-6.2 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
e-SportsEvil Geniuses se loučí z JerAxem

Evil Geniuses se loučí z JerAxem

Tým Evil Geniuses se po pouhých dvou turnajích Dota Pro Circuit rozloučil s Jessem „JerAx“ Vainikkou. Po neúspěšném vystoupení na turnaji Stockholm Major ukončil působení současné sestavy.

Zvěsti o tomto odchodu se objevily ještě v době, kdy Major probíhal. JerAx byl zde přítomen během pozápasových show a obsahu. A přestože on ani EG tento krok do dnešního dne nepotvrdili, jeho jméno bylo 22. května odstraněno z registračního slotu týmu DPC. To v podstatě odhalilo záměr vedení provést tuto výměnu.

JerAx se původně připojil k EG během promíchání soupisky týmu po The International 10. Tím ukončil dvouletou pauzu v profesionálním hraní. Předtím ukončil profesionální kariéru poté, co pomohl v roce 2019 OG vyhrát druhé TI v řadě.

V rámci přesunu do EG JerAx změnil svou tradiční pozici čtyři na pozici pět, což mnoho hráčů i fanoušků v průběhu sezóny kritizovalo. V hodnocených zápasech se mu dokonce podařilo spadnout z třetí příčky na pozici 350. Už to vzbudilo u mnohých diváků a fanoušků týmu obavy, že JerAx se na pozici pět nehodí.

Konkrétně se pod palbu kritiky dostaly jeho výkony na Majoru. Tým byl vyřazen ještě před play-off, přestože do soutěže vstupoval jako nejvýše nasazený ze Severní Ameriky.

Budoucnost týmu

S JerAxem v čele skončil tým EG na třetím místě v regionální lize NA divize I pro Winter Tour. V regionálním finále podlehl TSM. Nicméně v trojutkání s TSM a Quincy Crew tým vyhrál a získal první místo v jarní části Tour, než na Majoru pohořel.

Po tomto kroku EG nejenže potřebuje obsadit roli supporta, ale také přišli o 97,5 DPC bodů kvůli vyřazení hráče ze soupisky. To je v žebříčku DPC 2022 odsunulo z aktuální první dvanáctky, což znamená, že nová sestava bude muset během Summer Tour a na příštím Majoru předvést dobré výkony, aby si vybojovala přímou pozvánku na říjnový International.

O náhradách za JerAxe se zatím jen spekuluje. Ve vzduchu poletují jména jako Fata. Tomu se podařilo z prakticky neznámé soupisky Tundra Esports udělat jeden z nejlepších týmů na světě, načež byl z týmu velmi překvapivě vyloučen. Na místo kapitána se přesunul Sneyking a jeho bývalou pozici zajistil Saksa. Na další vývoj situace si ale bohužel budeme muset počkat.

Reklama

Doporučujeme

Výbuch plynové lahve v Islámábádu zabil novomanžele a další lidi

Novomanželé v pákistánském Islámábádu zemřeli po výbuchu plynové lahve v domě, kde po svatební oslavě přespávali. Neštěstí si vyžádalo i další oběti z řad rodiny a hostů, několik lidí utrpělo zranění.

V Kanadě zmizelo jezero Lake Rouge. Vědci zkoumají proč

V květnu 2025 se v odlehlé části severního Québecu beze stopy vytratilo jezero o rozloze tří čtverečních kilometrů. Místní obyvatele to šokovalo, odborníci dodnes hledají vysvětlení a případ znovu otevírá otázku, jak moc krajina pod tlakem lidské činnosti ztrácí stabilitu.

Zlaté glóby 2026 ovládli Timothée Chalamet a režisér Paul Thomas Anderson

Timothée Chalamet konečně prolomil smůlu, Paul Thomas Anderson si odnesl svou první sošku za režii a Jessie Buckley zaujala emocionálním projevem. Zlaté glóby letos nebyly jen o lesku a šatech, ale i o silných momentech a nečekaných výsledcích.

Milos Raonic ukončil kariéru

Bývalá světová trojka a finalista Wimbledonu Milos Raonic oznámil, že končí s profesionálním tenisem. Pětatřicetiletý Kanaďan se loučí po letech, kdy patřil k nejvýraznějším hráčům své generace.

KOMENTÁŘ: Šéfa Fedu vyšetřují kvůli rekonstrukci. Trump si mne ruce a dělá, že o ničem neví

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo trestní vyšetřování vedené proti Jeromu Powellovi, předsedovi centrální banky. Šéf Fedu je dlouhodobě na kordy s Donaldem Trumpem. Předmětem vyšetřování má být předražená rekonstrukce, podle Powella jde ale o Trumpovu vendetu.

Šéfka diplomacie EU pohrozila Íránu sankcemi za potlačování protestů

Šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallasová pohrozila Íránu novými sankcemi kvůli brutálnímu potlačování protivládních protestů. Napsal to dnes bruselský web Politico, podle kterého je reakce Kallasové mezi unijními činiteli zatím nejráznějším odsouzením násilností, kterých se teokratický režim dopouští na demonstrantech.

Teherán navrhl jednání se Spojenými státy, tvrdí americký prezident

Írán navrhl jednání se Spojenými státy poté, co Washington zvažoval i použití síly vůči íránskému režimu. Uvedl to v neděli podle tiskových agentur americký prezident Donald Trump. Možná schůzka se podle Trumpa připravuje, šéf Bílého domu ale nepotvrdil žádný konkrétní termín. V Íránu pokračují protivládní demonstrace, při nichž podle aktivistů od přelomu roku zahynulo nejméně 544 lidí, píše agentura AP.

Rusko v noci útočilo na Kyjev a Oděsu

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na Kyjev a jihoukrajinskou Oděsu. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Z Oděsy jsou hlášeni dva zranění a škody na energetické infrastruktuře. Útoky ukrajinských dronů bez podrobností hlásí Moskva.

Powell čelí vyšetřování. Nic o tom nevím, reagoval Trump

Předseda Federálního rezervního systému (Fed) Jerome Powell oznámil, že čelí federálnímu vyšetřování, které má souviset s jeho výpovědí o rekonstrukci budov centrální banky ze začátku letošního roku.

Trump je připraven setkat se venezuelskou prozatímní prezidentkou

Americký prezident Donald Trump je připraven setkat se s venezuelskou prozatímní prezidentkou Delcy Rodriguezovou, píše agentura AFP. Rodriguezová v neděli podle agentury Reuters uvedla, že její vláda si musí zachovat moc, aby mohla zemi bránit.

Frankfurtské letiště kvůli sněhu a mrazu zrušilo stovku letů, i spojení s Prahou

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli sněžení a mrazu zrušilo dnes téměř stovku letů. Dotklo se to i spojení s Prahou. Také na německé železnici je podle společnosti Deutsche Bahn (DB) třeba dnes počítat kvůli zimnímu počasí s omezeními. Školy v některých spolkových zemích zrušily prezenční výuku.

Udělejte to hned! Trump vyzval Kubu k uzavření dohody

Uzavřete s námi dohodu, než bude pozdě, vzkázal Donald Trump Havaně. Americký prezident upozornil, že Kuba už nebude dostávat ropu a peníze od Venezuely výměnou za „bezpečnostní služby“.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama