Více
  10.5 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Djokovič může slavit. Na Wimbledonu smí obhajoval titul i bez vakcinace

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dlouho se mluvilo o tom, zda bude Novak Djokovič moct hrát na Wimbledonu, či nikoliv. Po včerejším prohlášení organizátorů už je ale vše jasné. Startu na turnaji ve Velké Británii nebude chybějící očkování nijak bránit a světová jednička bude moct obhajovat titul. Na minimálně dvou turnajích „velké čtyřky“ se tak představí.

  Příběhu Novaka Djokoviče a očkování byly před pár měsíci plné noviny a přední strany nejrůznějších deníků po celém světě. Srb nesplnil podmínky pro vstup do země, byl z Austrálie deportován a prvního grand slamu sezony, Australian Open, se účastnit nemohl. Tuhle epizodu už má ale za sebou a může se těšit na to, co přinese budoucnost.

  Už na konci května odstartuje druhý velký turnaj roku, Roland Garros v Paříži. Francie opatření rozvolnila, i odpůrce vakcíny, jakým Djokovič je, se tak může rvát o titul. A to samé včera oznámili také zástupci All England Clubu, kteří v létě pořádají v anglickém hlavním městě Londýně tenisový svátek zvaný Wimbledon.

  „Požadavky stanovené vládou pro vstup do Spojeného království nezahrnují povinné očkování,“ zní v prohlášení. Světová jednička tak může spřádat síly, kterých má po absencích na turnajích v Indian Wells a Miami, kam také kvůli očkování nemohl, dostatek. Srb jet může, jeho ruští a běloruští kolegové však nikoliv.

  Bez očkování ano, s ruským pasem ne

  Už nějaký čas se probírá také téma účasti a neúčasti ruských a běloruských tenistů a tenistek na Wimbledonu. Před pár dny pořadatelé uvedli, že je na svou půdu kvůli invazi ruských a běloruských vojsk na Ukrajinu nepustí. Schytali vlnu kritiky, za svým rozhodnutím si ale stále stojí.

  „Jsme přesvědčeni, že jsme učinili to nejzodpovědnější rozhodnutí, jaké bylo za daných okolností možné,“ je si jistý předseda All England Lawn Tennis Clubu Ian Hewitt. V praxi to bude znamenat, že se na travnatých londýnských dvorcích nepředstaví třeba světová dvojka Daniil Medveděv nebo osmička žebříčku Andrej Rubljov.

  Nejslavnější a nejstarší tenisový turnaj planety proběhne od 27. června do 10. července a půjde už o celkově 135. ročník.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS