7.1 C
Czech
Pondělí 2. března 2026
ITBoxGoogle vám nyní pomůže automaticky změnit kompromitovaná hesla

Google vám nyní pomůže automaticky změnit kompromitovaná hesla

Asistent Google nově pomůže uživatelům vymyslet nová hesla po jejich prolomení. Společnost tuto funkci oznámila již v loňském roce, nyní však začalo její postupné zavádění. Informoval o tom server Android Police.

Jakmile se přihlásíte na web s kompromitovaným heslem, vyskočí na vás dialogové okno s textem „Chrome našel heslo, které jste právě použili, v uniklých datech. Asistent Google může heslo automaticky změnit.“ V okně se objeví velké tlačítko „Zavřít“ a „Změnit automaticky“, jak můžete vidět na snímku obrazovky od Maxe Weinbacha.

Po klepnutí na „Změnit automaticky“ se objeví potvrzovací okno, které budete muset odsouhlasit. Poté budete přesměrováni přímo na dotčenou webovou stránku, kde si nastavíte nové heslo k účtu. Zde můžete zadat vlastní heslo nebo si ho nechat navrhnout vestavěným správcem hesel. Asistent za vás zvládne celý proces od začátku do konce, ale máte možnost jej v kterékoli fázi převzít.

Tato nová bezpečností funkce je postavena na technologii Duplex on the Web společnosti Google. Ta je určena k rychlému provádění úkolů, jako je nákup lístků do kina, odbavení na let nebo objednávka jídla. Dělá to tak, že automatizuje rutinní části procesu, jako je rolování, klikání na více stránek a vyplňování formulářů.

Automatická změna hesla bude podporovaná jen v prohlížeči Chrome na Androidu

Je třeba zdůraznit, že tato funkce bude fungovat pouze v aplikaci Chrome. Ačkoli je prohlížeč oblíbený, není jedinou možností pro uživatele systému Android. Automatická změna hesla také nebude fungovat na všech webech.

Společnost Google zatím nezveřejnila požadavky na webové stránky, které mají automatickou změnu podporovat, ale je logické, že seznam stránek bude zpočátku malý a postupně se bude rozšiřovat.

Server 9to5Google poznamenává, že automatizace hesel se zřejmě postupně zavádí již od loňského listopadu, kdy k ní někteří uživatelé získali přístup. Zatím ale nejsou informace o tom, kteří uživatelé funkci dostávají a v kterých regionech.

Možnost automatické změny kompromitovaných hesel v nabízejí již správci hesel jako LastPass nebo Dashlane. Ale vzhledem k malému množství lidí, kteří používají správce hesel, by mohla mít nová funkce Google Asistenta nakonec mnohem větší dosah.

Reklama

Doporučujeme

Hormuzský průliv už není bezpečný, ceny ropy letí vzhůru

Ceny ropy rostou po útoku Izraele a USA na Írán. Pokud Írán zablokuje Hormuzský průliv, dojde k prudkému zdražování energií a růstu inflace, varovali experti. Dopravní společnosti od klíčové vodní trasy odklánějí lodě, některé hlásí útoky na svá plavidla.

Rubio a Hegseth v úterý informují americký Kongres o útoku na Írán

Šéf americké diplomacie Marco Rubio, ministr obrany Pete Hegseth a další činitelé v úterý předstoupí před Kongres a informují zákonodárce o útoku na Írán, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na Bílý dům.

Věděli o něm všechno. Zpravodajci sledovali Chameneího měsíce

Americké a izraelské tajné služby, včetně Ústřední zpravodajské služby (CIA), sledovaly nejvyššího íránského vůdce ajatolláha Alího Chameneího několik měsíců. Právě CIA věděla, kde se bude v sobotu ráno nacházet, což vedlo k překvapivému úderu. Sdělily to anonymní zdroje obeznámené se situací.

Kyjev nabídl Ficovi dva termíny pro návštěvu Ukrajiny kvůli ropovodu Družba

Kancelář ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v neděli večer uvedla, že Kyjev slovenskému premiérovi Robertu Ficovi nabídl 6. a 9. března jako dva možné termíny jeho návštěvy Ukrajiny za účelem jednání o ropovodu Družba. Fico dříve uvedl, že dává přednost schůzce na území Evropské unie.

V Texasu se střílelo, tři mrtví. FBI nevylučuje souvislost s terorismem

Při střelbě před barem v texaském Austinu zemřeli v neděli nad ránem dva lidé a dalších 14 osob bylo převezeno do nemocnice. Útočníka policisté na místě zastřelili. Podle FBI mohou některé nalezené stopy naznačovat souvislost s terorismem, vyšetřování je však teprve na začátku.

Írán nebude vyjednávat s USA, uvedl tajemník íránské bezpečnostní rady

Írán nebude vyjednávat se Spojenými státy, uvedl dnes tajemník íránské Nejvyšší rady národní bezpečnosti Alí Larídžání v reakci na zprávy o možném obnovení rozhovorů s Washingtonem. Informovaly o tom agentury. Americký prezident Donald Trump v neděli vyjádřil souhlas s možným jednáním s těmi íránskými představiteli, kteří přežili americké a izraelské údery z posledních dnů.

Britskou leteckou základnu na Kypru zasáhl dron

Dron v noci na dnešek zasáhl základnu britského letectva na Kypru, uvedlo ministerstvo obrany v Londýně podle stanice Sky News a agentury PA. Ministerstvo nesdělilo, kdo bezpilotní prostředek vyslal. Při incidentu nedaleko přístavního města Limasol nebyl nikdo zraněn a podle kyperských úřadů vznikly pouze malé škody.

Kate Middleton poprvé veřejně promluvila velšsky

Princezna z Walesu překvapila. U příležitosti svátku svatého Davida promluvila poprvé veřejně velšsky a spolu s princem Williamem vyslala osobní vzkaz obyvatelům Walesu. Nešlo jen o formální gesto. Královský pár tím připomněl své silné pouto k zemi, kterou reprezentují.

Údery na Teherán pokračovaly i večer, podle svědků zasáhly i nemocnici

Výbuchy v Teheránu dnes pokračují i po setmění, píší agentury AP a AFP. Státní televize uvedla, že jeden úder zasáhl její sídlo a podle íránských státních médií přestala vysílat. Další média tvrdí, že večerní údery zasáhly v Teheránu i jednu nemocnici, což agentuře Reuters potvrdili i svědci. Izraelská armáda uvedla, že její síly dnes ničily vojenské objekty, například velitelská stanoviště.

Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili údery

Americký prezident Donald Trump souhlasí s jednáním s íránskými představiteli, kteří přežili americké a izraelské údery z posledních dvou dnů. Podle agentury Reuters to Trump řekl v rozhovoru, který zveřejnil časopis The Atlantic. V jiném rozhovoru Trump řekl, že americké a izraelské údery zabily 48 vysokých íránských představitelů. Mezi nimi je podle předchozích informací i íránský vůdce Alí Chameneí, což přiznal i samotný Írán.

Íránský režim potvrdil smrt Chameneího a podle některých se blíží svému konci

Íránský teokratický režim dnes potvrdil smrt nejvyššího duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího a podle některých západních představitelů se režim blíží svému konci. Teherán i další části více než 90milionové blízkovýchodní země nadále čelí úderům Spojených států a Izraele, v reakci na něž Írán útočí na Izrael a další země regionu. Jen v Izraeli si dnes tyto útoky vyžádaly devět mrtvých a desítky zraněných, od sobotního začátku úderů zemřeli také tři američtí vojáci. ČR je připravena vyslat okamžitě repatriační lety do Egypta pro Čechy, kteří jsou v Izraeli.

Útok USA a Izraele v Íránu zabil 43 členů bezpečnostních sil

Vzdušný úder USA a Izraele na budovu pohraniční stráže na západě Íránu dnes zabil 43 členů bezpečnostních složek a desítky lidí zranil. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na íránskou agenturu Mehr.

Íránský raketový útok v izraelském městě Bejt Šemeš zabil devět lidí

Nejméně devět lidí dnes zahynulo poté, co íránská raketa zasáhla synagogu a kryt v izraelském městě Bejt Šemeš, které leží západně od Jeruzaléma. Zraněných je několik desítek, píší izraelská média. Izraelská armáda zahájila vyšetřování, proč se jí raketu nepodařilo sestřelit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama