Více
  -1.7 C
  Czech
  Sobota, 4 prosince, 2021

  Djokovič řeší nepříjemnost. Odmítá vakcínu, hrozí mu zákaz startu na Australian Open

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě 96 dní schází do startu Australian Open, prvního grand slamu tenisové sezony. Už teď se ale mluví o tom, že podmínky nebudou stejné. Na rozdíl od letošního roku, kdy museli neočkovaní sportovci do karantény, se může stát, že ti, kteří nebudou mít vakcínu, nebudou moct na turnaji startovat.

  Australian Open. Prestižní tenisový podnik, který každoročně startuje tenisovou sezonu. První z turnajů Velké čtyřky se hraje na kurtech v Melbourne, na druhém konci světa ale budou platit přísná opatření. Samozřejmě se budou týkat stále probíhající pandemie nemoci covid-19.

  Letos se museli tenisté podrobit čtrnáctidenní karanténě a raketu mohli vzít do ruky až po jejím skončení. Příští rok ale chtějí pořadatelé tomuto předejít. A rovnou hlásají, že kdo nebude očkovaný, do Austrálie nepojede. Stručně řečeno.

  Všechno bude jasnější až v nejbližších týdnech a měsících, jasné ale je, že odmítači vakcíny to budou mít s Australian Open náročné. „Být hráčem ATP nebo WTA, určitě bych se nechal očkovat. To dává nejlepší šanci na to hrát Australian Open s minimálními restrikcemi,“ řekl serveru SEN ministr sportu australského státu Victoria Martin Pakula.

  Problém má Djokovič

  Světová jednička by se v Austrálii ráda odpoutala na prvním místě historického žebříčku v počtu vyhraných grand slamů. V současné době jich má stejně jako Federer a Nadal dvacet, na Australian Open ale bude chtít útočit na rekord.

  Srbský tenista ale zároveň patří mezi ty, kteří odmítají očkování. Svůj postoj už několikrát připomněl světu v průběhu roku. A měnit ho nehodlá. V tom případě se ale může stát, že se do země „protinožců“ vůbec nepodívá.

  „Jestli bude, nebo nebude umožněn vstup neočkovaným lidem do země, na to teď nedokážu odpovědět. To bude předmětem jednání na úrovni národní a federální vlády. Co se týče pravidel kolem Australian Open, o tom komunikujeme s tenisovým svazem a oddělením veřejného zdraví,“ dodal Pakula.

  Australian Open je v plánu na začátek roku. Hrát se bude od 17. do 30. ledna a pořadatelé chystají velké věci. Pokud se ale nic nezmění, turnaj bude klidně bez té největší hvězdy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Billie Jean Kingová

  Billie Jean Kingová obdrží cenu Muhammada Aliho za celoživotní přínos sportu

  Billie Jean Kingová bude oceněna společností Sports Illustrated za celoživotní sportovní přínos. Tenistka Naomi Osakaová se nechala slyšet, že Kingová vydláždila cestu přesně takovým ženám, jako je ona, což je pro ni důvodem, proč má ocenění dostat.
  Olympijská kolekce

  Vlajka v hlavní roli, národní barvy k tomu. Česká výprava pojede na OH ve slušivé kolekci

  Čas se pomalu krátí, olympijské hry v čínském Pekingu jsou na programu už během února příštího roku 2022. Sportovci se připravují na hry po svém, jednotlivé výpravy ale měly společně napilno třeba při tvorbě kolekcí. Český olympijský výbor představil nové oděvy v úterý dopoledne. Ústředním motivem je česká vlajka a národní barvy.
  Dick Vitale

  Věhlasný basketbalový komentátor bojuje s rakovinou. Během zápasu se rozplakal

  Vysokoškolský basketbalový komentátor Dick Vitale usedl do komentátorského křesla po tom, co světu oznámil boj s velmi závažnou nemocí. Několik týdnů nazpátek se dvaaosmdesátiletá hlasatelská hvězda svěřila, že bojuje s rakovinou. Udržet emoce na uzdě šlo v tu chvíli jen těžko.
  NHL: Devils vs. Wild

  Komedie v zámořské NHL. Minnesota nestihla úvodní buly, hokejisté uvízli v zácpě

  Kuriózní situace byla k vidění v zápase NHL mezi New Jersey Devils a Minnesotou Wild. Tedy přesněji, ještě před zápasem. Hostující tým nezvolil k cestě na utkání zrovna ideální čas a přes New York cestoval přímo v době Dnu díkuvzdání. Kvůli dopravní situaci hokejisté nestihli úvodní vhazování.
  Mark Cavendish

  Cyklista Cavendish prožil hrozivý pád. Vinu za kolaps plic a zlámaná žebra prý nese voda

  Na závody dráhových cyklistů v belgickém Gentu nebude britský jezdec Mark Cavendish vzpomínat s úsměvem. Po kolizi, kterou způsobila ve vysoké rychlosti voda na trati, musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. Tam mu byla zjištěna zlomená žebra, k tomu musí cyklista zkousnout i plicní pneumotorax.
  Oliver König

  Königův skvělý začátek v superbicích zhatil pád. Český jezdec zaujal rychlostí

  Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, v dalším závodě pak neodstartoval.
  Reklama
  Reklama
  Reklama