Reklama
8.4 C
Czech
Pondělí 6. dubna 2026
Protext ČTKHavířovský hokejový klub čeká změna vedení

Havířovský hokejový klub čeká změna vedení

Havířov (Karvinsko)17. února 2022 (PROTEXT) – Jednání mezi současným vedením hokejového klubu AZ Havířov a jeho možnými nástupci spějí ke zdárnému konci. Obě strany se dohodly a po splnění všech formálních náležitostí převezme vedení klubu po valné hromadě skupina kolem Petra Malíře.

Zájem o vstup do vedení klubu projevil tento havířovský hokejový odchovanec společně s Matúšem Szilágyim a Rostislavem Silným. „Velmi nás těší, že se nám podařilo budoucí vstoupení do nejužšího vedení klubu se stávajícím managementem dohodnout. Uděláme vše proto, aby za námi byla vidět kvalitní práce,“ přiblížil Petr Malíř. Ve své vizi kladou společníci důraz například na systematické hokejové vzdělávání dětí a mládeže, stabilní a erudovanou trenérskou základnu, budování dobrého jména klubu či kontakt s veřejností, rodiči a fanoušky.

Ve vedení by měla vystřídat skupina kolem Petra Malíře Jaroslava Mrowiece, Aleše Bambulu, Michala Jonáše a Tomáše Matějku. Ti stojí v čele klubu od roku 2010. „Za vedení klubu HC Heimstaden Havířov 2010 s.r.o. a HC AZ Havířov 2010 z.s. potvrzuji, že jsme se domluvili s panem Malířem na vstupu do Valné hromady HC AZ Havířov 2010 z.s. Vedení klubu jednalo celkem s pěti subjekty, které nás oslovily a měly zájem o vstup do managementu hokejového klubu HC AZ Havířov 2010 z.s. Téměř všechny nám představily koncepci vedení obou klubů, finanční zajištění klubu a personální obsazení. Rozhodujícími faktory pro výběr Petra Malíře jsou propojení klubu s novou tréninkovou halou v Havířově, ekonomické zajištění fungování a také smysluplná koncepce chodu klubu. S panem Malířem jsme se domluvili na vytvoření harmonogramu postupu a v případě, že obě strany splní požadavky, vstupu nových členů nebude nic bránit,“ potvrdil Jaroslav Mrowiec.

Zásadní bude v realizaci nové koncepce, stabilizaci a modernizaci klubu pro skupinu kolem Petra Malíře také podpora ze strany vedení statutárního města Havířov. „Čeká nás běh na dlouhou trať. Víme, že výsledky koncepční práce nebudou vidět hned. Máme před sebou mnoho dřiny, změn, rozhodnutí a doufáme, že na této cestě bude pro klub město i nadále silným partnerem,“ popsal Petr Malíř.

S koncepcí dalšího směřování havířovského hokeje by budoucí vedení rádo seznámilo veřejnost v nejbližších týdnech prostřednictvím tiskové konference, setkání se zástupci fanouškovské základny i schůzek s hokejisty klubu či jejich rodiči.

Reklama

Doporučujeme

Pákistán údajně předložil Íránu a USA návrh na okamžité příměří

Pákistán předložil Spojeným státům a Íránu návrh na okamžité příměří včetně otevření Hormuzského průlivu klíčového pro dopravu ropy, poté by následovala jednání o trvalé dohodě. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters, podle které by plán na ukončení bojů mohl vstoupit v platnost ještě dnes. Reuters dále uvedl, že náčelník pákistánských ozbrojených sil Asim Munír byl po celou noc ve spojení s americkým viceprezidentem J.D. Vancem, zmocněnce amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevem Witkoffem a íránským ministrem zahraničí Abbásem Arakčím.

Zlato oslabilo pod tlakem silného dolaru a napětí kolem Íránu

Napětí kolem Íránu dál drží finanční trhy v pohybu. Zatímco ropa zůstává vysoko kvůli obavám o dodávky, zlato na začátku týdne spíš zlevnilo. Investoři totiž vedle války sledují i silná data z amerického trhu práce, která posílila dolar a snížila naděje na brzké snižování úrokových sazeb v USA.

Jako na houpačce. Ceny ropy jsou extrémně volatilní

Ceny ropy jsou extrémně nestabilní. Po vulgárních výhrůžkách amerického prezidenta Donalda Trumpa směrem k Íránu prudce vzrostly a následně klesly. Jak je stabilizovat? Na to odpověděl Marko Papic, hlavní stratég investiční výzkumné společnosti BCA Research. Členské země OPEC+ zvýší v rámci stabilizace produkci ropy.

Írán ho hledal marně. Záchrana amerického letce je pro Teherán tvrdou lekcí, říká generál

Írán nedokázal včas najít pohřešovaného amerického letce. Úspěšná americká záchranná mise pro něj byla tvrdou ranou. V pořadu Face the Nation to řekl generál ve výslužbě Frank McKenzie, bývalý velitel amerického centrálního velitelství CENTCOM. Sestřelený Američan přežil ukrytý v horské štěrbině.

Paříž omezila auta a vsadila na kola a zeleň

Paříž během poslední dekády výrazně změnila svou podobu. Ulice, kde dřív dominovala auta, dnes patří chodcům a cyklistům. Město omezilo dopravu, rozšířilo zeleň a snížilo znečištění. Proměna se stala symbolem ekologického přístupu k životu ve velkoměstě.

Muže z New Yorku obvinili z vraždy batolete. Zastřelil ho v kočárku, zřejmě omylem

Newyorská policie obvinila jednadvacetiletého Amuriho Greena z vraždy v souvislosti se střelbou, při níž 1. dubna zemřela sedmiměsíční Kaori Patterson-Moore. Dítě zasáhla kulka, když sedělo v kočárku.

Obrana bude stát víc. Česko řeší, kde na to vezme

Česká debata o výdajích na obranu už dávno není jen bezpečnostní téma. Stále víc jde i o rozpočet, priority státu a o to, co všechno lze ještě schovat pod kolonku obrana. Právě to je teď podstatou sporu mezi vládou a prezidentem Petrem Pavlem.

Údery od noci hlásí Kuvajt, SAE a Bahrajn, zasažena ropná zařízení

Údery Íránu hlásí od dnešního brzkého rána Kuvajt, Spojené arabské emiráty či Bahrajn. Uvádějí to agentury Reuters či AFP. Zasažena byly ropné a petrochemické areály, zařízení na odsolování vody či vládní budova. Nejsou hlášení ranění, hmotné škody jsou v některých případech značné.

Britská marmeláda bude muset kvůli dohodě s EU o potravinách upravit název

Marmeláda je už dlouho ikonickým britským pokladem. Recepty některých rodin se předávají z generace na generaci. Již brzy by se ale mohla na pultech britských obchodů mírně změnit její etiketa. Podle nové potravinářské dohody s EU bude muset být klasická marmeláda prodávána jako "citrusová marmeláda", upozornil server televize BBC.

Rusové informují o ukrajinských útocích na ropná zařízení v Baltu i jinde

Trosky sestřeleného nepřátelského dronu poškodily jeden z úseků ropovodu u ruského přístavu Primorsk, oznámil dnes gubernátor Leningradské oblasti Alexandr Drozděnko. Ukrajina, která se už pátým rokem brání ruské invazi, podle médií v nedávné době několikrát útočila na ruské přístavy Usť-Luga a Primorsk v Baltském moři, které jsou důležité pro vývoz ruské ropy.

Trump dal Íránu další ultimátum, bez dohody prý přijde peklo

Írán má již jen 48 hodin na uzavření dohody nebo uvolnění Hormuzského průlivu, jinak se na něj snese peklo. Uvedl to ve svém příspěvku na sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump.

USA v Íránu zachránily letce ze sestřeleného letounu F-15

Zvláštní americké jednotky v Íránu zachránily pohřešovaného letce ze sestřeleného amerického letounu F-15. Podle agentury Reuters to uvedly americké úřady. Později zprávu potvrdil na sociál síti Truth Social i americký prezident Donald Trump. Íránské revoluční gardy tvrdí, že zničily americký letoun, který se záchranné akce účastnil. Americká média píší o ztrátě dvou dopravních letounů, které uvázly v Íránu.

Izrael útočil v Libanonu, kde zničil další most přes řeku Lítání

Izraelská armáda v noci na dnešek zahájila další vlnu vzdušných úderů na Libanon. Z bejrútského jižního předměstí Dahíja byly hlášeny nejméně dvě exploze, píše agentura AFP. Izraelské letectvo útočilo také v údolí Bikáa na jihovýchodě Libanonu. Izraelská armáda dnes odpoledne také vyzvala k evakuaci více částí města Súr (či také Tyr) na jihu Libanonu. Izrael uvedl, že útočí proti cílům spojeným s militantním hnutím Hizballáh.

Posádka mise Artemis II překonala polovinu trasy mezi Zemí a Měsícem

Posádka lodi Orion překonala polovinu trasy mezi Zemí a Měsícem. S odvoláním na americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) to dnes ráno napsala agentura AFP. Čtyři astronauti mise Artemis II budou první posádkou, která proletí kolem Měsíce od roku 1972. NASA mezitím zveřejnil první snímky Země, které pořídili členové této výpravy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama