7.8 C
Czech
Pondělí 8. prosince 2025
Protext ČTKFórum střední a východní Evropy 2023 (The Central and Eastern European Forum...

Fórum střední a východní Evropy 2023 (The Central and Eastern European Forum 2023)

Londýn 20. prosince 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Euromoney je předním světovým organizátorem finančních a investičních konferencí na vysoké úrovni již od konce 70. let 20. století. Na akcích Euromoney se setkávají nejvýznamnější delegáti s nejvýznamnějšími řečníky a nabízejí vedoucím představitelům podniků a rozhodujícím činitelům vyměňovat si názory, navazovat nové kontakty a účastnit se informovaných a nestranných špičkových diskusí.

Fórum pro střední a východní Evropu, které Euromoney pořádá, je přední akcí v regionu střední a východní Evropy s tematikou kapitálových trhů a klíčových makroekonomických trendů v celém regionu. Fórum střední a východní Evropy 2023 se uskuteční ve Vídni ve dnech 10. a 11. ledna 2023.

Na Fóru střední a východní Evropy (CEE) se již 28 let setkávají emitenti, investoři, zprostředkovatelé a tvůrci politik ze střední a východní Evropy, aby navázali kontakty a získali cenné informace o směřování regionu a jeho finančních trhů v nadcházejícím roce.

Také na nadcházejícím ročníku fóra se znovu sejdou řečníci nejvyšší úrovně z finančních a vládních institucí z celé střední a východní Evropy i mimo ni. Mezi hlavní řečníky lednové akce budou patřit Jürgen Rigterink, první viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) či Alfonso Garcia Mora, regionální viceprezident IFC pro Evropu, Latinskou Ameriku a Karibik. V průběhu dvoudenní akce vystoupí na fóru také ministři financí Albánie, Gruzie, Severní Makedonie, Rumunska, Slovinska a Maďarska a guvernéři centrálních bank z Rakouska, Albánie, Chorvatska, Gruzie, Maďarska a Severní Makedonie.

Po boku hlavního Fóra CEE se odehrají také dvě doprovodné akce: Briefing o rozvoji kapitálových trhů (The Capital Markets Development Briefing), který se uskuteční 9. ledna 2023, a Briefing o krytých dluhopisech střední a východní Evropy (The CEE Covered Bond Briefing), který se uskuteční 11. ledna 2023.

Briefing o rozvoji kapitálových trhů osvětlí klíčové problémy, základní otázky a nezbytné debaty ohledně vytváření a rozvoje efektivních místních kapitálových trhů v jižní a východní Evropě. Je „naprostou nezbytností“ pro advokátní kanceláře, investiční banky, ratingové agentury, burzy cenných papírů a všechny společnosti poskytující finanční služby se zájmem o země s rozvíjejícími se kapitálovými trhy v regionu.

Briefing o krytých dluhopisech střední a východní Evropy pořádaný ve spolupráci s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Evropskou radou pro kryté dluhopisy (ECBC), bude opět probíhat formou interaktivního kulatého stolu a je navržen tak, aby účastníkům poskytl aktuální informace o nejnovějším vývoji na trhu krytých dluhopisů ve střední a východní Evropě a zároveň umožnil produktivní debatu a praktické rozhovory mezi předními zúčastněnými stranami v komunitě krytých dluhopisů v regionu CEE.

Přidejte se i vy!

Více informací získáte na webových stránkách konference, kde si můžete prohlédnout celý program a řečníky:


Domovská stránka – The Central and Eastern European Forum 2023 (euromoney.com)

Logo-
https://mma.prnewswire.com/media/1968794/Euromoney_Conferences_Logo.jpg

Kontakt: Maria Castillo, maria.castillo@euromoneyplc.com +442073031781

Reklama

Doporučujeme

Propad akcií Strategy dostává Michaela Saylora do úzkých

Michael Saylor postavil svou firmu Strategy na jednoduché myšlence: nakupovat bitcoin ve velkém a financovat to emisí akcií a dluhopisů. Tento model fungoval, dokud tržní hodnota firmy výrazně převyšovala hodnotu jejích bitcoinů. Prudký propad akcií ale tuhle výhodu téměř smazal. Strategy tak stojí před rozhodnutím, které ještě před pár měsíci znělo nemyslitelně.

V Nigérii bylo propuštěno 100 dětí unesených z katolické školy

Sto dětí unesených z katolické školy ve střední části Nigérie je po týdnech strachu na svobodě. Podle zástupců církve potvrdil jejich propuštění poradce prezidenta pro národní bezpečnost. Není ale jasné, kde děti jsou ani kdy se vrátí k rodičům. Země mezitím čelí další vlně únosů, která zasahuje křesťanské i muslimské komunity.

KOMENTÁŘ: Před deseti lety se Netflixu vysmáli. Teď stojí Warner před pokořujícím dealem

Netflix kupuje Warner Bros. Kdysi neskutečná věta se stává skutečností, protože streamovací gigant chce dotáhnout akvizici za 72 miliard dolarů. Pod jeho křídla se má dostat mimojiné i konkurenční služba HBO Max. Historický deal ale může narazit u regulátorů.

Převzetí Warner Bros Netflixem může narazit na Trumpa  

Americký prezident Donald Trump vyjádřil obavy z plánovaného odkoupení společnosti Warner Bros a jeho populárních streamovacích sítí za 72 miliard dolarů (asi 1,76 bilionu korun) společností Netflix. Problémem by podle něj mohl být její příliš velký podíl na trhu.

Únik vody v Louvru poškodil knihy v oddělení egyptských starověkých sbírek

Únik vody v Louvru koncem minulého měsíce poškodil stovky knih v oddělení egyptských starověkých sbírek. To znovu upozorňuje na zhoršující se stav světoznámého muzea, napsala agentura Reuters. Incident se stal jen několik týdnů poté, co loupež šperků odhalila nedostatky v bezpečnostních opatřeních instituce, napsala agentura Reuters.

Trump: Zelenskyj není připraven podepsat mírovou dohodu, Putin snad ano

Americký prezident po třídenních rozhovorech s ukrajinskými představiteli na Floridě prohlásil, že Volodymyr Zelenskyj není připraven podepsat mírový návrh a ukončit tak skoro čtyři roky trvající válku. Ukrajinský prezident jednání označil za „konstruktivní“, i když „ne snadné“. V pondělí se v Londýně setká s evropskými představiteli.

Merz neočekává, že by Německo v blízké budoucnosti uznalo palestinský stát

Německo v dohledné budoucnosti neuzná samostatný palestinský stát. Řekl to německý kancléř Friedrich Merz po setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, uvedla agentura DPA. Podle něj je třeba nejprve krok za krokem uvést do praxe mírový plán. Netanjahu dodal, že očekává velmi brzy přechod do druhé fáze plánu na ukončení války v Pásmu Gazy a ještě tento měsíc se chce setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, aby s ním jednal o míru na Blízkém východě.

Thajsko zahajuje nálety na kambodžskou hranici

Napětí na thajsko-kambodžské hranici znovu explodovalo. Po přestřelkách, které si vyžádaly mrtvé i zraněné, Thajsko podniklo letecké údery na vojenské cíle v Kambodži. Obě země se navzájem obviňují z porušení křehkého příměří, jež vzniklo po červencové pětidenní válce. Evakuace probíhají na obou stranách a region sleduje, zda se spor znovu nezvrtne v otevřený konflikt.

Maďarsko a Slovensko dají zákaz dovozu ruského plynu a ropy k soudu

Maďarsko a Slovensko budou u Soudního dvora EU usilovat o zrušení chystaného zákazu dovozu ruských energetických surovin do Evropské unie. Oznámil to dnes na facebooku maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Bratislava a Budapešť podle něj budou také požadovat pozastavení tohoto plánu, známého pod označením REPowerEU, po dobu soudního řízení.

Hlubinná těžba zničí třetinu života na dně oceánu, ukazuje největší studie svého druhu

Těžba vzácných kovů z mořského dna se zdá jako klíč k zelené budoucnosti. Jenže nový výzkum odhalil, že s ní přichází i výrazné ekologické škody a to v místech, o kterých toho zatím víme zoufale málo.

Po ruských vzdušných útocích hlásí Charkovská a Černihivská oblast čtyři mrtvé

Dohromady čtyři mrtvé dnes hlásí ukrajinské úřady po ruských vzdušných útocích. V Charkovské oblasti ostřelování podle regionální policie nepřežili tři lidé, v Černihivské oblasti byl zabit jeden člověk, informovala agentura AP. Ruské síly zasáhly také Poltavskou oblast a rozsáhlému útoku čelilo například město Kremenčuk.

Kreml uvítal, že Trump ve strategickém dokumentu neoznačil Rusko za hrozbu

Moskva vítá novou bezpečnostní strategii Spojených států, která nehovoří o Rusku jako o přímé hrozbě. Podle agentury Reuters to dnes uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který označil dokument volající po "strategické stabilitě" USA s Ruskem za pozitivní krok.

Zelenskyj telefonoval s týmem Trumpa. A Rusko vzápětí zaútočilo

Rusko v noci znovu zaútočilo na ukrajinská města – jen několik hodin po oznámení prezidenta Volodymyra Zelenského, že vedl „velmi konstruktivní“ telefonický rozhovor s vyjednávacím týmem Donalda Trumpa. Ten následoval po třídenních jednáních na Floridě zaměřených na hledání cesty k ukončení války.

Korupce i během války: Jak měl Kyjev oslabovat dohled nad státními firmami

Ukrajinská vláda v uplynulých čtyřech letech systematicky oslabovala dohled nad státními podniky financovanými ze zahraniční pomoci, což mělo za následek, že korupce na Ukrajině bujela i během války s Ruskem. Vyplývá to z vyšetřování deníku The New York Times (NYT) založeného na dokumentech a rozhovorech s přibližně 20 ukrajinskými a západními představiteli.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama