7.4 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Izrael poprvé od října udeřil na Hizballáh na sever od Bejrútu

Izrael dnes udeřil na proíránské hnutí Hizballáh u města Baalbek na sever od Bejrútu. Podle agentury AFP je to poprvé od začátku konfliktu s palestinským hnutím Hamás, co Izrael podnikl údery na Hizballáh mimo oblast na jihu Libanonu. Podle bezpečnostních zdrojů při útoku zemřeli dva příslušníci Hizballáhu. Šíitské hnutí před tím uvedlo, že sestřelilo izraelský bezpilotní stroj.

Horoskop na týden nezávislosti a změn: 12. – 18. února

Sledujte nás na sítích

V úterý brzy ráno se akční planeta Mars přesune do znamení Vodnáře a v pátek odpoledne se k ní připojí Venuše. Obě tato nebeská tělesa prochází znamením nezávislosti a nekonvenčnosti, takže tento týden je vhodný k tomu, abyste změnili své zvyky. Pokud je váš milostný život neuspokojivý, vyhledávejte setkání s lidmi mimo vaši obvyklou společenskou scénu. Pokud se obecně cítíte znuděně, zeptejte se sami sebe, zda jste nehráli příliš na jistotu. Možná je čas stanovit si větší nebo smysluplnější cíle. Prodávání sebe sama vás bude jen frustrovat. Mějte odvahu vydat se novým směrem. Níže najdete týdenní horoskop pro každé znamení zvěrokruhu.

Beran

Nejste od přírody společenští, takže se někdy ve skupině trápíte. Ceníte si své svobody. Chcete si dělat, co chcete a kdy chcete. Přesto potřebujete kmen – to je také vaše přirozenost, jako u každého člověka – i když to do vašeho života vnáší určité komplikace. Tento týden máte příležitost přijít na to, jak se zapojit do své komunity tak, aby vám to vyhovovalo. Můžete se spojit s ostatními a dosáhnout věcí, které byste sami nikdy nezvládli. Můžete být součástí skupiny, aniž byste ztratili svou nezávislost nebo identitu.

Býk

Dobře víte, kde jsou vaše silné a slabé stránky. Nejste arogantní ani falešně skromní, víte, co děláte dobře, a snažíte se v této oblasti zůstat. Tento týden však můžete být vyzváni, abyste udělali víc: abyste se ujali nečekané vedoucí role nebo projektu, který se nepodobá žádnému, který jste dosud řešili, abyste udělali víc, než jste si mysleli, že jste schopni. Neustupujte před výzvou. Jakmile se do toho jednou pustíte, může vás to dokonce nadchnout.

Blíženci

Jakkoli věříte v lidstvo jako celek, někdy máte problém věřit v jednotlivé lidi. Tady v reálném světě je každý chaotický, rozporuplný, často nepříjemný. Každý den jste svědky toho, že se chovají líně, sobecky nebo v rozporu se svými deklarovanými ideály. Stačí to k tomu, abyste měli chuť na lidi zanevřít. Tento týden se však snažte svému cynismu vzepřít. Zvláště teď je lepší být velkorysý a nikoli podezřívavý. Dejte druhým výhodu pochybností a oni vás překvapí tím, že se vzchopí.

Rak

Je možné, že jste v poslední době na druhé přísnější, než chcete být – náročnější, méně shovívaví, neochotní dát lidem (zejména těm, které ještě dobře neznáte) výhodu pochybností. Není to proto, že byste chtěli být uzavření, jen se obáváte, že vaše dobrá povaha bude považována za slabost. Předpokládáním nejhoršího si představujete, že se můžete ochránit před zklamáním. Tento týden však platí, že čím velkorysejší budete k druhým, tím šťastnější budete. Jistě, někteří lidé vám to neoplatí, ale to vás nezlomí. Nezáleží na tom, jak se zachovají ostatní, vy můžete žít tak, jak chcete.

Lev

Někdy si představujete, jak by se všem žilo lépe, kdybyste to řídili vy. Díky své jasné mysli a milujícímu srdci byste mohli udělat svět jemnějším, laskavějším a spravedlivějším místem k životu. Tento týden však nemusíte snít. Můžete podniknout kroky na podporu své komunity, abyste necítili takovou beznaděj ohledně budoucnosti. Klíčem k úspěchu je spolupráce s ostatními. Nejste na to sami. Máte lidi, o které se můžete opřít, od kterých můžete čerpat nápady a kteří vám pomohou překonat i ty nejdivočejší chvíle.

Panna

Někteří lidé se cítí znuděně a omezeni uspořádaností, ale vám každodenní návyky pomáhají dát vašemu životu stabilitu a smysl. To však neznamená, že jste rigidní. To zdaleka ne. Vaše zvyky nejsou pevně dané a jste ochotni je měnit, když je to potřeba. Pokud se tedy v tomto týdnu plány nevyvíjejí podle vašich představ, snažte se příliš netrápit. Když se stane něco neočekávaného, neberte to jako znamení, že jste něco pokazili, ale jako výzvu vyzkoušet něco nového, překvapit sami sebe a udělat si život zajímavější.

Váhy

Když stojíte před rozhodnutím, vyvíjíte na sebe velký tlak, abyste zvážili všechny možnosti – a poté se rozhodli pro tu nejlepší. Chápete, že váš čas na zemi je omezený, a nechcete ho promarnit na lidi nebo projekty, kterých byste jednou mohli litovat. Pamatujte si, že vaše volby nemusí být bezpečné nebo předvídatelné, aby stály za to. Někdy je lepší jít „cik“ tam, kde jdou ostatní „cak“. Můžete uposlechnout výzvy k dobrodružství ne proto, že si myslíte, že vám to přinese nějaký hmatatelný prospěch, ale proto, že to obohatí váš život.

Štír

Tento týden se možná budete cítit trochu nervózně. I ta nejmírnější kritika vám zvedne mandle, neuvážené poznámky vás hluboce zasáhnou a jste připraveni se pohádat kvůli sebemenšímu rozdílu v názorech. Jste plní neklidu a potřebujete pro něj produktivní odreagování, jinak byste nakonec způsobili potíže. Najděte si projekt, do kterého se vrhnete, věc, za kterou budete bojovat, nebo třeba nový vztah, který vás nadchne. Klíčem k úspěchu je nenechat v sobě všechnu tu zářivou energii zakrnět, ale najít způsob, jak ji využít.

Střelec

Vaše mysl právě teď pracuje na plné obrátky a překypuje nápady. Možná přemýšlíte o ambiciózním komunitním projektu, který byste chtěli uskutečnit, o románu, který byste chtěli napsat, nebo o dobrodružství, o kterém už dlouho sníte. Vaším úkolem v tomto týdnu je vymyslet způsob, jak tuto tvůrčí energii využít. Je příliš snadné otálet, lpět na svých krásných nápadech, dokud neuschnou, a tak je nechte spatřit slunce. Pokud budete vyčkávat na ideální podmínky nebo na to, až někdo jiný přijde a udělá těžkou práci za vás, budete čekat věčně. Žádný dokonalý okamžik neexistuje. Dejte se do toho.

Kozoroh

Umíte říct druhým lidem ne, když se chovají nerozumně. Nebojíte se stanovit hranice svému šéfovi, přátelům, rodičům. Někdy však po sobě žádáte nemožné. Takže tento týden je vaším úkolem zmírnit se. Přestaňte se přetěžovat a začněte si vymezovat dostatek času na odpočinek. Přestaňte pracovat, když jste mimo pracovní dobu, a nezapomeňte, že potřebujete také kreativitu, zábavu a oddech. Jste na sebe tvrdší než kdokoli jiný, a i když máte problém si opravdu dopřát, zkuste se k sobě chovat alespoň vlídněji.

Vodnář

Někdy se potýkáte s pocitem sounáležitosti. I když se vám v životě daří, jste trochu vyvedeni z rovnováhy; dokonce i mezi těmi, kteří vás mají nejraději, se cítíte trochu nepatřičně. Tento týden se vám dostane úlevy. Nebudete se muset tolik snažit, abyste byli pochopeni. Vaši přátelé to pochopí. Ostatní poznají, kolik toho můžete nabídnout. Nedělejte si starosti s tím, že budete vypadat „normálně“ nebo že se budete snažit zapadnout. Stačí, když se uvolníte a necháte vyniknout svou autentickou osobnost.

Ryby

Zdá se, že se tento týden všichni zabývají tvými záležitostmi. Chtějí znát vaše nejhlubší emoce, nejtemnější traumata a nejtajnější tajemství. Část z vás může mít pocit, že svým přátelům dlužíte obnažit svou duši, ale není tomu tak. Můžete se otevřít podle svých vlastních podmínek, až budete připraveni. Vaše příběhy jsou jen vaše a vy se můžete rozhodnout, s kým se o ně podělíte – pokud se o ně vůbec chcete podělit.

Vybrali jsme pro vás

Horoskop pro týden emocionálních odhalení a transformace: 26. února – 3. března

Následující týden můžete po sobotním úplňku ve znamení Panny ještě stále pociťovat dopady emocionálních turbulencí, konfliktů nebo významných osobních odhalení. Po zbytek týdne bude Měsíc slábnout, protože projde znamením Panny, Vah a Štíra. Využijte tento čas ke zpracování všech změn, které se ve vašem životě odehrávají. Díky Slunci i Merkuru ve snových Rybách jste nyní obzvláště moudří a intuitivní. Máte jasno v tom, kde jste v minulosti udělali chybu a co můžete udělat pro její nápravu. Výzva spočívá v tom, abyste byli dostatečně odvážní a začali jednat. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Jak se zamrazování vajíček stává čím dál rozšířenějším trendem

Zmrazování vajíček se stalo nejrychleji se rozšiřující léčbou neplodnosti ve Spojeném království, a to navzdory emocionálním a finančním problémům, které představuje. Za tímto trendem stojí především ženy, které se snaží převzít kontrolu nad svou plodností a často tento zákrok považují za nákladnou, ale užitečnou pojistku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu.

„Český“ protiletadlový systém pro Ukrajinu?

Protiletadlový systém Saab RBS 70 je podle oficiálních dokumentů Armády České republiky „určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu". Pomohl by Ukrajině?

DOPORUČUJEME

Horoskop pro týden emocionálních odhalení a transformace: 26. února – 3. března

Následující týden můžete po sobotním úplňku ve znamení Panny ještě stále pociťovat dopady emocionálních turbulencí, konfliktů nebo významných osobních odhalení. Po zbytek týdne bude Měsíc slábnout, protože projde znamením Panny, Vah a Štíra. Využijte tento čas ke zpracování všech změn, které se ve vašem životě odehrávají. Díky Slunci i Merkuru ve snových Rybách jste nyní obzvláště moudří a intuitivní. Máte jasno v tom, kde jste v minulosti udělali chybu a co můžete udělat pro její nápravu. Výzva spočívá v tom, abyste byli dostatečně odvážní a začali jednat. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Jak se zamrazování vajíček stává čím dál rozšířenějším trendem

Zmrazování vajíček se stalo nejrychleji se rozšiřující léčbou neplodnosti ve Spojeném království, a to navzdory emocionálním a finančním problémům, které představuje. Za tímto trendem stojí především ženy, které se snaží převzít kontrolu nad svou plodností a často tento zákrok považují za nákladnou, ale užitečnou pojistku.

Oceňme sílu přátelství. Jak platonické vztahy obohacují náš život

Ve světě, kterému často dominují romantické vztahy, vrhá nová kniha světlo na význam a krásu platonických přátelství. Kniha Beth McColl " Romanticise Your Life" povzbuzuje čtenáře, aby našli radost v každodenním životě, včetně vztahů s přáteli.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Americká armáda svrhla do Gazy 38 000 jídel v reakci na hrozbu hladomoru

Americká armáda zahájila sérii leteckých shozů pomoci do Pásma Gazy, regionu čelícího hrozbě hladomoru kvůli pokračující bombardovací kampani Izraele. V sobotu americké nákladní letouny shodily do obléhaného území 38 000 jídel. Tento krok je součástí plánované série leteckých shozů v rámci pomoci ze strany Washingtonu, zatímco nadále podporuje Izrael.

Lavrov se v Turecku na okraj diplomatického fóra sešel se slovenským protějškem

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes na okraj diplomatického fóra v tureckém městě Antalya setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem. Na schůzku, o které informovala ruská diplomacie, upozornil slovenský Denník N.

Německo vyšetřuje závažný únik informací z armády, oznámil kancléř Scholz

Německo vyšetřuje závažný únik informací z jednání vysoce postavených příslušníků svého letectva, oznámil dnes kancléř Olaf Scholz. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru v pátek uveřejnila šéfredaktorka ruské televize RT Margarita Simonjanová. Záznam se mimo jiné týkal toho, jak Ukrajina ve válce s Ruskem využívá německé zbraně, píše agentura DPA.

Nigerijská vláda požaduje po Binance 10 miliard dolarů

Nigerijská vláda požaduje od společnosti Binance 10 miliard poté, co guvernér centrální banky Olayemi Cardoso uvedl, že největší kryptoměnová burza podle objemu obchodů umožnila odliv 26 miliard dolarů nedohledatelných finančních prostředků ze země. Nigérie čelí devizové krizi a hledá způsoby, jak omezit odliv kapitálu.

„Český“ protiletadlový systém pro Ukrajinu?

Protiletadlový systém Saab RBS 70 je podle oficiálních dokumentů Armády České republiky „určen k ničení prostředků vzdušného napadení a taktických vzdušných prostředků protivníka typu střel s plochou dráhou letu". Pomohl by Ukrajině?

Po útoku na Oděsu se zřítila část několikapodlažní budovy, dva lidé zemřeli

Na ukrajinské město Oděsa v noci na dnešek zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. Nejméně dva lidé přišli o život a několik dalších je zraněno. Úřady se obávají, že další lidé jsou pod sutinami. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Rusové na pohřbu Navalného byli dojatí, ale ne odevzdaní, řekl český diplomat

Na dnešním pohřbu ruského opozičníka Alexeje Navalného panovala atmosféra smutku, dojetí, přítomní lidé ale nebyli odevzdaní, řekl ČTK současný vedoucí českého velvyslanectví v Moskvě Jiří Čistecký. Ten se pohřbu na Borisovském hřbitově na jihovýchodním okraji ruské metropole zúčastnil spolu s několika málo dalšími představiteli zastupitelských úřadů. Podle Čisteckého rozsah bezpečnostních opatření kolem hřbitova potvrzuje, že ruský režim má strach z vlastních občanů.