Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Gamsu se s Dignitas vrací do LCS

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po návratu do LCS na Gamsua čeká úplně nový svět. A on je připraven mu jít vstříc.

  V posledním zápase play-off severoamerické série League of Legends Championship proti týmu Impulse, který odehrál Noh „Gamsu“ Yeong-jin, bylo vše vyrovnané téměř půl hodiny. Na hrací ploše byl pouze jediný kill, a to pro tým Impulse.

  Drak nabídl tomu, kdo si ho přivlastní, možnost zápas uzavřít. Jakmile zápas začal, top laner týmu Dignitas pomocí flashe a svojí ulti s Gnarem pomohl svému týmu získat cíl. Gamsu však jednoho soupeře minul.

  To dalo dalšímu korejskému top lanerovi Jeongovi „Impact“ Eon-youngovi příležitost, aby Gamsua a zbytek jeho týmu vyčistil. Tým Impulse tak získal převahu, vyhrál zápas a brzy poté i celou sérii.

  Toho dne na začátku srpna 2015 mohla být Gamsuova taktická agrese poslední pozoruhodnou hrou jeho kariéry v LCS. Po této prohře se přesunul do evropského Fnaticu, než se hrou úplně skončil. Nakonec přešel do hry Overwatch, kde si vybudoval novou profesionální kariéru, než odešel do důchodu a koncem roku 2020 se opět vrátil k League of Legends.

  Návrat k neznámému

  Gamsu se sice nyní po působení na amatérské a akademické scéně vrátil do Dignitas QNTMPAY, ale po sedmi letech je téměř vše jinak. LCS má nové jméno, Gamsu je obklopen novými hráči a hra samotná se od doby, kdy naposledy vystoupil na Summoner’s Rift za Dignitas, výrazně změnila.

  „Když jsem se do League of Legends vrátil, připadalo mi, že je to úplně jiná hra, než když jsem ji opustil. Téměř všechno jsem musel trénovat od začátku,“ řekl Gamsu.

  Přesto je nyní Gamsu starší a moudřejší hráč. To mu umožnilo, přestože začínal od nuly, probojovat se za necelé dva roky do Ligového mistrovství. Přestože Gamsuův potenciál docela dobře znal, i tak to bylo dost rychlé na to, aby zapůsobil na supporta týmu Liquid, bývalého spoluhráče a dlouholetého kamaráda Jo „CoreJJ“ Yong-ina.

  „Z mého přátelství s ním jsem věděl, jak je talentovaný na videohry obecně, takže návrat byl působivý. Abych byl upřímný, bylo to rychlejší, než jsem si myslel. Myslel jsem, že to bude trvat ještě rok nebo dva, ale byl to jen rok a půl. Jsem rád, že je zpátky,“ řekl CoreJJ.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS