Více
  4.4 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  „Doublelift“ na zteč. Legendu omrzely streamy, chce se vrátit k profi League of Legends

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je to teprve pár měsíců, co Yiliang „Doublelift“ Peng oznámil, že končí s profesionální scénou League of Legends. Ikona a jeden z nejlepších amerických hráčů všech dob se začal u TSM naplno věnovat streamování. To ale, zdá se, skončilo. Držitel nejvíce titulů LCS v dějinách prý chystá velkolepý comeback.

  Yiliang „Doublelift“ Peng je legendou legend na scéně League of Legends. Hrával za CLG, Team Liquid, podstatnou část kariéry ale strávil zejména u TSM. A tam vlastně pracuje dodnes. Po konci kariéry hráče se začal věnovat tvorbě obsahu a streamování.

  Oficiálně skončil už v listopadu roku 2020. Tehdy hlásal, že se stal z beznadějného dítěte dospělým a nechá svou oblíbenou profesi na mladších hráčích. Letos „Doublelift“ oslavil své 28. narozeniny, takže pravdy na tom něco bude.

  „Tvrdá práce a odhodlání se vyplatily. Vím, že říkat něco takového při odchodu do důchodu zní trochu ironicky. Rád bych se rozloučil vítězstvím na WORLDS, ale teď už je na mladých, aby tu pochodeň převzali,“ říkal vloni touto dobou.

  Teď je ale zřejmě všechno jinak.

  Od streamů na stage

  Nejvyšší ligu League of Legends v Severní Americe si „Doublelift“ naprosto podmanil. LCS asi nezná lepšího hráče, mezinárodní scéna ale Pengovi dokonale nikdy nevycházela. O konci kariéry rozhodl v moment, kdy jeho tým vyletěl z Worlds s výsledkem 0-6.

  Týmům zpoza Atlantského oceánu se nedařilo nijak zvlášť ani letos. Na elitní turnaj se sice probili zástupci Teamu Liquid, 100Thieves a Cloudu9, do vyřazovací fáze ale postoupil jen jediný. Cloud9 pak vypadl hned v prvním kole play-off.

  Což není úplně dobrá vizitka. A pohled na ní se nelíbí ani „Doubleliftovi“. Spekuluje se tak o tom, že by se vrátil. Slova o comebacku rozvířil výrazným způsobem i novinář Travis Gafford, podle kterého se dokonce legenda poohlíží po možnostech.

  Jaké jsou? Buď setrval u TSM, kterým „Doublelift“ dělá obsah, kromě nich je ale ve hře i přesun ke 100Thieves, Evil Geniuses či Cloudu9. Poslední jmenovaný tým se nabízí jako nejpřijatelnější varianta, působí u něj totiž borci, se kterými by si Američan dokonale padl do noty.

  Tak se nechme překvapit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Fnatic

  Světový šampionát ve Valorantu je tady. Síly střádá i jediný Čech, do akce jde první den

  Událost, která přepíše dějiny Valorantu. Tak se mluví o historicky prvním světovém šampionátu oblíbené střílečky, která v loňském roce spatřila světlo světa. Podnik startuje už dnes, tedy 1. prosince, a trvat bude do necelé půlky měsíce. Do akce se dostane i jediný Čech na turnaji, který hájí barvy britského Fnaticu.
  Sinners

  Liberečtí Sinners na Vodafone MČR v počítačových hrách suverénně zlatí

  Šampionát Vodafone MČR ve hře Counter-Strike: Global Offensive ovládli liberečtí Sinners a po roce opět zvedli nad hlavu pohár pro české mistry. Během finále na BVV-Brněnském výstavišti nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo je na naší scéně absolutní jedničkou. V posledním zápase turnaje přejeli celek Enterprise poměrem 3 : 0 a odnesli si tak největší část finanční dotace, která v této sezóně dosáhla jednoho milionu korun.
  IMPORTant Players

  Ze zlata ve hře LoL: Wild Rift se na MČR v radují IMPORTant Players

  Samsung MČR v mobilních hrách 2021 korunuje poslední letošní krále. Ve hře League of Legends: Wild Rift si zlaté medaile odnášejí hráči IMPORTant Players, kteří v play-off předvedli suverénní výkon. Stříbro putuje do tábora BloodyDevils. V souboji o bronz se nakonec radovali příznivci takzvané Modré krve, tedy týmu eSuba.
  Sparťan Emerickson

  Česká dvojice opouští festival V4 bez medaile. Mám smíšené pocity, říká Emerickson

  Hlavní město Maďarska hostilo turnaj ve FIFĚ 22 v rámci festivalu Future Sports. Do společnosti nejlepších hráčů ve střední Evropě se probila i česká dvojice, bohužel pro ni ale tažení turnajem skončilo brzy. Češi ovládli svou skupinu, v semifinále však nestačili na domácí Maďary a nakonec prohráli i se Srby. Domů tak vezou nepopulární bramborovou medaili.
  Silver Snipers

  Babičky a dědové, pozor. Američtí staříci hledají nové rekruty pro tým Counter-Striku

  Že jsou počítačové hry jen pro mladé? Tak to ani náhodou. Seniorský tým ze Spojených států amerických hledá někoho, komu by bylo více než 60 let, měl zápal a chuť zahrát si Counter-Strike. Výběr s názvem Golden Snipers má velké plány, ve kterých figurují zejména starší hráči.
  Česká výprava v Dotě 2

  Pohár pro šampiony, k tomu 10 tisíc dolarů. Český nároďák ovládl mistrovství v Dotě 2

  Česká reprezentace ve hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 000 dolarů.
  Reklama
  Reklama
  Reklama