Home Blog

Ideální místo na dovolenou bez stresu leží jen hodinu vlakem od Londýna

Brighton
Brighton. Foto: Unsplash

Londýn je oblíbenou turistickou destinací nabízející vzrušení a spoustu zážitků. Jedná se však o velmi rušné a hlučné město. Hodinu vlakem z britské metropole přitom leží nenápadné městečko, kam lze v případě vyčerpání a stresu uniknout. Podle nového průzkumu je nejlepším britským městem pro život díky zaměření na zdravý životní styl a klidné atmosféře. Informují o tom Express.uk a Metro.

Trvalé bydliště má vliv na naše fyzické i psychické zdraví. Často si to neuvědomujeme, ale hodně nám prospívá kvalita ovzduší, dostatečný přístup k zeleným plochám, stav místních zdravotnických služeb a také projevy počasí.

V každé zemi se kvalita života liší od města k městu, včetně Spojeného království, kde teď provedla průzkum služba v oblasti doručování květin Flowercard. Cílem bylo zjistit, v jakých britských městech se žije nejlépe.

Firma vzala v úvahu celou řadu faktorů, jako je kvalita ovzduší, počet tělocvičen na 100 tisíc osob a průměrná délka života, napsal server Express.uk. „Chtěli jsme zjistit, jak snadné je starat se o své blaho v různých částech země,“ řekl mluvčí Flowercard.

První místo obsadilo přímořské městečko Brighton jen hodinu přímým vlakem z Londýna. Brighton se vyznačuje poklidnou atmosférou. Tu si vychutnáte v ulicích lemovaných intimními kavárnami a pestrými obchody s nejrůznějším zbožím.

Přímořský Londýn

Město na jižním pobřeží Anglie přezdívané „přímořský Londýn“ vyniká nádhernou viktoriánskou architekturou a dechberoucími plážemi. Pokud by však na vás bylo toho klidu příliš, město je plné divokých tanečních klubů, uvedl list Metro.

Brighton láká komunitu homosexuálů, protože zde vůči nim nejsou takové předsudky a hezky se jim tu žije. Kromě nich tam ale žije i spousta známých osobností, konkrétně v městském obvodu Hove. To ale není všechno, co tohle město nabízí.

K navštívení lze určitě doporučit uzounké uličky místními přezdívané The Lanes, kde je mnoho útulných hospod nebo cukráren. Na tohle a ještě víc láká město Brity ke stěhování a turisty z celého světa k návštěvě.

Druhé místo obsadil York. „Město obklopují starobylé zdi a jsou tam neuvěřitelné podniky, atrakce, obchody a restaurace,“ nešetří silnými slovy Flowercard. „Každý den se tam konají vzrušující události,“ uvádí dál společnost. York žije kulturou a uměním.

Peugeot se pyšní novým modelem 208

Firma Peugeot se v posledních letech řadí na čelní příčky v oblasti inovací a designu. Její vozy se posouvají výše i v cenících. Malý hatchback, který nabízí veliké srdce. Na první pohled zaujme specifickým designem, postupně odhalí všechny praktické vlastnosti. Na trhu se objeví ve třech motorizacích. Fanoušci zelené energie si přijdou na své. K mání je totiž i elektrická varianta. 

Francouzská automobilka opět otřásla trhem. Dodala na něj totiž autíčko, které se hodí jak do měst, tak mimo ně. Pokud nemáme přehnané nároky na velikosti aut, model 208 by nám rozhodně neměl uniknout z hledáčku. Kromě praktických vlastností si nás ale získá 208 také svým vzhledem. Přestože se drží nové linky automobilky Peugeot, dává najevo i svou sportovní stránku. Co na tom, že výkon rozhodně sportovním žihadlům neodpovídá. Důležité je, jak se za volantem budeme cítit. V malém lehkém hatchbacku toho zažijeme skutečně hodně. 

Cena startuje na 440 000 korun. To je vcelku dost, pokud si navíc uvědomíme, že za tyto peníze dostaneme nejnižší výkonností model, který může nabídnout jen 55 kW. Dostat se ale můžeme mnohonásobně výše. Když si bude chtít zákazník pořídit nejsilnější verzi v elektřině, zaplatí za ni přes milion korun. Vyplatí se tedy vůbec „investice“ do modelu 208? Pojďme se podívat, co nám může nabídnout. 

Design 

Přední maska nás zaujme převážně rozložením mříže. Ta se v zelené variantě kombinuje s barvou karoserie. Vzniká tak silně sportovní dojem. Pověstné „lví tesáky“, které většinou vystupují přímo z LED světlometů, se zde dostaly mnohem níže do oblasti nárazníku. Z boku musíme ocenit hlavně jednoduchou linii. Zadní strana Nabízí pohled na rudí světlomety rozdělené do tří pruhů na černém podkladu. Na liště navíc vyniká nápis Peugeot. 

Interiér potěší svou jednoduchostí a kvalitou. Automobilka se nebála využít karbonové materiály, které ve spojení s lesklou palubní deskou vytvářejí silnou sportovní dynamiku. 208 nabízí základní kapacitu kufru až 352 litrů. Po sklopení sedadel se ale můžeme dostat až na 1163 litrů. 

Motorizace 

Benzín PureTech přichází s 1,2litrovým motorem a výkon 75 a 100 koní. Hybrid se stejnou spalovací jednotkou zvládne až 136 koní. Elektromobil zvládne koní až 156. 

Verdikt 

Peugeot ukázal, že se nebojí výzev. Model 208 je toho důkazem. 

FläktGroup: Finanční výsledky za rok 2023 a prohlášení výkonného vedení společnosti

Herne (Německo) 29. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost FläktGroup uzavírá velmi úspěšný rok 2023 a jmenuje Trevora Younga generálním ředitelem a Davea Dorneyho obchodním ředitelem.

Společnost FläktGroup, lídr na trhu udržitelných řešení v oblasti vzduchotechniky, s potěšením zveřejňuje klíčové milníky roku 2023:

• Růst normalizované EBITDA o 41,2 % oproti loňskému roku

• Převod 82 % hotovosti a významné snížení čistého pákového efektu až 3krát

• Divize kritických aplikací zaznamenala další pokrok díky 136% příjmu objednávek oproti loňskému roku a stabilizaci změn poptávky v komerčním podnikání, což dohromady vyústilo ve velký objem zakázek, který poskytuje počáteční výhodu do roku 2024.

*definováno jako volný peněžní tok / nEBITDA; čistý pákový efekt definovaný jako čistý dluh / nEBITDA

Společnost FläktGroup, založená v říjnu 2016, vznikla fúzí dvou renomovaných společností se staletou historií: DencoHappel a Fläkt Woods, které vlastní evropský investor specializující se na střední segment trhu Triton.

„Loňský výkon společnosti FläktGroup nás velmi potěšil. Výsledky hovoří samy za sebe a jasně dokazují, že náš transformační program pokračuje dobře,“ komentuje Michael Gahleitner, spoluředitel sekce průmyslových technologií ve společnosti Triton. Pokračuje: „Také děkujeme Hubertu Mühlhäuserovi, který v polovině loňského roku nastoupil jako dočasný výkonný předseda představenstva, a za efektivní vedení v roce 2023, stejně jako celému výkonnému vedení společnosti FläktGroup za prosazení pozitivních změn a dosažení těchto vynikajících výsledků.“

Generální ředitel (CEO) Trevor Young v čele společnosti FläktGroup

Po intenzivním hledání nového generálního ředitele, který by dokázal zajistit pokračování vedení transformace společnosti FläktGroup, a na základě dobrých výsledků za rok 2023 jsme se ztotožnili s tím, že Trevor Young převezme funkci generálního ředitele společnosti FläktGroup od 1. března 2024, kdy se Hubertus Mühlhäuser vrátí na svou původní nevýkonnou pozici předsedy výboru akcionářů.

Trevor pracuje ve společnosti FläktGroup již 12 roků na různých pozicích, poslední dobou byl obchodním ředitelem a ředitelem pro Jižní a Severní Ameriku, včetně SEMCO & Woods US, pobočky společnosti FläktGroup v USA. Trevor zná společnost, produkty a trhy do hloubky a již mnoho let vykazuje neustávající úspěchy. Je to skvělý vůdce, který žije našimi základními hodnotami a všechny zainteresované strany jej dobře přijímají. „Po dobrých výsledcích v posledních čtvrtletích, kterých jsme dosáhli i díky Trevorovu výraznému přispění ve funkci obchodního ředitele, jsme nadšeni, že Trevor přijal naši nabídku, aby přijal tuto pozici a vedl společnost společně s jejím výkonným vedením. Těším se na pokračování naší plodné spolupráce a všichni přejeme Trevorovi na jeho nové pozici hodně úspěchů a štěstí,“ vyjádřil se Hubertus Mühlhäuser.

„Je mi ctí a vyznamenáním, že jsem dostal příležitost vést společnost FläktGroup a pracovat s jejím talentovaným vedením. Společnost FläktGroup má silné základy a já se těším na další ziskový růst a budování naší společné budoucnosti,“ tvrdí Trevor Young.

Ředitel prodeje David (Dave) Dorney posiluje výkonné vedení společnosti

Spolu se jmenováním Trevora do funkce generálního ředitele je nám také potěšením jmenovat Davea Dorneyho novým obchodním ředitelem (CSO) společnosti FläktGroup. Dave nastoupil do společnosti FläktGroup 1. února 2024 a po předávacím období plně převezme od 1. března 2024 obchodní oddělení po Trevorovi.

Dave přichází do společnosti FläktGroup ze společnosti Johnson Controls, kde nastoupil v říjnu 2000 a zastával různé pozice, včetně viceprezidenta a generálního ředitele divize chlazení a vytápění pro EMEA. Na poslední pozici zodpovídal Dave za vedení místních poboček s více než 1500 zaměstnanci ve 14 zemích a za podporu růstu na klíčových vertikálních trzích Přírodních věd, Potravinářství a nápojů, Výroby a průmyslu a za rozvoj divize regionální udržitelnosti.

Daveův profil skvěle odpovídá vyhledávacím kritériím, která kladla důraz na velké zkušenosti a vztahy s průmyslem v oboru klimatizací, prokazatelné záznamy o práci v různých mezinárodních prostředích, porozumění řízení klíčových zákazníků a rozpoznání významu silných podnikatelských lídrů na trhu.

„Je mi potěšením přivítat Davea v našem týmu jako nového obchodního ředitele a svého přímého nástupce na pozici. Všichni se těšíme, že budeme těžit z jeho bohatých prodejních zkušeností a know-how z oboru,“ komentuje Trevor Young.

Výhled na rok 2024

Vedení společnosti FläktGroup se dívá na rok 2024 pozitivně. Očekáváme, že realizace našeho transformačního programu přinese pokračování zlepšování finančních výsledků. Očekáváme, že nejistotu na některých trzích u koncových zákazníků, ovlivněná vysokými úrokovými sazbami, vyváží silná poptávka po datových centrech a dalších oblastech kritických aplikací, což se projeví velmi velkým objemem objednávek a pokračujícím růstem v oblasti služeb.

O společnosti FläktGroup

Společnost FläktGroup, která patří do portfolia společnosti Triton a je lídr v oblasti vzduchotechniky, poskytuje nejlepší inovativní a energeticky účinná řešení ve své třídě. Ta zajišťují pohodlí, bezpečnost a výkon a zároveň snižují uhlíkovou stopu zákazníků. Prémiové značky FläktGroup ustanovují technologické standardy již více než 100 let a dokáží splnit nejnáročnější požadavky zákazníků. V Německu sídlící společnost FläktGroup zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě a má výrobní závody v Evropě, Asii a USA.

Pro více informací se obraťte na: Tobias Ketterle; finanční ředitel; telefon: +49 2323 6236-144; [email protected] nebo Yvonne Comolli; personální ředitelka; telefon: +49 2323 6236-103; [email protected]

 

PROTEXT

 

Tesla Roadster má vyjet na konci letošního roku

Hlavní představitel automobilky Tesla Elon Musk prohlásil, že nová generace sportovního vozu Tesla Roadster se v produkční verzi představí na konci letošního roku. Navíc přidal informaci o tom, že zrychlení z 0 na hodnotu 60 mil (cca 96 kilometrů v hodině) nebude trvat původně avizovaných 1,1 sekundy, ale bude na to postačovat doba kratší než jedna sekunda.

Pochopitelně se bude jednat o verzi s namontovaným příplatkovou sadou raketových motorů vyvíjených dohromady se společností Space X.

Zatím se sice nikde neobjevily oficiální informace o tom, jak by tento systém měl fungovat, ale experti se shodují na tom, že nepůjde o raketové motory v pravém slova smyslu. Ve skutečnosti má spíše jít o trysky, z nichž se do okolního prostředí uvolní stlačený vzduch. Ten bude pro případné pozdější využití nasáván z okolního prostředí a na vysoký tlak ho stlačí kompresory poháněné elektřinou z vysokonapěťové baterie vozu. Podobné trysky se nyní používají u vesmírných lodí při úpravě jejich polohy.

Jelikož trysky budou umístěny nejen na zádi vozu, ale i na jeho přídi a bocích, půjde je využít nejen k umocnění akcelerace, ale rovněž k zesílení účinku brzd. A také ke stabilizaci při rychlých průjezdech zatáčkami.

Autonaelektřinu.cz

Běloruský exil údajně plánuje převrat proti Lukašenkovi

Běloruský exil údajně plánuje převrat proti Lukašenkovi
Běloruský exil údajně plánuje převrat proti Lukašenkovi

Skupina běloruských disidentů tvrdí, že plánuje převrat proti autoritářskému vládci země Alexandru Lukašenkovi, který má být proveden „v pravý čas“. Informoval o tom server Politico.

Partyzánská odbojová skupina BYPOL – která působí z Polska – cvičí důstojníky a aktivně sabotuje Kreml v jeho válce proti Ukrajině. To vše v rámci přípravy státního převratu proti běloruskému režimu v Minsku, uvedl veřejně jeden z vysoce postavených představitelů.

„Vypracovali jsme plán a v pravý čas ho realizujeme,“ řekl bývalý běloruský důstojník Aliaksandr Azarau belgickému listu VRT.

Podle Azaraua je zajištění porážky ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině nezbytné k oslabení Lukašenkova režimu. „Bez Putina není Lukašenka,“ řekl. „Pokud se Ukrajině podaří zahájit úspěšnou ofenzivu, Putin už nebude mít na Bělorusko čas.“

Azarau uvedl, že skupina ve snaze pomoci Kyjevu ve válce páchá sabotáže proti Rusku, útočí na ruská letadla, poškozuje železnice a cvičí běloruské dobrovolníky bojující po boku ukrajinských sil. V únoru 2023 se skupina přihlásila k odpovědnosti za útok dronem, který vážně poškodil ruské vojenské letadlo poblíž Minsku.

Azarau, bývalý úředník běloruských bezpečnostních služeb, uvedl, že ze své práce odstoupil poté, co „byl svědkem volebních podvodů v prezidentských volbách v roce 2020 a tvrdého zásahu proti protestům, které následovaly“. Uprchl na Ukrajinu a nakonec do Polska, odkud vede BYPOL, píše Politico.

Běloruský soud 15. února odsoudil Azaraua v nepřítomnosti spolu s dalšími pěti bývalými strážci zákona za „podněcování sociální nenávisti, spiknutí za účelem násilného převzetí moci a vytvoření extremistické skupiny“. Azarau dostal nejpřísnější trest – 25 let vězení a vysokou pokutu ve výši přibližně 123 500 dolarů (téměř 2,9 milionu korun).

Vztah Běloruska a Ruska

Lukašenko, který vládne Bělorusku od roku 1994, nedávno potvrdil, že bude v roce 2025 znovu kandidovat na prezidenta.

Lukašenko je blízkým Putinovým spojencem a stál po boku ruského prezidenta, kterého považuje za „staršího bratra“, po celou dobu jeho rozsáhlé invaze na Ukrajinu. Umožnil Putinovi umístit na svém území taktické jaderné zbraně.

Západní státy odsoudily zapojení Běloruska do války na Ukrajině a Evropský parlament označil Lukašenka za „komplice“.

Christian Horner je po úniku údajných zpráv z WhatsApp opět zpochybňován

Christian Horner je po úniku údajných zpráv z WhatsApp opět zpochybňován
Christian Horner je po úniku údajných zpráv z WhatsApp opět zpochybňován

Christian Horner, šéf týmu Red Bull, je po úniku údajných zpráv mezi ním a jeho kolegyní, opět pod drobnohledem. Stalo se tak pouhý den poté, co byl Horner díky internímu vyšetřování společnosti očištěn od stížnosti na „nevhodného chování“ vůči téže kolegyni.

Uniklé zprávy a snímky byly anonymně zaslány členům týmu Formule 1, včetně prezidenta FIA, generálního ředitele F1, ředitelů devíti dalších týmů, stejně jako médiím. K úniku informací došlo v předvečer úvodní Velké ceny Bahrajnu.

Tisková agentura PA, která údajnou výměnu informací viděla, se v současné době snaží potvrdit její pravost. Není jasné, zda tyto výměny byly součástí původního vyšetřování, nebo zda představují nové důkazy.

Horner, který obvinění důsledně popírá, byl přítomen při obou čtvrtečních trénincích Red Bullu. V prohlášení pro Sky Sports uvedl: „Jsem rád, že proces skončil, a nemohu se k němu vyjadřovat. Jsem tady, abych se soustředil na velkou cenu a nadcházející sezónu a pokusil se obhájit oba naše tituly.“

Dodal: „Nemohu vám poskytnout žádný další komentář, ale proces byl proveden a uzavřen. Jsem rád, že jsem tady v Bahrajnu a s týmem se soustředím na nadcházející sezónu.“

Vzhledem k tomu, že spor pokračuje, šéfové konkurenčních týmů naléhají na F1, aby se k obviněním vyjádřili. Tisková agentura PA oslovila Red Bull Racing s žádostí o komentář.

Ztráty ve válce na Ukrajině překročily hranici 500 tisíc

Ztráty ve válce na Ukrajině překročily hranici 500 tisíc
Ruská invaze na Ukrajinu, Buča. Foto: Reuters

V době, kdy si připomínáme dva roky od chvíle, kdy se Moskva rozhodla zahájit rozsáhlou invazi na území svého souseda, se počet mrtvých a zraněných vojáků (tedy celkové vojenské ztráty) na obou stranách velmi pravděpodobně přehoupl přes magickou hranici pět set tisíc.

Pryč jsou pomyslné ofenzívy na úrovni brigád z poloviny roku 2023. Tehdy se Ukrajina po měsících hromadění sil pokoušela prolomit ruské linie na východě země, ale bez valného efektu. Dlouho připravovaná protiofenzíva podporovaná Západem nakonec neměla zamýšlený účinek. Ukrajinské síly se tak rozhodly přejít k menším útokům na úrovni rot. Využívaly dělostřelectvo a v obraně hluboká minová pole k odražení útoků.

Taková taktika vylučuje vyhlídky na průlom vzhledem k hloubce ruské obrany podél fronty na východě Ukrajiny. A to navzdory tomu, že ukrajinská námořní pěchota zřejmě stále udržuje malé předmostí na východním břehu řeky Dněpr na jihovýchodě země. Mezitím však na východě padla Avdijivka. Ta má sice malý strategický význam, ale toto vítězství neopomněly ruské kanály podstatně zveličit. Při pohledu z Rusku to tak vypadá, že Rusové vyhráli další bitvu o Stalingrad.

Podle analýzy serveru Army Technology se v letošním roce se válka změní na opotřebovávací. Mají se odehrávat každodenní střety, útoky na taktické úrovni budou přerušovány dělostřeleckými a sebevražednými drony, pokud to zásoby dovolí. Používání sebevražedné munice oběma stranami je skutečně klíčovým faktorem vývoje způsobu vedení války. Rusko přitom používá k útokům na kritickou infrastrukturu na Ukrajině Íránem dodávané bezpilotní letouny řady Šáhid. Na druhou stranu se předpokládá, že velká část nedávných ztrát ruské výzbroje byla způsobena útoky dronů z ukrajinské strany.

Mrtví a zranění

Předpokládá se, že ztráty ruského vojenského personálu od února 2022 dosahují 350 000 mrtvých nebo zraněných v bojích. Tyto ztráty přitom doslova „zamázl“ režim prezidenta Vladimira Putina řadou částečných mobilizačních opatření. Jimi do bojů v první linii zapojil jen minimálně vycvičené nebo úplně nevycvičené civilisty.

Také Ukrajina však utrpěla značné ztráty. Potenciálně kolem 200 000 zabitých nebo zraněných, pokud započítáme i ztráty z prvních dvanácti měsíců bojů. Celkově je pravděpodobné, že v bojích bylo zabito a zraněno více než 500 000 vojáků z obou stran. Vyhlídky na to, že by se tempo, kterým je na Ukrajině rozsévána smrt, zpomalilo, přitom nejsou valné.

Server Army Technology uvádí, že vzhledem k přechodu ke statičtější formě bojů a odklonu od strategické mobility, se stane schopnost obou stran ustát ztráty klíčovým faktorem, který rozhodne o tom, která z nich nakonec zvítězí. Ukrajina, která je závislá na podpoře Západu, každopádně nyní tahá za kratší konec provazu.

Totální válka

Rusko mezitím změnilo své národní hospodářství na něco, co se blíží totální válce, přičemž až 40 procent HDP země je nyní zaměřeno na obranu a bezpečnost. V lednu britské ministerstvo obrany (MO) odhalilo, že navyšování průmyslových kapacit Moskvy znamená, že si může udržet současnou úroveň útočných aktivit „v dohledné budoucnosti“.

Ruské ztráty obrněné techniky vedly jen za poslední čtyři měsíce k odpisu přibližně 365 bojových tanků a 700 obrněných vozidel. „Rusko však pravděpodobně dokáže vyprodukovat nejméně stovku tanků měsíčně, a proto si zachovává schopnost nahradit ztráty na bojišti a pokračovat v této úrovni ofenzivní činnosti,“ uvedlo zpravodajské oddělení britského ministerstva obrany na platformě X.

Podle analýzy společnosti GlobalData byla původně odhadovaná hodnota ruského obranného rozpočtu v roce 2022 43,1 miliardy dolarů. Předpokládalo se, že v roce 2023 bude zkrácen na 41,2 miliardy dolarů. Napětí v důsledku ruské anexe Krymu a operací na východě Ukrajiny po roce 2014 však vedlo ke zrušení předchozích plánů. V roce 2021 pak byly aspirace na zvýšení výdajů o více než 6 miliard dolarů. Analýza naznačila, že byl navýšen i rozpočet na rok 2022, a to z předpokládaných 43,5 miliardy na 47,3 miliardy dolarů.

Režim

Od invaze vhledem k neschopnosti rychle Ukrajinu porazit tedy výdaje na obranu raketově vzrostly. Putinova legitimita je přitom nyní úzce spjata s výsledkem války na Ukrajině. Koncem roku 2023 představitelé Pentagonu potvrdili, že USA došly peníze na podporu Ukrajiny. Nový návrh zákona o financování byl napoprvé americkými zákonodárci zablokován.

Západní představitelé naznačují, že v roce 2024 bude na Ukrajině panovat bezvýchodný stav. Ten umožní významně ovlivnit ekonomickou převahu států NATO, EU a G7. Jejich společný HDP činí přibližně 50 bilionů dolarů ve srovnání s 2 biliony dolarů Ruska. Neměla by však být podceňována role, kterou při podpoře Ruska dělostřeleckou municí a bezpilotními letouny hrají Čína, Írán a Severní Korea.

Nadcházející prezidentské volby v USA v listopadu 2024 budou mít na výsledek války významný vliv, ne-li ji fakticky rozhodnou, přičemž návrat bývalého prezidenta Donalda Trumpa k moci by mohl znamenat konec americké podpory Ukrajiny.

Každopádně se lze domnívat, že to, která strana bude schopná z pozice převahy na bojišti diktovat podmínky případné mírové dohody, bude v roce 2024 mnohem jasnější. V žádném případě není jisté, že touto stranou bude Ukrajina, uzavírá server Army Technology.

Společnost Huawei uvádí na trh řešení Smart Classroom 3.0, které urychluje využívání inteligence ve vzdělávání

Barcelona (Španělsko) 29. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Na veletrhu MWC Barcelona 2024 představila společnost Huawei řešení Smart Classroom 3.0. Toto řešení nabízí vylepšené funkce pro analýzu výuky pomocí umělé inteligence a bylo představeno na zasedání s názvem „Nejnovější infrastruktura pro urychlení inteligentního vzdělávání“. Toto řešení vytváří inteligentní a interaktivní výukové prostředí, ve kterém mohou lektoři využívat nové a zajímavé výukové metody.

Wind Li, generální ředitel oddělení pro globální veřejný sektor společnosti Huawei, ve svém úvodním projevu uvedl: „Vyrůstáme v éře internetu jako digitální domorodci a máme přirozený sklon k používání informačních a komunikačních technologií. Moderní vzdělávání směřuje k vytvoření inteligentního digitálního vzdělávacího ekosystému, ke zvýšení digitální gramotnosti učitelů i studentů a k podpoře inovativních talentů pro budoucnost. Společnost Huawei spolupracuje s partnery z oboru na budování inteligentního digitálního základu pro vzdělávací průmysl, který se může pochlubit vysokými standardy i výkonem a využívá cloud computing, umělou inteligenci a big data. Prostřednictvím inovativních metod výuky a řízení se snažíme utvářet budoucnost vzdělávání.“

Podle Franka Huanga, odborníka na řešení pro vzdělávání z oddělení pro globální veřejný sektor společnosti Huawei, se inteligentní učebna Huawei vyvíjela od digitální přes hybridní až po Smart Classroom 3.0. Prostřednictvím technologií, jako je umělá inteligence a cloud computing, vytváří inteligentní výukový systém, který umožňuje flexibilní, personalizovanou výuku a její přesné a efektivní řízení.

Řešení Huawei Smart Classroom 3.0 využívá vzdělávací modely umělé inteligence k inteligentní analýze a načítání obsahu kurzů. Vytváří také znalostní grafy, které umožňují flexibilní přípravu lekcí a přizpůsobení výuky. Toto řešení analyzuje výukové aktivity a podmínky ve třídě, čímž podporuje analýzu a hodnocení výuky a zefektivňuje řízení vzdělávání. K přístupu k bohatým online digitálním zdrojům využívá nástroj IdeaHub a usnadňuje tak online i offline výzkum a interaktivní výuku zaměřenou na studenty.

Řešení Huawei Smart Classroom pomáhá globálním zákazníkům v oblasti vzdělávání budovat nový ekosystém chytré výuky. V Evropě společnost Huawei pomohla srbskému ministerstvu školství s vybudováním chytrých učeben ve více než 200 základních a středních školách. To umožnilo sdílení digitálních výukových zdrojů a flexibilní distanční vzdělávání, které v konečném důsledku poskytuje vysoce kvalitní vzdělání přinášející prospěch všem studentům. Ningxia University v Číně spolupracuje se společností Huawei na vytvoření inteligentního výukového ekosystému, který integruje výuku, učení, hodnocení a řízení. To zahrnuje vytvoření 300 budoucích učeben, které umožní flexibilní hybridní výuku a přesné řízení výuky.

Společnost Huawei už pomohla více než 5000 ministerstev školství, organizací pro řízení vzdělávání na všech úrovních, vysokým školám nebo univerzitám a výzkumným ústavům ve více než 120 zemích a regionech a pomáhá jim realizovat inteligentní vzdělávání.

— Konec —

O společnosti Huawei

Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a je předním světovým poskytovatelem infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT) a chytrých zařízení. V současnosti zaměstnává 207.000 osob, působí ve více než 170 zemích a regionech a poskytuje služby více než třem miliardám lidí z celého světa.

Naší vizí a posláním je přinést digitální technologie každému člověku, domácnosti a organizaci a vytvořit tak plně propojený a inteligentní svět. Za tímto účelem budeme podporovat všudypřítomné připojení a inkluzivní přístup k sítím a přinášet cloudová řešení a inteligenci do všech koutů světa, abychom vám dokázali poskytnout špičkový výpočetní výkon vždy a všude, kde jej potřebujete; vytvářet digitální platformy, které pomohou všem odvětvím a organizacím stát se flexibilnějšími, výkonnějšími a dynamičtějšími, či transformovat uživatelskou zkušenost pomocí umělé inteligence a přizpůsobit ji lidem ve všech aspektech jejich života – doma, na cestách, v kanceláři, při zábavě či sportu. Další informace naleznete na webu společnosti Huawei na adrese www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2350051/Huawei_Smart_Classroom.jpg 

KONTAKT: [email protected]

 

PROTEXT

 

Řešení pro digitalizaci lékařských technologií od Huawei urychlují nástup inteligentní zdravotní péče

Barcelona (Španělsko) 29. února 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – V rámci veletrhu MWC 2024 v Barceloně společnost Huawei oficiálně představila řešení pro digitalizaci zdravotnické techniky (Medical Technology Digitalization Solution), které je součástí jejího úsilí o digitální a inteligentní modernizaci zdravotnictví.

Viceprezident pro marketing a prodej ICT řešení společnosti Huawei (ICT Marketing & Solution Sales) David Shi uvedl: „V zájmu urychlení inteligentní modernizace zdravotnictví buduje společnost Huawei jakožto poskytovatel informačních a komunikačních technologií bezpečný a udržitelný digitální základ zdravotnického sektoru a pomáhá mu projít inteligentní transformací.“ Zdůraznil také, že cílem společnosti Huawei a jejích partnerů je podpořit klienty na cestě k úspěchu.

Tisíce přečtených snímků v řádu sekund: Akcelerace digitální a inteligentní modernizace technologických služeb ve zdravotnictví

Hlavním zaměřením řešení pro digitalizaci lékařských technologií je patologie a lékařské zobrazování. Toto řešení přináší tři konkurenční výhody: Inteligentní předběžné načítání SmartCache, které zvyšuje efektivitu čtení snímků a dosahuje nulové latence při načítání dat, dále kompresní algoritmus vyvinutý společností Huawei, který šetří 30 % úložného prostoru a 70 % fyzického prostoru, a synergii video-síť, která podporuje konzistentní vzdálenou diagnostiku pro podporu zavádění hierarchické diagnostiky a léčby.

Toto řešení již bylo nasazeno v mnoha zdravotnických zařízeních po celém světě. Nemocnici Ruijin například pomohla společnost Huawei vybudovat digitální inteligentní oddělení patologie, které umožňuje současný přístup k více než 1000 patologickým řezům během jedné sekundy. Díky tomu se rychlost vyhledávání ve snímcích zvýšila 80krát. Zdravotnímu odboru okresu Lung-kang v Šen-čenu pomohla společnost Huawei vybudovat regionální platformu pro lékařské zobrazování. Ta podporuje propojení a sdílení medicínských obrazových dat mezi 12 nemocnicemi, přístup k obrazovým zprávám prostřednictvím jediného kliknutí a vzájemné uznávání vyšetření mezi nemocnicemi.

Hluboká integrace scénářů a technologií pro inovativní modernizaci tří řešení

Díky integraci cloud-síť-okrajové zařízení dosáhla společnost Huawei důsledné integrace scénářů služeb a upgrade tří klíčových řešení.

Řešení Smart Ward (Chytré oddělení) využívá Wi-Fi, internet věcí (IoT) a vícepásmovou konvergenci v jedné síti k podpoře sběru dat z více než 400 terminálů a poskytování vysoce kvalitní diagnostiky a léčby.

Řešení Smart Hospital Campus (Chytrý nemocniční kampus) zajišťuje inteligentní služby ve všech scénářích a zdokonalení komplexního provozu (E2E) prostřednictvím digitální platformy, která zefektivňuje provozní subsystémy v areálu nemocnice.

Řešení One Hospital, Multiple Branches (Mnoho poboček, jediná nemocnice) buduje integrovanou základnu cloudových a síťových zdrojů pro zavedení jednotné správy, diagnostiky a léčebných služeb stejné kvality ve všech pobočkách nemocnice.

Do dnešního dne poskytla společnost Huawei své služby více než 5000 nemocnic a zdravotnických zařízení ve více než 110 zemích a regionech.

Další informace naleznete na https://e.huawei.com/en/industries/healthcare

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2350048/Huawei_David_Shi.jpg 

KONTAKT: [email protected]

 

Bývalá pracovnice obvinila Gucci z diskriminace na základě věku a duševního zdraví

Gucci
Gucci Foto: Reuters

Žena, která tvrdí, že pro Gucci prodala výrobky za téměř 50 milionů dolarů, obviňuje módní značku, že ji nutila pracovat nepřetržitě a snášet diskriminační poznámky o jejím věku a duševním zdraví, než byla propuštěna za to, že si oficiálně stěžovala na své pracovní podmínky.

V připravované žalobě podané u federálního soudu v Chicagu Tracy Cohen tvrdí, že její zkušenost během téměř 18leté kariéry u Gucci je jen jedním z několika případů, které ilustrují toxickou pracovní kulturu u této proslulé luxusní značky.

Žaloba Tracy Cohen se zaměřuje na osm konkrétních případů. Tvrdí, že v letech 2010 až 2022 představitelé společnosti Gucci v Číně provozovali podmínky připomínající sweatshop, nutili těhotné zaměstnankyně k potratům, ignorovali stížnosti na sexuální obtěžování, a dokonce nařizovali modelkám, aby proti své vůli nosily svěrací kazajky.

„Jedná se o vzorec chování, kterého se dopouštěli po celá léta,“ uvedla v rozhovoru ženina právní zástupkyně Tamara Holder. „To, jak se chovali k Tracy, jak se chovali k ženám… Myslím, že Gucci za to musí nést odpovědnost.“

Cohen v žalobě uvedla, že nastoupila do chicagského obchodu Gucci jako prodavačka v roce 2006, když jí bylo 38 let. Do roku 2018 si prý na této prodejně vysloužila uznání jako prodavačka č. 1 Údajně se podílela na měsíčních tržbách této pobočky asi 15 %, čímž zastínila asi 20 kolegů, píše Guardian.

Společnost Gucci reagovala na ženin úspěch zavedením ještě vyšších – a nakonec nereálných – prodejních kvót, tvrdí žaloba. Cohen uvedla, že jí společnost slíbila odměnu v podobě asistentky, zahraničních cest a účasti na módních přehlídkách v Miláně, Los Angeles a New Yorku.

Ve skutečnosti však podle Cohen její práce vyžadovala, aby byla nepřetržitě na mobilních zařízeních. Musela pracovat neplacené přesčasy a vyvarovala se volnu, protože měla pocit, že je její práce neustále ohrožena.

Cohen dále uvedla, že svým nadřízeným opakovaně sdělovala, že je z této atmosféry vyčerpaná, neklidná a v depresi. Na oplátku ji podle jejích slov nazývali „bláznivou“ a „starou“, rozdávali slíbené odměny na služební cesty mladším, méně výkonným kolegům.

E-mail pro ředitele

V září 2022 se Cohen obrátila s prosbou o pomoc na prezidenta společnosti Marca Bizzarri a zaslala mu e-mail, avšak nikdy nedostala odpověď. Přiznala, že v důsledku toho necítila žádnou podporu ze strany firmy, a proto podala stížnost u federální Komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) a také u Oddělení pro lidská práva státu Illinois. V těchto stížnostech tvrdila, že je diskriminována kvůli svému věku, pohlaví a boji s úzkostí a depresí.

V žalobě se tvrdí, že Cohen si i nadále vedla dobře – její manažeři ji dokonce ještě loni v létě řekli, že jim její prodej pomohl dosáhnout na prémie. Podáním stížnosti u EEOC a u státních úřadů si však podle svých slov podepsala profesní „rozsudek smrti“.

Zjistila, že patří mezi 63 % zaměstnanců, kteří – podle studie Massachusettské univerzity v Amherstu – nakonec přišli o práci poté, co si na svého zaměstnavatele stěžovali u EEOC.

Žena nyní žádá o náhradu škody s tvrzením, že její bývalí nadřízení porušili několik zákonů zakazujících diskriminaci, mstu, úmyslné způsobení duševní újmy, zneužívání pracovních norem a nespravedlivé mzdy.

Holder uvedla, že jí právníci společnosti Gucci vyhrožovali, že pokud neodstraní obvinění z obchodování s lidmi, budou proti ní uplatňovat právní sankce. Prvnička však prozradila, že to nemá v úmyslu.

Společnost Gucci ani její vlastník, firma Kering, na žádost o komentář k těmto tvrzením nereagovali.