Protext ČTKHisense je světovou dvojkou v dodávkách televizorů a lídrem v kategorii 100palcových...

Hisense je světovou dvojkou v dodávkách televizorů a lídrem v kategorii 100palcových TV

Praha 6. června 2024 (PROTEXT) – Globální technologická společnost Hisense je podle nejnovějších údajů společnosti Omdia jak v roce 2023, tak i v prvním čtvrtletí roku 2024 na druhém místě v celosvětových dodávkách televizorů a je světovým lídrem v oblasti velkých televizorů s úhlopříčkou 100 palců. Je také oficiálním partnerem blížícího se ME ve fotbale UEFA EURO 2024 s celou řadou aktivit přesahujících do dění na fotbalových stadionech i do domácností fanoušků.

Podle nejnovějších dat předního institutu pro průzkum trhu Omdia si technologická společnost Hisense udržela i v prvním čtvrtletí roku 2024 druhou příčku v celosvětových dodávkách televizorů a je globální jedničkou v kategorii prémiových televizorů se 100palcovou úhlopříčkou (2,54 m). Úspěšně tak naplňuje své krédo „posouvat laťku stále výš k intenzivnějším zážitkům“. Podle údajů Omdia dodala společnost Hisense v roce 2023 druhý nejvyšší objem televizorů na světě, a to 26,11 milionu kusů s meziročním růstem 6,4 %. Hisense je nejrychleji rostoucí značkou mezi pěti největšími globálními značkami TV, a to již dva roky po sobě.

Společnost Hisense je oficiálním partnerem rychle se blížícího ME ve fotbale UEFA EURO 2024. Nejvyšší evropský fotbalový šampionát sponzoruje již potřetí, dvakrát také sponzorovala mistrovství světa ve fotbale. K této příležitosti připravila mj. pro fanoušky celou řadu technologicky špičkových produktů, aby byly zážitky ze sledování přenosů a fandění s přáteli co nejintenzivnější.

Například nové Mini-LED televizory s dokonalým obrazem, prostorovým zvukem, nativní obnovovací frekvencí 144 Hz a s vlastním obrazovým procesorem Hi-View Engine s umělou inteligencí. Pro skutečně pohlcující zážitek ze sledování sportovních přenosů, filmů nebo hraní her jsou k dispozici speciální technologie jako např. sportovní, filmařský nebo herní režim, ale i rozměrné obrazovky s úhlopříčkou až 100 palců.

V souvislosti se sponzorstvím ME společnost Hisense poskytne nejmodernější řešení obrazovek pro centrální místnost rozhodčích VAR na turnaji v německém Lipsku. Je to poprvé, kdy UEFA udělila exkluzivní práva jednomu ze svých sponzorů. Technologie videoasistenta rozhodčího (VAR) ve fotbale využívá videozáznamy k přezkoumání a podpoře rozhodování rozhodčího na hřišti. Zajišťuje tím větší přesnost a spravedlnost v klíčových momentech jako jsou góly, incidenty v pokutovém území, červené karty a záměny. Obrazovky Hisense budou umístěné i po stranách hřiště, které budou rozhodčí kontrolovat, a také na velkoplošných obrazovkách na stadionu.

O společnosti Hisense

Hisense je přední světová značka domácích spotřebičů a spotřební elektroniky. Portfolio společnosti Hisense zahrnuje multimediální produkty (se zaměřením na chytré televizory), domácí spotřebiče a inteligentní informační technologie. V roce 2023 i během 1. čtvrtletí roku 2024 se umístila na druhém místě žebříčku celkového celosvětového prodeje televizorů a na nejvyšší příčce žebříčku celosvětového prodeje televizorů s úhlopříčkou 100″. Velmi rychle se rozrůstá a momentálně již působí ve více než 160 zemích.

Více informací: cz.hisense.com, global.hisense.com 

Sense For Technology

 

Zdroj: Hisense

 

 

 

Doporučujeme

Dva mrtvé si vyžádal ruský úder na Charkov, tři mrtvé nálet na Belgorod

Dva mrtvé a 12 raněných si v noci na dnešek vyžádal ruský útok na Charkov, zaměřený na obytné budovy. Oznámil to ráno starosta druhého největšího ukrajinského města Ihor Terechov. Téměř dvě desítky raněných měl za následek ruský útok na Oděsu a Dněpropetrovskou oblast, uvedly ukrajinské úřady. Tři lidé přišli o život a 25 utrpělo zranění při rozsáhlém náletu ukrajinských dronů na Belgorod na západě Ruska, upřesnil úřadující gubernátor regionu Alexandr Šuvajev, který původně informoval o 13 raněných, včetně dvou dětí.

Syn Joea Bidena promluvil o těžkém boji svého otce s rakovinou

Joe Biden podle svého syna svádí těžký boj s rakovinou prostaty. Hunter Biden v rozhovoru řekl, že se nemoc dál šíří a bývalému americkému prezidentovi způsobuje silné bolesti.

Senát USA schválil návrh, který má odvrátit shutdown před volbami do Kongresu

Senát Spojených států ovládaný republikány dnes schválil návrh zákona o dočasném financování federální vlády do 11. prosince. Cílem opatření je předejít před listopadovými volbami do Kongresu takzvanému shutdownu, tedy omezení chodu vlády v důsledku neschváleného financování. Píše o tom agentura Reuters.

Mezi zabitými po ruských útocích na Kyjev je i dítě

Nejméně tři lidé včetně jednoho dítěte zemřeli při nočních ruských útocích na Kyjev a jeho okolí. Další tři lidé utrpěli zranění. Podle ukrajinských úřadů Rusové použili mimo jiné balistické rakety.

Tisza nominovala na maďarského prezidenta bývalého šéfa nejvyššího soudu

Maďarská vládní strana Tisza vybrala bývalého předsedu nejvyššího soudu Andráse Baku za svého kandidáta na prezidenta, informovaly tiskové agentury. Očekává se, že András Baka bude v úterý zvolen v parlamentu novou hlavou státu.

Dron pronikl do bulharského vzdušného prostoru, explodoval kilometr od plynovodu

Dron dnes vnikl z Rumunska do bulharského vzdušného prostoru a explodoval poblíž plynovodu. Oznámil to dnes podle tiskových agentur bulharský premiér Rumen Radev. Dron podle něj nesl velké množství výbušnin, píše agentura DPA.

Ukrajinské drony opět zaútočily na ruské rafinérie, úřady informují o raněných

Ukrajinské drony opět zaútočily na ilskou rafinérii na jihu evropského Ruska. V podniku vypukl požár, nálet si vyžádal pět raněných, informoval krizový štáb Krasnodarského kraje. Další dva lidi zranil dron v Zadonsku na Donu, oznámil gubernátor Lipecké oblasti Igor Artamonov. Ruské úřady informovaly o zničení stovek ukrajinských dronů během uplynulé noci. Ukrajinské drony podle Kyjeva zasáhly rafinérie v Ilsku a v Syzrani.

Mořské řasy zaplavují Karibik a ohrožují pobřeží i cestovní ruch

Karibské pobřeží, Mexický záliv i část Atlantiku letos zasáhl mimořádně rozsáhlý výskyt hnědých mořských řas rodu sargassum. Na plážích se hromadí miliony tun biomasy, která po vyplavení rychle zahnívá, zhoršuje kvalitu vody, omezuje život mořských organismů a zároveň působí značné problémy turistickým oblastem závislým na návštěvnících.

Tajfun Dolphin na jihu Japonska zranil šest lidí, 50.000 domů je bez proudu

Tajfun Dolphin zasáhl na jihu Japonska prefektury Okinawa a Kagošima, kde zranil šest lidí a více než 50.000 domů připravil o dodávky elektřiny. Na příchod tajfunu se kvůli riziku záplav a sesuvů půdy v důsledku předpovídaných prudkých srážek připravují také na východním pobřeží Číny, kde úřady uzavřely školy a turisty vyhledávaná místa, uvedly tiskové agentury.

Španělsko zavádí kontroly na hranici s Itálií kvůli migrační vlně

Napětí mezi Španělskem a Itálií kvůli migraci dál roste. Španělsko nově oznámilo, že od sobotní půlnoci zavede dočasné hraniční kontroly pro cestující z Itálie. Opatření má platit do 7. září a je přímou reakcí na rozhodnutí Říma obnovit kontroly u osob přijíždějících ze Španělska po nedávné migrační krizi v severoafrické Ceutě.

EasyJet souhlasil s převzetím za 5,7 miliardy liber

Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet přijala nabídku na převzetí od americké investiční skupiny Apollo Global Management. Transakce oceňuje aerolinku na 5,7 miliardy liber, tedy přibližně 162 miliard korun.

Ukrajina a Rusko pokračují ve vzájemných útocích, terčem byly sklady i lodě

Ukrajina a Rusko v noci na dnešek pokračovaly ve vzájemných útocích. V ruském Jekatěrinburguzachvátil po ukrajinském útoku požár logistické centrum ruského internetového prodejce Wildberries. Společnost o tom informovala bez podrobností na síti Telegram. Naopak ruské dronové útoky podle ukrajinských úřadů způsobily požár zemědělských skladů v obci Balaklija v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny, napsal Reuters.

Meta škodí dětem, rozhodl soud. Společnost musí zaplatit tučnou pokutu

Soud v americkém státě Nové Mexiko uložil společnosti Meta Platforms pokutu v celkové výši 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard korun) za újmu, kterou její platformy Facebook a Instagram působí mladým lidem. Firma musí změnit způsob ověřování věku.

Trump zavedl minimální ceny výrobků z polykřemíku, uvalil na ně 15procentní clo

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek zavedl minimální dovozní ceny výrobků z polykřemíku a na jejich dovoz uvalil 15procentní clo. Polykřemík se používá při výrobě polovodičů a je hlavní složkou fotovoltaických panelů, jeho největším světovým producentem je Čína. Trump chce opatřeními podpořit domácí dodavatelské řetězce pro výrobu čipů a solárních panelů, a posílit tak pozici Spojených států v soupeření s Čínou v oblasti umělé inteligence (AI) a energetiky, uvedla agentura Reuters.

Japonsko nařídilo evakuace kvůli blížícímu se tajfunu, zrušilo 500 letů

Japonsko nařídilo evakuaci statisíců lidí v jihozápadní části země a zrušilo více než 500 letů kvůli pomalu postupujícímu tajfunu Dolphin. Podle meteorologů přinese tajfun do oblasti silný vítr, prudký déšť a vysoké vlny, píše agentura Reuters. Dolphin je tajfunem první, tedy nejslabší kategorie s maximální rychlostí větru 144 kilometrů v hodině a s nárazy dosahujícími téměř 200 kilometrů v hodině. Blíží se k řetězci ostrovů mezi oblasti Kjúšú a prefekturou Okinawa, uvedla japonská meteorologická agentura (JMA).
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama