0.8 C
Czech
Sobota 20. prosince 2025
e-SportsDvě střílečky, jeden věčný boj. Valorant nikdy CSGO nepřekoná, myslí si „shroud“

Dvě střílečky, jeden věčný boj. Valorant nikdy CSGO nepřekoná, myslí si „shroud“

Valorant a Counter-Strike: Global Offensive jsou dvě hry, které se přou o to prvenství mezi těmi nejlepšími střílečkami. Na jedné straně je tady oblíbená klasika, na té druhé novinka, která během pár let existence nabrala neskutečnou základnu. Kdo je lepší? Jasno má bývalý profík a současný streamer „shroud“.

Counter-Strike. Jen málo her patří v českých kruzích mezi oblíbenější. Konkurovat může snad jen League of Legends, Dota 2 nebo u nás populární FIFA. Jinak je to celé právě o střílečce, která je známá pod zkratkou CSGO. Tady se vydělává nejvíc, navíc trhá rekordy ve sledovanosti.

Jde zkrátka o ikonu, která z herního světa jen tak nezmizí. I když by si to mnozí přáli. Proti Counter-Striku vede jakousi válku Valorant. Ten jede na podobném principu, bývalí borci z „céeska“ navíc k Valorantu často po konci kariéry odcházejí. A to je také případ „shrouda“.

Valorant? Nebo CSGO?

„Shroud“ svého času v Counter-Striku zářil, v současné době už se ale živí spíše jako streamer. A hraje Valorant. Nikdo povolanější, kdo by mohl odpovědět na otázku, co je lepší, tak asi neexistuje. Co si americký borec o celé situaci myslí?

„Valorant potřebuje trochu hlubší pochopení. To je na tom to ošidné. Když sledujete CSGO, rozumíte kouřům nebo granátům. Nechal jsem svou babičku, aby se podívala na Counter-Strike a pochopila to. Je to strašně jednoduché,“ myslí si o Counter-Striku.

Zároveň si ale myslí, že v CSGO se zbytečně moc dbá na jednotlivé hráčské role. To je ve Valorantu jednodušší. Tam ale nastává problém. Divácky je Valorant méně zajímavý, takže nikdy CSGO nepřekoná.

Velký zásah fanoušků

Umírá CSGO? Nebo naopak? Tohle se řeší nepřetržitě už od chvíle, kdy Valorant spatřil světlo světa. Výrazným způsobem se na odpovědi podílí také fanoušci. Ti stále k legendární hře tíhnou a třeba zápas mezi NAVI a G2 na Majoru sledovalo zhruba 2,7 milionu lidí.

To nejsou vůbec zanedbatelná čísla. Oproti tomu Valorant stále čeká. První větší turnaj, VTC Champions, se koná až v prosinci, větší představu tak bude mít herní komunita až na začátku roku 2022. Všechny ale už teď zajímá, jak to celé s diváky bude.

Dosáhne Valorant podobných čísel? Nechme se překvapit.

Reklama

Doporučujeme

Reddit pomohl rozkrýt identitu podezřelého ze střelby na Brownově univerzitě

Příspěvek na Redditu pomohl policii dosáhnout významného průlomu v případu střelby na Brownově univerzitě. Podle vyšetřovatelů si jeden svědek všiml detailů, které se později ukázaly jako klíčové. Podezřelý byl nakonec vypátrán, ale již nebyl naživu.

Zabystřan ovládl super-G a připravil Odermatta o výhru

Jan Zabystřan se ve Val Gardeně postaral o jeden z největších momentů českého sjezdového lyžování. V superobřím slalomu Světového poháru porazil i švýcarskou hvězdu Marca Odermatta. Poprvé v historii tak český muž vyhrál závod SP v alpském lyžování.

Rusko se nechystá napadnout Evropu, ujišťoval Putin a stěžoval si na Západ

Nebudou žádné další speciální vojenské operace, pokud se k nám budete chovat s respektem a budete respektovat ruské zájmy, prohlásil dnes ruský prezident Vladimir Putin v odpovědi na dotaz západního novináře. Za příklad nerespektování Ruska označil šéf Kremlu rozšiřování Severoatlantické aliance.

Muže podezřelého ze střelby na Brownově univerzitě našla policie mrtvého

Policie oznámila, že podezřelý z masové střelby na Brownově univerzitě z minulého týdne byl nalezen mrtvý ve skladovacím prostoru v Salemu ve státě New Hampshire. Jeho tělo policie objevila po šestidenním pátrání, které probíhalo napříč několika státy USA.

Nezaváháme! EU schválila půjčku pro Ukrajinu

Evropská unie (EU) poskytne Ukrajině na roky 2026 a 2027 půjčku ve výši 90 miliard eur (asi 2,19 bilionu korun), uvedl předseda Rady EU Antonio Costa po klíčových jednáních v Bruselu. Ta se točila kolem využití zmrazených ruských aktiv k financování Ruskem napadené země.

EU odkládá zákon proti odlesňování a čelí kritice ekologů

Evropská unie posouvá start klíčového zákona, který má omezit dovoz zboží spojeného s odlesňováním. Firmy získají více času na přípravu, ale ekologické organizace upozorňují, že každé další čekání znamená další mizící lesy.

Král Karel slavnostně otevřel nový pivovar Guinness a zkusil si čepování piva

Král Karel vyrazil před Vánoci do londýnského Covent Garden, aby oficiálně otevřel nový Guinness Open Gate Brewery London. Nezůstal jen u přestřižení pásky, ale přímo u výčepu si vyzkoušel, jak těžké je načepovat „ideální“ půllitr.

Trump mění protidrogovou politiku. Zmírnil federální klasifikaci marihuany

Administrativa Donalda Trumpa udělala výrazný posun v americké drogové politice. Prezident podepsal exekutivní příkaz, který přesouvá marihuanu mezi méně nebezpečné látky. Změna má usnadnit výzkum a ulevit legálnímu konopnému byznysu, rekreační užívání ale na federální úrovni nelegalizuje.

Macinka ruší klimatickou sekci na ministerstvu životního prostředí

Na ministerstvu životního prostředí se rýsuje první velká změna pod dočasným vedením Petra Macinky. V připravované systemizaci na rok 2026 už nemá být samostatná sekce ochrany klimatu. Ve hře je také konec odboru, který řeší financování dekarbonizace.

Horko zasahuje do vývoje dětí, brzdí jejich schopnost učit se

Horko nemá vliv jen na fyzické zdraví. Podle nové studie amerických vědců může zbrzdit vývoj dětí a zhoršit jejich schopnost učit se. Oteplování na nás totiž má největší dopad během raného vývoje v růstové fázi.

Polské rakety Patriot dosáhly připravenosti, oznámil ministr obrany

Polská jednotka vyzbrojená protiraketovými systémy Patriot americké výroby dosáhla plné připravenosti, oznámil dnes polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Současně se tím podle ministra stal plně funkčním i systém polské protivzdušné obrany Wisla, který má být schopen sestřelovat vzdušné cíle vzdálené až 150 kilometrů, uvedla agentura PAP.

Trump Media se spojuje s TAE a sází na fúzní energii

Trump Media míří mimo sociální sítě a oznamuje spojení s firmou TAE Technologies, která vyvíjí technologii jaderné fúze. Dohoda v hodnotě přes 6 miliard dolarů počítá s tím, že vznikne holding s divizemi od Truth Social až po energetická a zdravotnická aktiva.

Obžalovaný z útoku v Magdeburku není podle lékařů teď schopný účastnit se líčení

Saúdskoarabský lékař obžalovaný z loňského útoku na vánoční trhy v Magdeburku není teď schopen účastnit se soudního procesu. Uvádí to zpráva vězeňského lékaře, informovala dnes agentura DPA. Podle ní drží 51letý Tálib Abdalmuhsin hladovku a nepřijímá ani tekutiny, hrozí mu akutní selhání ledvin. Soudce ale rozhodl, že líčení může pokračovat i bez obžalovaného.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama