ZajímavostiElon Musk: Pokud by někdo na Zemi věděl o mimozemšťanech, byl bych...

Elon Musk: Pokud by někdo na Zemi věděl o mimozemšťanech, byl bych to pravděpodobně já

Šéf SpaceX a Tesly řekl, že zatím nikde ve vesmíru neviděl žádné důkazy o mimozemském životě. Ale pokud by je objevil, okamžitě by tuto informaci zveřejnil na Twitteru. Kdyby prý někdo věděl o „ufonech“ na Zemi, „byl by to pravděpodobně on“. Vyjádření Elona Muska v televizi FoxNews komentoval Businessinsider, či Daily Star.

Šéf SpaceX a Tesly, Elon Musk,zatím prý nikde ve vesmíru neviděl žádný hmatatelný důkaz mimozemského života – alespoň prozatím. „Jo, víte, jsem poměrně dost obeznámen s vesmírnými záležitostmi a dosud jsem žádné důkazy o mimozemšťanech neviděl. Ale kdyby se tak stalo okamžitě bych to tweetoval, víte, tweetoval,“ vtipkoval miliardář v rozhovoru s moderátorem Tuckerem Carlsonem Tonight v televizi FoxNews v úterý 18. dubna.

„Byl by to pravděpodobně nejlepší tweet všech dob. ‚Koukejte, jednoho jsme našli!‘ Mělo by to rozhodně velký úspěch,“ hýřil humorem v interview. Ve spojitosti s tím také zmínil výrok jednoho generála z 60. let. Ten prý trval na tom, že pokud se někdy najde mimozemšťan, měla by být zpráva okamžitě zveřejněna.

Podnikatelský plán s iluzí UFO

„Víte, proti čemu by neměl nikdo žádný argument? Kdybychom ‚vytáhli‘ mimozemšťana a řekli: ‚Potřebujeme peníze, abychom se ochránili před těmito bytostmi,“ pokračoval ve své nadsázce. „To jo, vypadají nebezpečně. Kolik peněz chceš? Tady je máš. Takže nejrychlejší způsob, jak zvýšit rozpočet na obranu, by bylo ‚vytáhnout mimozemšťana‘,“ uvažoval napůl trochu vážně.

Podnikatel dodal, že tu zatím není žádný zjevný důkaz a „povědomí“ o životě ve vesmíru. Uvedl však, že pokud by se existence mimozemské civilizace skutečně potvrdila, byl by rád, kdyby byla „mírumilovná“.

Hrozba pro planetu podle Muska

Musk také vyjádřil své obavy „z klesající porodnosti“. Chce vidět, jak se civilizace posouvá „vpřed a výš“, tomu ale dle jeho slov nic nenasvědčuje. Stará otázka typu skončí civilizace třeskem nebo kňučením? No, momentálně se snaží skončit fňukáním v plenkách pro dospělé,“ říká úspěšný technologický magnát.

„Největším problémem, kterému bude svět čelit za 20 let, je populační kolaps. Nízká porodnost je coby příčina pádu civilizací podceňovaná,“ je přesvědčen. Přednášku o tom měl na technologickém veletrhu, který se konal před více než měsícem. Současnou situaci společnosti přirovnal k posledním dnům vlády Julia Caesara, kdy na něj byl spáchán atentát a následně došlo k pádu Římské říše. „I Řím za vlády Caesara měl problémy s porodností,“ zdůraznil.

„Někteří lidé si myslí, že mít méně dětí je pro životní prostředí lepší. Je to naprostý nesmysl. Životní prostředí bude v pohodě, i když zdvojnásobíme počet lidí,“ míní. V jiném prohlášení ze srpna loňského roku dokonce vyzdvihl snižování počtu obyvatel nad problematiku ekologie. „Populační kolaps kvůli nízké porodnosti je mnohem větším rizikem pro civilizaci než globální oteplování,“ prohlásil.

Doporučujeme

Ruská FSB zadržela devět lidí kvůli údajné špionáži pro Kyjev a plánování útoku

Ruská tajná služba FSB podle agentur zadržela osm lidí, které podezřívá, že na objednávku ukrajinských tajných služeb plánovali dronový útok na blíže neurčený podnik strategického významu v Moskevské oblasti. V jiném případě byl zadržen také cizinec, který údajně sledoval různé objekty v Moskvě, aby Ukrajině pomohl připravit teroristický útok.

Devět měsíců na misi a stovky dní bez přístavu. USS Abraham Lincoln se vrací domů

Americká letadlová loď USS Abraham Lincoln po téměř devíti měsících opouští Blízký východ, potvrdil nejmenovaný americký úředník. Vystřídat ji má letadlová loď USS George Washington, která dorazila z japonských vod. K rotaci došlo po zprávách o krizi duševního zdraví na palubě.

Panamský průplav od září kvůli suchu omezí počet proplouvajících lodí

Panamský průplav od září kvůli suchu omezí provoz, oznámila ve čtvrtek správa průplavu ACP. Počet lodí, které touto strategickou vodní cestou spojující Atlantský a Tichý oceán budou moci proplout, se od 3. září sníží z 36 na 34 denně, od 15. září pak na 32 denně. Provozovatel nevyloučil další snížení v závislosti na počasí v příštích týdnech. Méně srážek způsobuje klimatický jev El Niňo, který je letos výrazně silnější než jindy.

V Německu prošli výcvikem a zmizeli. Dezertovaly stovky ukrajinských vojáků

Nechtěli bojovat a vycítili příležitost k útěku. Týdeník Die Zeit informoval o případech dezerce ukrajinských vojáků v Německu. Od začátku invaze na Ukrajinu v roce 2022 uprchly během výcviku v zemi stovky vojáků. Tito muži mohou být považováni za dezertéry a hrozí jim až 12 let za mřížemi.

Trump chce do roku 2030 šestkrát zvýšit počet amerických vzletů do vesmíru

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal memorandum, které počítá s téměř šestinásobným ročním zvýšením počtu amerických vzletů do vesmíru. Do roku 2030 by ze Spojených států mělo být prováděno 1000 startů a návratů do atmosféry ročně, napsala agentura Reuters. Trumpův dokument rovněž nařizuje úřadům hledat nová místa vhodná pro starty raket.

Apokalypsa hmyzu v některých regionech již začala. Pocítí to i lidé

Všimli jste si, že vám do bytu létá méně otravných much? Nebo že kolem květin poletuje méně včel? Nová studie potvrzuje, že se děje něco, před čím vědci dlouho varovali. Vymírání hmyzu již začalo. Když bude málo včel, motýlů a dalšího hmyzu, klesnou výnosy plodin a dostupnost potravy.

USA označily zadržení amerického akademika v Číně za neoprávněné

Spojené státy označily amerického akademika Min Zina za neprávem zadržovaného v Číně. Peking ho podezírá ze špionáže a ohrožování národní bezpečnosti, americká vláda však obvinění odmítá. Jeho propuštění se nyní stalo jednou z priorit Washingtonu.

Zakladatel zkrachovalé Evergrande dostal doživotí za finanční podvody

Zakladatel čínské developerské skupiny Evergrande Chuej Kcha Jen dostal doživotní trest za rozsáhlé finanční podvody. Soud mu také zabavil veškerý osobní majetek. Samotným firmám uložil pokuty v souhrnné výši 15,82 miliardy jüanů.

Hrdinu filmu Whalefall spolkne velryba. Kyslík mu vydrží hodinu

Austin Abrams se v novém survival thrilleru ocitne na místě, odkud zdánlivě není úniku. Při pátrání po ostatcích svého otce ho spolkne obrovský vorvaň. Potápěči zbývá jediná hodina kyslíku, během níž musí najít cestu ven.

CSG bude sedm let dodávat munice policejní sborům pěti skandinávských zemí

Zbrojařský a strojírenský holding Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada bude po dobu sedmi let dodávat munice pro policejní sbory Finska, Dánska, Islandu, Norska a Švédska. Konkrétně dodá 35 milionů nábojů ráže Federal .223 Remington firma Federal ze společnosti The Kinetic Group, která patří pod CSG. Federal byla také vybrána jako dodavatel výcvikové munice ráže 5,56 milimetru. ČTK to dnes sdělila CSG v prohlášení, cenu dodávek ale neuvedla.

Demokratická republika Kongo dostane 70 tisíc dávek vakcíny proti ebole

Demokratická republika Kongo získá 70 tisíc dávek vakcíny Ervebo kvůli rozsáhlému ohnisku eboly. Současnou epidemii však způsobuje varianta Bundibugyo, proti které zatím není schválená vakcína ani cílená léčba. Část dodávky proto poslouží ke klinickému hodnocení.

Bangladéš zvolil za prezidenta veterána vládní strany Alamgira

Bangladéš má nového prezidenta. Poslanci ve čtvrtek zvolili dlouholetého politika vládní Bangladéšské nacionalistické strany Mirzu Fakhrula Islama Alamgira. Hlasování bylo výjimečné tím, že šlo o první skutečně soutěžní prezidentskou volbu v zemi od roku 1991.

KLDR podle Soulu vypálila desítku balistických raket krátkého doletu

Severní Korea dnes vypálila desítku balistických raket krátkého doletu směrem na východ od Korejského poloostrova. Informovala o tom jihokorejská armáda, kterou citovala agentura AP. Odpálení neupřesněné rakety z KLDR dříve potvrdila také japonská vláda a pobřežní stráž, podle níž už střela spadla do moře, uvedla agentura Reuters.

Princ Harry a Meghan se chystají po šesti letech vrátit do Británie

Princ Harry a Meghan se ještě tento měsíc přestěhují z Kalifornie zpět do Británie. Spolu s nimi se vrátí i jejich děti Archie a Lilibet, které mají od září nastoupit do britské školy. Pár ale neobnoví své role pracujících členů královské rodiny a bude bydlet mimo královská sídla.

Ruská obrana v noci zničila 726 ukrajinských dronů, oznámila Moskva

Ruská protivzdušná obrana v noci na dnešek zničila 726 ukrajinských dronů nad dvěma desítkami ruských regionů, anektovaným poloostrovem Krym a Černým i Azovským mořem, oznámilo ministerstvo obrany v Moskvě. O škodách se nezmiňuje. Tisková služba šéfa Tatarstánu Rustama Minnichanova podle státní agentury TASS uvedla, že v Nižněkamsku jsou po útoku zranění a narušena je práce průmyslových zařízení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama