6.1 C
Czech
Pondělí 23. února 2026
CryptoDonald Trump vystoupí na konferenci Bitcoin 2024 v Nashvillu

Donald Trump vystoupí na konferenci Bitcoin 2024 v Nashvillu

Bývalý americký prezident a současný republikánský kandidát Donald Trump vystoupí 27. července na konferenci Bitcoin 2024 v Nashvillu v americkém státě Tennessee. Ve středu o tom podle agentury Reuters nebo serveru CoinDesk informovali organizátoři konference.

Trump byl oficiálně oznámen jako řečník na největší světové události věnované Bitcoinu, která se koná 25. až 27. července ve Spojených státech. V rámci akce, která si získala pověst novinkami a významnými průmyslovými oznámení, se jedná o významný bod programu.

Bývalý šéf Bílého domu bude mít třicetiminutový projev poslední den konference, sdělil CoinDesku mluvčí akce.

Bitcoin 2024 má navázat na úspěch předchozích tří ročníků, které se konaly v Miami. Konference v roce 2021 se dostala na titulní stránky novin, když salvadorský prezident Nayib Bukele z bitcoinu udělal zákonné platidlo.

Následující ročníky pokračovaly v tradici, přičemž mezi významné momenty patřil silný projev kandidáta na prezidenta USA Roberta F. Kennedyho Jr. na podporu Bitcoinu na loňské konferenci, připomněl Bitcoin Magazine.

Letošní přesun z Miami do Nashvillu odráží rostoucí význam události. Vzhledem k tomu, že během akce vystoupí dva kandidáti na prezidenta USA, Robert F. Kennedy Jr. a Donald Trump, může Bitcoin 2024 významným způsobem ovlivnit budoucnost Bitcoinu a politiky v oblasti kryptoměn.

Z Trumpa se postupně stal zastánce Bitcoinu

Zařazení Trumpa mezi řečníky je obzvláště významné vzhledem k jeho nedávným závazkům vůči bitcoinové komunitě. Minulý měsíc se exprezident setkal s hlavními americkými těžaři, včetně zástupců společností CleanSpark, Riot Platforms a dalších. Zároveň jim přislíbil podporu.

Trump také nedávno naznačil, že by rád, aby za větší část těžby bitcoinů stály americké firmy. „Chceme, aby všechny zbývající bitcoiny byly MADE IN THE USA,“ uvedl Trump podle Reuters v červnu na své platformě Truth Social.

Vzhledem k tomu, že se republikánský kandidát uchází o prezidentský úřad, jeho podpora Bitcoinu ostře kontrastuje s postojem jeho protikandidáta. Prezident Joe Biden je totiž kryptoměnovému průmyslu nakloněn méně.

Krypto průmysl se podle Reuters stále více snaží ovlivňovat americké politiky v souvislosti se zvýšenou kontrolou ze strany regulačních orgánů po bankrotech velkých krypto subjektů v roce 2022. Ty vyděsily investory a odhalily podvody a nekalé praktiky a miliony investorů připravily o peníze.

Reklama

Doporučujeme

Francie si kvůli výrokům o smrti aktivisty předvolá amerického velvyslance v Paříži

Francie si předvolá amerického velvyslance v Paříži Charlese Kushnera kvůli výrokům o smrti aktivisty Quentina Deranqueho. Oznámil to v neděli francouzský ministr zahraničí Jean-Noël Barrot, který komentáře americké strany označil za nepřijatelné vměšování do vnitřních záležitostí země.

Oteplování zvyšuje riziko lavin i v západních Himálajích

Oteplování v horách nemění jen ledovce. Mění i laviny. A někdy úplně opačně, než by člověk čekal. Místo úbytku lavin se v některých regionech rozjíždí jejich nová éra, častější a s delším doběhem.

Maďarsko zablokuje 20. unijní balík sankcí, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ropy

Maďarsko zablokuje 20. balík protiruských sankcí, který připravuje Evropská unie, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ruské ropy do Maďarska. Ve videopříspěvku to dnes na facebooku řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Maďarsko by se podle něj pak postavilo i proti další pomoci Kyjevu. Tranzit suroviny ropovodem Družba na Slovensko a do Maďarska byl přerušen koncem ledna.

Pákistán hlásí úder proti ozbrojencům, Kábul ho viní z bombardování civilistů

Pákistán podnikl v noci na dnešek údery u hranic s Afghánistánem. Jejich cílem byly podle něj tábory a skrýše ozbrojenců, které viní z nedávných útoků na pákistánském území. Informovala o tom agentura AFP. Afghánská vláda obvinila Pákistán z bombardování civilistů na území Afghánistánu, při kterém podle ní zemřely a byly zraněny desítky lidí včetně žen a dětí. Podle afghánského Červeného půlměsíce při útocích zemřelo 18 lidí a další byli zraněni, napsala agentura AP.

Tajná služba zastřelila muže, který chtěl vniknout do Trumpova sídla na Floridě

Agenti Tajné služby Spojených států zastřelili ozbrojeného muže, který se pokusil proniknout do zabezpečeného perimetru resortu Mar-a-Lago, floridského sídla prezidenta Donalda Trumpa. Informují o tom dnes tiskové agentury. Trump a jeho žena Melania byli tou dobou ve Washingtonu. Muži bylo podle agentů kolem dvaceti let.

Po rozhodnutí amerického soudu zrušit cla Indie odkládá jednání s USA

Indie odkládá obchodní jednání se Spojenými státy. S odkazem na zdroj z amerického ministerstva obchodu to dnes uvedla agentura Reuters. Indie tak činí krátce poté, co americký nejvyšší soud zrušil plošná cla zavedená prezidentem Donaldem Trumpem, Do Washingtonu se chystala indická delegace.

Další jednání Íránu s USA se chystá začátkem března

Írán a Spojené státy mají odlišné názory na rozsah a mechanismus zrušení sankcí vůči Íránu výměnou za omezení jeho jaderného programu. Jednání ale pokračují, další kolo se chystá na začátek března, řekl dnes agentuře Reuters vysoce postavený íránský činitel. Dodal, že existuje možnost dosažení prozatímní dohody.

Drony pomohou v boji proti nelegálním skládkám

Britská vláda přitvrzuje v boji s nelegálním ukládáním odpadu. Do terénu nasazuje novou dronovou jednotku o 33 pilotech. Stroje budou mapovat obří černé skládky a sbírat důkazy proti organizovaným skupinám. Úřady zároveň rozšiřují vyšetřovací týmy a přidávají peníze na potírání odpadové kriminality.

Lvovem otřásly výbuchy, starosta je označil za teroristický útok

Centrem západoukrajinského města Lvov otřáslo v noci na dnešek několik výbuchů, které podle starosty Andrije Sadového připravily o život mladou policistku. Dalších 24 lidí bylo zraněno, uvedla s odkazem na policii agentura Reuters. Z místa bylo hlášeno vloupání do obchodu, Sadovyj výbuchy označil za teroristický čin. Podobně se pak vyjádřila oblastní prokuratura, podle níž se okolnosti zjišťují.

Ukrajina obviňuje Maďarsko a Slovensko z energetického vydírání

Ukrajina odmítla ultimáta Maďarska a Slovenska v otázce dodávek energií mezi zeměmi a označila je za vydírání. Varuje, že podobné kroky v době ruských útoků na ukrajinskou energetickou infrastrukturu ohrožují energetickou bezpečnost celého regionu.

Trump chce poslat do Grónska nemocniční loď

Donald Trump oznámil, že do Grónska pošle nemocniční loď, která má pomoci lidem, o něž se podle něj nikdo dostatečně nestará. Plán spojuje se spoluprací s guvernérem Louisiany Jeffem Landrym a přichází v době, kdy Trump opakovaně mluví o tom, že by Spojené státy chtěly grónské území získat.

V Bajkalu na Sibiři se utopila skupina čínských turistů. Propadli se ledem

Sedm čínských turistů zahynulo v pátek na zamrzlém jezeře Bajkal ve východní Sibiři poté, co se dodávka s turisty propadla ledem. Neštěstí se stalo poblíž severního cípu ostrova Olchon a jde již o druhou smrtelnou nehodu v této oblíbené turistické oblasti od začátku roku.

Voborníková získala svou první olympijskou medaili

Tereza Voborníková získala bronzovou medaili v závodě žen s hromadným startem na olympijských hrách. Po chybě hned při prvním výstřelu se postupně propracovala z hloubi pole až do boje o zlato a po poslední střelbě dokonce vedla.

Ruská tajná služba FSB označila síť Telegram za bezpečnostní riziko

Ruská vnitřní tajná služba FSB označila sociální síť Telegram za bezpečnostní riziko. Ruská armáda podle ní jejím užíváním ohrožuje životy vojáků na ukrajinské frontě. S odkazem na sdělení FSB o tom dnes informuje agentura DPA. Telegram v Rusku používají miliony lidí, je považován za důležitý zdroj volného přístupu k informacím. Podle DPA tak nyní zpravodajská služba přiživuje spekulace o ukončení této služby v Rusku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama