-2.6 C
Czech
Neděle 25. ledna 2026
Protext ČTKGDToday se stává vlajkovým médiem v čínském regionu delty Perlové řeky

GDToday se stává vlajkovým médiem v čínském regionu delty Perlové řeky

Kuang-čou (Čína) 15. listopadu 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – 

Společnost GDToday byla 14. listopadu oficiálně představena jako mezinárodní komunikační centrum a dceřiná společnost mediální skupiny Nanfang s cílem stát se do tří až pěti let hlavním zdrojem informací o provincii Kuang-tung a vlajkovým médiem v deltě Perlové řeky (Greater Bay Area).

Vládní představitelé, mediální partneři a vědečtí pracovníci z domova i ze zahraničí popřáli GDToday na slavnostním představení vše nejlepší a vyjádřili svou naději na více kvalitních reportáží, mediálních produktů a kulturních výměnných aktivit.

„GDToday je poslem vícejazyčných příběhů z Číny a delty Perlové řeky (Kuang-tung-Hongkong-Macao Greater Bay Area, GBA),“ uvedla bývalá generální ředitelka UNESCO Irina Bokova a vyjádřila naději, že GDToday bude i nadále přispívat k lepšímu vzájemnému porozumění s celosvětovými médii pro opětovné sblížení Východu a Západu a harmonické soužití celého světa.

Společnost GDToday také oficiálně spustila svou anglickou aplikaci pokrývající čtyři hlavní oblasti: zpravodajství, služby, města a životní styl, s cílem nabídnout praktickou službu pro informace z provincie Kuang-tung a pozvat tamní expaty, aby se podělili o svůj život v této provincii.

Úřady, významná média a 21 obcí provincie Kuang-tung si navíc na webových stránkách a v aplikaci GDToday zřídí vlastní stránky, na kterých budou průběžně aktualizovat informace o místním dění.

GDToday je k dnešnímu dni mnohostrannou platformou zahrnující zpravodajské webové stránky, mobilní aplikaci, kanály sociálních médií, oficiální účet WeChat a zpravodaj s přibližně 20 miliony zahraničních čtenářů. Její webové stránky (www.newsgd.com) a zpravodajská aplikace představují aktuálně jediné provinční vícejazyčné zpravodajské webové stránky a jedinou provinční zpravodajskou aplikaci v angličtině. Kromě toho navázala rovněž partnerství s více než 1000 médii po celém světě.

Za poslední dva roky vydala společnost GDToday přibližně 40 tisíc původních zpráv s využitím multimédií, v nichž prostřednictvím pestrých příběhů osvětlila dynamický vývoj v Číně, zejména v GBA. Uspořádala také více než 40 online a offline setkání, fór a hudebních koncertů přibližujících ling-nanskou kulturu a obchodní prostředí, které přilákaly přibližně 10 tisíc účastníků.

Podle informací zveřejněných na slavnostním ceremoniálu GDToday nyní rozšíří své měřítko a bude zaměstnávat více než 100 spolupracovníků. Je připravena se rozvíjet jako stěžejní médium oblasti GBA, které bude i nadále nabízet přesné a rychlé zpravodajství a pořádat řadu kulturních aktivit, které usnadní navazování mezilidských kontaktů s celým světem.

Video – https://www.youtube.com/watch?v=GzDzfIBmuQs

KONTAKT: Juewen Yin, 1178564152@qq.com

 

PROTEXT

 

Reklama

Doporučujeme

Indonéský ostrov Bali chystá přísnější regulaci turistiky

Indonéský ostrov Bali, který je populární turistickou destinací, chystá přísnější pravidla pro zahraniční návštěvníky. Ti tak možná v brzké době budou muset předkládat výpisy z bankovních účtů, zpáteční letenky a podrobné popisy svých cestovních plánů. Informuje o tom agentura DPA.

V Barmě skončilo poslední kolo voleb, vládnoucí junta už má většinu v parlamentu

V Barmě se dnes uskutečnila závěrečná třetí fáze všeobecných voleb, které jsou první od vojenského převratu v roce 2021. Vládnoucí vojenská junta a její podporovatelé si již v předchozích kolech zajistili většinu křesel v parlamentu. Kritici však zpochybňují důvěryhodnost voleb, které se konaly v době, kdy ve velké části země zuří občanská válka.

V Německu zatkli Libanonce, který podle policie plánoval útoky po Evropě

Německá policie v pátek večer zadržela na letišti Berlin Brandenburg libanonského občana podezřelého z členství v palestinském militantním hnutí Hamás a z příprav teroristických útoků na území Evropy. Muž, označovaný jako „Mohammad S.“, byl zatčen krátce po příletu z libanonského Bejrútu.

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně vyvolalo protest Itálie

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně, kde zemřelo při požáru na přelomu roku 40 lidí, vyvolalo protest Itálie i údiv některých advokátů pozůstalých a obětí. Píší to dnes agentury. Jacques Moretti se dostal z věznice v pátek po složení kauce ve výši 200.000 franků (přibližně 5,2 milionu korun). Soud však nařídil opatření, která mají zabránit muži, který je francouzským občanem, uprchnout ze země.

Bílý dům zveřejnil AI snímek Trumpa s tučňákem a grónskou vlajkou

Bílý dům v pátek večer na X zveřejnil patrně umělou inteligencí (AI) vygenerovaný snímek prezidenta Donalda Trumpa s tučňákem, jak prochází zasněženou horskou krajinou. Obrázek, na němž je grónská vlajka, okamžitě vzbudil na sociálních sítích posměšné reakce.

Babiš má spor kolem L-159 za umělý, prezident Pavel už podle něho vede kampaň

Premiér Andrej Babiš (ANO) pokládá rozmíšky kolem možnosti poskytnout čtveřici bojových letounů L-159 Ukrajině za umělý problém. Na dnešním sněmu hnutí ANO v Praze ministerský předseda řekl, že nechce dávat energii na spory. Prezident Petr Pavel, který tento týden ohlásil ambici prezidentský mandát obhajovat, už podle Babiše vede volební kampaň. Reakci Pavla ČTK zjišťuje.

Ruské drony zaútočily na Kyjev a Charkov, jeden mrtvý a nejméně 15 zraněných

Ruské drony dnes brzy ráno zasáhly několik částí ukrajinské metropole Kyjev. V pohotovosti byla protivzdušná obrana. Dronový útok hlásilo i druhé největší ukrajinské město Charkov. Při obou útocích bylo zraněno nejméně 15 lidí a v Kyjevě jeden člověk zahynul. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na představitele obou měst.

Záplavy v Mosambiku přivedly krokodýly blíž k lidem, varují úřady

Poté, co vydatné deště a povodně postihly Mosambik a další státy jižní Afriky, varují úřady v zaplavených městech a obcích před výskytem krokodýlů. Při záplavách v zemi zahynulo nejméně 13 lidí, tři z nich podle agentury AP usmrtili právě tito plazi.

Soud propustil na kauci majitele baru, v němž ve Švýcarsku na Nový rok hořelo

Soud ve švýcarském kantonu Valais dnes po složení kauce nařídil propuštění Jacquesa Morettiho, který spoluvlastní bar v lyžařském středisku Crans-Montana, v němž v noci na Nový rok vypukl požár a připravil o život 40 lidí. Informují o tom agentury. Moretti spolu s manželkou Jessicou Moretti, která je zároveň spolumajitelkou baru, čelí podezření ze zabití z nedbalosti.

Google a Epic Games mají tajnou dohodu za 800 milionů dolarů

Google a Epic Games uzavřely novou dohodu kolem Androidu, Fortnite a Unreal Engine, přičemž značná část podmínek má zůstat neveřejná. Partnerství se objevilo při soudním jednání v San Francisku, kde se řešilo urovnání dlouhého antimonopolního sporu mezi oběma firmami. Federální soudce James Donato během slyšení naznačil, že spolupráce může zahrnovat společný vývoj a marketingové závazky a že Epic má pomáhat s propagací Androidu, zatímco Google má nově využívat klíčovou technologii Epicu.

Jednání s USA o Grónsku brzy začnou, oznámil dánský ministr zahraničí Rasmussen

Jednání o Grónsku se Spojenými státy brzy začnou. Dnes to podle agentury AFP oznámil dánský ministr zahraničí Lars Løkke Rasmussen. Americký prezident Donald Trump v posledních dnech opakovaně hovořil o nezbytnosti získat Grónsko pro bezpečnost USA, ve středu se ale s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Markem Ruttem dohodl na rámci dohody o budoucnosti tohoto arktického ostrova a posílení bezpečnosti v celé arktické oblasti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama