jihokorejských letounů, kterými Soul v pondělí na vyslání rakety se satelitem zareagoval, informovala agentura AP.

U soudu s Trumpem skončily závěrečné řeči, nyní bude jednat porota

U soudu v New Yorku skončily po mnoha hodinách závěrečné řeči v procesu s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který čelí obžalobě z falšování finančních dokumentů v souvislosti s platbou za mlčení pornoherečce Stephanie Cliffordové. Nyní budou podle agentury AP následovat pokyny soudu porotě, která se pak odebere k jednáním za zavřenými dveřmi. Soudce dá porotcům instrukce podle stanice CNN po noční pauze dnes v 10:00 newyorského času (16:00 SELČ).

Haiti je o krok blíže ke stabilní vládě, má nového premiéra

Novým premiérem karibského státu Haiti se stal Garry Conille, regionální ředitel Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF). Jeho jmenování do funkce je klíčovým krokem k rekonstrukci haitské vlády a potlačení chaosu, jenž na ostrově stále panuje.

Jižní Korea obvinila KLDR, že nad její území vyslala balóny s odpadky a výkaly

Jižní Korea dnes obvinila svého severního souseda, že přes společnou hranici vyslal velké množství balónů, které nad jihokorejským územím shazovaly předměty včetně odpadků a výkalů. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž Soul čin komunistické diktatury odsoudil jako nebezpečný.

Obchodní loď v Rudém moři po raketovém útoku nabrala vodu a naklonila se

Obchodní loď plující v Rudém moři u jemenského pobřeží dnes začala nabírat vodu a naklonila se poté, co se stala terčem útoku tří raket. Informovaly tom světové tiskové agentury s odvoláním na britskou agenturu pro námořní bezpečnost Ambrey. Stejné plavidlo následně ohlásilo další škody po novém úderu, uvedla večer britská vojenská služba UKMTO.

Gruzínský parlament přehlasoval prezidentské veto zákona o zahraničních agentech

Gruzínští poslanci odhlasovali přehlasování prezidentského veta sporného zákona o „transparentnosti zahraničního vlivu“, často přezdívaného „zákon o zahraničních agentech“, který vyvolal několikatýdenní protesty v hlavním městě Tbilisi.
Reklama
Reklama