Reklama

Film o investigaci Weinsteina půjde do kin v roce 2022. Hlavní roli si zahraje Carey Mulligan

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Filmové studio Universal Pictures oznámilo ve čtvrtek datum premiéry nového filmu She Said. Diváci tak v kinech 18. listopadu roku 2022 spatří snímek dokumentující investigaci dnes již odsouzeného filmového producenta Harveyho Weinsteina. Uvedl to magazín Variety.

Herečka Carey Mulligan a Zoe Kazan si zahrají reportérky New York Times Megan Twohey a Jodi Kantor. Ty svými články zahájily fenomén #MeToo.

Film She Said o investigaci Harveyho Weinsteina založí producenti na knize She Said: Breaking the Sexual harassment Story That Helped Ignite a Movement, kterou reportérky vydaly. Megan Twohey a Jodi Kantor v ní popisují, jak svou reportážní prací zahájily kulturní revoluci a globální hnutí #MeToo.

Především ale odhalily sexuální zneužívání a útoky proti ženám společností Weinstein Company. Její majitel a filmový producent Harvey Weinstein byl následně odsouzen za několik sexuálních zločinů a znásilnění třetího stupně. Uvězněn je v současnosti na 23 let v New Yorku.

Herečka Carey Mulligan je mimo jiné známá především díky poměrně novému snímku Promising Young Woman. Zoe Kazan zase zazářila ve filmu The Big Sick. V minulosti spolu sice spolupracovaly už třikrát, nikdy si ale nezahrály bok po boku. Například Carey Mulligan totiž hrála ve filmu Wildlife z roku 2018, který ale Zoe Kazan produkovala a pomáhala napsat jeho scénář.

Režie She Said se pak ujme držitelka Emmy Maria Schrader, která vytvořila například seriál pro streamovací službu Netflix s názvem Unorthodox. Na scénáři bude spolupracovat zase držitelka Oscara Rebecca Lenkiewicz (Ida).

Za investigaci zpracovanou ve filmu She Said získaly reportérky Pulitzerovu cenu

Produkce chystaného filmu se ujme Brad Pitt, Dede Gardner a Jeremy Kleiner. O exekutivní produkci se pak postará Megan Ellison a Sue Naegle. Produkce by měla začít letošní léto. Společnosti Annapurna Pictures a Plan B odkoupily práva na She Said v roce 2018. Premiéra filmu pak nahradí jiný studiem nejmenovaný film, který byl na podzim roku 2022 původně plánovaný.

Za investigaci Harveyho Weinsteina získaly americké reportérky novinářskou Pulitzerovu cenu. První článek vydaly 5. října roku 2017 a odstartovaly tím lavinu dalších přiznání. Detailně totiž sepsaly příběhy žen, které poprvé veřejně popsaly, jak je Weinstein sexuálně zneužíval nebo týral. První důkazy o kriminálním chování přitom sahaly do 90. let minulého století. V návaznosti pak byly obviněny i další celebrity jako například Kevin Spacey, Matt Lauer, Brett Ratner nebo Les Moonves.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Komička Kathy Griffin bojuje s rakovinou plic, čeká ji operace
Americká herečka Kathy Griffin v pondělí oznámila, že má rakovinu plic. Je to jen několik let poté, co si komička oholila hlavu jako výraz solidarity se svou sestrou, která tehdy podstupovala chemoterapii.
Zpěvačka Billie Eilish
Americká zpěvačka Billie Eilish v nedávném rozhovoru otevřeně promluvila o vnitřních bojích, které svádí ve vztahu ke svému tělu. V interview na propagaci svého nového alba Happier Than Ever se devatenáctiletá popová hvězda rozpovídala o tom, jak vnímá své tělo a jaký vliv mají na její pocity sociální sítě.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama