-0.5 C
Czech
Čtvrtek 22. ledna 2026
Protext ČTKHlas mladé generace, nadějná zpěvačka Adéla Zouharová, pokřtila své první album

Hlas mladé generace, nadějná zpěvačka Adéla Zouharová, pokřtila své první album

Praha 12. března 2024 (PROTEXT) – Nadějná mladá zpěvačka Adéla Zouharová pokřtila v pondělí v pražském hotelu EA New Town své první album s názvem Já & Ty. Kmotry tohoto dalšího významného milníku kariéry teprve šestnáctileté zpěvačky se staly zpěvačky Leona Machálková a Andrea Tögel Kalivodová, herečka Barbora Jánová a hudebník Raego.

Album s názvem Já & Ty je prvním uceleným hudebním počinem talentované zpěvačky, hvězdy nastupující generace, Adély Zouharové, která nedávno oslavila šestnácté narozeniny. Její tvorba reflektuje dospívání mladé dívky v dnešním světě, se kterým se dle jejich slov může ztotožnit většina mladých posluchačů. „Album obsahuje rychlejší i pomalejší písně, některé zamilovanější, jiné naopak se smutným nádechem. Nejvíce pyšná jsem na píseň Touha, ta je mou oblíbenou,“ prozradila Adéla Zouharová, která se těší silné popularitě na sociálních sítích. Její první hudební videa na platformě YouTube dosahují i několikamilionových počtů zhlédnutí.

Se zpěvem začala Adéla už v šesti letech, své štěstí zkoušela i v několika pěveckých soutěžích. V deseti letech poprvé vystoupila na koncertu. Na pódiích se od té doby objevuje pravidelně, třeba s hudebníkem Raegem v pražské Lucerně. Adéla Zouharová se věnuje studiu muzikálového herectví. „S touto školou už jde moje pěvecká kariéra skvěle skloubit, a tak můžu říct, že se mohu věnovat zpěvu i studiu souběžně naplno,“ uvádí zpěvačka, jejíž snem je mimo jiné koncertovat v pražské O2 aréně. „Ráda bych řekla, že takový rok 2030 by mohl být reálný, co se týče splnění tohoto dílčího snu,“ dodává směle.

Pondělní křest svedl do pražského hotelu mnoho zpěvaččiných podporovatelů, půvabná Adéla na pódiu předvedla tři písně, nejprve singl Aspoň chvíli, poté s pěveckým kolegou Filipem Antoniem píseň z muzikálu Janka Leteckého Hamlet a do třetice i ukázku z nového alba s názvem Mám ráda.

Mladá zpěvačka vzhlíží k těm nejlepším ve svém oboru. Jejími hudebními vzory jsou ikonické zpěvačky Beyoncé a Arianna Grande, Lucie Bílá s Ewou Farnou či mladá hvězda Madison Beer. Insiraci čerpá i od svých zkušenějších podporovatelek Leone Machálkové a Andrey Tögel Kalivodové. „Je pro mě velká čest, že mi Leona s Andreou pokřtily první album a podporují mě na mé cestě, předávají mi mnoho inspirace,” říká Adéla. Za perfektní podporu je vděčná i svým rodičům. “Moje kariéra začala pěveckými soutěžemi, kam mě rodiče doprovázeli. Oni objevili můj talent a motivovali mě k tomu, abych na něm tvrdě pracovala. Investují do mé kariéry čas i prostředky, za což jsem jim opravdu velice vděčná,“ uvádí pokorně. „Žene mě nejen podpora rodiny, přátel a sledujících a fanoušků, ale i touha dokázat opak všem těm, kteří mi na začátku říkali, že na to nemám. To mě motivuje,“ dodává.

Křest alba Já & Ty byl prvním důležitým milníkem letošní sezony, ta ale bude pokračovat v divokém tempu. „Aktuálně pracujeme na jednotlivých videoklipech k písním na albu, z nichž první už vyšly na mém youtubovém kanále. V květnu a červnu plánuju koncerty v pěti městech a v létě bych se měla objevit na několika festivalech, třeba na Bezvafestu,“ nastínila své letošní plány.

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Trump a Rutte dosáhli rámcové dohody o Grónsku

Americký prezident Donald Trump ve středu večer oznámil, že nezavede desetiprocentní cla na osm evropských zemí, které poslaly do Grónska vojáky, neboť vedl „produktivní" rozhovor s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO), jenž slíbil řešení v otázce Grónska. Dohodli se podle něj na „rámci budoucí dohody".

V Japonsku pozastavili znovuzprovoznění největší jaderné elektrárny na světě

V Japonsku po několika hodinách pozastavili restart největší jaderné elektrárny na světě. Reaktor je ale stabilní, sdělil mluvčí firmy Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), která zařízení provozuje. Firma uvedla jaderný reaktor v elektrárně Kašiwazaki-Kariwa do provozu ve středu, a to navzdory přetrvávajícím obavám veřejnosti. Učinila tak poprvé od katastrofy v jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011, po které Japonsko jaderné reaktory načas odpojilo.

Witkoff oznámil pokrok v jednáních o ukončení rusko-ukrajinské války

Jednání o ukončení rusko-ukrajinské války dosáhla velkého pokroku, zbývá dořešit poslední otázku, řekl dnes podle agentur Reuters a AFP na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu zmocněnec amerického prezidenta Steve Witkoff. Dodal, že během dne odcestuje do Moskvy, aby ukončení konfliktu projednal s ruskými představiteli. Hlavní ukrajinský vyjednávač Rustem Umerov o něco dříve informoval o jednání s americkými zástupci v Davosu, hlavními tématy podle něj byly ekonomický rozvoj, poválečná obnova jeho země a bezpečnostní záruky.

ANALÝZA: Rusové používají zimu jako zbraň, Ukrajince ale nezlomí

Kovově šedivé nebe, prázdná okna a vyhaslé semafory se slévají do monolitické bezútěšnosti, zatímco teploty padají hluboko pod nulu. Pohled na města uprostřed zimy připomíná mrazivou dystopii. Pátý rok války a Rusové opět útočí na ukrajinskou energetickou infrastrukturu – intenzivněji než kdy předtím. Vojáci na frontě drží, tak my musíme taky, shodují se Ukrajinci. Jejich ducha se nepříteli zlomit nedaří.

Trumpova cla zastavila schvalování dohody EU s USA

Evropský parlament pozastavil práce na schvalování obchodní dohody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, kterou obě strany uzavřely loni v létě. Krok přišel po víkendové hrozbě Donalda Trumpa, že uvalí cla na evropské země, pokud nepřistoupí na americkou kontrolu nad Grónskem.

Taylor Swift byla uvedena do Síně slávy skladatelů

Taylor Swift dosáhla dalšího významného milníku své kariéry. Byla uvedena do Síně slávy skladatelů a zapsala se do historie jako nejmladší žena, které se této pocty dostalo. Ocenění potvrzuje její výjimečné postavení mezi autory písní napříč generacemi.

KOMENTÁŘ: Prodávejte Ameriku. Novému trendu na investičních trzích se v USA smějí

Kvůli další eskalaci vztahů na ose mezi USA a Evropou, kterou způsobilo především nárokování Grónska ze strany Donalda Trumpa, se na investiční trhy vrací antiamerický sentiment. Ten radí prodat vše, co je navázané na USA. Tamní ministr financí se ale těmto snahám vysmál.

Je Grónsko pro Evropu budíčkem? Ursula von der Leyen volá po nezávislosti

Nastal čas chopit se této příležitosti a vybudovat novou nezávislou Evropu. S takovými slovy vystoupila na výročním zasedání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyen.

Tučňáci posunuli své období pro páření. Hrozí kolaps

Globální oteplování mění chování mnoha druhů živočichů i rostlin. Nová desetiletá studie vedená organizací Penguin Watch na Oxfordské univerzitě a Oxford Brookes University teď odhalila dramatické změny v chování tučňáků v Antarktidě. Zvířata posunují své období pro rozmnožování.

Trump: Sami zjistíte, jak daleko jsem schopen ohledně Grónska zajít

Americký prezident Donald Trump odpověděl na otázku novinářů v zasedací místnosti Bílého domu před odletem do švýcarského Davosu, jak daleko je ochoten v otázce Grónska zajít, se slovy: „Dozvíte se to". Znovu tak vyvolal nejistotu mezi evropskými lídry, kteří varují před vojenskými akcemi na autonomním území Dánska, člena Severoatlantické aliance (NATO).

Dáváme přednost respektu před šikanou, vzkázal Macron Trumpovi

Emmanuel Macron vystoupil v Davosu a poslal Evropě i USA jasný vzkaz. Evropa podle něj nesmí sedět se založenýma rukama, když jí někdo tlačí ke zdi. A má použít všechny nástroje, které má, aby ochránila své zájmy.

Netanjahu se připojí k Trumpově Radě míru, oznámil úřad izraelského premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přijal pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa a připojí se k jeho Radě míru. Oznámil to Netanjahuův úřad, napsal dnes deník Haarec. Trumpovo pozvání přidat se k této jeho iniciativě zatím přijalo jen málo zemí z celkem asi pěti desítek, které oslovil. Nově také Ázerbájdžán oznámil, že se k Trumpově iniciativě připojí, napsala dnes agentura Reuters. Podle ní v úterý slíbila účast v radě i Arménie.

Trumpovo letadlo mířící do Švýcarska se vrátilo do USA kvůli technické závadě

Letadlo s americkým prezidentem Donaldem Trumpem mířící do Švýcarska se kvůli závadě vrátilo zpět do Spojených států. Příčinou je problém s elektřinou, prezident po návratu nastoupí do náhradního letadla, informoval Bílý dům podle agentur AP a Reuters. Mluvčí Karoline Leavittová uvedla, že stroj se vrátil preventivně z důvodů opatrnosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama