-0 C
Czech
Úterý 20. ledna 2026
Protext ČTKExekutorská komora ČR potvrdila stávající složení prezidia

Exekutorská komora ČR potvrdila stávající složení prezidia

Praha 25. dubna 2024 (PROTEXT) – Členové Exekutorské komory na svém pravidelném 44. sněmu potvrdili stávající prezidium pro další tříleté období. Pozici prezidenta opětovně zastává Jan Mlynarčík, viceprezidentem je Martin Tunkl, Pavla Fučíková, Vendula Flajšhansová a Pavel Tintěra jsou členy prezidia.

„Především bych chtěl poděkovat členům za důvěru a svým kolegům v prezidiu za dosavadní spolupráci. Jsem rád, že můžeme pokračovat v aktivitách, které jsme již zahájili, a navázat na ně novými projekty. Chtěl bych také poděkovat všem členům, kteří s námi aktivně spolupracují na konkrétních projektech, a aparátu Komory v čele s tajemníkem,“ uvedl po svém zvolení Jan Mlynarčík prezident Exekutorské komory.

Klíčovým tématem zůstává otázka způsobu vymáhání pohledávek, přičemž za nejefektivnější cestu považují exekutoři srážky ze mzdy. Mezi dalšími tématy, kterým je potřeba věnovat zvýšenou pozornost, je on-line komunikace se státní správou, a především se samotnými soudy, výše exekutorského tarifu či efektivita exekučního řízení, které musí být rychlé, jednoduché a musí vést k výsledku, tedy k uspokojení oprávněného nároku věřitele a tím k naplnění poslání profese exekutora.

„Naše práce musí nést jasné výsledky, které budou přispívat k důvěře věřitelů, ale i široké veřejnosti ve vymahatelnost práva. Nedílnou součástí bude i posilování etických rozměrů spojených s naší profesí a aktivní budování respektu a uznání nejenom ze strany odborné, ale i široké veřejnosti,“ doplnil prezident Komory.

Prezidium bude i nadále otevřeně komunikovat s dalšími stavovskými organizacemi, s médii a zákonodárnými orgány, bude usilovat o posílení pozitivní pověsti exekutorské profese. „Věříme, že všichni členové se aktivně zapojí do našich projektů tak, abychom dosáhli společných cílů, a naplnili základní poslání profese, kterým je rychlé a efektivní vymáhání oprávněných věřitelských práv,“ prohlásil Jan Mlynarčík.

Exekutorská komora ČR

V Brně dne 24.4.2024

 

 

Reklama

Doporučujeme

Lavrov: Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA

Krym je pro bezpečnost Ruska stejně důležitý jako Grónsko pro USA, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov podle státní agentury TASS. Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala ukrajinský Krym v roce 2014. Šéf ruské diplomacie na tiskové konferenci v Moskvě zároveň podle agentury Reuters řekl, že Washington ví, že Rusko nemá v plánu převzít kontrolu nad Grónskem.

Trump sliboval v USA levnější energii, realita je mix nižšího benzinu a vyšší elektřiny

Donald Trump uzavřel první rok svého druhého prezidentského období s výraznými změnami v ekonomice i energetice. Zatímco benzin v průměru zlevnil, elektřina zdražuje a slib „snížit účty na polovinu“ zůstává jen napůl splněný. Do toho se zpomalil pracovní trh, vyskočila celní zátěž a inflace se drží nad cílem Fedu.

Žraloci děsí Austrálii. Už čtvrtý útok na člověka během dvou dnů

Pobřeží australského Nového Jižního Walesu zaznamenalo během posledních 48 hodin již čtvrtý útok žraloka. Obávaný predátor tentokrát zaútočil na středním severním pobřeží státu na surfaře (39), který setkání s parybou přežil s pokousaným hrudníkem. Austrálie tak zavírá desítky pláží.

Rusko vede se Spojenými státy dialog o Balkánu, řekl Lavrov

Rusko vede se Spojenými státy dialog o Balkánu. Podle ruské státní agentury TASS to dnes uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Oznámenou dohodu o prodeji ruského podílu v srbském ropném podniku NIS do maďarských rukou označil za výhodnou.

Kopřiva vyhrál pětisetovou bitvu a Macháč prošel do druhého kola Australian Open

Vít Kopřiva v Melbourne otočil tříhodinový maraton s Janem Lennardem Struffem a poprvé v kariéře postoupil do druhého kola Australian Open. Tomáš Macháč naopak zvítězil hladce nad Grigorem Dimitrovem ve třech setech. V ženské části turnaje se při návratu po dlouhé pauze prosadila i Karolína Plíšková.

Trump označil za projev slabosti plán Británie předat Mauriciu Čagoské ostrovy

Americký prezident Donald Trump na sociální síti Truth Social označil za projev totální slabosti plán Británie předat Mauriciu suverenitu nad ostrovem Diego García, který je součástí Čagoských ostrovů. Podle šéfa Bílého domu se jedná o další důvod, proč USA musejí získat Grónsko pro svou národní bezpečnost. Na ostrově Diego García se nachází vojenská základna, kterou využívají britské a americké síly. Británie loni v květnu podepsala dohodu o předání suverenity nad Čagoskými ostrovy Mauriciu, s níž USA v té době souhlasily.

Trump pohrozil Francii 200procentním clem na víno

Buď vstoupíte do Rady míru, nebo uvalím na francouzská vína a šampaňské clo ve výši 200 procent, pohrozil americký prezident Donald Trump svému protějšku Emmanuelu Macronovi. To jen krátce po oznámení desetiprocentní sazby na dovoz osmi zemí obchodujících s Grónskem.

Ukrajina podle Kyjeva potřebuje pomoc, po ruském útoku nemají tisíce domů teplo

Ukrajina potřebuje naléhavou energetickou pomoc a protivzdušnou obranu, uvedl dnes ráno ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha po dalším ruském leteckém útoku, který podle ukrajinských úřadů opět na řadě míst způsobil výpadky elektřiny a narušil dodávky tepla. Podle starosty Kyjeva Vitalije Klička je v metropoli po nočním útoku bez tepla 5635 výškových budov a část města ležící na východním břehu řeky Dněpr nemá dodávky vody.

Grónsko zůstane Grónskem, řekl Trumpův bývalý poradce

Donald Trump nepřiměje Grónsko ke změně vlastnictví. Sdělil to jeho bývalý vysoce postavený poradce Gary Cohn. Kongres podle něj počítá s tím, že „Grónsko zůstane Grónskem" a možnost vojenské intervence označil za „přehnanou". Lidé z Trumpova okolí přistupují k otázce Grónska opatrně.

Bulharský prezident Radev rezignoval. Chce se stát předsedou vlády

Bulharský prezident Rumen Radev oznámil, že odchází z funkce hlavy státu. Rezignaci chce formálně podat v úterý, jen dva měsíce před předčasnými parlamentními volbami, které mají zemi vyvést z dlouhé politické krize.

Tennessee vyhlásilo Den Dolly Parton k jejím 80. narozeninám

Americká zpěvačka Dolly Parton se dočkala pocty, která přesahuje běžné oslavy narozenin. Její domovský stát Tennessee jí věnoval vlastní sváteční den. Symbolické gesto připomíná nejen hudební kariéru jedné z největších ikon country, ale i její hluboký vliv na kulturu, vzdělávání a charitu.

Kongres zastavil škrty v klimatickém výzkumu ve Spojených státech

Americký Kongres se postavil proti plánům Bílého domu na výrazné omezení financování klimatického a meteorologického výzkumu. Rozpočtové hlasování ukázalo nečekaně silnou podporu vědě i institucím, které hrají klíčovou roli v ochraně klimatu a předpovědi extrémního počasí.

Tři američtí kardinálové zpochybnili morální základ americké zahraniční politiky

Tři nejvyšší představitelé katolické církve v čele amerických arcidiecézí vydali v pondělí ostré prohlášení, ve kterém varují, že „morální role“ Spojených států ve světě je poprvé za několik desetiletí vážně zpochybňována.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama