Více
  1.7 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Hororové přistání Boeingu 787-800! Z motoru šlehaly plameny a výhled pilotů byl zakrytý kusy zvířat

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Doslova horké chvíle si prožili cestující letadla FR1194 společnosti Ryanair minulý pátek při přistání v Italské Bologni. Do cesty letounu se připletly volavky, nehoda mohla skončit fatálně.

  Průlet jako z hororu se udál na letišti v italské Bologni krátce před půlnocí. Boeingu 787-800 zkřížilo dráhu hejno volavek. Situace byla opravdu dramatická, protože ptáci se dostali do motoru a další kusy se přilepily na okno kokpitu. To pilotům bránilo v dostatečném výhledu v tak vypjatém momentu, jako je dosedání na letištní plochu. „Výhled pilotů při přistání byl zakrytý rozmetanými kusy zvířat. Šlo opravdu o velmi vážný incident,“ uvádí server Independent.

  Po srážce s ptactvem se motor letadla vznítil, takže ve chvíli, kdy letadlo sestupovalo k zemi, z turbín šlehaly plameny. Videozáznam ukazuje oheň sršící z pravé strany Boeingu při klesání, hrůzostrašné obrázky zveřejněné twitterovým účtem Breaking Aviation News zase ukazují těla volavek roztroušených po vnějším povrchu letadla.

  Srážky s ptáky se většinou obejdou bez následků, přesto jdou škody do miliard ročně

  Je až neuvěřitelné, že se pilotovi nakonec podařilo v pořádku přistát díky jeho zkušenostem a pasažérům se nic nestalo. Cestující si však prožili nepředstavitelný šok. Zaměstnanci letiště G. Marconi Airport Bologna měli pak po přistání nemilý úkol, uklidit mrtvé ptáky z letadla i letištní plochy.

  Střety s ptáky jsou velmi reálnou hrozbou pro letadla. K většině těchto incidentů dochází právě krátce před přistáním. Údaje Úřadu pro civilní letectví (CAA) ukazují, že k vážnému poškození letadla dochází pouze v 4,5 procentech případů. Škody způsobené ptáky včetně zpoždění aerolinek se však odhadují na více než jednu miliardu dolarů ročně.

  Podobná nehoda se odehrála i v říjnu při dalším letu společnosti Ryanair. Letadlo mířící z letiště v Manchesteru bylo nuceno nouzově přistát v Liverpoolu už sedm minut po vzletu, když pták narazil do motoru. „Znělo to spíše jako zvuk motorového člunu nebo lodního motoru,“ popsal jeden z cestujících podle deníku Independent. Tentýž měsíc narazil sup do nosu letadla Iberia při přistání v Madridu a prorazil v přední části plášť letadla.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Malik Faisal Akram

  Domů se vrátím v pytli na mrtvoly, hlásil před smrtí terorista Malik Faisal Akram

  Zpravodajský portál Daily Mail zveřejnil obsah nahrávek teroristy z útoku v texaské synagoze. Anglický rodák s pákistánskými kořeny vyzýval Američany k Džihádu, uzurpoval svou manželku a smrt si prý objednal u Alláha.
  Reklama

  1 komentář

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama