Reklama

Do Tokia pojedu, hlásila sedmibojařka. Kvalifikaci chtěla splnit i s těhotenským břichem

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Tohle se vážně jen tak nevidí. O tom, jakou sílu má kvalifikace na olympijské hry, přesvědčila svět sedmibojařka Lindsay Flachová. Do Tokia se chtěla dostat i přes fakt, že je těhotná. Kvalifikace se jí ale nepovedla podle představ, sen v podobě výletu do Asie se tak rozplynul.

Mnoho žen nám v tomhle jistě dá za pravdu. Když čekáte dítě, nosíte ho uvnitř svého břicha, tak asi jen hrstka myslí na to, že by se dalo dělat i něco jiného než polehávat a chodit na procházky. Takhle ale určitě nesmýšlí Flachová.

Atletka ze Spojených států amerických se nekvalifikovala do Londýna v roce 2012, o 4 roky později jí kvalifikace na olympiádu do Ria unikla také. Takže si řekla, že to zkusí do třetice. Ať to stojí, co to stojí. Nevadil ani fakt, že je těhotná.

A to už v 18. týdnu, což později po závodě potvrdila. Její břicho ale poutalo pozornost už před a během samotného klání. „Třetí olympijská kvalifikace. Tahle byla trochu jiná. Každý příběh má svůj konec, ale v životě je každý konec novým začátkem,“ napsala Flachová na Instagram.

Porazila tři soupeřky!

Do Tokia se zřejmě Američanka nepodívá, i tak ale dokázala, že všechno je možné. Flachová totiž dokázala porazit hned tři soupeřky a neskončit poslední. Což se samozřejmě cení. I tak ale její tajemné břicho budí rozpaky. „Tajemství již není tajemstvím,“ přiznala.

„Bylo to psychicky náročné, protože jsem věděla, že už nebudu schopna závodit na stejné úrovni jako před osmnácti týdny. Ale chtěla jsem dokázat, čeho jsou ženy schopné,“ řekla Flachová reportérům z Yahoo Sports.

„Mé těhotenství bylo zpočátku těžké. Prvních dvanáct týdnů jsem jenom zvracela, což ovlivnilo můj trénink. Kdyby byla kvalifikace před pár týdny, tak nevím, zda bych se zúčastnila, ale postupně jsem se začala cítit lépe a měla jsem pár velmi dobrých tréninků,“ doplnila.

Olympijské hry v Japonsku startují za 16 dní, zřejmě se ale budou muset obejít bez obětavé Flachové, Největší mítink letošního roku jistě sepíše řadu příběhů, tenhle se ale zrodil už před startem. Konec si ale asi zhodnoťte spíš sami.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Sha’Carri Richardsonová

Marihuana ve sportu? Agentura WADA zváží její vyřazení z listu zakázaných...

Sportovní svět se kvůli dopingu často otřásá v základech. Sportovci musejí odevzdávat své medaile, není jim umožněn start na mítincích a dostávají stopky. Prohřešků je až až a zakázaných látek ještě víc. Marihuana by se ale ze seznamu mohla vymanit. Komise WADA začne v roce 2022 s přezkumem.
Cristiano Ronaldo

Sídlo za 180 milionů Ronaldovi nevoní. Portugalec se i s rodinkou...

Hvězdný portugalský kanonýr se přestěhoval do Anglie teprve před pár dny. Panství, které mu Manchester pronajmul, už ale opouští. Důvod? Ten vás možná trochu překvapí. Ronaldovi vadí hluk, který v okolí domu za téměř 180 milionů korun vydávají ovce. Fotbalista kvůli nim prý nemůže pořádně spát.
Anna Serme

Čeští squashisté na turnaji u pyramid. Účast na poslední chvíli, zážitek...

Pro squashisty jde o ikonický turnaj. Skleněný kurt je postavený přímo u pyramid, v něm se prohánějí nejlepší hráči světa. Letošního ročníku Egyptian Open se poprvé účastnili dva čeští hráči – Anna Serme a Martin Švec. Oba se dostali do programu na poslední chvíli jako náhradníci. „Seděl jsem doma s připravenými taškami a čekal na email od organizátorů. Ten přišel a já jsem byl za hodinku v autobuse na letiště,“ popisoval Švec, hráč první světové stovky. „Měla jsem obrovskou radost, že jsem se tam dostala. Letenku se mi podařilo koupit v den odletu,“ doplnila Serme.
Manchester United

Další edice Ligy mistrů je tady. Jsme na ni připravení, hlásí...

Fotbaloví nadšenci z celého světa se tohoto dnes nemohli dočkat. Dnes startuje zbrusu nový ročník Ligy mistrů, tedy nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Na úvod nás čeká spoustu zajímavých zápasů, mezi kterými vyčnívá třeba souboj Barcelony a Bayernu Mnichov či bitvy šampionů z Chelsea proti Zenitu.
Donald Trump

Show po americku. Holyfield míří zpět do ringu, jeho návrat bude...

Legendární boxer Evander Holyfield se vrací do ringu a v mnoha ohledech to bude zajímavá podívaná. Bude to show jako hrom. Těžká váha čeká fanoušky v ringu, ale i za mikrofonem. Bude to nevídaná věc, která se může stát asi jenom v Americe.
Alisson Becker

Víkend v PL bez Brazilců. FIFA vyhověla požadavku, v bráně City...

Reprezentační pauza pomalu končí a jednotliví hráči se vracejí zpět do svých klubů. To však neplatí pro některé Brazilce, kteří si na svůj pobyt na hřišti ještě počkají. Nejeli na sraz, kluby je nepustily a o víkendu si nezahrají. Premier League čeká velice zvláštní ligové kolo.
Reklama

2 KOMENTÁŘE

  1. Chtěla ukázat, čeho jsou ženy schopny. Já jen doufám, že toho schopny nejsou – riskovat pro chvíli slávy život nenarozeného dítěte. Je mi z té ženské nanic.

  2. Zapomněla včas vyndat a pak zjistila, že je jí přednější olympiáda, než dítě.

Comments are closed.

Reklama
Reklama