Více
  -0.4 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Dobrodružství na Aljašce – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Aljaška je rájem pro dobrodruhy a milovníky outdoorových aktivit. Díky nespoutané přírodě, malé hustotě osídlení a množství divoké zvěře, je na seznamu nejednoho vášnivého cestovatele. Které aktivity patří mezi nejoblíbenější?

  Pokračování článku Dobrodružství na Aljašce – část 1.

  Přibližte se k ledovci

  Aljaška je prozatím plná ledovců, a zatímco plavba zaručuje spoustu pozorování, existují i ​​jiné způsoby, jak se k nějakému přiblížit. A dokonce po něm i chodit. Jedním z nejdostupnějších je Exit Glacier, kousek od Sewardu. Je to jediná část národního parku Kenai Fjords, která je přístupná po silnici. Procházka vedená strážci je informativní a drží se zpevněné a poměrně snadné cesty. Windsong Lodge v Exit Glacier Valley zajišťuje dopravu a výlety denně.

  Blíže k Anchorage je z malebné Glenn Highway vidět ledovec Matanuska (2,5 hodiny jízdy). Chcete-li se dostat trochu blíže k jeho hlubokým modrým děrám a čirým ledovým stěnám, objednejte si výlet s průvodcem, nebo lezení na ledu. Pokud si zarezervujete pobyt na vzdálené a luxusní chatě Sheldon, proletíte se helikoptérou z Talkeetny přes národní park Denali a naskytne se vám pohled z ptačí perspektivy na ledová pole ledovce Ruth.

  Zkuste ulovit lososa (nebo halibuta)

  Když přistanete na hydroplánu na ostrově Admirality, který je součástí národního lesa Tongass, rozhodně vystoupíte z všedních dní. Najdete zde luxusní rybářské útočiště Favorite Bay Lodge, které je známé tím, že pořádá expedice, kde je téměř nemožné nechytit jeden z pěti místních druhů lososa či halibuta. K dispozici jsou místní průvodci, vybavení a pohodlné lodě s certifikací pobřežní stráže. Dokonce vám zabalí (vyčištěné, filetované a vakuově balené) ryby, které si vezmete domů. Tedy pokud nechcete, aby vám je kuchař připravil hned na místě.

  Projeďte Denali na horském kole

  S létem mizí sníh, přichází více slunce a díky tomu jsou některé části Aljašky ideální pro objevování na kole. Pursuit’s Denali Backcountry Lodge se nachází hluboko v obrovském národním parku Denali. Je přístupná pouze po jedné silnici. Jakmile se tam ale dostanete, půjčte si horské kolo a personál vám rád ukáže nejlepší stezky. Nezapomeňte si dalekohled na pozorování medvědů.

  Na kajaku kolem národního parku Kenai Fjords

  Pokud si rezervujete pobyt ve Fox Island’s Kenai Fjords Wilderness Lodge, automaticky získáte dvouhodinový večerní kajak s průvodcem po ostrově. Jste-li odvážnější, upgradujte na celodenní zážitek, abyste při projížďce skalnatými zátokami ostrova Fox zahlédli papuchalky, orly, lachtany, tuleně a vydry. Když se rozhodnete pro celý den, požádejte průvodce, aby vás zavedl k masivnímu skrytému vodopádu, kde se do moře vlévá sladká voda, vydry mořské šplhají po skalách a třou se lososi.

  Heli-ski nebo snowboard na nedotčeném terénu

  Lyžování na Aljašce bude určitě dobrodružstvím bez ohledu na to, kam vyrazíte. Pokud se ale chcete dostat mimo Girdwood (Aljašské lyžařské středisko vzdálené méně než hodinu jízdy od Anchorage), existuje několik možností, jak zkombinovat úžasný let helikoptérou na některou vzdálenou horu, kde před vámi ještě nikdo svah nejel. Díky přístupu k 1,2 milionu akrů aljašského heli-ski terénu napříč pohořím Tordrillo, včetně skvělých výhledů na Mt. McKinley, má chata Tordrillo Mountain Lodge pro své hosty nekonečné možnosti lyžování. Nebo se vydejte na pohoří Chugach s Valdez Heli-Ski Rides.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  trhy v Indii

  Je libo tržiště plné knih, nebo raději blešák? Navštivte trhy v Indii

  Cesta do jakékoliv země na světě by měla zahrnovat i návštěvu tržiště. Tam se potkáte s místními, ochutnáte lokální jídlo a nasajete tu pravou atmosféru. V Indii to platí dvojnásob. Které trhy nevynechat?
  Trhy v Indii

  Čerstvé ovoce i drahokamy. Na tradičních trzích v Indii seženete vše

  Při návštěvě Indie nesmíte vynechat místní tržiště. Je to jako výlet do jiného světa. Všechen ten barevný mumraj vás okouzlí na první pohled.
  Světlušky

  Do Vietnamu za světluškami

  Pozorovat maličkatá létající stvoření, která vyzařují blikající, teplé světlo, a přitom poslouchat uklidňující zvuky cvrčků, je skvělým zážitkem. Vydejte se za ním do Vietnamu.
  Nákupní centrum Čína

  Do kostela jako na koncert. Jak se slaví Vánoce v Číně

  V západních zemích křesťané slaví Vánoce většinou ve vší vážnosti, aby si připomněli narození Ježíše Krista. Oproti tomu v Číně je to spíše legrace a komerční záležitost.
  Trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 2

  Směsice barev, vůní i chutí, to jsou tradiční indické trhy. Koupíte tu téměř vše, na co pomyslíte. A pokud nechcete nakupovat, alespoň se po nějakém trhu projděte, je to zážitek sám o sobě.
  tradiční trhy v Indii

  Tradiční trhy v Indii, které stojí za prozkoumání – část 1

  Hledáte autentický indický zážitek? Chcete si koupit lokální zboží za dostupné ceny? Putování labyrintem tradičních trhů je správnou cestou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama