Reklama

Evropa je křesťanský kontinent, míní kouč Herthy! Klub jeho názory nesdílí, balí si tak kufry

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

O tom, jak některá slova a názory mohou zničit trenérskou kariéru, se na vlastní kůži dozvěděl Zsolt Petry. Teď už bývalý kouč gólmanů Herthy Berlín se nevybíravým způsobem opřel do imigrantů a homosexuálů. Klub s ním okamžitě ukončil činnost, Maďar si tak hledá nové angažmá.

U jižních sousedů Slovenské republiky platí Zsolt Petry za veleznámou osobnost. Bývalý profesionální fotbalový brankář hájil během své kariéry svatyně řady týmů v Maďarsku, nakoukl ale také do Turecka, Holandska, Belgie či Německa.

Po ukončení proti dráhy se vrhl na trénování. Gólmany vedl doma na maďarské scéně, funkci mu ale nabídl také Paderborn, Hoffenheim nebo Hertha Berlín. Tam působil už od roku 2015, po rozhovoru v maďarském novinovém plátku Magyar Nemzet si ale balí kufry.

Výběr z hlavního města Německa se neztotožnil s jeho názory na současnou politickou situaci ani tím, co prohlásil na adresu homosexuálů. Hertha s ním nikdy neměla sebemenší problém. Tedy alespoň, co se týče jeho pracovní stránky.

„Práce Zsolta Petryho v průběhu let byla v klubu vždy velmi ceněna. Byl vždy otevřený, tolerantní a připravený pomoci. Nikdy nejednal homofobním nebo xenofobním způsobem,“ uvedl Carsten Schmidt, boss berlínské Herthy.

Co tak hrozného řekl?

Uznávanému expertovi, kterého při trénincích potkával třeba záložník Vladimír Darida, zlomilo vaz prohlášení o evropské imigrační politice, ale také navážení se do krajana Petera Gulacsiho z Lipska. „Nevím, co způsobilo, že Péter hájí homosexuály, transvestity a lidi s jinými genderovými identitami. Na jeho místě bych toto téma nerozvíjel,“ prohlásil Petry.

Bývalý člen fotbalové reprezentace Maďarska se pak pustil i do dalšího „třaskavého“ tématu. „Neumím pochopit, jak hluboko Evropa morálně klesla. Imigrační pravidla jsou manifestací morálního úpadku. Evropa je křesťanský kontinent. Je těžké pozorovat morální úpadek, který se prohnal napříč kontinentem,“ myslí si trenér brankářů.

Za svá slova se později omluvil a dodal, že jich moc lituje. „Chci zdůraznit, že nejsem homofobní ani xenofobní. Svých výroků k migrační politice lituji a chci ty, kteří u nás hledají útočiště a které jsem tím urazil, poprosit o prominutí,“ kaje se Petry.

Nebylo mu to ale nic platné. Hertha ho už dále mezi svými zaměstnavateli neeviduje a musí si tak hledat nové místo. Těžko však říct, zda mu v Německu někdo pomocnou ruku podá. Tahle témata jsou tam totiž opravdu dost choulostivá.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama