Více
  10.8 C
  Czech
  Čtvrtek 23. března 2023

  Zelenskyj ohlásil další sankce proti Rusku, Íránu a Sýrii

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil další sankce proti Rusku a jeho spojencům Íránu a Sýrii. Týkají se dohromady 400 osob a firem včetně těch, které jsou odpovědné za dodávky íránských bezpilotních letounů Šáhid Rusku. Ukrajinský prezident to oznámil v sobotu ve svém pravidelném večerním videoprojevu.

  FA Cup vyhlíží klíčové bitvy. Do semifinále se probili Citizens i United

  Začínalo se u stovky, postupnými kroky se došlo až k závěrečné čtyřce. Nejstarší a jedna z nejslavnějších fotbalových soutěží planety míří do své finální fáze. V osudí už zbyly pouze čtyři týmy, které si to rozdají ve dvou semifinále o postup do finále. V neděli si zajistili postup Manchester United, Sheffield United a Brighton a už o den dříve Manchester City.

  Švýcarský software pro rozpoznávání obličeje ukázal 90% verdikt v případu ženy tvrdící, že je Madeleine

  Odhalit pravdu v případu Polky Julie Wendell (21), která o sobě tvrdí, že je ztracená Britka Madeleine McCann, se rozhodla firma ve Švýcarsku. Totožnost Julie s Madeleine měl potvrdit či vyvrátit software pro rozpoznávání obličeje. Povedlo se to s 90% úspěšností.

  Globální partneři oznamují inovace pro správu moří na pomoc našim oceánům s podporou soukromého sektoru od společnosti Mary Kay Inc.

  Vancouver (Kanada) 9. února 2023 (PROTEXT/BusinessWire) – Projekt je průkopníkem inovativní, snadno dostupné platformy se zasvěcenými pokyny, nástroji pro podporu rozhodování a praktickými znalostmi pro odborné pracovníky na moři

  Správci a odborní pracovníci zabývající se ochranou oceánů, světoví odborníci a vysocí úředníci se scházejí na
  Pátém mezinárodním kongresu o chráněných mořských oblastech (IMPAC5)
  od 3. do 9. února v kanadském Vancouveru, aby se zasadili o ochranu oceánu.

  Tato tisková zpráva obsahuje multimediální prvky. Celou zprávu najdete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20230208005185/cs/

  IMPAC5 je přední konference pro výměnu poznatků v rámci celosvětové komunity správců, odborných pracovníků a rozhodovacích orgánů v oblasti ochrany oceánů. Poskytuje příležitost upozornit na nejnovější vědecké poznatky a sdílet zkušenosti a osvědčené postupy s cílem posílit ochranu mořské biologické rozmanitosti a chránit přírodní a kulturní dědictví oceánu.

  Na sympoziu IMPAC5 s názvem „Inovace v oblasti zlepšování mořských chráněných oblastí“ byla exkluzivně představena nová internetová platforma pro plánování a správu chráněných mořských oblastí. Tato vzdělávací platforma vede plánující subjekty a odborné pracovníky pro chráněné mořské oblasti k praktickým přístupům k řešení klíčových problémů, kterým čelí. Na tomto sympoziu se setkaly hlasy ze všech stran ochrany moří a byl zdůrazněn význam sdílení znalostí pro zlepšení správy oceánů mezi zúčastněnými stranami na všech úrovních.

  Vzhledem k tomu, že účinně jsou chráněna méně než 3 % oceánů, je naléhavě nutné posílit naše úsilí po celém světě a zvýšit počet chráněných mořských oblastí. Musíme také zvýšit účinnost chráněných mořských oblastí při dosahování jejich cílů v oblasti ochrany a udržitelnosti. Nedávno přijatý celosvětový rámec pro biologickou rozmanitost zahrnuje klíčové cíle ochrany 30 % mořských a suchozemských oblastí planety a obnovy znehodnocených suchozemských a mořských oblastí do roku 2030.

  Doktorka Lizzie McLeodová, vedoucí oddělení globálních systémů útesů v organizaci The Nature Conservancy, poznamenala: „Využití získaných zkušeností a osvědčených postupů po celém světě k dosažení těchto ambiciózních cílů v oblasti správy oceánů je prioritou ochrany přírody, a to včetně společné tvorby řešení s klíčovými partnery.“

  Využitím vědeckých inovací, nových technologií a osvědčených celosvětových postupů mohou správci moří lépe čelit hlavním hrozbám, kterým čelí mořské ekosystémy po celém světě. „Chráněné mořské oblasti jsou klíčem ke zdraví oceánů a udržitelnému rozvoji. Ne vždy jsou však efektivní bez řady podpůrných opatření. Je zapotřebí nástrojů na podporu rozhodování, které umožňují lepší projektování a správu chráněných mořských oblastí, sdílení znalostí a spolupráci, aby zainteresované strany v oblasti mořského prostředí získaly podporu, kterou potřebují k lepší ochraně oceánů,“ uvedl Ole Vestergaard, programový úředník Programu OSN pro životní prostředí.

  „Společnost Mary Kay s potěšením podporuje TNC ve spolupráci s UNEP a dalšími odborníky z celého světa v úsilí o ochranu nejcennějšího bohatství našeho světa: oceánů,“ uvedla. Deborah Gibbinsová, provozní ředitelka společnosti Mary Kay. „Tyto organizace stojí v první linii boje za ochranu našich vodních cest a my doufáme, že díky finanční podpoře společnosti Mary Kay budou mít k dispozici nástroje a zdroje potřebné k zajištění zdravých oceánů pro další generace.“

  O organizaci The Nature Conservancy

  Organizace The Nature Conservancy je celosvětovou organizací ochranářů, jejímž cílem je chránit půdu a vody, na nichž závisí veškerý život. Vycházíme z vědeckých poznatků a vytváříme inovativní řešení nejzávažnějších problémů našeho světa přímo v terénu, aby příroda a lidé mohli společně vzkvétat. Zabýváme se změnou klimatu, chráníme půdu, vody a oceány v nevídaném měřítku, zajišťujeme potraviny a vodu udržitelným způsobem a pomáháme k udržitelnějšímu rozvoji měst. Působíme v 79 zemích a územích a využíváme přístup založený na spolupráci, který zapojuje místní komunity, vlády, soukromý sektor a další partnery. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.nature.org nebo sledujte @nature_press na Twitteru.

  O Programu OSN pro životní prostředí (UNEP – United Nations Environment Programme)

  UNEP je předním celosvětovým názorovým hlasem v oblasti životního prostředí. Poskytuje vedení a podporuje partnerství v péči o životní prostředí tím, že inspiruje, informuje a umožňuje státům a lidem zlepšit kvalitu jejich života, aniž by ohrozili kvalitu života budoucích generací.

  O Mary Kay

  Mary Kay Ashová, jedna z prvních bořitelek skleněných stropů, založila v roce 1963 svou vysněnou kosmetickou společnost s jediným cílem: obohatit život žen. Tento sen se rozrostl v multimiliardovou společnost s miliony nezávislých prodejců ve více než 35 zemích. Jako společnost zaměřená na rozvoj podnikání se Mary Kay zavázala posilovat ženy na jejich cestě prostřednictvím vzdělávání, poradenství, propagace, vytváření sítí a inovací. Mary Kay se věnuje investicím do vědy stojící za zkrášlováním a výrobě špičkové péče o pleť, barevné kosmetiky, doplňků stravy a vůní. Mary Kay věří v obohacování dnešních životů pro udržitelný zítřek, spolupracuje s organizacemi z celého světa, které se zaměřují na propagaci excelence v podnikání, podporu výzkumu rakoviny, prosazování rovnosti žen a mužů, ochranu osob, které přežily domácí násilí, zkrášlování našich komunit a povzbuzování dětí k tomu, aby si šly za svými sny. Více informací naleznete na marykayglobal.com, najděte si nás na Facebooku, Instagramu a LinkedIn, nebo nás sledujte na Twitteru.

  Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

  Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230208005185/cs/

  Kontakty:

  Mary Kay Inc. Corporate Communications

  marykay.com/newsroom

  972.687.5332 or [email protected]

  Karen Foerstel Director, Conservation Communications Strategy, Global Marketing and Comms

  917.652.2642 or [email protected]

  The Nature Conservancy

  Zdroj: Mary Kay

  Sledujte nás na sítích

  Virus marburg podobný ebole zabil v Tanzanii pět lidí

  V severozápadním regionu Kagera v Tanzanii zemřelo pět lidí po nákaze virem marburg, uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Běžným příznakem onemocnění podobného ebole je vysoká horečka, po které mnohdy následuje krvácení a selhání orgánů.

  Macron v televizi obhajoval důchodovou reformu, chce dialog a návrat k normálu

  Francouzská důchodová reforma musí vstoupit v platnost do konce roku. Prosazována přitom bude demokratickou cestou, ujistil dnes v rozsáhlém televizním rozhovoru prezident Emmanuel Macron. Ve Francii mezitím pokračují protesty a stávky namířené proti reformě, prezident ale prohlásil, že vláda se pokusí vrátit zemi co nejdříve k normálnímu životu.

  Decentralizovaná burza SushiSwap obdržela předvolání od SEC

  Společnost Sushi, tvůrce decentralizované burzy SushiSwap založené na ethereu, v úterý zveřejnila, že obdržela předvolání od Komise pro cenné papíry. To naznačuje, že by mohla být brzy předmětem regulačních opatření.

  Zelenskyj navštívil vojáky bojující u Bachmutu a odsoudil útok v Záporoží

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil vojáky na přední bojové linii poblíž ukrajinského Bachmutu, který Ukrajina už měsíce brání proti intenzivním ruským útokům. Zelenskyj o své cestě informoval v příspěvku na sociálních sítích, v němž také ocenil hrdinství ukrajinských bojovníků. Na twitteru upozornil na útok v Záporoží, kde ruská raketa zasáhla panelový dům. Útok si podle prvních zpráv vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 25 zraněných.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Virus marburg podobný ebole zabil v Tanzanii pět lidí

  V severozápadním regionu Kagera v Tanzanii zemřelo pět lidí po nákaze virem marburg, uvedlo tamní ministerstvo zdravotnictví. Běžným příznakem onemocnění podobného ebole je vysoká horečka, po které mnohdy následuje krvácení a selhání orgánů.

  Macron v televizi obhajoval důchodovou reformu, chce dialog a návrat k normálu

  Francouzská důchodová reforma musí vstoupit v platnost do konce roku. Prosazována přitom bude demokratickou cestou, ujistil dnes v rozsáhlém televizním rozhovoru prezident Emmanuel Macron. Ve Francii mezitím pokračují protesty a stávky namířené proti reformě, prezident ale prohlásil, že vláda se pokusí vrátit zemi co nejdříve k normálnímu životu.

  Decentralizovaná burza SushiSwap obdržela předvolání od SEC

  Společnost Sushi, tvůrce decentralizované burzy SushiSwap založené na ethereu, v úterý zveřejnila, že obdržela předvolání od Komise pro cenné papíry. To naznačuje, že by mohla být brzy předmětem regulačních opatření.

  Zelenskyj navštívil vojáky bojující u Bachmutu a odsoudil útok v Záporoží

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil vojáky na přední bojové linii poblíž ukrajinského Bachmutu, který Ukrajina už měsíce brání proti intenzivním ruským útokům. Zelenskyj o své cestě informoval v příspěvku na sociálních sítích, v němž také ocenil hrdinství ukrajinských bojovníků. Na twitteru upozornil na útok v Záporoží, kde ruská raketa zasáhla panelový dům. Útok si podle prvních zpráv vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 25 zraněných.